[ wunterslaush @ 02.11.2011. 18:33 ] @
http://www.sbb.rs/Vesti/5170/N...biji%2C+sada+jos+brzi%21.shtml
[ calexx @ 02.11.2011. 19:40 ] @
Nisu se baš pretrgli, naročito sa najmanjim paketom i sa UL brzinama ali je to verovatno način da ljudi pređu na skuplje pakete. ADSL je bio bolji dok su trajale akcije (mada mi se čini da neke i dalje traju) ali bez njih je prilično skuplji pa je ovo ipak solidna ponuda. Samo da su još za nijansu povećali upload, bila bi odlična ponuda.
Ja ću verovatno da probam kako radi novi paket 12/768, sada je taj paket 9/512 pa razlika ipak postoji. Do sada sam bio na 6/384, novi 6/512 i nije neko poboljšanje. :(

Exe-net je i dalje najbolja ponuda ali ću ipak da sačekam da mi prođu ovi (SBB i ADSL) paketi, ne moram baš da preterujem. ;)
[ VlaK @ 02.11.2011. 19:42 ] @
Vidim kod najrasprostranjenijeg paketa (flat S uz ugovor, predviđeno je povećanje samo za upload sa 384 na 512). Sada će upload da leti naprosto. Ne znam da li neko uopšte ima ovakav dobar upload na ovom svetu. Popravljaju sa 1/16 na 1/12. Respect. :)
[ Librabicboj @ 02.11.2011. 19:44 ] @
Ako JA to fdobro vidim, nama koji sad trenutno imamo 6Mbps download, i dalje ce ostati toliki, a samo ce nam povecati upload sa 384kbps na 512kbps!!!!

Pa gde ima je tu povecanje downloada???
[ waikiki @ 02.11.2011. 19:52 ] @
Ugovorci na 24 meseca na S paketu (6 Mbit) prakticno nisu dobili nista! A za 24 meseca se puno toga promeni (primer PTT akcija), pa ko je lud da se obavezuje!
[ calexx @ 02.11.2011. 20:07 ] @
Ugovor na 24 meseci donosi i digitalnu televiziju pa ipak ima razlike. SBB je sačekao da prođu akcije (uz koje bi ovo bila bzvz ponuda) pa je sada ipak pristojno, 6/512 košta manje nego 4/512 na ADSL-u ... plus onih 15% gubitka ...
Mada je ipak trebalo da otvore UL slavine i da najmanji paket još malo oprave, ovako izgleda forsiraju skuplje pakete.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.11.2011. 20:20 ] @
Exe turbo flat je sad povoljniji za manje pakete (ima sasvim dobar upload), na vecim je isto upload ubica, ali down bi mozda mogli malo da povecaju... Videcemo...

Kad vidim kolko placam ovaj ADSL od 6Mbit hmmm... al eto cekam jos malo da se pojavi jos jedna ponuda ovde (exe) pa cu da resim i taj problem

Ipak 8/2Mbit je okej za 1850 din
[ since1986BC @ 02.11.2011. 21:09 ] @
Od adsl-a koliko vidim jos samo Beotel ima akciju, ne racunajuci onu Orion smejuriju (platis 4Mbps dobijes i 1.5 free)
http://www.beotel.net/?strana=...&katv=1&jezik=1#vst298
[ MagicMaster @ 02.11.2011. 21:28 ] @
Još samo Beotel, trenutno ... ne znači da ih neće biti još ...

Ovo je velika sramota za SBB ....

One koji čine najveći procenat potrošača (čitaj 1520 din mesečno mogu da odvojim za net) prave najvećim ovcama ....

Ne znam koji sadista im daje predloge za pakete, ali je magarac neviđeni .....

Ubeđen sam da će za 12 meseci opet biti OK akcija ....
[ component @ 02.11.2011. 22:02 ] @
Meni je mojih 6MB DL i više nego dovoljno. Upload od 384 je ono što me je ubijalo. Baš će mi prijati ovo povećanje. Taman sam se uplašio da će povećati download a ostaviti upload. Ovo je odlično
[ milosbeo @ 02.11.2011. 22:33 ] @
Vec godinu dana marketing strucnjaci procenjuju kako da iscede jos koji dinar sirotinji. Napravili su da paketi sa najmanjom brzinom budu neisplativi (ADSL) ili takvi paketi ne postoje. Cilj je da svi izdvajaju vecu svotu novca na mesecnom nivou. Sto veci pazar, to veca zarada...
Zasto niko ne nudi neki paket od 512/128 ili 1M/128 za 500-1000 dinara?
Nek bude sporo, ali i to je broadband i to zavrsava posao velikoj vecini korisnika u Srbistanu.
[ tdjokic @ 03.11.2011. 00:04 ] @
Citat:
milosbeo: Vec godinu dana marketing strucnjaci procenjuju kako da iscede jos koji dinar sirotinji.
Pola si u pravu, pola mislim da nisi. Po svetu je protok sve veci i pravo je mucenje kad sa nekom sporom konekcijom krenes da radis nesto sto je predvidjeno za one brze konekcije.

Drugo je pitanje sta je starije - kokoska ili jaje - da li smo mi sirotinja sto ne koristimo dovoljno Internet i sve ostale tekovine nauke i tehnike ili ne koristimo sve to zato sto smo sirotinja. Zacarani krug - nema para za obrazovanje i investiranje u napredak a bez napretka se ne moze doci do para i tako to ide dan po dan.
[ Jbyn4e @ 03.11.2011. 06:28 ] @
@milosbeo
Upravo koristim jedan paket 500-1000 dinara, 3.5Mb/128kbps (ikom).
A postoji i manji, 256/64kbps za cirka 300 dinara, moj komsija upravo takav koristi...
[ calexx @ 03.11.2011. 09:29 ] @
U tom delu je exe dobar, imaju male pakete po niskim cenama ... ali se u ovoj SBB priči to retko pominje. Niko nije pitao zašto umesto da se 6/384 promeni na 6/512 nije ponuđen paket od recimo 256/64 nego zašto nije umesto 6 ponuđeno 8 ili više i zašto umesto 512 nije 1. A koliko juče su bile poruke tipa ... ma neka sa 128/64 povećaju čak na 2Mbps i ja nikad više neću da tražim preko, to je dovoljno. ;) Sada je i 6 malo.

SBB je iskusno sačekao da prođu udarne akcije i sada su ova povećanja uglavnom preskočila konkurenciju. Jedino što se svi sećaju 16/1 za 1400 i to je ostala mera ... iako toga više nema.
[ Sceka @ 03.11.2011. 11:12 ] @
Samo su ispravili glupost koju su uradili kod proslog povecanja brzine kad su paket od 4 povecali na 6 ali paket od 8 povecali na 9 umesto na 12 megabita. Sad je to doslo na ono sto je trebalo inace da bude (niko nije hteo da koristi taj paket od 12 megabita pa su, napokon, odustali).

Meni radi savrseno, nikada ne puca veza, uvek je maksimalna brzina, sada 9 - znaci uskoro 12 megabita. Pristojna cena...


Pozdrav!
[ tdjokic @ 03.11.2011. 11:38 ] @
Citat:
calexx: A koliko juče su bile poruke tipa ... ma neka sa 128/64 povećaju čak na 2Mbps i ja nikad više neću da tražim preko, to je dovoljno. ;) Sada je i 6 malo.
Nazalost, to je tako. Juce su komsije imale 3 - 4 Mbps pa je za nas 2 bio san a sada komsije imaju mnogo vise i mi opet zaostajemo. Programi sve veci i veci, sminke sve vise i vise, moj Yahoo se namuci dok otvorim pocetnu stranu, ima tamo gomila nekih dzidza - bidza, koje niti znam cemu sluze, niti me zanima. Uz mejlove idu sve veci i veci prilozi i tako redom.

I onda se na kraju postavi pitanje stabilnosti evra, jer se svuda trosi preko svake mere.
[ calexx @ 03.11.2011. 12:28 ] @
Citat:
Sceka: Samo su ispravili glupost koju su uradili kod proslog povecanja brzine kad su paket od 4 povecali na 6 ali paket od 8 povecali na 9 umesto na 12 megabita.
E da, baš sam ovo hteo da kažem, da su prošli put stavili ove brzine, bilo bi savršeno, sada su sačekali i to uradili ... ali su problem napravile akcije Telekoma i Pošte pa sada svi hoće 16Mbps za 1400 ... što će teško da se ponovi bar još neko vreme. Ja sam prošli put probao 9/512 i nije bilo nešto pa sam se vratio na 6/384 (glavni internet mi je ADSL 8/1) ali će sada da bude interesantno da probam 12/768, ne verujem da će upload 768 da bude bitno slabiji od ADSL 1024 a download je već primetno veći.

Nisu baš komšije neograničeno brži (osim Bugara i Rumuna mada je kod njih to urađeno na čudan način) pa bi bilo dobro da kolege iz komšiluka prijave kako se to kod njih kreće ... baš me mrzi da opet preturam njihove ponude. ;)
[ tdjokic @ 03.11.2011. 12:56 ] @
Citat:
calexx: Nisu baš komšije neograničeno brži (osim Bugara i Rumuna mada je kod njih to urađeno na čudan način) pa bi bilo dobro da kolege iz komšiluka prijave kako se to kod njih kreće ... baš me mrzi da opet preturam njihove ponude. ;)
Danas je "komsija" relativan pojam. Zadnje vreme mi brat iz SAD cesce dolazi, ima ovde neku malu saradnju sa nekim fakultetom, a inace radi na nekim on line fakultetima tamo i sva sreca da imam SBB od 6 Mbps inace bi tesko sa ADSL od 1,5(?) odrzavao tamo casove odavde. Ponese i onaj Magic Jack sa fiksnim telefonskim brojem za SAD, tako da otuda studenti mogu da ga zovu preko neta na fiksni broj, kao da je zaista u SAD.

Dodatno, sve vise je ljudi koji putuju u Kinu i druge zemlje, pa ce uskoro i to biti "komsiluk". Konkretno, upravo je tamo zamenik rektora bas tog fakulteta na kome radi moj brat a i jedan nas ovdasnji (fizicki) komsija, neki penzionisani profesor, cesto putuje u Kinu.

Neke nase firme / prodavnice nocu gase sajtove! Jedna kao ugledna medijska kuca iz Beograda, ima i radio i TV i web sajt, a komentare posetilaca na razne vesti ne prima nocu pa sve do negde "oko podne". Skoro da ni jedna jedina mreza samoposluga nema on line prodaju, niti cenovnike, da bi neko mogao mirno od kuce da bira i eventualno kupuje. Ona glavna mreza ima nesto ali i to je jadno. Neke druge na sajtu imaju 328 stvari a kad odes tamo samo te gledaju belo. Treci sklonili cene sa sajtova i treba da nagadjas sta koliko kosta, a to cine zbog konkurencije. Kako da biram i kupujem on line kad nema cene? Totalna zbrka oko koriscenja Interneta.
[ calexx @ 03.11.2011. 14:52 ] @
Citat:
tdjokic: Danas je "komsija" relativan pojam. Zadnje vreme mi brat iz SAD cesce dolazi
Dobro de, jasno je na šta sam mislio ... na okruženje. To što neko ima rođake ili prijatelje u Koreji ili Japanu ne znači da bi trebalo da se poredimo sa njima.

Bacio sam pogled na par hrvatskih ponuda, moguće je da sam loše izabrao, da su to neke najskuplje ponude ali je bilo na prvo pretraživanje ... mogao bi da se javi neko sa tačnijim podacima.

T-Com Hrvatska nudi pakete 4/256, 10/512 i 20/768 za 80, 180 i 331 kunu (uzimao sam najbolje varijante po korisnika, bez plaćanja instalacije, sa ugovorom koji daje najveći popust) i tome se dodaje još 100 za flat saobraćaj. To se pomnoži sa 13,54 i dobije realna cena. Bolje da ne računaš. Drugi je Iskon ADSL gde 5/512 košta 130 a 10/512 180 kuna. Ovo deluje jeftinije ali ne deluje na svemirske ponude kako se ovde često pominje.

Možda sam izabrao loše ponude, možda uz ovo ide još nešto što opravdava cenu ... ali mi ne liči na ono što se ovde često pominje da komšije imaju maltene 100/100 za 10€ a samo kod nas deru.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.11.2011. 15:28 ] @
Ajde da uporedimo naj losiju ponudu u Bugarskoj (Vivacom ADSL), za korisnike koji nemaju FTTB, FTTB itd...

20/1Mbit FLAT - 25lv sto je ~12.5 EUR.
15/1Mbit FLAT - 15lv sto je ~7.5 EUR.

Znaci odprilike duplo jeftinije nego 16Mbit sa PTT akcijom (1400din). Tako da nije nerealno ocekivati pakete za ADSL sa 16Mbit za do 2000 dinara. Jedino sto bi moralo da postoji neki paket (moze i 1.5Mbit) za cenu od oko 700-800 dinara.

