[ pelle07 @ 25.10.2011. 18:39 ] @
Imam problem s najnovijom operom,usporava internet i neretko puca konekcija kada pregledavam preko nje,a kada otvorim druge browser-e internet normalno radi...Sta mislite,u cemu bi bio problem...?
[ icemanbg @ 25.10.2011. 22:25 ] @
Pa da li ti je druga verzija Opere pravila problem ili samo 11.52.
Jesi li skenirao komp na viruse?
Probaj portabilnu operu da vidis da li ce i ona da ti pravi probleme
http://www.opera-usb.com/operausben.htm
Ako je ona u redu nastavi da je koristis :-)
[ pelle07 @ 26.10.2011. 14:30 ] @
Pa ranije je najbolje radila od svih drugih,ali ove nove verzije (nekoliko poslednjih) sve losije i losije...
A skenirao sam vise puta i nema virusa(bar tako Eset SS 4.2.17 kaze :) ),a i msm da bi ako postoji virus,kocio internet i na drugim browserima,a ne samo na operi(jedino ako je ona direktno zarazena?)...
A probacu malo da koristim portabilnu verziju,pa cu da javim rezultate...
[ zexoni @ 27.10.2011. 16:46 ] @
Nakon upgrade-a na verziju 11.52 meni ne radi gmail uopste!Sve ostalo radi normalno.Probao sam neke fore posle guglanja po netu ali nista nije pomoglo.Ima li neko resenje za ovo?Internet explorer npr radi bez problema.
[ icemanbg @ 28.10.2011. 10:06 ] @
Radi gmail na Operi 11.52 bez problema.
Isti savet,
skeniraj komp da li ima virusa
pa probaj portabilnu verziju opere.
[ zexoni @ 28.10.2011. 11:14 ] @
Pozdrav iceman
Skenirao sam komp(KIS-Ad-Aware),i nema nista.Jutros sam probao nesto sto sam opet nasao na netu,stiklirao sam opciju da kad zatvorim operu da automatski obrise cash memoriju.Kad sam je ponovo startovao gmail je jedno vreme radio normalno,bez ikakvih problema.A onda na zalost posle par sati opet isto,nece da radi.Prilikom pokusaja reload-a samo izbacuje"Network problem".Moram opet da napomenem da sve do upgrade-a na verziju 11.52 ja tih problema nikada nisam imao.
[ stil @ 28.10.2011. 11:23 ] @
Možda si slučajno uključio turbo mod. To je korisno kad imaš spori net gde se računaju megabajti. Kod brzog samo smeta. Ikonica se nalazi dole levo kad pokreneš Operu.
[ zexoni @ 28.10.2011. 11:44 ] @
Iskljucen je turbo mod,nisam ga nikad ni startovao.I to je bilo jedno od resenja sa neta,probao,nista nije pomoglo,pa sam ga ponovo iskljucio.
[ stil @ 28.10.2011. 11:57 ] @
Ako koristiš bookmarks bar pa si na njemu ranije napravio prečicu. Probaj da napraviš novu tako što ćeš da odeš na Google pa odatle na Gmail i to što dobiješ stavi u bookmark. Poslednja solucija ti je da je deinstaliraš sa Revo uninstalerom. Počisti sve pa je instaliraj od nule. Meni je to rešilo mnoge probleme sa Operom.
[ zexoni @ 28.10.2011. 12:37 ] @
Nisam koristio bookmarks bar,nije ni to.Probacu da nadjem jos neko resenje na netu,ali koliko vidim sledi reinstalacija.Izgleda nema drugog leka
[ zexoni @ 29.10.2011. 08:38 ] @
Pozdrav svima
Uradio sam reinstalaciju opere,i koliko vidim da sve radi dobro za sada,ukljucujuci i gmail.Moguce da je problem bio u tome sto su meni zadnje 2-3 verzije opere bile upgrade,a ne takozvana cista instalacija,pa je tu izgleda nastala neka "mesavina"medju fajlovima i podesavanjima.
[ pelle07 @ 29.10.2011. 12:38 ] @
Moguce je da i meni zbog iste stvari pravi problem,ja Operu upgrade-ujem vec duze vreme...Inace meni ni Gmail,ni facebook ne rade kako treba...A jel moze neko da mi kaze da li ce se obrisati sve sifre ako je deinstaliram i opet iznova instaliram(tj da li postoji opcija da sacuvam sifre)??
[ zexoni @ 30.10.2011. 06:55 ] @
Ipak sam se prerano obradovao!Posle nove(clean) instalacije verzije 11.52 sve je radilo ok,dok nisam zatvorio operu prvi put.Kad sam je startovao ponovo opet ista prica,nece da otvori gmail."Network problem".
[ stil @ 30.10.2011. 07:10 ] @
Zanimljivo.

