[ deninen @ 31.10.2011. 15:06 ] @
Hteo bih da kupim video kameru koja moze da snima MAKRO, a da prodjem sto jeftinije, neke 100ne evra dolaze u obzir.
Pretpostavljam da takve kamere vec jesu HD?

Neki predlog za kameru?

Hocu da snimam MAKRO svet. Da joj mogucnosti budu (na primer) mrav preko celog ekrana.


I imam jedno pitanje, da li je moguce da SVENKUJEM dok snimam (na primer) mrave u MAKRO modu?
Pretpostavljam da je za to neophodan i neki stativ, pa koji je tu otprilike odnos u ceni kamera - stativ?

Hvala

[ Backy @ 08.11.2011. 14:41 ] @
za 100e se može kupiti kamera koja daje tek malo bolji snimak od dobrog mobilnog... ukoliko već nema zadovoljavajući makro mod, isti se može postići dodavanjem makro adaptera koji je sačinjen od jednog sočiva i prilično je jeftin.

mogući su svi pokreti kamere, ali je njihovo izvodjenje teško pošto se uvećanje prenosi... za optimalne rezultate bi stativ sa glavom morao da platiš oko 10 trenutnih budžeta za kameru
[ deninen @ 03.12.2011. 14:21 ] @
dobro jel niko ne moze da mi napise neku (naj)jeftiniju KAMERU za snimanje u makro??

evo ja koji nemam pojma ukucao sam na youtube i prvo sto sam nasao je fotoaparat Canon Powershot ELPH 300 HS koji moze da snima VIDEO makro do 3cm.
slika u 1080p u statici je meni zadovoljavajuca, ima malo jarke boje, ali lepe su i za te pare sasvim OK.
pri svenkovanju slika pliva, ne znam da li je to zbog youtube ili do aparata.

da li ima neka kamera koja daje priblizan ili bolji kvalitet ?

znaci nemam 1000e da dam na to, ali dao bih 200-300-400-500max.

valjda ima neko ovde ko to zna , da odvoji koji sekund da mi odgovori....

HVALA
[ 3way @ 03.12.2011. 14:29 ] @
A da se prvo oprobas u makro fotografiji?
Svi problemi na koje naidjes ce se snimanjem videa udesetostruciti.