[ milkashop @ 01.11.2011. 22:41 ] @
Pozdrav,
interesuje me da li neko ima iskustva sa kupovinom preko sajta DinoDirect.com, da li roba zaista ima FreeShipping? Da li se placa carina na predmete i ako se placa kolika je? Koji je nacin placanja najbolji? Koliko je vremena potrebno da paket stigne?
Hvala
[ OxY @ 26.11.2011. 11:11 ] @
Ja sam narucio nekog misa sa www.dealextreme.com cisto da vidim da li ce da stigne. Stigao mi je tacno posle 14 dana. Postaru sam platio samo jos 65 dinara, preko onih 5$ koliko je kostao.
Sa http://www.dinodirect.com/ sam takodje nesto narucio, ali malo kasnije nego sa ovog prethodnog, pa cekam i to da mi stigne.
Koliko sam ja upoznat, ne naplacuje se carina ukoliko roba kosta najvise 80tak evra. Ukoliko je veca cena, kazu da ce carina da te odere i za nekoliko puta vise nego sto kosta roba. Tako da ako narucujes, moj ti je savet, samo do 50e jer je tu sigorno da nece da se naplati carina.
[ edge91 @ 14.12.2011. 10:29 ] @
Izbegavajte DinoDirect. To je moja preporuka. Naručio sam dve folije za fotoaparat u vrednosti 1.29 eur. Platio preko Moneybookers (Skrill) servisa i sve je teklo ovako:

07.12.2011 - Poručeno i plaćeno putem MB-a. Pisalo je da treba da prođe i do 24h da dobiju uplatu.

09.12.2011 - U Ordering manager-u još uvek stoji da porudžbina nije plaćena. Kontaktirao sam ih na Live Chat (javio se Otta), gde su mi rekli da ja nisam platio porudžbinu, i posle 5 minuta ubeđivanja poslao sam im screenshot iz MB accounta. Posle toga su mi rekli da sačekam još 24h i ako neće biti plaćeno da će proslediti moj slučaj nekom kolegi u ponedeljak, koji će to proveriti.

14.12.2011 - Danas je sreda. Još uvek stoji Unpaid. Kontaktiram ih preko Live supporta i ponovo mi se javlja Otta. Ponovo ista priča, šaljem screenshot, mada sada tražim da otkažu porudžbinu i da mi vrate novac, na šta dobijam odgovor da nisam platio tako da nemaju moj novac. Posle 5 minuta ubeđivanja, da sam ja to platio, neka kontaktiraju Moneybookers, pošto sam im dao ID plaćanja, oni još uvek tvrde da nemaju moj novac. Posle 2 minuta pričanja, mi kažu da kontaktiram Moneybookers jer ja to nisam platio. Kažem neka oni kontaktiraju Moneybookers jer to je plaćeno. Par minuta tišina i onda kažu da mi mogu vratiti novac ali samo putem PayPal-a. Kažem im da nemam PayPal niti da ću imati, na šta oni ponovo kažu da nisam platio tako da mi ne mogu vratit. Engleski im je očajan, tako da možda ne znaju šta pričaju. Čekam već 15 minuta na neki odgovor, mada ništa ne dobijam... Evo posle sat vremena priče i čekanja 25 minuta na neki odgovor, napisao sam im ovo:

Well I don't have the whole day. Thank you for nothing, I will never buy from your store again, and neither will any of my friends, so you can delete my account because I won't be needing it. If you ever find those 1.69 USD just keep them and buy the man who is in charge of finance a brain or two. Have a Merry Christmas and a Happy New Year.

Izgubih sat vremena za ništa. DinoDirect - topla preporuka za izbegavanje.
[ Predrag Supurovic @ 14.12.2011. 10:36 ] @
edge, pa ako su rekli daim nje stigla uplata normalno je dakontaktiras moneybookers i vidis sa njima gde je zapelo. Kako da ti vrate novac koji im nije stigao?

[ edge91 @ 14.12.2011. 18:15 ] @
Hteo sam da napišem da sam kontaktirao Moneybookers još u petak i u utorak sam dobio odgovor od njih da je to plaćeno.
[ Predrag Supurovic @ 15.12.2011. 06:38 ] @
Onda storniraj uplatu preko moneybookers, trebalo bi da imaju takvu opciju.
[ OxY @ 15.12.2011. 08:27 ] @
Meni je uplata prosla normlano odmah posle 24h, ali i dalje mi u statusu pise da je Shipped. Narucio sam jos 14.11.2011
Tako da je www.dealextreme.com daleko bolji.

Stoji im na sajtu da je za Other Countries 3 - 5 nedelja (To smo mi sigurno :) )
http://www.dinodirect.com/help...paring-time-and-shipping-time/

[Ovu poruku je menjao OxY dana 15.12.2011. u 09:55 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 15.12.2011. 09:17 ] @
Kupovao sam u par navrata na dinodirect i nisam imao problema. Jeste sve malo cudno, uplata se ne vidi odmah, ali sve prodje kako treba. Isporuka je mnogo brza nego sa DealExtreme.