A sasvim je posebna prica oko ADSL-a kvalitet parica, i njihova duzina. Paketi do 6/1M uglavnom rade, mada sam vidjao linije koje jedva mogu i 1.5Mbit da izguraju. Tako da... Neki realni raspon cena koji mislim da je isplativ operaterima je pocevsi od 7 - 8 evra za najmanji flat paket (1.5 do 2Mbit i 256k uploada), preko 20 evra za 16Mbit, pa do 80Mbit (kao najveci na SBB-u) za do 10.000 dinara.
[ tdjokic @ 03.11.2011. 15:50 ] @
Citat:
calexx:  To što neko ima rođake ili prijatelje u Koreji ili Japanu ne znači da bi trebalo da se poredimo sa njima.
I da i ne. Okolnosti nas postepeno prisiljavaju na to. To je problem. Ocekuje se da sa njima bar mozemo da pricamo i saljemo / primamo podatke.
[ calexx @ 03.11.2011. 15:55 ] @
Rekoh da preskočimo Bugare i Rumune (jer mi deluje da su to odradili na neki čudan način i da je sve to okrenuto pirateriji što je nebitno) ... ajde da neko prepiše cene iz bivših bratskih republika a ne ovih koji su u svetskom vrhu u toj oblasti. Nemoj neko da je ubacio Koreju ili Japan jer nam ni oni nisu uzor. Dajte cene interneta koji može da dobije svako u tim državama, neki ADSL ili rasprostranjeni kabl. Pomenuo sam T-Com cene koje su mi preterano velike pa sumnjam u to što sam napisao ...
Da li neko ima pri ruci važeće cene portova koje provajderi plaćaju Telekomu? To prilično može da odredi krajnju cenu za ADSL a verovatno će i ostali da se drže tog nivoa. Ja znam cene od pre 3-4 godine ali je to verovatno menjano.
[ ki111er @ 03.11.2011. 22:38 ] @
Izvinite sto odoh u off ali imam jedno pitanje prosle nedelje su mi ovi iz EPS-a dva dana za redom gasili struju prepodne. Posto zivim blizu EPS-a vidim razvlace neke kablove i pitam radnike zasto to rade a onaj mi odgovori da postavljaju opticke kablove!!! Da nece i oni da prelaze u provajdere?
A da zamalo da zaboravim radnja ove drame se odvija u Krusevcu gradu :)
[ milosbeo @ 03.11.2011. 23:17 ] @
Citat:
Izvinite sto odoh u off ali imam jedno pitanje prosle nedelje su mi ovi iz EPS-a dva dana za redom gasili struju prepodne. Posto zivim blizu EPS-a vidim razvlace neke kablove i pitam radnike zasto to rade a onaj mi odgovori da postavljaju opticke kablove!!! Da nece i oni da prelaze u provajdere?
A da zamalo da zaboravim radnja ove drame se odvija u Krusevcu gradu :)


EPS ima ozbiljnu opticku mrezu kroz celu Srbiju.
[ telemajstor @ 04.11.2011. 00:42 ] @
Kad se pogleda malo unazad SBB menja svoje ponude dva puta godišnje, gde svaka druga ima neku korektivnu ulogu u odnosu na prethodnu pa je tako i sada. Po meni cilj ove akcije je da se namakne broj korinsika na većim paketima (slično ideji koju je imao i Telekom sa Click 2 paketom) a time i povećanim prihodom jer do sada nije bilo mnogo razloga da se plaća nešto skuplje za malu razliku.
Novo je to što se sada na tržištu po prvi put pojavljuju veći paketi od 16Mb (18/1, 24/1.5) u rangu cena 2700-3700 din a u ADSL svetu 16Mb je praktično realni maksimumi u Srbiji zbog kvaliteta parica za neku solidniju bazu korinsika.
Zaključak: Cable ISP u Srbiji konačno zabada kolac ADSL ISP-ovima. Baš me zanima koliko će trebati Vektoru da iskopira ove ponude SBBa na svojoj mreži ? 10 dana ili mesec dana !
[ Grof Alexandar @ 04.11.2011. 09:24 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/...11&dd=09&nav_id=327909
[ MagicMaster @ 04.11.2011. 09:31 ] @
Bar oni imaju do svakog korisnika bandere. Samo da nakače kablove ... :) :) )
[ ventura @ 04.11.2011. 09:40 ] @
Citat:
MagicMaster: Bar oni imaju do svakog korisnika bandere. Samo da nakače kablove ... :) :) )

Ne moraju ni to, postoji oprema koja koristi postojeće vodove za struju za prenos podataka. To je po Rusiji inače prilično popularan način pristupa internetu.
[ madamov @ 04.11.2011. 12:37 ] @
I u Portugalu je to prilično zastupljen način povezivanja na Internet.
[ calexx @ 04.11.2011. 13:38 ] @
Jedini problem je što EPS ni struju ne naplaćuje a sad bi da nude i internet. Ako i to bude za dž, eto jake konkurencije sadašnjim provajderima. ;)
[ dzonihsv @ 04.11.2011. 13:40 ] @
Pogledati datum te vesti, i sve će biti jasno.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.11.2011. 13:51 ] @
Da, vest iz 2008. Bas da vidimo da li ce se obistiniti mada su sanse <1%
[ tdjokic @ 04.11.2011. 13:55 ] @
Citat:
dzonihsv: Pogledati datum te vesti, i sve će biti jasno.
Dobro, covek je bio iskren:

""Komercijalno korišćenje tog sistema sada nije moguce. Izvesno je da će biti u komercijalnoj funkciji za nekoliko godina", naveo je sagovornik agencije Beta.

Sad je 2011 a kod nas "nekoliko godina" cesto znaci i vise

Malo sam gledao juce cene po Sloveniji i video dve interesantne stvari:

- nije mnogo jeftino, narocito ADSL, koji je izgleda svuda po svetu problem. Izvinjavam se zbog nepotpune informacije, ali tamo je toliko varijanti ponuda da necu ni jednu da navodim posebno. Ono - 4Mbps/nesto je za ADSL slicno nasem, cak i skuplje u apsolutnom iznosu

- optika je buducnost, nesto 20/20 Mbps je slicne cene (oko 50 evra) kao nesto brzi ADSL (16/nesto)

Znaci, daj nam boze sto pre optiku, j....s telefonske parice, koje su i onako vec slabacke i zastarele i dvojnici i jos po nesto.
[ mckrsta @ 04.11.2011. 14:41 ] @
Austrija A1 100/100 mbps 35e, i unajvece se uvodi optika do korisnika...
[ Suns @ 04.11.2011. 15:53 ] @
Kakva je ponuda za biznis korisnike kod SBB-a povodom povećanja brzina!? Nigde ne vidim ništa o tome....
[ tdjokic @ 04.11.2011. 16:03 ] @
Osim svega, sumnjam da optika moze ovako da zeza kao SBB mene - radi nekoliko sati, pa onda prekine jedno sat, dva i stalno tako. Moguce je, da je krivica i u lokalu, jednom su bili majstori iz SBB i kazu "Curi vam voda na osigurace za [tamo nesto], sve se dimi" zato nije bilo SBB televizije neko vreme, ko ce ga znati ko je i kako to popravio, mozda ipak povremeno kapne koja kap vode :-) Trenutno se javljam sa rezerve - najjeftiniji ADSL, imam oba, nekako je tako ispalo.
[ Suns @ 04.11.2011. 16:11 ] @
Sve bi nama bilo normalno da se kablovi postavljaju po nekom standardu i po nekom redu. Nažalost kod nas se postavljaju kako se ko snadje u datom trenutku, ja se i čudim kako uopšte imamo ikakav internet kada vidim kako su sve kablovi povezani, prespojeni, nastavljeni i priključeni na banderi.
[ ki111er @ 04.11.2011. 18:42 ] @



Evo kablova u susednoj nam Rumuniji :)
[ Sceka @ 04.11.2011. 19:38 ] @
Meni SBB radi savrseno.Od kad sam presao sa Eunet-ovog ADSL-a na SBB kabl Internet stvarno brzo radi, odnosno, koliko moj paket to dopusta (9 megabita). Videcemo kad od petnaestog bude 12 megabita, kako kazu "za iste pare - brze"...

Sada je ovako:



Pardon, ovo nije moje! Ovo je moje:



A kako ce biti, pa i to cemo 'dokumentovati'! :)


Pozdrav!
[ zivanicd @ 04.11.2011. 19:58 ] @
EPS tj EMS ima opasnu mrezu po celoj Srbiji. Po nekim pricama ima bolju pokrivenost optikom nego telekom.

Na svakom dalekovodu ide bar dva kabla optike. Mreza je u prstenovima. BGP radi. Mada je sve trenutno za njihovu internu upotrebu, ali samo je pitanje kada ce pustiti to komercijalno.

U austriji EPS vec opasno radi FTTH.

Inace imamo srece da zivimo pored velike hidroelektrane (djerdap 1) i imao sam prilike da se licno vidim EPSovu opticku mrezu na delu. Preko Dunava kroz djerdap prolazi boga oca optike... imam to i negde na slikama.
A imam i slike gde optika dolazi u razvodno postrojenje i do elektrodistribucije...

Inace 100/20 rumuni vec odavno imaju za 7-8 evra mesecno + 1Gbps exchange...

Inace dobar info je da ce Telekom uskoro svim svojim korisicima omoguciti peering sa nekim (ili vise) velikih IPX exchange-a :)
Taj info sam dobio pre jedno 2 nedelje kad sam bio kod direktora za veleprodaju i multimediju.

Eh da... Telekom vuce od nadprovajdera 180Gbps linka. Bar toliko je imao pre dve nedelje :)




[Ovu poruku je menjao zivanicd dana 04.11.2011. u 21:09 GMT+1]
[ Librabicboj @ 05.11.2011. 12:56 ] @
Citat:
zivanicd: EPS tj EMS ima opasnu mrezu po celoj Srbiji. Po nekim pricama ima bolju pokrivenost optikom nego telekom.



Inace imamo srece da zivimo pored velike hidroelektrane (djerdap 1) i imao sam prilike da se licno vidim EPSovu opticku mrezu na delu. Preko Dunava kroz djerdap prolazi boga oca optike... imam to i negde na slikama.
A imam i slike gde optika dolazi u razvodno postrojenje i do elektrodistribucije...



Mozes li pronaci te slike, pa ih ubacti ovde?

Jeste da nece biti u skladu sa temom, ali bar da ih vidimo, sta ima EPS na Djerdapu.

Nadam se da se admini nece ljutiti sto malo "spamujemo" temu.
[ Matrix_bg @ 05.11.2011. 18:05 ] @
Oni koji nisu zadovoljni SBB ponudom neka pogledaju Telekomovu ponudu i treba da budu srecni,ovaj Telekom samo gleda kako da ne podigne brzine a da naplatis sto vise.sramota,u principu onu koju su prosle godine uzeli promociju 4 megabita po ceni 1 megabita on nedobijaju nikako povećanje,evo je ta Telekomova " extra promocija" ,uporedite SBB i Telekom ponude,čak i Beotel daje promociju 6 megabita za 1500 dinara.

Open ADSL promocija nudi povoljnost korišćenja brzine sledećeg, većeg paketa po ceni izabranog Click paketa, tako da se po ceni Click 1 paketa dobija Click 4 brzina, Click 6 brzina po ceni Click 4, a Click 8 po ceni Click 6 paketa. Ukoliko se korisnik odluči za Click 16, za ovaj paket plaća mesečnu pretplatu za Click 8.

Povoljnosti promocije su namenjene novim Open ADSL korisnicima, Open ADSL korisnicima bez ugovorne obaveze i postojećim Open ADSL korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza.

Promocija traje do 31. decembra 2011. godine. Ponuda važi uz novi Open ADSL ugovor zaključen na 24 meseca.
[ mikronac @ 06.11.2011. 10:04 ] @
Najsmešnije je bilo kad je Orion pre jedno pola godine - godinu dana mene nazvao i kao: "Korisnik ste već 4 godine, evo mi ćemo Vas častiti tako što ćemo Vam brzinu sa 1 mbps duplirati na 2 mbps..."
Ja se oduševio
Prošlo 2 dana, kad oni meni digoše sa 2 mbps na 4 mbps... Kontam da je greška, ali se ne žalim... Kasnije sam čuo da je to tako bilo svakome...
Prođe 6 meseci, kad oni ponovo zovu:"Vi ste korisnik promocije, Vaša trenutna brzina je 4mbps. Promociji je došao kraj, ali ukoliko želite da potpišete ugovor na 2 godine i da po ceni od 18xx dinara ipak možete da zadržite ta 4mbps."
Ja kažem da ne želim nikakve ugovore ni sa kim i oni meni momentalno brzinu spustise na 1.5mbps koje i danas koristim.

