[ kockar90 @ 20.10.2011. 12:28 ] @
E ovako zanima me dali moze da se neki Android telefon menjanjem root-a skine sa mreze(Telenor) ili otkljuca(sim free),i ako ne dali je nekako moguce otključati i kako???HVALA UNAPRED! :)
[ JankoNIS @ 20.10.2011. 13:03 ] @
Moze i jedno i drugo, ali ti ipak treba neko predznanje da ne bi upropastio telefon, sto je uvek prisutno kao opcija. Bolje odnesi u neki servis za mobilne, odradice ti za male pare.
[ kockar90 @ 20.10.2011. 13:16 ] @
A jel zna neko kako se to radi sa PC-a,znam i ja za servis,pošto je Android ubijaju se sa cenom...?Ja sam rootovao par telefona i upoznat sam sa time,ali nisam siguran da pri rootovanju otključava sim???
[ JankoNIS @ 20.10.2011. 13:51 ] @
Ne, za otkljucavanje tj. skidanje sa mreze imas posebne kalkulatore. Ima ih na internetu, samo ti niko ne garantuje da su 100% ispravni.
[ zeljkoprotic @ 22.02.2012. 13:10 ] @
Igrao sam se sa nekoliko telefona kupljenih preko Telenora, mts-a i VIP-a i stavljao razne karticu u njih, nijedan nije bio skidan sa mreže i uglavnom su noviji telefoni, i android i simbian i sa fabričkim OS-om i zaključio sam da još samo VIP zaključava telefone. Ne znam da li sam generalno u pravu, ali sam takav utisak stekao.
[ Zoran Milovanovic @ 22.02.2012. 14:14 ] @
Ocigledno je da nema pravila, kako se kome zalomi. Poznajem ljude koje koriste sve domace operatere (odnosno uzeli su telefone preko njih) i ima i otkljucanih i zakljucanih iz svih mreza. Ma da, najredje je otkljucanih iz telenora, kako se meni cini.
[ miki069 @ 23.02.2012. 07:58 ] @
VIP i Telenor zaključavaju sve telefone.
MTS zaključava samo Android telefone.
Root nema veze sa otključavanjem.
U kućnoj radinosti, bez boox-a se ne može otključati.
Mora u servis i cena je 10 do 20e.
[ skeva85 @ 20.01.2013. 20:53 ] @
imam ja jedno pitanje da li ako rutujem na noviju verziju androida da li ce mi i dalje biti otkljuchan.telefon na sve mreze?imam g300 huawei vipov otkljucan u servisu
[ elektros @ 04.02.2013. 09:45 ] @
Da bice i dalje otkljucan, bez obzira na verziju androida.

tj.

Jednom kada se otkljuca putem koda ostaje otkljucan za sve verzije OS-a, pozzz
[ ZligorSt @ 19.03.2013. 15:38 ] @
Citat:
miki069:
VIP i Telenor zaključavaju sve telefone.
MTS zaključava samo Android telefone.
Root nema veze sa otključavanjem.
U kućnoj radinosti, bez boox-a se ne može otključati.
Mora u servis i cena je 10 do 20e.



Ovo ne da nije tačno, nego je to strašno.
Ja sam otključao Samsung Galaxy S2 bez da je bio prikačen na bilo šta. Čak ni na punjač nije bio prikačen. xD

Naravno, telefon je bio rootovan, a od alatki su trebale samo dve aplikacije

1. Busybox

2. Samsung Galaxy S Unlock

Trebalo bi da obe imaju na Google Play.
[ cauboy @ 31.03.2013. 20:20 ] @
Ja imam jedan galaxy RT-I9103, i htio bi da znam dali za njega ima ovakvih stvari za otkljucavanje, znam za servis ali to je zbog igranja :) a ne zbog para.
Do sada sam novi firmware i flash ubacivo tek toliko da probam, posto nisam strucnjak za te stvari.
Za pomoc bi bio zahvalan.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.03.2013. 20:31 ] @
Prva stanica je forum.xda-developers.com.
[ cauboy @ 31.03.2013. 20:44 ] @
hvala Tomic, prezivam se isto :)
gledao sam na toj stranici, ali ipak nisam uspio da pronadjem sta mi treba, malo me engleski zeza.
[ kobi87 @ 11.12.2013. 22:14 ] @
Dobro vece.Da li mogu dekodirati Sony Xpiriju pomocu kodova.Ako mozete da mi pomognete?najverovatnije je kodiran na Vip.Molim Vas pomozite.Hvala
[ Dekart @ 13.12.2013. 13:42 ] @
Ja sam takođe pokušavao da dekodiram svoj samsung galaxy SIII mini, i nalazio hrpu aplikacija. Međutim, suština svih tih unlock programčića jeste da svi, ili bar oni na koje sam ja naleteo, rade jedino u slučaju da je telefon root-ovan, tako da sam digao ruke od svega toga, prošetao po servisima, i dekodirao telefon za 600 dinara. Ja znam da ti nisam od neke pomoći, ali nekad tako niska cena, nije vredna gnjavaže. Jedino što je problem, jeste razlika u ceni, i u većini slučajeva se ona kreće oko 1000, ali može se naći i znatno povoljnije.