[ stoprocentni @ 02.11.2011. 17:38 ] @
Pozdrav svima!

Molim za pomoć oko sledećeg problema...

Kada izaberem EVR CP output u MPC-HC, slika često blago treperi. Kada izaberem VMR-9 (renderless) ili Haali to se ne dešava. O čemu se radi? Može li da mi neko pomogne da rešim ovo?

OS: Win 7 x64
Grafika: AMD Radeon 5770 (sa najnovijim drajverima)

Unapred zahvaljujem.
[ mrcinamrcina @ 02.11.2011. 19:27 ] @
Koje decodere koristiš u MPC-HC?Nalaze se u Opcijama-->External Filters i možeš birati koje decodere želiš da ti upotrebljava za određeni video zapis.Ja npr.koristim Cyberlink H.264/AVC Decoder za HD filmove (.mkv) sa EVR Sync-om i radi sve ko švicarski sat (video kartica mi je ATI HD4850 od 1GB).......
[ stoprocentni @ 03.11.2011. 10:45 ] @
Hvala na odgovoru.

U "External Filters" nema ničega kod mene, CCCP je u pitanju, sve opcije su na default-u. Da li bi mi, recimo, instaliranje CoreAVC možda pomoglo?
[ stoprocentni @ 03.11.2011. 14:48 ] @
Citat:
stoprocentni
Da li bi mi, recimo, instaliranje CoreAVC možda pomoglo?


Probao, nije pomoglo.
[ stoprocentni @ 03.11.2011. 19:31 ] @
Igrajući se sa podešavanjima, evo do čega sam došao...

Kada u

ffdshow video decoder -> Output -> colorspaces

poisključujem sve osim RGB32, to povremeno treperenje potpuno nestaje. Ima li neko ideju šta bi to moglo da bude i kako sada da rešim problem?
[ mrcinamrcina @ 03.11.2011. 20:14 ] @
Ma ja sam imao nekih problema sa ffdshow-om,pa od onda upotrebljavam druge decodere:Kao šta sam ti prije preporučio,najbolje da skineš Cyberlink za HD i za SD i nečeš imati nikakvih problema sa trzanjem ili treperenjem ili tome slično.....
Dosta da skineš Cyberlink Power DVD player i sa njim dobijaš njegove kodeke,koje kasnije ubaciš u MPC-HC....

PS:za audio upotrebljavam isključivo AC3 filter ;)

[Ovu poruku je menjao mrcinamrcina dana 03.11.2011. u 21:41 GMT+1]
[ stoprocentni @ 03.11.2011. 20:55 ] @
OK, hvala na savetu, probaću. Mada, sumnjam, kad sa CoreAVC nije uspelo...
[ stoprocentni @ 03.11.2011. 21:11 ] @
Probao samo MPC-HC (bez ffdshow-a), nema treperenja. Definitivno je ffdshow u pitanju.

Zna li neko kako da u MPC-HC povećam osvetljenje ako nemam ffdshow? Ovo mi je bitno jer je slika često malo tamnija...
[ stoprocentni @ 03.11.2011. 22:48 ] @
Našao sam u čemu je problem. FFDShow video decoder configuration >> Picture properties >> Luminance offset (brightness): kada povećam osvetljenje, jedino tada povremeno treperi. Kada vratim na default (off) sve je u redu. Nije mi jasno zašto se to dešava...
[ stoprocentni @ 04.11.2011. 12:31 ] @
Evo rešenja, nešto od ovoga bi trebalo da pomogne svakome ko ima sličan problem:

FAQ: How to correct luminance levels

Hvala svima na pomoći.

[Ovu poruku je menjao stoprocentni dana 04.11.2011. u 13:56 GMT+1]