[ WiseDog @ 08.12.2001. 11:14 ] @
Hm,po koji put postavljam neko pitanje.....

Trebala bi mi pomoc oko frejmova ako se to tako zove,naime mislim na ono sto se recimo nalazi na www.kudaveceras.co.yu,znaci podeljen ekran na dva dela i jedan ima klizac a drugi ne.......
Gde se o tome moze nauciti i da li postoji mogucnost da taj frejm bude mali i u vrhu ekrana????
[ Trunks @ 08.12.2001. 23:39 ] @
Citat:
WiseDog:
Hm,po koji put postavljam neko pitanje.....

Trebala bi mi pomoc oko frejmova ako se to tako zove,naime mislim na ono sto se recimo nalazi na www.kudaveceras.co.yu,znaci podeljen ekran na dva dela i jedan ima klizac a drugi ne.......
Gde se o tome moze nauciti i da li postoji mogucnost da taj frejm bude mali i u vrhu ekrana????


A da ti pogledas neki HTML tutorial... Bilo koji, recimo na http://www.webmonkey.com i sve ce ti biti mnogo jasnije.

Ako ti engleski nije jaca strana, imas i na http://www.avala.de/ i http://www.zagor.cjb.net/ predavanja na srpskom.
[ WiseDog @ 09.12.2001. 01:39 ] @
Zahvaljujem na tome i mislim da ce pomoci.........
ako zna jo neko neka kaze
[ Gojko Vujovic @ 09.12.2001. 02:41 ] @
Ja bih ti samo rekao da ne koristiš frejmove, iz razloga koje sam već nekoliko puta navodio na ovom forumu.. pogledaj topic gde se spominje "iframe" i slično..

Inače, nikad ne bih bio čest gost sajta koji za navigaciju ili neku sličnu podelu prostora koristi glupo rešenje kao što su frejmovi.
[ WiseDog @ 09.12.2001. 11:35 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Ja bih ti samo rekao da ne koristiš frejmove, iz razloga koje sam već nekoliko puta navodio na ovom forumu.. pogledaj topic gde se spominje "iframe" i slično..

Inače, nikad ne bih bio čest gost sajta koji za navigaciju ili neku sličnu podelu prostora koristi glupo rešenje kao što su frejmovi.


Hm,hvala na savetu i slozio bih se sa tobom ali sam video nekoliko sajtova koji su prilicno dobro uradjeni i izgledaju stvarno svetski i to bas uz pomoc frejmova.Ne znam bas ali cini mi se ako ima puno informacija povezanih na sajtu,resenje je frejm jer onda je to "sve na jednom mestu,a opet i nije".
[ Trunks @ 09.12.2001. 22:49 ] @
Slažem se sa Gojkom, što se tiče frejmova.
A ako te baš zanima, postoji jedno dugmence View > Source...

<frameset rows="115,*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0" cols="*">
<frame name="topFrame" scrolling="NO" noresize src="top1.htm" >
<frameset rows="*,18" frameborder="NO" border="0" framespacing="0" cols="*">
<frameset cols="160,663*" frameborder="NO" border="0" framespacing="0" rows="*">
<frame name="leftFrame" scrolling="NO" noresize src="leva.htm">
<frame name="mainFrame" src="desna.htm">
</frameset>
<frame name="bottomFrame" scrolling="NO" noresize src="bottom.htm">
</frameset>
</frameset>

Evo ti frejmset od kudaveceras...

I pročitaj te tutoriale, bar deo sa frejmovima.
[ WiseDog @ 10.12.2001. 11:56 ] @
E `fala za kod from kudaveceras iako sam ga i ja mogao izvuci.Sto se tice tutoriala,priznajem da me mrzi citati jer ne mogu toliko da budem online,a offline browser nije neki(sto ga imam).Poslucacu savet i poceti malo citati.