[ ARHITEKTA @ 31.10.2011. 13:15 ] @
Konkretno potrebno je da napravim tabelu u kojoj ce se automatski sabirati pozicije prozora i vrata.


"zadatak" bi trebao biti otprilike ovakav:

Imam osnovu kuce na kojoj su ucrtani blokovi prozora i vrata sa razlicitim pozicijama u zavisnosti od dimenzije prozora ili vrata.

Na crtezu imam ucrtane sve osnove spratova, gdje su na odredjenim mjestima ucrtani sledeci blokovi (pozicije)

PROZORI

blok 1 > POZ1 Dvokrilni prozor 160cm x 160cm (sirina x visina)
blok 2 > POZ2 Jednokrilni prozor 80x160 cm

VRATA

blok3 > POZ3 90x205
blok4 >POZ4 100x205

Blokove vrata i prozora sam uradio kao dinamicke, tako da sam podesio otvaranje vrata lijeva ili desna pomocu komande Flip!


Na kraju imam ukupan broj blokova, u svim osnovama, tako da imam ukupno kolicinu razlicitih pozicija, pa dobijam npr.

POZ1 ukupno 4 prozora ( od toga 3 prozora su lijeva, a 1 prozor desno)
POZ2 ukupno 2 prozora ( od koga su oba prozora lijevi)


POZ3 ukupno 3 vrata ( od koga su 2 lijeva i 1 desno otvaranje)
POZ4 ukupno 2 vrata ( od koga su 1 lijeva i 1 desna)


Kada je ovako mali broj pozicija onda je lako prebrojati pozicije, medjutim, problem se javlja kada radim veliku zgradu sa mnogo pozicija. Zato mi je i potrebno da napravim tabelu u kojoj bi se prilikom crtanja automatski sabirale sve potrebne kolicine, kao i u kojoj bi se automatski pored ukupne kolicine prikazalo pojedinacno i kolicina lijevih i desnih pozicija.





Na kraju bi ta tabela trebala izgledati sa sledecim sadrzajem. Ovdje cu upisati sve one vrijednosti i kolicine koje sam naveo kao primjer.

PROZORI
| BROJ POZ | DIMENZIJE | LIJEVA | DESNA | UKUPNO|

| POZ1 | 160x160 | 3 | 1 | 4|
|POZ2 | 80x160 | 2 | 0 | 2|


VRATA
| BROJ POZ | DIMENZIJE | LIJEVA | DESNA | UKUPNO|

|POZ1| 90x205 | 2 | 1 | 3|
| POZ2 | 100x205 | 1 | 1 | 2|


Ukratko, potrebne su mi ovakve tabele, koje ce prikazati sve ove informacije blokova i koje ce ih razvrstavati i na kraju sabirati. Mozda je komplikovano, ali pretpostavljam da se to moze jednom uraditi i nakon toga koristiti za bilo koji drugi projekat.

Hvala!