[ milanmeh @ 28.10.2011. 18:30 ] @
Od pre par dana sam postao vlasnik ovog debuggera, no pre nego sto krenem da ga koristim hteo sam da postavim par pitanja forumasima koji poseduju ovaj uredjaj. Video sam po netu (AVR Freaks) da su starije verzije imale problem sa osetljivim napajanjem, koje je cesto palilo kada uredjaj povuce previse struje sa USB porta. Kazu na netu da ukoliko Dragon ima dovoljno struje na raspolaganju sve radi kako treba, ukoliko USB ne moze da isporuci dovoljno corbe, onda nastaju problemi. Verzija koju sam dobio (A08-0396.D) trebalo bi da ima resen ovaj problem, no mene zanima da li bi pred toga bilo dobro koristiti USB hub sa eksternim napajanjem? Kako ga vi koristite?

Unapred hvala!
[ Odin D. @ 28.10.2011. 20:22 ] @
Ja ga koristim direktno iz USB-a, nikad nisam imao problema.
Mrzi me sad da gledam, ali mislim da Dragon moze da isporuci targetu ca. 300mA, pa gledaj da to ne prekardasis (USB cini mi se moze da isporuci ca. 500mA).
Ne zaboravi da prikopcas VTG pin sa Dragona na napon napajanja targeta (svejedno da li target napajas sa Dragona ili eksterno), da bi Dragon mogao da prilagodi svoje nivoe targetu. VTG pin imas i na ISP stekeru i na JTAG-u.

Ako ti treba vise struje onda koristi eksterno napajanje.
[ bogdan.kecman @ 29.10.2011. 00:52 ] @
ja ga koristim preko usb hub-a koji ima svoje napajanje

ono sto je bitno sa dragonom je taj deo oko napajanja target plocice, hoce njegov regulator preko koga napaja target plocicu da rikne tako da najbolje ti je da uvek target plocica ima svoje napajanje i nemas sta da brines
[ milanmeh @ 30.10.2011. 09:53 ] @
Bilo sta radim sa AVR uvek pravim integrisano napajanje za uredjaj, no za svaki slucaju probacu da nadjem neki USB hub sa eksternim napajanjem za Dragon-a.

Hvala na savetima!
[ bogdan.kecman @ 30.10.2011. 14:12 ] @
nemas problem ako ga zabodes direkt u komp, problem je samo ako imas hub na kome je vec 3 uredjaja koji vuku struju a on nema svoje napajanje .. posto dragon trazi dostra struje .. ako ga zabodes direkt u komp, dragon ce da dobije koliko mu treba sa usb porta ..

inace to po forumima je generalno prica da kada napajas drugu plocu sa dragonom njegov stabilizator oce da rsne, tako da prosto ne napajas nikad target sa dragona i resio si problem :D
[ milanmeh @ 01.11.2011. 23:00 ] @
Kupio sam juce USB hub sa 2.5A eksternim napajanjem, ali tek malopre sam stigao da probam Dragon-a. Uf, koja dobra alatka! :D Osecam se kao da sam do sada bio slep, i od jedanput progledao. Next stop, pravljenje/budzenje ABS kucista za debugger.

Jos jednom, hvala na savetima.