[ miLOSm @ 29.10.2011. 23:04 ] @
Postovanje.

Sa cim raspolazem:

1. Netbook MSI Wind u135DX
2. Acer V223W LCD Monitor
3. Windows 7 Professional x86 sp1

Opis Problema:

Kad prikljucim Monitor na VGA izlaz netbooka i u setovanjima Windowsa namestim da je taj eksterni monitor primarni, rezolucija na ekranu se postavi na native rezoluciju monitora (1680x1050).
i sve radi kako treba izuzev kad se pusti film ili TV (preko eksterne TV kartice), tada dolazi do povremenog seckanja slike i to, po mom subjektivnom misljenju, po sirini ekrana. To seckanje nije konstantno vec se javlja samo u brzim scenama.

Sam monitor je potpuno ispravan kao i VGA kabli (Kad je prikljucen na desktop racunar takvih seckanja nema).

Obzirom da netbook ima grafiku Intel GMA3150 da li postoji neko neslaganje sa output rezolucijom? Postoji li nacin da se ovo prevazidje?

edit: u specifikaciji GMA3150 sam nasao da je maksimalna podrzana rezolucija prikljucnog monitora 1400x1050 link. Kako je moguce da se onda na ekranu prikazuje puna rezolucija? ako nista onda cu drzati neku manju rezoluciju. Prob je sto moj monitor medju ponudjenim nema bas tu koja je maksimalna za GMA3150.

ako ima neko neki predlog neka kaze ili nk moderatori obrisu temu posto sam poencijalno nasao uzrok problema.

[Ovu poruku je menjao miLOSm dana 30.10.2011. u 00:20 GMT+1]
[ Binary Mind @ 30.10.2011. 00:02 ] @
Smanji rezoluciju. Nema potrebe da se tema brise.