[ POČETNIK @ 20.10.2011. 18:08 ] @
Pozdrav forumaši.
Pošto sam počeo da učim o mikrokontrolerima naišao sam na zanimljiv projekat rf daljinski sa 16 kanala.Koupio sam sve komponente ali ne uspijevam prevest izvorni kod u hex.Pošto ovdje ima dosta iskusnih od mene u ovoj oblasti dali ima neko da bih preveo izvorni kod codera i decodera u hex.Neznam u čemu je problem pokušavao sam u MPLAB-u ali uvijek mi prijavljuje grešku.Izvorni kodovi nalaze se na, http://jap.hu/electronic/codec-p.html
Hvala unaprijed...
[ bogdan.kecman @ 20.10.2011. 20:59 ] @
koju gresku dobijes ?
[ mnn @ 20.10.2011. 21:21 ] @
Kako prolazi paljenje i gašenje led diode?
[ goran_68 @ 21.10.2011. 07:33 ] @
Iskoristi Project Wizard u MPLAB-u i za 2min dobijaš hex. Ukoliko ne ide, okači ovde poruku o grešci pa da gledamo.
[ POČETNIK @ 21.10.2011. 07:45 ] @
Greška koju dobijem u MPLAB-u "BUILD FAILED"jel treba nešto posebno podesit u ovom programu.Sve mi polazi za rukom sa pbp-om u MCS, ali ASM . nikako.
[ goran_68 @ 21.10.2011. 08:27 ] @
Ukoliko koristiš Project Wizard u koraku 2 treba za polje Active Toolsuite odabrati Microhip MPASM Toolsuite i nadalje podesiti lokacije gde ti se nalaze exe fajlovi. U koraku tri napraviš novi projekat i u koraku četiri dodaš fajlove. Mora da radi.
[ rsinisa @ 21.10.2011. 13:28 ] @
Problem je u sorsu, ima tu nekih gluposti koje asmebler ne može da svari. Ja sam uspeo da ti prekomplajliram enkoder, a za dekoder moraš da sačekaš do večeras, sad moram da idem.

Pozdrav.
Sinisha
[ POČETNIK @ 21.10.2011. 17:06 ] @
Nije problem sačekat ću hvala ti na trudu,ja ne uspijevam nikako da prevedem kod.ne kontam šta je.U output prozoru mi izbaci ovo;

Debug build of project `C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\moj projjjjekat.mcp' started.
Language tool versions: mplink.exe v4.31
Preprocessor symbol `__DEBUG' is defined.
Fri Oct 21 18:03:50 2011
----------------------------------------------------------------------
Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Deleted file "C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\moj projjjjekat.mcs".
Clean: Done.
Executing: "C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe" /q /p18F452 "enc-042.asm" /l"enc-042.lst" /e"enc-042.err" /d__DEBUG=1
Halting build on first failure as requested.
----------------------------------------------------------------------
Debug build of project `C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\moj projjjjekat.mcp' failed.
Language tool versions: mplink.exe v4.31
Preprocessor symbol `__DEBUG' is defined.
Fri Oct 21 18:03:55 2011
----------------------------------------------------------------------
BUILD FAILED
[ goran_68 @ 21.10.2011. 17:29 ] @
Project -> Build Configuration pa odaberi Release. Buni se i oko RETURN ali ga zameni sa RETLW.
[ rsinisa @ 21.10.2011. 19:00 ] @
Evo ga i hex za dekoder. Probaj, ali ne garantujem ništa, pretrč'o sam kroz to samo na brzinu da ispravim probleme.

Pozdrav.
Sinisha
[ rsinisa @ 21.10.2011. 19:07 ] @
Upravo sam video da postoji na tom sajtu koji si dao postoji link ka uputstvu kako kompajlirati te programe:

Q: How do I compile a HEX file from multiple source files (linked project or relocatable code) ?
Start MPLAB, and select project/project wizard. Choose the target microcontroller you see in the circuit diagram (for example, PIC16F628). Choose the MPASM toolsuite. Add all assembly (*.asm), header (*.inc) files and the linker script (*.lkr) to the project. Select project/build all. If asked, choose generating "relocatable code", and not "absolute code".

Explanation: There are two incompatible source types for one-file absolute and multiple-file linked projects, you can't write code working for both types. If you want to build modular code which can be combined with other libraries, code must be written in the linkable format, even if it is the only source file in the beginning. But linkable format source must be compiled differently, in two steps: first compiled into an intermediate object format, then linked into a HEX file.

Probaj tako ako ovo moje neće da radi.

Pozdrav.
Sinisha
[ POČETNIK @ 21.10.2011. 20:58 ] @
Hvala ti Siniša,probat ću sutra valjda će uspjet.
Pozdrav...