E sad, ono sto mi nije jasno je sledeće: Zašto se neko ko za 1520 dinara ima 6/512 žali više od mene koji imam 1.5/512 za 1400 dinara?

Slab Vam upload? Pa meni slab i upload i download pa ćutim... Ostavim torrente preko nići i skinem sve što želim...

Pojedincima neko može da omogući 100/100 za 20e i bilo bi im ponovo mnogo da plate...
[ calexx @ 06.11.2011. 10:24 ] @
Ja bih rekao da baš i nemaš upload 512 nego 256 ali je to još gore. Ovde je u priči greška SBB-a što nije prošli put uveo ove brzine nego je najmanji paket povećao 50% dok je prvi sledeći ubrzao samo 12,5% ... sada je to ispravljeno i taj drugi paket je povećan da se taman uklopi. Zato se sada bune oni sa malim paketom što nije povećan download (prošli put su se bunili što nije dovoljno ubrzan sledeći paket) a svima je u sećanju ;) akcija Pošte u kojoj se za 1400 dobijalo 16/1 i sada svi traže bar to. Da je neko pogledao ostale ponude (svaka čast exe-netu i još malo kome), video bi da se kod konkurencije na nivou najmanjeg SBB paketa od 6/512 nudi 1536/256, eventualno neka akcija malo popravi ... ali je SBB uglavnom najpovoljniji. Sećam se da sam pre neku godinu povremeno odvajao oko 2500 da uzmem 512/xxx i to mi je bilo skoro pa brzina svetlsoti ... a sada ću za 2080 da imam 12/768 ... malo li je?
[ Karo @ 06.11.2011. 10:32 ] @
Citat:
mikronac: Najsmešnije je bilo kad je Orion pre jedno pola godine - godinu dana mene nazvao i kao: "Korisnik ste već 4 godine, evo mi ćemo Vas častiti tako što ćemo Vam brzinu sa 1 mbps duplirati na 2 mbps..."
Ja se oduševio :D
Prošlo 2 dana, kad oni meni digoše sa 2 mbps na 4 mbps... Kontam da je greška, ali se ne žalim... Kasnije sam čuo da je to tako bilo svakome...
Prođe 6 meseci, kad oni ponovo zovu:"Vi ste korisnik promocije, Vaša trenutna brzina je 4mbps. Promociji je došao kraj, ali ukoliko želite da potpišete ugovor na 2 godine i da po ceni od 18xx dinara ipak možete da zadržite ta 4mbps."
Ja kažem da ne želim nikakve ugovore ni sa kim i oni meni momentalno brzinu spustise na 1.5mbps koje i danas koristim.

E sad, ono sto mi nije jasno je sledeće: Zašto se neko ko za 1520 dinara ima 6/512 žali više od mene koji imam 1.5/512 za 1400 dinara?

Slab Vam upload? Pa meni slab i upload i download pa ćutim... Ostavim torrente preko nići i skinem sve što želim...

Pojedincima neko može da omogući 100/100 za 20e i bilo bi im ponovo mnogo da plate... :(


Hriscanski je pomagati orionu ko moze nego je problem kad ce nama obicnim korisnicima dase izadje u susret jer realno net u svetskim razmerama nema svrhe preko 4 (RS i ostali su vecinom blokoirani u udarnim terminima na 200< torrenti 700mb za 45min) jedini problem HD striming odatle dolazimo do pitanja dokle da placamo za nesto sto po MENI nema svrhe i jos da se reklamira kao popusti, akcije...
[ MagicMaster @ 06.11.2011. 10:59 ] @
Mikronac, grešiš u jednoj stvari.

u SBB 6/512 imaju samo oni koji potpišu obavezu na 12 meseci.

Tebi su to nudili, ti nisi hteo, tako da ne možeš da porediš babe i žabe.
[ ki111er @ 06.11.2011. 11:00 ] @
Citat:
Karo: Hriscanski je pomagati orionu ko moze nego je problem kad ce nama obicnim korisnicima dase izadje u susret jer realno net u svetskim razmerama nema svrhe preko 4 (RS i ostali su vecinom blokoirani u udarnim terminima na 200< torrenti 700mb za 45min) jedini problem HD striming odatle dolazimo do pitanja dokle da placamo za nesto sto po MENI nema svrhe i jos da se reklamira kao popusti, akcije...


A da ti uzmes dialup? Kako si dosao do tog saznanja da ne treba imati brzi net od 4mb/s. Odskora sam poceo da uploadujem sve video materijale koje sam snimao kamerom, fonom na youtjubeta. Znaci po tebi ja bi trebalo da pustim upload i tri dana da ne diram komp kako bi uploadovao fajl od 700mb. Za down reci mi iskreno koliko ti treba da skines igru od 10gb? Da li je isto kad je skidas ceo dan ili ti skine za par sati? E sad ako su tvoje ambicije gledanje divX u eri MKV-a od 6gb+ onda OK. Na mom TV-u ne izgleda bas najbolje divX. Ja imam trenutno onaj narodski od 6mb i jedva cekam to povecanje. Iako sa ovom brzinom youtuube ume da "ukoci" ponekad, a sto se tice RS, FS, WU i ostalih, to ne arcim uopste :)
[ Slobodan Milivojevic @ 06.11.2011. 12:23 ] @
Ja od kako sam uzeo vece brzine, vise uopste ne gledam cak ni YT u standard definition, ako ima 720p ili 1080p gledam to.
[ Sceka @ 06.11.2011. 12:28 ] @
Ja jednostavno ne mogu da razumem da neko kaze, na primer, "Meni je dovoljno mojih 1,5 megabita DL."! Jednostavno ne mogu to da razumem?! U danasnje vreme?! Ja se jedva suzdrzavam da ne uzmem 40 megabita, a suzdrzavam se zato sto sam u nekoj fazi menjanja stana pa ne znam da li cu imati SBB tamo gde budem kupio drugi stan inace bih odmah uzeo. I ovih 9 (od 15-tog 12) megabita mi je malo. Necu nista satima da skidam, hocu za nekoliko minuta! To je poenta a ne da ostavim da se skida celu noc. I ne svidi mi se snimak?! Pa onda opet celu noc? Nema sanse! Ja sad za kratko vreme skinem film, pogledam, ako mi se ne svidi skinem drugu verziju... sve brzo ali hteo bih brze! Glupo je gubiti vreme na gluposti. I, da... Batalio sam odavno Torente, vec nekoliko godina. Premium User sam na Filesonic, Hotfile, Megaupload, Wupload i jos nekoliko i "da te vidi Bog", nema cekanja, sidovanja, uvek maksimalna brzina... milina jedna. I tako...

E, da... Nemojte sada varijantu "nema se para...", to ne prolazi. Ako je tako, onda se uvek u prici naglasi da je razlog sto neko ima, recimo, 1,5 megabita - nemanje para da se plati veca brzina protoka! A ne "Meni ne treba vise"!


Pozdrav!
[ MagicMaster @ 06.11.2011. 12:33 ] @
Good for you .... to kako si nabrojao, sa sve premium nalozima, ti daješ jedno 100 evrića mesečno samo na kablovska + net + nalozi ... :) :)

Baš tako ... u ljudskoj prirodi je da uvek hoće više i jače ... inače bi i dan danas svi koristili 486DX2 ....
[ IT_DooX @ 06.11.2011. 12:35 ] @
Nekako je jednostavnije kupiti za 25 eura mesecno 1Gbit VPS i podici na njemu seedbox pa gurati sa torrenta, ne verujem bas nesto tim sajtovima, na vecim trackerima barem znas sta skidas, a sa 1 gigabit ima da skines ceo net :) Ni ja iskreno bas nesto nisam zadovoljan povecanjem samo upload brzine, jer mi upload ne treba, ali znam koliko su svi kukali dajte brzi upload dajte brzi upload a sad pljuvacina kad se da brzi upload... Licemeri
[ Sceka @ 06.11.2011. 12:41 ] @
Citat:
MagicMaster: Good for you .... to kako si nabrojao, sa sve premium nalozima, ti daješ jedno 100 evrića mesečno samo na kablovska + net + nalozi ... :) :)

Baš tako ... u ljudskoj prirodi je da uvek hoće više i jače ... inače bi i dan danas svi koristili 486DX2 ....


Kablovska i NET = 910+2080 dinara mesecno. Premium nalozi su 1.000din tromesecno za svaki nalog pojedinacno, sto i nije skupo, nimalo, obzirom na bezbrizno skidanje svega maksimalnom brzinom.

Boldovano - potpuno si u pravu. A zamisli sad da neko kaze "Meni je dovoljan 486."?! :) Za sta je dovoljan?! :)


Pozdrav!
[ Slobodan Milivojevic @ 06.11.2011. 12:43 ] @
Kako vam ljudi ne treba veci upload... Od kako je na 6Mbit i vecim paketima upload 1Mbps sve radi mnogo mnogo bolje, latencija na ADSL-u se drasticno smanjila, ma cudo jedno...

Sad nema vise planiranja "hocu li da uploadujem ovaj video ili ne?". Za neki dan i ovde uzimam internet sa 2Mbit uploada, mozda cak i sa 3Mbit uploada, jos se razmisljam, posto imam takve ponude.

Secam se kad je bilo 384kbps na 6Mbit ADSL-u, pa to je bilo pravo mucenje.
[ MagicMaster @ 06.11.2011. 13:03 ] @
Mikronac, grešiš u jednoj stvari.

u SBB 6/512 imaju samo oni koji potpišu obavezu na 12 meseci.

Tebi su to nudili, ti nisi hteo, tako da ne možeš da porediš babe i žabe.

Poenta mog posta je da total free, bez obaveza daje:

kod SBBa za 1520 + 920 brzinu od 3/256 za 2440 dinara

kod lelekoma imaš za 507 + 2123 4/512 za 2630 dinara i fiksni, koji nekima mnogo više znači od kablovske televizije.


Sceka, nisam mislio da te prozivam, samo konstatujem. A gde ima 3 meseca za 10 evra? Ja koliko sam gledao, uvek je na mesec 9-10 evra, pa na 3 oko 25 pa dalje .... par puta sam koristio MegaUpload i RapidShare. Na po mesec dana.

Realno, nikoga i ne treba da bude za šta će neko da koristi ULoad. I da se vođeni time pravdaju borbom protiv piraterije?

Pa sunce mu hebem, blam me kada koristim skype, i moj ujak u ITA koristi 720p web kameru, moj drugi ujak na Novom Zelandu takođe, i ja sada njih OK vidim i čujem, a sramota me da im kažem da je moj UL toliki da moram i na ovoj mojoj buđavoj kameri da gasim video, da bi makar zvuk "putovao" bez seckanja .....

Ili da moram slike sa porodičnih slavlja ili svakodnevne da resizujem na 320x480 da bih UPno na ImageShack ili da pošaljem mejl ....jer mi glupo da mu kažem ne mogu da ti pošaljem slike, znaš, imam UL 256 kb ....

Idiotizam poslednje vrste ....





[ tdjokic @ 06.11.2011. 13:22 ] @
Ja sam star i nikakav i nisam neki super korisnik igrica, filmova i slicnih savremenih i naprednih stvari. Pa cak i ja primecujem ono sto sam vec pokusavao da objasnim - ranije je 56 k na dial up bilo super, jer je ceo svet bio tu negde.

Sada je 1 Mb malo, jer su svi otisli napred pa su i dokumenti, slike, igrice, filmovi, video klipovi i sve zivo veci i sta onda da radis? Dodatno, tu su i one stvari o kojima nekad nije moglo ni da se razmislja - gledanje filmova po porudzbini, televizija preko optike i ostalo sto ja ni ne znam da ima ali se primetilo i ovde da ih ni ostali ne spominju previse. A, pa da - video konferencije, ne mora obavezno za biznis, ziva diskusija u "ucionici" i svasta nesto. Mozda ce uskoro(?) biti uvedeno i on line posecivanje opstine, mislim da se vec dobijaju neka dokumenta on line, pa za banku vec vise manje svi znamo i slicno, a sve to ne samo BRZE nego i BOLJE i LAKSE radi ako se koriste brze konekcije. Prirodno je, da se tu i tamo nesto desi, neki zastoj, prekid struje, preopterecenje i slicno i onda je muka ako je i konekcija spora.

Ja sam jos uvek u soku sa ovih 6 Mbps na SBB a skoro ce godinu dana kako to imam. Covece, skinem ISO od ~700 MB za manje od 20 minta a ranije satima skidao! U tome je stos (sta je starije - kokoska ili jaje?) sto smo mi generalno sirotinja pa ni ne znamo sta je sve moguce i lakse, zato ja i dalje razumem ljude koji kazu "Meni je dosta i ova brzina". Jeste, dosta ti je, zato sto niti imas para, niti ti nase institucije i firme nude neke stvari koje su u razvijenijim okruzenjia normalne.

