[ Her Gregor @ 20.02.2004. 18:19 ] @
ne mislim na rucno crtanje nego ima li neki generator ili wizard kao u corelu 9 (ne kao u verziji 10, 11 i 12) jer tamo se dobija bar-kod objekt, a meni treba cisto vektorski, posto treba da mi je crvene boje, a brojevi da su times new roman.
Iz corela 9 nije problem, ali radi opklade me interesuje kako se to moze i da li se moze dobiti u Ilustratoru
[ SupaDucta @ 20.02.2004. 20:59 ] @
Možeš i iz Corelovog BarCodea iznad verzije 9 - otvori ga bez Corela, kad ti ga generira daj mu Copy to Clipboard i pasteaj u AI ili FH i obojaj


Čisti vektor

Brojeve mu promijeniš font ali uzmi u obzir:

Za BarCode je ISO standardom specificirana uporaba fonta bez serifa (OCR A i B koje ti Corel nudi su odlični za BarCode).

Potreban ti je bar 40-50% kontrast minimalno između pozadine i barova, što je super jer ima više mogućnosti nego crno-bijelo.

Ali:

Ako tiskaš crvenu iz CMYKa, mali pomak pasera magente u odnosu na žutu u tisku čini BarCode teško čitljivim na jeftinijim čitačima, a takvih je 95%

AI nema BarCode generator in-app, eventualno plugin.

Tipa:

Agamik
Yin-Yang
[ yooyo @ 20.02.2004. 22:01 ] @
Citat:
Her Gregor:
ne mislim na rucno crtanje nego ima li neki generator ili wizard kao u corelu 9 (ne kao u verziji 10, 11 i 12) jer tamo se dobija bar-kod objekt, a meni treba cisto vektorski, posto treba da mi je crvene boje, a brojevi da su times new roman.
Iz corela 9 nije problem, ali radi opklade me interesuje kako se to moze i da li se moze dobiti u Ilustratoru


Mislim da bar kod nesme biti crvene boje... Jedan covek mi je pokazivao kako
funkcionise sprava za citanje bar-koda. Generalno, postavlja se crveni filter
preko sliike sa bar-kodom pa sprava detektuje razlike u kontrastu. Ako stavis
crveni bar-kod sprava nece moci da ga procita...

yooyo
[ Her Gregor @ 21.02.2004. 08:09 ] @
Ta crvena nije iz CMYK nego je Pantone 032.
i nisam znao da ne smije biti bar kod crven, ali meni u zahtjevu stoj da je boja bar koda 032.

Hvala SupaDucta, trebala mije potvrda da AI ne moze sam napraviti bar kod.

Sto se tice Corel Draw bar kod wizarda, nema sanse da mogu manipulisati sa generisanim kodom iz 10 i 11, pa zbog toga drzim 9 jed dobijam cisti vektor.
[ SupaDucta @ 21.02.2004. 10:57 ] @
Kako ne možeš? Jučer sam u Corel BarCodeu napravio EAN-13, pasteao ga u AI i bio je čisti vektor - znam jer to stalno radim?
[ Her Gregor @ 21.02.2004. 12:26 ] @
Ne govorim o paste u AI, vec o manipulaciji direktno u Corelu 11, kada pasujem bar kod object. Meni ga tretira kao jedan objekat na koji ne mogu da mjenja fontove, boju, velicinu mogu da mjenjam samo proporcionalno, tj. ne prepoznaje ga kao krive vec kao barkod objekt i zbog toga ga importujem iz 9 jer je cisti vektor.
[ zelvel @ 04.04.2005. 22:50 ] @
Ako bas pravite barkod iz korela napravi te ga iz bilo koje verzije zatim ctrl+x pa pejstujete kao paste specijal izaberete metafile. Zatim razgrupisete, sklonite belu pozadinu i dobijate vektor u RGB-u. Promenite u crnu i samo takav barkod moze da prodje. Sve ostalo pravi katastrofalnu gresku kao sto je i sam korel greska. Onda moze da se menja i font.

Zeljko
[ jetprint @ 05.10.2005. 22:01 ] @
Malo kasnim ali evo...

Ima plug-in koji radi sve vrste barkodova direktno u Illustratoru. Javi se na [email protected].

Pozz
[ syrena @ 07.10.2005. 23:38 ] @
IN MEMORIAM
HER GREGOR
uxxxxx,
ovo mi je vrlo tesko da napisem...
na veliku zalost, zvijezda ovog izuzetno talentovanog covjeka- zorza, se rasplamsala na nebu. on nije vise medju nama.
nisam ga poznavala, ali sam vidjela njegove savrsene radove, koji te inspirisu, iz kojih ucis, i zbog kojih si srecan sto znas da su takvi ljudi postojali.

[Ovu poruku je menjao syrena dana 08.10.2005. u 00:39 GMT+1]