Probaj ovo

i podešavanja kao na slici.

Kod mene gmail normalno radi.

[ zexoni @ 30.10.2011. 10:55 ] @
Pozdrav covek
Probao sam sve to i nista.Onda sam probao opet nesto sto sam vec uradio jednom,stiklirao sam opciju"empty on exit".Zatvorio sam operu,startovao je i gmail je proradio.Onda sam je ponovo zatvorio,opcija je ostala stiklirana,startovao,ali sada opet nece da otvori gmail.Hteo sam da testiram da nije to u pitanju,ali koliko vidim da nije.
[ stil @ 30.10.2011. 17:48 ] @
Kakav net imaš ?
[ zexoni @ 31.10.2011. 08:23 ] @
Jbg,nije nesto brz,ali tako je to u Avganistanu!Ma ista je konekcija kao i ranije,samo otkada sam uradio upgrade na 11.52 od tada imam ovaj problem.Preko IE sve radi odlicno,njega sad koristim za gmail,posto mi preko njega idu i poslovni i licni mailovi.
[ stil @ 31.10.2011. 08:41 ] @
U Gmailu postoji opcija za brže učitavanje ukoliko je sporiji net. To se vidi u donjem desnom uglu brauzera prilikom učitavanja stranice.

Loading standard view | Load basic HTML (for slow connections)


Ostale stranice Opera normalno učitava, samo sa Gmailom imaš problem ?
[ zexoni @ 31.10.2011. 09:17 ] @
Sve ostalo radi bez problema.Nisam dobro objasnio,znam za standard i basic view opciju,ali meni uopste nece ni da ucita stranicu!U tome je stvar.Samo izbacuje network problem.Kad sam uradio upgrade na 11.52 nije hteo ni facebook da se ucita uopste,isto kao sad gmail,ali posle prvog zatvaranja opere sve se vratilo u normalu,osim na zalost gmail-a.
[ stil @ 31.10.2011. 10:08 ] @
Zanimljivo.

Ovde imaš raznih ideja.

http://www.werockyourweb.com/gmail-will-not-load
[ zexoni @ 31.10.2011. 17:28 ] @
Hvala jos jednom.
Probao sam opciju da ocistim cash memoriju opet,zatvorim operu,restartujem komp.Gmail za sada radi,kad budem ponovo zatvorio operu i startovao je javicu kakva je situacija,jel radi ili ne.Sad trenutno mi treba.
[ zexoni @ 01.11.2011. 09:07 ] @
Gmail za sada radi.Zatvorio sam operu jedno kratko vreme,ponovo je startovao,i gmail se ucitao bez problema.Izgleda da je fora bila samo u tome da se posle ciscenja cash memorije restartuje komp.Mada,sa druge strane,mozda je jos rano da se radujem!Videcemo
[ Stranger2 @ 10.11.2011. 14:11 ] @
Citat:
skeniraj komp da li ima virusa

Još bitnije da skeniraš sa Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/
on mnogo bolje rešava te "čudne" probleme sa internetom.

A od pravih antivirusa preporučujem Avast besplatnu verziju.
[ tordajav @ 10.11.2011. 22:50 ] @
Možda ti se i proxy server automatski poremetio u Operi preko neke druge aplikacije... ali dobro, sad to više nije ni važno :)