Neke strane firme kao jedan od preduslova za dolazak ovamo traze i razvijenu infrastrukturu u koju ubrajaju i dobre Internet konekcije, toliko je to vazno.

A tu su i mobilni - masa ljudi koji pojma nemaju o Internetu ima mobilne i veselo ih koristi i taj trend ce se sigurno nastaviti sa sve boljim i naprednijim telefonima i "obican" Internet se delimicno i zbog toga sporije razvija nego sto bi se inace razvijao.
[ tdjokic @ 06.11.2011. 13:24 ] @
Citat:
Pa sunce mu hebem, blam me kada koristim skype, i moj ujak u ITA koristi 720p web kameru, moj drugi ujak na Novom Zelandu takođe, i ja sada njih OK vidim i čujem, a sramota me da im kažem da je moj UL toliki da moram i na ovoj mojoj buđavoj kameri da gasim video, da bi makar zvuk "putovao" bez seckanja .....
Odlican primer!
[ MagicMaster @ 06.11.2011. 13:40 ] @
Citat:
Neke strane firme kao jedan od preduslova za dolazak ovamo traze i razvijenu infrastrukturu u koju ubrajaju i dobre Internet konekcije, toliko je to vazno.


I ovo je dobar primer. U mom kraju jedan Italijan kupio firmu, doneo mašine, zaposlio ljude. Jedna od zaista retkih OK privatizacija. Kojima je mogao dokupio staž, i poslao u penziju, sa ostalima radio 1 god da očisti žito do kukolja, i sada firma sada sasvim OK radi .... ovo što je ostalo, radi... ima posla, radi se ... ali imaju i plate od 40 000 do 60 000 ... i sve preko banke, nema ono minimalac i keš na ruke. Poenta, taj i takav, ima para ko blata, vozi mečku, i koristi Skype, koriti mejlove, šalju se fotke od po 16 megapiksela, novih mašina, obrađenih delova, da se pogleda detaljno pre slanja iz recimo španije ili francuske na ovamo .... i kako će taj kukavac? I on ne uzima ovaj najjeftinij paket, ali je činjenica i da sa skupljim paketima ne može da bude zadovoljan odnosom DL/UL ...
[ calexx @ 06.11.2011. 14:05 ] @
Citat:
MagicMaster: kod SBBa za 1520 + 920 brzinu od 3/256 za 2440 dinara

kod lelekoma imaš za 507 + 2123 4/512 za 2630 dinara i fiksni, koji nekima mnogo više znači od kablovske televizije.


Sceka, nisam mislio da te prozivam, samo konstatujem. A gde ima 3 meseca za 10 evra? Ja koliko sam gledao, uvek je na mesec 9-10 evra, pa na 3 oko 25 pa dalje .... par puta sam koristio MegaUpload i RapidShare. Na po mesec dana.


Pa sunce mu hebem, blam me kada koristim skype, i moj ujak u ITA koristi 720p web kameru, moj drugi ujak na Novom Zelandu takođe, i ja sada njih OK vidim i čujem, a sramota me da im kažem da je moj UL toliki da moram i na ovoj mojoj buđavoj kameri da gasim video, da bi makar zvuk "putovao" bez seckanja .....
Samo sitna ispravka, kod SBB-a će po novim cenama (a tema je o tom povećanju) bez obaveze da bude 4/384 što znači da za ~200 manje ima 128k uploada manje. Mene ipak zanima ponuda sa ugovorima jer bi ti bez nje imao 1536/256 za te pare. ;) Od sledećeg meseca planiram da koristim M paket tj 12/768 za 2080 plus održavanje, svejedno što ga ne plaćam, što je oko 3000. Tu su pomenuti internet, analogna tv tj održavanje i digitalna televizija. Koja bi bila adekvatna ponuda ADSL-a?

Ne znam kako rade svi file serveri, rapid je apsolutno otvoren, svako ima maksimalnu brzinu i ne čeka se, megaupload je tu negde ... ostali su kako kad. Torenti umeju da rade maksimalno ako si na pravom trekeru.

Zašto te je sramota da ujacima kažeš da imaš 16/1 paket?

Da su ostale ponude Telekoma i naročito Pošte, onda bi SBB stvarno bio u lošoj poziciji. Ovako je tu negde ... do sledećih akcija.
[ Sceka @ 06.11.2011. 14:39 ] @
Citat:
MagicMaster: ...Sceka, nisam mislio da te prozivam, samo konstatujem. A gde ima 3 meseca za 10 evra? Ja koliko sam gledao, uvek je na mesec 9-10 evra, pa na 3 oko 25 pa dalje .... par puta sam koristio MegaUpload i RapidShare. Na po mesec dana.
...


Boldovano - Nisam tako ni razumeo! :) I ja samo kostatujem moje "stanje".

Poslao sam ti na PP razresenje misterije Premium za tako male pare. Probaj, odlicni su i sve je regularno! :)


Pozdrav!
[ mikronac @ 06.11.2011. 14:40 ] @
Citat:
MagicMaster: Mikronac, grešiš u jednoj stvari.

u SBB 6/512 imaju samo oni koji potpišu obavezu na 12 meseci.

Tebi su to nudili, ti nisi hteo, tako da ne možeš da porediš babe i žabe.


Ne poredim babe i zabe. Evo kako:
Daju ugovor 2 godine, po ceni većoj 450 dinara od one koju plaćam i da opet ne dobijem ono što SBB daje za 1500 din i 1 godinu ugovorne obaveze?
Dobijem DL 2Mbps manji za 1800 i kusur dinara i hvala im na tome... Tada mi ništa nisu rekli da imaju 1 godinu ugovorne obaveze...
Ne znam da li sam ti sad bio jasan, ali, moje poznavanje matematike mi govori da oni od mene pokušavaju da naprave budalu tako što će mi za obaveznih 24 meseci uzeti cca 43000 dinara za 4mbps...
SBB mi daje 6mbps za 12 meseci, i uzeće mi za taj period 18000 dinara, a za 2 godine ću mu dati 36000 dinara za konekciju koja ima 6mbps....

Ko je lud? Što bih nekome dao 7000 dinara više ako mi daje manje od nekog drugog?

Nažalost SBB nije u mojoj zgradi a KDS mi je isti kao ovi iz Oriona. Uz to, student sam i menjao sam za 4 godine studiranja 3 adrese. Ne znam da li ću i ovu zadnju godinu da menjam adresu...
Inače, ne volim ugovore. Evo nedavno sam kod MTS-a potpisao ugovor zbog one promocije što daje 50% popusta za vreme trajanja čitave ugovorne obaveze i opet, umesto 2 godine ja sam potpisao 1 godinu.
Ne volim trčati pred rudu, pa to ti je. Danas sam u Srbiji, u Novom Sadu, sutra sam u... Nemam pojma, Južnoj Africi.

Ovi što govore da im je dosta 256kbps za 300 dinara, evo, garantujem da bi odustali nakon 30 dana i vratili se na brži paket. Ma vratili bi se i pre. Možeš misliti, moj ćale, 50 godina ima, uzme nešto da gleda na netu i kaže: Ma šta je ovo sporo?

To ti je kad voziš auto od 300 HP i 4000 kubika, pa se vratiš na Yuga...
[ milosbeo @ 06.11.2011. 14:40 ] @
Citat:
I ovo je dobar primer. U mom kraju jedan Italijan kupio firmu, doneo mašine, zaposlio ljude. Jedna od zaista retkih OK privatizacija. Kojima je mogao dokupio staž, i poslao u penziju, sa ostalima radio 1 god da očisti žito do kukolja, i sada firma sada sasvim OK radi .... ovo što je ostalo, radi... ima posla, radi se ... ali imaju i plate od 40 000 do 60 000 ... i sve preko banke, nema ono minimalac i keš na ruke. Poenta, taj i takav, ima para ko blata, vozi mečku, i koristi Skype, koriti mejlove, šalju se fotke od po 16 megapiksela, novih mašina, obrađenih delova, da se pogleda detaljno pre slanja iz recimo španije ili francuske na ovamo .... i kako će taj kukavac? I on ne uzima ovaj najjeftinij paket, ali je činjenica i da sa skupljim paketima ne može da bude zadovoljan odnosom DL/UL ...


E pa taj ne treba da gleda pakete za fizicka lica(Mozda i krsi zakon).
Posto mu $$milioni$$ (šatro) zavise od internet konekcije, ista ne moze da kosta 10 i 20e...
[ Sceka @ 06.11.2011. 15:00 ] @
Citat:
calexx: Samo sitna ispravka, kod SBB-a će po novim cenama (a tema je o tom povećanju) bez obaveze da bude 4/384 što znači da za ~200 manje ima 128k uploada manje. Mene ipak zanima ponuda sa ugovorima jer bi ti bez nje imao 1536/256 za te pare. ;) Od sledećeg meseca planiram da koristim M paket tj 12/768 za 2080 plus održavanje, svejedno što ga ne plaćam, što je oko 3000. Tu su pomenuti internet, analogna tv tj održavanje i digitalna televizija. Koja bi bila adekvatna ponuda ADSL-a?

Ne znam kako rade svi file serveri, rapid je apsolutno otvoren, svako ima maksimalnu brzinu i ne čeka se, megaupload je tu negde ... ostali su kako kad. Torenti umeju da rade maksimalno ako si na pravom trekeru.

Zašto te je sramota da ujacima kažeš da imaš 16/1 paket?

Da su ostale ponude Telekoma i naročito Pošte, onda bi SBB stvarno bio u lošoj poziciji. Ovako je tu negde ... do sledećih akcija.


Ako se racuna, a mora da se racuna jer je to opcija koju daju, da za 2.990 dinara imas kablovsku televiziju sa digitalnim dekoderom (dobijes za DZ dekoder, slika je besprekorna), znaci mnogo bolja ponuda kanala nego ostali (i vise kanala nego ostali za iste novce) plus Internet od 12 megabita DL i 768 kilobita UL, koji savrseno radi (bar kod mene u kraju, a koliko vidim i svuda gde ih ima) znaci da je to apsolutno najbolja ponuda koja kod nas moze da se nadje. Da ne pricamo o vecim brzinama koje isto tako savrseno rade a koje su misaona imenica za ADSL. Recimo 40 megabita DL. Koliko ja znam, to nema i nece da moze kod ADSL-a nikada!

Rapidshare se vec duze vreme najmanje upotrebljava, nista novo ne moze da se nadje, samo stariji naslovi svega... Filesonic i Fileserve ali i Wupload su trenutno sve sto treba jer imaju sve sto je aktuelno. Sve sto se pojavi, igre, filmovi, serije, programi... istog trenutka su dostupni na ova tri Hostera. Uvek je maksimalna brzina koju korisnik ima. Naravno, govorim o Premium varijanti koriscenja.

Svi ostali, narocito ADSL varijante su ispod nivoa SBB-a do daljeg! :) Bio, prob'o vecinu ponudjaca i zadrzao se definitivno na SBB.


Pozdrav!
[ MagicMaster @ 06.11.2011. 15:05 ] @
Ne, on i ne gleda pakete za fizička lica. On koristi paket za pravno lice. I daje iste pare kao fizičko + KTV za iste pakete, bez KTVa.

I ne, ne zavise njemu "šatro" milioni, njegovi milioni se vide po fabrikama po italiji. Njemu sutra može da se digne patka, da stavi ovde katanac, otpusti ljude i ode, i da to ne ugrozi njegovo ukupno poslovanje ni 2 posto.

Koliko su ljudi zavidni i zlobni, čudo jedno ...

Ajd mi sada ti objasni razliku između poslovnog i paketa za fizičko lice:

Turbo XL 30Mb/s (30720/1024) cena: 6.820 din
Turbo XL FB 30Mb/s (30720/1024) cena: 8.814,60 din


Turbo XXL 60Mb/s (61440/2048) cena: 13.520 din
Turbo XXL FB 60Mb/s (61440/2048) cena: 16.838,60 din

A i ostali paketi su im isti, samo preslikane brzine, i skuplje za oko 1000 dinara, jer za firme nemaju mooda da pokažu "održavanje" posebno.


A postoji za firme i postpaid, koji se plaća po potrošnji, ali je opet DL 10 a UL je 2 .... eto, tu imaju nekih 5/1 odnos.... prifvatljivo ...


[ tdjokic @ 06.11.2011. 15:19 ] @
Citat:
mikronac: Ovi što govore da im je dosta 256kbps za 300 dinara, evo, garantujem da bi odustali nakon 30 dana i vratili se na brži paket. Ma vratili bi se i pre. Možeš misliti, moj ćale, 50 godina ima, uzme nešto da gleda na netu i kaže: Ma šta je ovo sporo?

To ti je kad voziš auto od 300 HP i 4000 kubika, pa se vratiš na Yuga...
Ja bih uzeo - za rezervu. Sada drzim ADSL najjeftiniji, onaj 1,5/256, za 1.533 dinara samo za rezervu. Koristim ga samo kad SBB pukne i kad mi je brat ovde, pa onda on koristi SBB, a ja ADSL, ali on je ovde retko i kratko - nedelju dana, retko dve.

Citat:
milosbeo: E pa taj ne treba da gleda pakete za fizicka lica(Mozda i krsi zakon).
Posto mu $$milioni$$ (šatro) zavise od internet konekcije, ista ne moze da kosta 10 i 20e...
OK. Najbolji SBB kablovski biznis paket, ugovor na 12 meseci, cena oko 50 evra, brzine 16/1. Najskuplji Turbo paket od dva, dostupni u Beogradu, Pančevu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi, Somboru, Kragujevcu, Nišu, Vršcu i Kruševcu, najmanje 12 meseci, specijalan modem koji daje SBB, cena oko 160 evra, brzine 60/2. Slucajno znam u kom kraju je kolega MagicMaster i turbo u tom kraju NIJE dostupan, pa se tako za onog Italijana vracamo na kablovski Internet, znaci super - ultra - turbo - o-ruk paket 16/1! Nude i optiku, ali nema nista konkretno, samo "Pozovite da se dogovorimo".

Ruku na srce - da li smatras da fabrika, makar imala i svega 10 radnika, moze da obavi uobicajene administrativne i tehnicke poslove sa 16/1 u razumnom roku i kad mu treba? Ja mislim da moze, ali vrlo tesno i tesko. Ja kao polumrtav penzioner pa bih znao da potrosim 16/1, he, he, he..... Za fabriku je problem sto njoj treba Internet kad i ostalima. Meni internet petkom od podne pa tamo do negde 18 sati skoro da se ukoci, jedva dise. Svi se nesto dogovaraju gde ce i sta ce, hitno resavaju neke poslove u zadnji tren itd., i zagusenje je tu. Slicno je i ostalim danima. To ti je kao autoput. Moze i nocu, ali ne moze sve, a preko dana su spicevi kad bi svi hteli da rade masu stvari. Net je najbrzi priblizno od 04 do 06 sati, kad su jedni otisli na spavanje a drugi jos nisu stigli na posao, e onda mi treci imamo prazan "autoput"
[ Slobodan Milivojevic @ 06.11.2011. 16:26 ] @
@tdjokic
Cek cek, SBB ti kilavi?

Ja koristim tri internet provajdera, sve su paketi za fizicka lica, jedan je wireless (exe-net) i dva su ADSL (Orion telekom i PTT), i ni na jednom nisam primetio smanjenje brzine (ni u 8 - 10 uvece ni popodne)... Ne kazem da ne postoje smnajnenja, al ja ih nisam primetio.

Mora da SBB ima preopterecen local loop tu kod tebe, jer ne verujem da ne mogu "pametno" da upravljaju saobracajem na nivou mreze, kako bi korisnik sto manje primecivao padove protoka.
[ calexx @ 06.11.2011. 16:34 ] @
Možda postoje problemi ali se to rešava telefonom tj dosađivanjem dok ne reše. Ja inače godinama koristim i SBB i ADSL pa mogu da dajem info iz prve ruke a ne da prepričavam. A info je da oba rade maksimalno (sa uračunatim ADSL overheadom) i da uglavnom nema prekida. Ponekad SBB ako nestane struja u kraju a valjda negde usput imaju nešto što onda ne radi ... što im je veliki propust ali ajde, nije često.

A što se tiče pomenutih biznismena, valjda će svaka ozbiljna firma kojoj je internet važan deo posla da se otvori za neki link a neće da koristi komercijalne pakete koji su ipak za laganu potrošnju. Taman posla da je internet važan a nestane struja u kraju pa padne posao. Ako ja kao besposličar mogu da imam dva različita (sa blagim razmišljanjem o trećem ... hm, treći je flat internet na mobilnom ... o četvrtom), jaka mi firma koja uzima čak i 16/1. Toliko para ode na lagano piće u društvu a poslovne ručkove i da ne pominjem.
[ MagicMaster @ 06.11.2011. 16:48 ] @
I onda oni jedva čekaju takve da oderu, jer čim se pojaviš sa "specijalnim potrebama" oni zadovoljno trljaju ruke i misle "evo ovce", a ne misle "evo dugoročnog i pouzdanog poslovnog partnera" .....

[ Sceka @ 06.11.2011. 18:29 ] @
Citat:
Marko_LNema ništa gluplje nego procenjivati šta je kome dovoljno, a šta previše... kao što pojedini ovde rade. Nismo svi isti i nemamo svi iste potrebe. Ja lično koristim 9Mbit (uskoro 12), ali mi taj download ne treba ni za krasni. Koristim taj paket samo zbog nešto većeg uploada koji mi je povremeno potreban. ...


Prvo kazes ovo boldovano pa onda pricas o licnoj proceni sta je dovoljno a sta nije, kao da nekoga to zanima, mislim na tvoj privatni zivot i kako ga zivis, i kao da bi tvoja procena trebala da znaci neki standard ili vec sta... :) Nemoj da se ljutis ali malo paradoksalno mi to zazvucalo, ovako kad se cita redom. :)

U svakom slucaju si sa zadnja dva pasusa lepo sve rekao i slazem se u potpunosti, od slova do slova.


Citat:
MagicMaster: ...objasni razliku između poslovnog i paketa za fizičko lice:

Turbo XL 30Mb/s (30720/1024) cena: 6.820 din
Turbo XL FB 30Mb/s (30720/1024) cena: 8.814,60 din


Turbo XXL 60Mb/s (61440/2048) cena: 13.520 din
Turbo XXL FB 60Mb/s (61440/2048) cena: 16.838,60 din
...


Pa razlika je u tome sto firme zaradjuju na konto Internet-a a fizicka lica ne (ako zanemarimo, a mora se zanemariti obzirom na procenat, fizicka lica koja zaradjuju putem Internet-a). Znaci posao firme je dosta vezan za Internet, sto je i logicno u danasnje vreme i bice sve vise, i logicno je da se pravi razlika izmedju firmi i fizickih lica po pitanju cene koriscenja Internet-a. Inace, velike firme imaju lokalnu mrezu koja pokriva vecinu potreba zaposlenih, ne mora svaki zaposleni da ima izlaz na Internet. To je inace veliki problem za firme, moj ortak dosta radi to, naime, angazuju ga da "regulise" User Level-e. Mrze ga radnici ali su poslodavci (vlasnici firme) uvek zadovoljni rezultatima njegovog rada! :)


Pozdrav!
[ NecaBG @ 06.11.2011. 19:14 ] @
Pa svako moze da predje na paket veci,tj i ja sam na 6 pod ugovorom na 12 meseci,zvao sam ih i pitao da li mogu da predjem na 9,tj u ovom slucaju na 12,i da se vratim kasnije na 6,rekli su mi da moze,tako da ovo povecanje je super.
[ calexx @ 06.11.2011. 19:38 ] @
Naravno da može, kod SBB-a ugovor samo određuje koliko mora da se koristi a svakog meseca možeš da biraš brzinu po volji. Ne moraš ni da ih zoveš, uloguješ se na SBB sajt i prijaviš promenu. Ovde nije problem u tome nego svi hoće da im se poveća brzina na kome god da su paketu i da ga ne menjaju. Sada ću da se vratim na taj drugi jer je sasvim pristojan a tih 768 će da bude jedva za nijansu slabije od ADSL 1024.

Ja i dalje ne razumem reakcije, povećali su koliko su povećali, kome odgovara dobro, kome ne odgovara neka sačeka neku sledeću promenu ili neka sačeka kraj ugovora (ako ga ima) pa nek ide kod boljih. Takođe podržavam predlog da neko od nezadovoljnih počne da radi kao ISP i da ponudi 100/50 za 1000, ja ću među prvima da se prijavim. ;)
[ Sceka @ 06.11.2011. 19:50 ] @
Citat:
calexx: Naravno da može, kod SBB-a ugovor samo određuje koliko mora da se koristi a svakog meseca možeš da biraš brzinu po volji. Ne moraš ni da ih zoveš, uloguješ se na SBB sajt i prijaviš promenu. Ovde nije problem u tome nego svi hoće da im se poveća brzina na kome god da su paketu i da ga ne menjaju. Sada ću da se vratim na taj drugi jer je sasvim pristojan a tih 768 će da bude jedva za nijansu slabije od ADSL 1024.

Ja i dalje ne razumem reakcije, povećali su koliko su povećali, kome odgovara dobro, kome ne odgovara neka sačeka neku sledeću promenu ili neka sačeka kraj ugovora (ako ga ima) pa nek ide kod boljih. Takođe podržavam predlog da neko od nezadovoljnih počne da radi kao ISP i da ponudi 100/50 za 1000, ja ću među prvima da se prijavim. ;)


Tako je! Evo, ja bih za 100/50 platio i 1.200 pa cak i 1.300 dinara ako treba, bez da se bunim i sekundu ili razmisljam! :)


Pozdrav!
[ CakNoris @ 07.11.2011. 09:16 ] @
SBB je u zadnjih nekoliko godina znacajno unapredio kvalitet mreze i podigao je brzine da ja mogu da im kazem samo bravo.
Svi vi sto kritikujete i kazete da treba da se stide, ja vas pitam od koga treba da se stide.

Setite se kolika je bila brzina 2005. (najnizi paket je bio 128kbps), a kolika je danas (6144kbps).
Ovo je ubrzanje za 48 puta. Ko je od vas bio toliki optimista da ce se brzina za 6 godina ovoliko ubrzati.

Takodje, dok se nije pojavio SBB, Telekom nije imao nameru da snizi cene interneta.
Neka neko napise ko to u Srbiji nudi povoljniji internet, ako takvog ima i sa kojom ponudom.
Treba napoenuti da ja ako placam 9/0.5Mbps, kod SBB to i ostvarujem, a kod ADSL-a je to retko slucaj sto je iskljucivo do onog kod koga ste se prijavili za ADSL.
Hocu da kazem da ADSL provajderi, a ne Telekom rade agregaciju na nivou 1/4 ili cak 1/8.

Sada ipak imamo nadmetanje koje moze da se meri i sa inostranstvom (Naravno da i dalje tesko da mozemo da prismrdimo cak i Rumuniji).

Da bi cene znacajnije pale, odnosno da bi dobili vise za iste pare mora prvo da se investira u infrastrukturu, da se razvuku opticki kablovi (ne mora svakom do kuce, ali makar do nivoa mesnih zajednica).

Evo cena u Rumuniji:
http://www.madnet.ro/acasa/
http://www.romtelecom.ro/perso...rnet-broadband/clicknet-power/
https://www.romtelecom.ro/maga...-broadband/clicknet-power.html

[ calexx @ 07.11.2011. 09:49 ] @
Ne možeš da kažeš čak i Rumuniji jer su oni, kako je neko već napisao, anomalija na svetskom nivou i te brzine teško da ima još neko ... možda Japan ili Južna Koreja. Bolje da se poredimo sa bivšim komšijama ... sve dok i oni ne krenu sa optikom, onda više nema poređenja. A da se očekuje optika kada sve drugo ne da ne radi dobro nego ne radi uopšte ... preterano je. Mislim, ne možemo mi da tražimo da prosek bude nova mečka ili led teve od metar ipo a nigde ništa ne radi.

SBB je u priči mnogo pre nego se Telekom pojavio pa nije baš da je SBB uticao ali jeste dobro što se takmiče. A agregaciju 1:4 ili 1:8 ... možemo samo da sanjamo, ona jeste i mora da bude dosta veća. Srećom, u većini slučajeva još uvek ima linka više nego što je potrebno (ne računam pilićare) pa su zagušenja retka.

Trenutno bolju ponudu ima exe-net ali oni ipak nemaju teritoriju da bi bili konkurencija. Bolja ponuda je bila letos kada su Telekom i Pošta davali 50% popusta ali to više ne radi. Sada je uglavnom SBB opet negde pri vrhu pa bi bilo dobro da se još neko otvori ne bi li opet popravili ponudu. ;)
[ CakNoris @ 07.11.2011. 09:59 ] @
Kako mislis da se SBB prijavio pre Telekoma? Najveci i najstariji ISP u Srbiji je Telekom.

Sto se tice Rumunije, ona je siromasna zemlja, a izdvaja za interenet i otud joj bolje veze nego kod nekih drugih komsija.
Mi smo takodje siromasna zemlja koja je tu negde rame uz rame sa Rumunijom sto se tice standarda (Rumun iz Rumunije mi je kopao pored kuce za banderu, da je kod njih bolje kopao bi u Rumuniji) tako da mozemo sa njima da se poredimo.

Uporedjivanje paketa ne moze da se vrsi tako sto ces da izvuces neku ponudu ogranicenog (privremenog) trajanja i uporedis je sa standardnom ponudom.Pa sta ti bi da menjas provajdera 5 puta godisnje.Kako neko da popust od 1-6 meseci gratis, tako da promenis provajdera.Pa niko normalan to ne bi radio, jer prov ostajes bez neta dok ih promenis, drugo to je previse stresan poduhvat da za njega trosis vreme tako cesto.

Sto se tice Exe neta, dostupan mi je koliko i ovaj rumunski od 50Mbps zajedno sa TV-om za 40 EUR.

Treba jos da napomenem da su mi skinuli dvojnika i PCM (za 2 linije bile na dvojniku, a dve na PCM-u) tek pre nekoliko meseci, tako da sam tek od skoro postao potencijalni korisnik ADSL-a.
[ calexx @ 07.11.2011. 11:06 ] @
Telekom je jedan od najmlađih (ADSL) ISP a za veličinu može da zahvali mnogim okolnostima. SBB koristim oko 6 godina (hm, kroz dva dana tačno 6 godina) a bilo ga je i pre, samo što kod mene nije bilo moguće. ADSL se tada već pojavio mada još uvek tu i tamo dok je Telekom počeo sa maloprodajom otprilike krajem 2006. godine i tada malo posekao dotadašnje ISP.

Rumunija je iz neke čudne priče, ko zna šta se tamo dešavalo.

Pomenuo sam akcije koje traju godinu ili dve, ja sam u Telekom prešao zbog 3 meseca za dž, sada sam iskoristio akciju pa uzeo 50% ... ko nije imao obaveze, mogao je ladno da pređe na PTT i dobije ili 1536/256 za 650 ili 16/1 za 1400 ... dok taj ugovor istekne, ko zna koje i kakve će brzine da budu. Prelazak uz MIK ne boli, ja sam to uradio u 2-3 sata, uzeo MIK, predao zahtev Telekomu a oni mi predveče javili da dođem po opremu.

Meni je exe-net dostupan a samo sam napisao da postoje retki koji imaju bolju ponudu od SBB-a. Ako sam nekoga prevideo, mogao bi da me ispravi.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.11.2011. 11:39 ] @
exe-net 8/2 wireless turbo flat za 1850din (ugovorna obaveza 12 meseci) u praksi:
[ milosbeo @ 07.11.2011. 16:38 ] @
@MagicMaster

Kad sam mislio na obrtanje miliona i internet konekcije od 10evra, nisi me dobro razumeo.
Ipak postoji velika razlika kod profi linkova...
Nije poenta u brzini downloada, vec u pouzdanosti, nivou podrske, otklanjanja eventualnog kvara, backup linka.
Danas, u Srbiji, dal zbog bede ili trulog poslovnog ramisljanja, uglavnom je gore opisana situacija.
Crkne adsl link i prekid trajeeee po nekoliko dana... A nestase milioni....

Sto se tice SBB-a, pozdravljam svako povecanje brzina...


[ morpheusxxx @ 09.11.2011. 17:44 ] @


Zbog čega je ovo nemoguće u Srbiji za 550 rublji ili ti 13 eura ? Ili bar nešto slično....
[ anon70939 @ 10.11.2011. 07:54 ] @
Mislim da se bzvz dize dreka oko toga sa 6/384 na 6/512. I dalje je to najjeftiniji, najbrzi i najbolji paket trenutno u Srbiji.
99% obicnih korisnika za koje je ovaj paket namenjen, ne koristi ni petinu te trenutne brzine. Onih ostalih 1% ako se bavi necim profesionalnim, za ocekivati je da plate nesto drugo.
Da mi povecaju sa 6/384 na 8/384, ja ne bih ni primetio razliku. Odnosno trebalo mi je pola meseca da primetim kad su mi povecali sa 4 na 6. slucajno sam se zacudio kako mi torrent shisti na preko 700 kbps, otisao na speedtest i tek tada video o cemu se radi.
Nego takav smo narod, da moramo non stop da negodujemo, cak i u ovakvim situacijama kada nema stvarno nema potrebe.
[ calexx @ 10.11.2011. 08:57 ] @
A ne, svi hoće veću i veću ali za iste pare. ;) Ovo mi baš liči na korekciju martovskog ubrzanja, tada je najmanji paket dobio 50% veću brzinu dok su oni skuplji ostali skoro isti. Sada je prvi paket ostao tu negde ali su skuplji paketi primetno popravljeni. U odnosu na brzine pre marta, sada će da budu tačno duple sve brzine na svim paketima.
[ Laptopcentar @ 10.11.2011. 10:47 ] @
Malo povecavaju..ajde neka nam daju za dzabe? :)
[ nemesis @ 10.11.2011. 11:10 ] @
da li ce ovo vaziti i za pravna lica ...
imam na firmu 12mbps / 768 ... fixna ip ..
e sad posto ej na pravno lice oslobodili su me kuci pretplate ...
josh i snize na 2000din .. bingo ..
[ anon70939 @ 10.11.2011. 19:16 ] @
BeocityNet ADSL

MIK KliketiClick 16/1 Mbps: 1899.00 mesecno
[ Slobodan Milivojevic @ 10.11.2011. 19:22 ] @
Kako porediti Beocity i SBB - Beocity ima razna ogranicenja, tako da ovo nije pravi flat.
[ anon70939 @ 10.11.2011. 22:49 ] @
pojma nemam o ogranicenjima. Nisam citao detaljno. Samo sam to video na reklami na FB :) i procitao da je jedino sto treba da se kupi ruter od njih za 3000 din. Ako neces da kupis ruter onda je paket skuplji za 200-300 din. Neko trece ogranicenje nisam procitao da ima

Citat:

KliketClick paketi su idealni kako za nove korisnike, tako i za aktivne korisnike koji prelaze sa drugog provajdera koriscenjem Migracionog Koda (MIK) i bez prekida u koriscenju servisa, poseduju svoj ADSL uredjaj ili uredjaj mogu kupiti kod nas, odnosno na trzistu izabrati uredjaj koji najvise odgovara potrebama - stedeci na brzom, kvalitetnom a jeftinom pristupu Internetu. Prikazane cene su za ugovornu obavezu za period po izboru: 3-12 meseci +GRATIS setUp

Ako navedene brzine imate kod drugih provajdera i zelite da probate
BeocityNet ADSL KliketiClick pakete 4-16/1Mbps, za test user
javite se prodaji na 011 3033084 svakog radnog dana 10-17h.

http://adsl.beocity.com/
[ bachi @ 11.11.2011. 09:50 ] @
Beocity su teški pilićari.
[ Sceka @ 11.11.2011. 14:19 ] @
Jos nekoliko dana pa cemo moci da uporedimo rezultate. Ne kazem da je najrelevantniji ali ako se poredi uvek na istom mestu, mislim na speedtest.net, onda ipak ima smisla.

Pre par minuta:




Videcemo petnaestog sta ce da pokaze.


Pozdrav!
[ milosbeo @ 11.11.2011. 14:37 ] @
Citat:
jedino sto treba da se kupi ruter od njih za 3000 din. Ako neces da kupis ruter onda je paket skuplji za 200-300 din.


Jednom pilicari, uvek pilicari! :D
[ worthy @ 11.11.2011. 15:27 ] @
Neki stvarno preteruju sa kritikama. Ja jos placam 6144/1024 Kb/s - 3.811,40 kod telekoma. Druga opcija mi je vektor kablovski 12mbit 768kb/s za 3000 uz ugovornu ovavezu na 18 meseci u suprotnom je brzina 9 mbit, ali sacekacu jos neko vreme jel izgleda da se smesi novo povecanje pa cu onda videti gde cu i sta cu. Da nije SBB-a svi bi jos imali 256k paket.
[ calexx @ 11.11.2011. 16:03 ] @
Ako nisi bio na SBB forumu, onda ne znaš šta je preterivanje. ;) Šttaaaa, samo 512 upload a u Rumuniji 100/100?? Ajde dajte bar 10/2 inače odosmo ... negde ... i tako iz dana u dan a svi i dalje tamo ... osim par časnih izuzetaka. ;)
[ BBS @ 11.11.2011. 17:41 ] @
Koje je ovo zamajavanje naroda!

Najveći broj SBB mučenika da nekažem korisnika ima S Flat ili S Mix paket a oni u toj punudi samo jadno povećaju upload
[ MagicMaster @ 11.11.2011. 17:46 ] @
Nije to zamajavanje naroda. Vidiš da nas optužuju da samo neosnovano kukamo. Nemoj tako. SBB RULEZ!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 11.11.2011. 18:54 ] @
Pa dobro, koja je ponuda trenutno bolja od SBB-ove? Mozda exe-net za nize pakete...
[ Aleksandar Đokić @ 11.11.2011. 19:23 ] @
na nama je da kukamo i trazimo bolje, a na njima da odluce da li ce da daju, borba za prava je normalna stvar, bez kuknjave ne bi imali ni ovo sto imamo (a trenutno je u srbiji srednja brzina nekih 4Mbps)
[ calexx @ 11.11.2011. 21:45 ] @
Srednja brzina 4Mbps a SBB ima najmanji paket 6Mbps? Naravno, računam na one koji potpišu ugovor jer se sada sve svodi na ugovore, mobilni telefoni, popusti na mobilne pakete, popusti na ADSL ... SBB je marta dobro povećao S pakete dok su oni brži bili jedva ili nisu uopšte ubrzani. Sada su obrnuli a verovatno im je cilj da korisnici pređu na brže (i skuplje) pakete a ne da ubrzavaju pa da oni sa skupih prelaze na jeftinije.
[ anon70939 @ 11.11.2011. 22:02 ] @
Secam se u Kragujevcu pre 5 godina ili mozda vise, nije bilo ADSL-a. Tada smo imali samo SBB i dialup. Poneko Wi-fi od ljudi koji su ziveli u soliterima, placali malo bolji SBB paket i onda naplacivali drugima.
Tada su svi kukali na SBB, slusali su tamo o nekom famoznom ADSLu koji je dar sa neba. Kako ne puca, brzi je par stotina puta od SBBa, jeftiniji... Svi su se bili zakleli kako cim u KG stigne ADSL, kako ce preci na ADSL.

A onda je stigao i taj ADSL. Oni sa najboljim vezama su uspeli da ga dobiju. Kasnije se dosta cekalo da mogu i ostali.

Ali danas, koliko vidim, svima koje poznajem kojima su istekli ugovori sa ADSLom, vratili se na SBB iz ne znam kog razloga.

Ja sam sa SBBom prezadovoljan.

Za mene je 6 mb/s ekstra brzina. Nista nesto ne uploadujem, a to sto ponekad nekom preko skajpa posaljem neku fotku ili nesto slicno je dovoljan i trenutni upload.
Ako bih se vec necim bavio, za sta mi je potreban upload, onda postoje neki paketi sa jacim uploadom.

Dok sam bio bez ugovora, imao sam brzinu od 1,5 mb/s. I to je bilo zadovoljavajuce za moje potrebe, ali sada recimo sa suprugom kad hocu da pogledam neki video materijal od 1GB pred spavanje, stavim na download, dok razmestimo krevet, vec je skinuto.
[ Monk Psycho @ 11.11.2011. 23:50 ] @
Evo ti ja sam prvi koji je sa kabla ponosno prešao na Adsl i opet bih. Kad ti kabl pokida običan kamion kad prođe pored stručno montiranog kabla koji visi sa krova, o kvalitetu mreže nema šta da se priča. SBB nije ni upola dobar kako ga ti predstavljaš. Kod prethodnog "povećanja" paketa, sam hteo glavu da im skinem pošto im se mreža RASPADALA, i tad nisi mogao da dobiješ podršku po par sati, nego si trebao da gledaš u pasulj.
I nije u redu porediti SBB na ugovor sa ADSL-om bez ugovora ili bez neke akcije, mada i u tom slučaju Adsl i dalje ima bolji upload.....
[ 3way @ 12.11.2011. 00:56 ] @
Ja sam sa ADSL presao na SBB ( 8mbps )...I mogu reci da sam se preporodio...'Veza' mi puca jedino kada pozvoni fiksni telefon ( koji iz nekog razloga zbuni ruter, pa ruter mora da se resetuje ( a s obzirom da fiksni ne koristimo, pa se to desava jednom u nedelju dana ok je))...Jedva cekam ovo povecanje...nije bas da mi treba tolika brzina, ali sto da ne.
[ Marko_L @ 12.11.2011. 02:37 ] @
Citat:
na nama je da kukamo i trazimo bolje, a na njima da odluce da li ce da daju, borba za prava je normalna stvar, bez kuknjave ne bi imali ni ovo sto imamo (a trenutno je u srbiji srednja brzina nekih 4Mbps)

Neće biti da je tako. Kuknjava nikada nijednu privatnu kompaniju nije naterala da ponudi nešto bolje, već isključivo potražnja za boljom uslugom i spremnost da se ta usluga plati, odnosno da to poboljšanje bude finansijski isplativo za tu kompaniju. Ta isplativost se ne mora nužno ogledati direktno u novcu, već može i u proširenju broja korisnika, "preotimanju" korisnika od drugih provajdera interneta, itd., što naravno u krajnjem zbiru doprinosi povećanju profita. Dakle, SBB nije povećao brzine (ni sada, ni prethodnih puta) zato što je neko kukao za većim brzinama, već da bi konkurisao i izdigao se iznad ostalih provajdera i tako privukao nove korisnike. Pa ti sad možeš da kukaš do sutra, nećeš dobiti veću brzinu sve dok:

a) ne platiš za to
b) neko od konkurenata ne podigne brzine, pa počne da odvlači korisnike

Pogotovo je smešno što to nazivaš nekakvom borbom za nekakva prava. Brži pristup internetu, pa i pristup internetu uopšte nisu nikakva zagarantovana prava, već je to potpuno komercijalna kategorija, isto kao računar, isto kao automobil, isto kao bilo koji proizvod ili usluga. Ti naravno imaš prava da koristiš bilo koju od tih usluga ili proizvoda, ako platiš za to ili ako ti ponuđač tih usluga ili proizvoda da nešto besplatno. Ali nazivati to pravom je glupo i smešno. To je kao da kažeš da se boriš za pravo da ti se ponudi BMW ili Mercedes po ceni Punta.
[ Predrag Supurovic @ 12.11.2011. 05:06 ] @
Citat:
Marko_L:Brži pristup internetu, pa i pristup internetu uopšte nisu nikakva zagarantovana prava, već je to potpuno komercijalna kategorija, isto kao računar, isto kao automobil, isto kao bilo koji proizvod ili usluga.


U stvari, pristup Intenetu je u nekim zemljama vec proglasen osnovnim ljudskim pravom i pitanje je vremena kada ce to biti prihvaceno kao univerzalno pravo. Cak je i nasa ex ministarka najavljivala da ce to tako uvesti i u Srbiju.

To pravo ne znaci da neko moze da trazi ne znam kakav internet, nego da svakome bude dostupan pristojan i upotrebljiv internet besplatno ili po ceni koju moze da priusti.
[ Marko_L @ 12.11.2011. 09:46 ] @
Promašio si temu skroz. Ovde se priča o internet provajderima, sa akcentom na SBB, a za njih je internet itekako komercijalna kategorija i tu je smešno govoriti o borbi za nekakva prava, pogotovo ako se ta borba sastoji od kukanja. Niko ne može da natera jednu privatnu kompaniju da nudi besplatno internet ili daje veće brzine za manje para i još to naziva nekakvim pravima. Ne, oni se rukovode tržišnim principima i davaće net besplatno i povećavati brzine samo kada procene da od toga mogu imati koristi. I struja je neko osnovno ljudsko pravo pa je plaćaš, a ako ne plaćaš, dođu pa ti iseku. Tako da to nema nikakve veze. Uostalom, internet je danas poprilično dostupan, čak i u Srbiji... ima gomile internet kafea, dosta kafića nudi internet svojim gostima za dž., gotovo svaki provajder ima nekakve osnovne pakete koji koštaju ispod 1000 dinara, pa je ljudsko pravo sasvim ispoštovano. A to što neko smatra da treba da ima 100Mbit (koje će 99% vremena koristiti za download piraterije, čast izuzecima) za 1000 dinara, i kuka zašto mu to jedna privatna kompanija ne obezbeđuje, nazivajući to nekakvih ljudskim pravom.... pa smešno je, u najmanju ruku. Uostalom, i da je tako, zašto se onda taj neko ne izbori za ta ljudska prava tako što će prvi da otvori provajdera koji će da nudi, makar 50Mbit za dž, i to u svakom gradu u Srbiji. Svi će preći kod njega i eto ti pobede u borbi za ljudska prava.
[ tdjokic @ 12.11.2011. 09:59 ] @
Pravo ili krivo, meni SBB cesto crkne i onda predjem na ADSL. Slucajno se tako podesilo da ne mogu jednostavno da prekinem ugovor za ADSL a uz to je prisutno i ovo seckanje SBB (za koje sam vec priznao da je mozda krivica i do moje zgrade, nesto oko struje - bili majstori jednom i cuo sam da nam tamo negde u podrumu kaplje voda na neke osigurace, sve se varnici, ludnica!) i onda sam odlucio da zadrzim oba. Na SBB imam vecu brzinu a na ADSL vecu pouzdanost.
[ calexx @ 12.11.2011. 11:18 ] @
To ti je otprilike varijanta kada imaš lošu tlf liniju koja ide preko bandera i tavana pa onda svaka kiša i vetar mogu da smetaju. Drugaru je tako čak i ISDN brljao. Ipak, Telekom je prilično obnovio taj deo pa se ni meni skoro nikad ne dešava da prekine (osim najavljenih radova) dok SBB ume da nestane kad nema struje u okolini ali i iz još nekih razloga. U svakom slučaju nijedno nije često pa ne mogu da uzmem kao veliki minus ... ali za svaki slučaj su tu oba. ;)
[ Milan86 @ 12.11.2011. 12:48 ] @
Veliki minus za SBB je i tehnička podrška. Na primer, muku mučim sa zamrzavanjem konekcije od maja ove godine, ne samo ja nego i svi korisnici na mom čvorištu. Konekcija se zamrzne na 10s-30s, a nekad se i modem semoresetuje. Menjao sam modem, opet isto, tehničari su par puta bili u mom stanu, ustanovili su da je u pitanju šum na mom delu mreže i da to oni ne mogu da reše već moraju da izađu na teren optičari. Obavestili su optičare, međutim, problem je još uvek prisutan. Obraćali smo se XYZ puta tehničkoj podršci, kažu da znaju za problem ali ne znaju kad će biti rešen.
Za SBB treba imati dobre živce kad nešto, ne daj Bože, krene po zlu!

[ anon70939 @ 12.11.2011. 14:14 ] @
Onda ja definitivno godinama imam velike srece sa SBBom. Ziveo sam na 20 razlicitih lokacija u gradu i svuda mi je radio fenomenalno.
[ Predrag Supurovic @ 12.11.2011. 21:16 ] @
Citat:
Marko_L: Promašio si temu skroz.


Samo samo komentarisao ono o čemu si pričao.

Citat:
Niko ne može da natera jednu privatnu kompaniju da nudi besplatno internet ili daje veće brzine za manje para i još to naziva nekakvim pravima.


Itekako može, samo treba da postoji politička volja za to.

Citat:
A to što neko smatra da treba da ima 100Mbit (koje će 99% vremena koristiti za download piraterije, čast izuzecima) za 1000 dinara


Ja o takvim ljudskim pravima nisam govorio. Mislim da sam bio vrlo jasan u svojoj poruci. Pročitaj je ponovo.

Citat:

Uostalom, i da je tako, zašto se onda taj neko ne izbori za ta ljudska prava tako što će prvi da otvori provajdera koji će da nudi, makar 50Mbit za dž, i to u svakom gradu u Srbiji. Svi će preći kod njega i eto ti pobede u borbi za ljudska prava.


Evo na primer u našoj mreži (http://wireless.uzice.net) je internet svima dostupan besplatno.
[ Marko_L @ 12.11.2011. 22:30 ] @
Citat:
Itekako može, samo treba da postoji politička volja za to.

Kakva politička volja ? Možeš ti do sutra da budeš voljan, ako se nekome ne isplati da radi nešto. Taj provajder bi se u tom slučaju jednostavno zatvorio jer ne bi više imao računa da radi to što radi, a ko će onda da obezbeđuje internet ? Država ?
[ DR83 @ 13.11.2011. 01:14 ] @
Citat:
CoyoteKG: Onda ja definitivno godinama imam velike srece sa SBBom. Ziveo sam na 20 razlicitih lokacija u gradu i svuda mi je radio fenomenalno.


I ja vala, hvala Bogu.

Sto se brzina tice, lepa vest, mada je meni i ovako dovoljno brz.

Ne moze da se poredi sa adslom, na sbbu, uz malu razliku u ceni, dobijam skoro duplo brzi net.
[ Predrag Supurovic @ 13.11.2011. 07:16 ] @
Citat:
Marko_L: Kakva politička volja ? Možeš ti do sutra da budeš voljan, ako se nekome ne isplati da radi nešto. Taj provajder bi se u tom slučaju jednostavno zatvorio jer ne bi više imao računa da radi to što radi, a ko će onda da obezbeđuje internet ? Država ?


Najpre, cene interneta u Srbiji su uslovljene politikom a ne ekonomijom. Naivno je verovati da internt provajderi drže visoke cene jer im se tako hoće. Ima i toga, ali je najveći problem što su im ulazne cene previsoke jer su još uvek pod monopolom koji je stvar politike.

Dalje, stvar je politike da li će cene biti kontrolisane. Ako nisi upućen, postoje neke robe na našem tržištu kojima cenau određ+uje Vlada a ne proizvođač. Tako isto može Vladi da se diogne da odredi cene z aInternet. Ne mora sve ali uvek može da naredi da provadjeri moraju da obezbede određeni minimalni p0aket i d amu cena bude tolika i tolika. Kome taj paket valja superl kome treba više, provajderi mogu slobodno da formiraju cene tih viših paketa.

U svetu postoje up‚ravo takvi ISP, koji imaju osnovni paket besplatan, a kome treba više ti brži paket koštaju više. Iz tih skupljih paketa se pokriva trošak i za onaj besplatni. I to radi po ekonomskim principima, a ne po političkom nalogu.
[ IT_DooX @ 13.11.2011. 08:59 ] @
Citat:
Milan86: Veliki minus za SBB je i tehnička podrška. Na primer, muku mučim sa zamrzavanjem konekcije od maja ove godine, ne samo ja nego i svi korisnici na mom čvorištu. Konekcija se zamrzne na 10s-30s, a nekad se i modem semoresetuje. Menjao sam modem, opet isto, tehničari su par puta bili u mom stanu, ustanovili su da je u pitanju šum na mom delu mreže i da to oni ne mogu da reše već moraju da izađu na teren optičari. Obavestili su optičare, međutim, problem je još uvek prisutan. Obraćali smo se XYZ puta tehničkoj podršci, kažu da znaju za problem ali ne znaju kad će biti rešen.
Za SBB treba imati dobre živce kad nešto, ne daj Bože, krene po zlu! :D


Opticare,pa sum na mrezi se ne siri kroz optiku nego kroz HFC mrezu, ne znam sta bi opticari tu radili ako cemo iskreno... Ali dobro, to zaista jeste problem koji je najteze otkloniti u tom poslu...
[ calexx @ 13.11.2011. 09:17 ] @
Umesto komentara, a prema opisu radnog mesta, mogao bi da se angažuješ pa da pojuriš ekipe da srede taj problem. ;) Vidim da traje pola godine i to vam baš i nije reklama.
[ anon70939 @ 13.11.2011. 10:00 ] @
bolje sklanjaj to iz opisa :P. Sad ces da budes kriv i odgovoran za sve na ovom forumu hehe
[ Milan86 @ 13.11.2011. 10:53 ] @
Citat:
IT_DooX: Opticare,pa sum na mrezi se ne siri kroz optiku nego kroz HFC mrezu, ne znam sta bi opticari tu radili ako cemo iskreno... Ali dobro, to zaista jeste problem koji je najteze otkloniti u tom poslu...


Ovo su reči tvojih kolega, tehničara, koji su par puta dolazili u moj stan. Njih sam citirao. Ako tvoje kolege nisu obeveštene ko je nadležan, onda zaista nemam više reči.
Calex prati SBB-ov forum, verujem da zna o kojoj temi na forumu se radi, verujem da me je prepoznao




[ calexx @ 13.11.2011. 12:45 ] @
Ne znam zašto toliko očekuješ od foruma, kada sam ja imao problem zvao sam podršku i išao tamo dok nije došla ekipa. Par puta su dolazili i probali, na kraju zamenili modem. Ako kod tebe nije do modema, to nije tvoj problem, zoveš ih da dođu pa neka sami traže gde je. I tako svaki dan dok nešto ne urade. Forum nije baš koristan, ja sam desetak puta slao poruku da pitam zašto mi paket nije promenjen i tek onda su to rešili. Zato batali forum i počni da ih zoveš svaki dan. Ili odeš kod njih pa tražiš šefa ili rukovodioca tehničke podrške pa njega pritisneš.
[ Sceka @ 13.11.2011. 15:45 ] @
Ja, od kada sam presao sa Eunet-ovog ADSL-a, nemam ni jednu zamerku na SBB, kako na Internet - tako i na kablovski TV. Sve mi radi savrseno. Samo jednom sam imao potrebu da zovem tehnicku podrsku, posle dva meseca koriscenja, dosla ekipa, pregledali, otisli, sve reseno za nekoliko sati posle odlaska ekipe! I to se u celom kraju desava, naime, apsolutno svi su zadovoljni sa svim aspektima pa i tehnickom podrskom. Ja mogu da kazem samo "svaka cast".


Pozdrav!
[ calexx @ 13.11.2011. 16:22 ] @
SBB je nasleđivao razne prethodnike, neki su imali pristojno kabliranje, neki nikakvo. Kod mene je Pogled radio sasvim solidno pa mi je sada SBB bez greške, možda analogna ima malo slabiju sliku ali je zato digitalna bez greške. Internet je maksimalan mada ja povremeno menjam pakete pa mi je trenutno to rezerva a od sledećeg meseca verovatno opet glavni link.

Problemi mogu da se jave tamo gde ima mnogo padobranaca, negde gde je loše odrađeno pa curi voda na osigurače ;) ili im zabrlja nešto od opreme. Za ovih ~6 godina sam imao 3-4 puta probleme i svaki put sam davio dok ne reše. Jedina krupna zamerka je što zavise od struje pa kada negde u kraju nestane struja, nemam nikakav signal. Kao da agregati koštaju ne znam koliko.

Još ostaje da ubace malo više lokalnih kanala i da konačno zatvore optički prsten pa da kompletiraju ponudu. Posle da puste 100/50 i da svi budu zadovoljni. ;) Inače su svi ili prezadovoljni ili besni, nema sredine. Možda su tu oni koji se bune i traže više ali nigde ne idu.
[ mult1vers3 @ 14.11.2011. 00:32 ] @
U martu su svi kukali sto je malo podignut upload a sada zasto je samo upload veci :D
Znaci mene zanima kada ce juzno (kraljevo, novi pazar) da dobiju turbo flat pakete? naravno da sam prezadovoljan sa povecanjem sa 16/2 na 24/2.5 (kupio sam dodatni upload) ali ja imam problem od februara. znaci 10 puta dnevno se restartuje sve su probali i nista. Zato se pitam kada ce da predju na njihovu optiku ovde u N.Pazaru jer izgleda da su iznajmili telekomovu ovde. Znaci promenjena su mi i kabla i modem i sve moguce i nista....SBB-u fali forum na sajtu ako ce da rade po svetskim standardima. Nesto su popravljali mi opet pre dva dana , videcemo od ponedeljak 14/11 hoce li biti bolje...jer ne mogu ni da se radujem povecanju na 24 kada mi se restartuje...ah kada ce ta optika do fizickih lica...
[ zokce @ 14.11.2011. 08:29 ] @
Slazem se sa mult1vers3. Od kada je uvedena D3 televizija i mix paketi `sirom` Srbije, tj. u Beogradu i malo sire, za godinu i po su stigli do Nisa, a juznije ce ko zna kad. Koristio sam njihov flat S paket, na 12 meseci, ocekivao sam da ce doci optika i do Leskovca, ali nista, samo obecanja `uskoro`. Naravno, u tih godinu dana su prosle sve akcije i promocije drugih provajdera, pa kad je istakla obaveza sam se odjavio, smanjio potrebe i uzeo mobilni net (kod drugog, naravno) za dosta manje para. Bili su skroz kiseli kad sam se odjavio. Pa kad uvedu mix paket, mogu da racunaju da cu da ih razmotrim, dotle nek` se puse. I neka otezu do 2020.godine.
[ MimiKimi @ 14.11.2011. 11:07 ] @
Ako pogledas mapu pokrivenosti na sbb sajtu http://www.sbb.rs/SBB/103/O+nama.shtml
videces da i po tome Leskovac, NP i taj kraj uopste bas i ne spada u prioritete SBB-a.
Zato im se i ne zuri sa uslugom. Moraju prvo da pokriju za nih ocigledno "vaznije" delove Srbije.
To sto ces ti iz nezadovoljstva ili ko zna cega da raskines ugovor nijih nece mnogo potresti,
ali mozda tebe hoce potresti (finansijski) kada budes morao da jednog dana sklapas novi ugovor umesto da produzis stari.
A oni se nece potresti ni ako u Leskovcu ne stignu da uvedu to sto ti pominjes ni do 2020...dok god sve funkcionise izmedju Sombora i Kraljeva...a funkcionise.
Menjao si kablovski internet za mobilni net?! Treba li komentar?
[ Slobodan Milivojevic @ 14.11.2011. 12:03 ] @
Evo za Pirot, SBB je tokom leta postavljao opticke kablove na relaciji Nis - Pirot (pored Nube), i sada u Pirotu imaju D3/Internet/Cable TV - i Mix naravno... Ne vidim zasto ne bi mogli od Nisa do Leskovca (sto je duplo blize) da stave optiku vrlo uskoro i da i tamo ponude D3 i Mix usluge?

Novi Pazar bi ipak mogao malo da zakasni, ali mislim da ce da kompletiraju i taj deo... Nemam informacije o planovima SBB-a, ali ne vidim razlog da to ne urade.

Inace mesta koja nisu pokrivena optikom SBB-a (Novi Pazar, Leskovac, Bor, Ivanjica i Arilje) uopste nisu "isti kraj". Novi pazar je na jugozapadu, Ivanjica i Arilje su na Zapadu, Bor je na Istoku, a Leskovac na jugoistoku Srbije, tako da ne verujem da SBB "ne zanima taj kraj", jer su ovo bukvalno 4 razlicita "kraja" Srbije.
[ MimiKimi @ 14.11.2011. 14:41 ] @
"...Novi pazar je na jugozapadu, Ivanjica i Arilje su na Zapadu, Bor je na Istoku, a Leskovac na jugoistoku..." to su tehnikalije.
Pricam o geografskoj sirini. Sve je ispod Kraljeva...znaci jeste isto. Juzno je, ostalo su tehnikalije, nije bitno.
Ja nisam ni rekao da ih ne zanima, rekao sam da im nije prioritet. Nemoj citirati nesto sto nisam napisao.
Svakako ih zanima, sve ih zanima gde mogu uzeti pare.
Ali novac koji mogu tu da uzmu, ako se uporedi sa novcem koji uzimaju od Sombora do Kraljeva.
Ispod Kraljeva imas NP, Nis i Le, iznad sve ostalo. Kg, Ca, Ue, Kv, Va...svi su relativno blizu i ulaganju su samim tim manja.
Bg je Bg i oko toga valjda nema price. Iznad Bg ravnica i opet manja ulaganja.
Doci ce oni dole, svakako da hoce. I to sa identicnom uslugom kakvu sada ima npr. Bg. To je sigurno. Samo nece skoro, zato sto im nije frka. Globalno gledano (na nivou Srbije) to su male pare.
[ mult1vers3 @ 14.11.2011. 22:29 ] @
jos pola sat do ponoci 15/11.. prosli put je bilo od ponoci.. ostaje nam da vidimo...
[ calexx @ 14.11.2011. 23:10 ] @
Meni su promenili pola sata pre ponoći. ;) Mada će prava promena da bude kada od decembra promenim paket.
[ mult1vers3 @ 14.11.2011. 23:47 ] @
da deset min pre ponoci modem mi prijavljuje: Bit Rate 24576000 bits/sec i Symbol Rate 2584000 bits/sec (kupljen dodatni upload) mada je opterecenje veliko kada se nazove info call centar sekretarica kaze da je zbog radova na mrezi otezan saobracaj na celoj srbiji od 22h do 6 ujutru , sto je dobra vest :D
[ ki111er @ 15.11.2011. 00:29 ] @
01:30 stanje u Krusevcu

[ zokce @ 15.11.2011. 08:24 ] @
Lako je tebi Mimikimi da pricas iz Beograda. To sto sam uzeo mobilni je na 6 meseci, mozda ce nesto i da se promeni za to vreme. Svako gleda da izabere bolje od onog sto je ponudjeno.
[ calexx @ 15.11.2011. 08:58 ] @
Ako ti SBB sa 6Mbps za 1520 ili neki ADSL nisu bolji od mobilnog interneta, verovatno nemaš neke prohteve. Mix paket osim sitno niže cene i D3 ne donosi ništa bitno bolje.
[ staticInt @ 15.11.2011. 10:26 ] @
Citat:
calexx: Meni su promenili pola sata pre ponoći. ;) Mada će prava promena da bude kada od decembra promenim paket.


Koji paket uzimas?

Meni je povecano mada mi nije jasno ja sam mislio da sa 8 mbit/s povecavaju na 12 a izgleda da povecavaju na 10?!

[ Sceka @ 15.11.2011. 11:05 ] @
Evo moj rezultat, ako bude bolji okacicu:



Za sada radi odlicno, videcemo...


Pozdrav!

EDIT
Da... koristim MIX M - bilo 9 sada je 12 megabita DL
[ calexx @ 15.11.2011. 11:22 ] @
Citat:
staticInt: Meni je povecano mada mi nije jasno ja sam mislio da sa 8 mbit/s povecavaju na 12 a izgleda da povecavaju na 10?!
Nije bilo 8 nego 9 ali je to manje bitno, na SBB forumu su pozvali korisnike kojima nije tačno sinhronizovano da se jave pa da im opravljaju.

Sada sam na S paketu (marta su ga pristojno ubrzali a M nisu pa sam se vratio) i prijavio sam promenu na M. Biće dosta ... uz ovaj 8/1 ADSL. ;)
[ tdjokic @ 15.11.2011. 13:10 ] @
Pazi stvarno se povecalo !
[ calexx @ 15.11.2011. 13:19 ] @
Šta, ping? ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 15.11.2011. 13:33 ] @
@tdjokic, pa pobogu, gde nadje Colorado Springs?
[ mr. ako @ 15.11.2011. 15:49 ] @
Citat:
calexx: Šta, ping? ;)

ROFL
[ anon70939 @ 15.11.2011. 17:28 ] @
colorado springs :D:D, mora da se namucio da ga nadje :)

kod mene...



[ tdjokic @ 15.11.2011. 19:59 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: @tdjokic, pa pobogu, gde nadje Colorado Springs?
Tamo je moja "samoposluga" u kojoj cudnim sticajem okolnosti kupujem hranu

6732 W Coal Mine Ave Ste 239
Littleton, CO 80123
United States

tako da caskom nadjem Kolorado i onda izaberem bilo koju lokaciju otuda za test. Prekjuce mi stigo paket tezak 15 kg, oko 9.000 dinara dazbina mojoj voljenoj Srbiji (carina + PDV). Sta mogu kad volim i ovu i onu drzavu a penzija stize iz trece, ali u toj trecoj (Slovenija) nema amazon.com, da ima kupovao bih u njoj.

Ponovio sam test nekoliko puta, kad ste me vec prozvali , i rezultat je slabiji ali se upload drzi dobro, a to je za moj paket i povecano. Onaj skok na skoro 7 Mb je bio slucajnost. I sada je brzina vrlo promenljiva, kao sto sam vec govorio ranije. U jednom trenutku je skocila na 30 Mb/s a posle se opet vuce.

Test za Beograd takodje pokazuje izuzetne skokove i padove brzine i opet je upload jedini normalan.
[ kreswach @ 17.11.2011. 18:13 ] @
Sramota za SBB nista vise necu da kazem...
[ wunterslaush @ 18.11.2011. 09:51 ] @
hoce li biti povecanja za biznis korisnike? nije mi ni palo na pamet da nece povecati brzinu za pravna lica..
[ NecaBG @ 18.11.2011. 23:21 ] @
http://speedtest.net/result/1599654604.png Da da,to je to cuveno povecanje. Kao prvo nije mi jasno zasto neko ima npr 6,03 a neko 5,91 kao ja,pa nije ovo adsl,ovo je kablovski net,a i upload je 0,48 umesto 0,50 a tek ovaj ping od 53ms to je tek ludilo,pa na adsl-u mi je bio od 28-32ms.Definitivno mi je bio najbolji ali i skuplji wireless net na 5GHz,to sto platim to i dobijem i uvek malo vise cak i do 0,10mb/s vise,a ping od 2-4ms.Zvacu opet podrsku da ih pitam cemu ovo,plus danas nije radio net jedno 3 sata.
[ anon70939 @ 02.03.2012. 21:21 ] @
opet povecali i sad je odlicno!!!
[ calexx @ 03.03.2012. 09:08 ] @
Postoji tema o novom ubrzanju, izgleda da slabo pratiš slične vesti. ;) Pošto je ova tema sada bajata, može da se stavi pod ključ.