[ djvlajko @ 03.11.2011. 13:28 ] @
Trebao bih omoguciti, kroz moj postojeci program, prebacivanje podataka iz Access-ove baze u XML format i u obrnutom smeru ...

Moze li pomoc :

- sta mi je od dodatnih komponenti u Vb6 potrebno.
- neki tutorijal na tu temu ...

Drugar mi je pokazao da je u pitanju obicna text tabela, sa specificnim hederom i futerom, a da su izmedju smeseteni
recordi iz nekog RecSet-a, sa nazivima kolona-polja. To bih mogao, bez icega specificnog, formirati prostim citanje RecSeta
od prvog do zadnjeg recorda, pa upisati u fajl (prethodno pravilno formatizovan) izmedju hedera i futera. Da li mozda gresim ...

Hvala i pozdrav
[ goranvuc @ 03.11.2011. 16:10 ] @
Mozes bez nekog preteranog ulaska u problematiku XML standarda tako sto bi koristio Save metodu konkretnog Recordset objekta, u kombinaciji sa Open metodom.

Naravno, sve to ako koristis ADO.

Za sve druge varijante bi morao malo da zagrebes po XML-u, a za koristenje ti je dovoljno da referenciras neku od verzija Microsoft XML biblioteke (msxml.dll).

Imas puno materijala na netu u vezi VB6 i MSXML, bitno je da se prvo upoznas sa samim XML-om.
[ Shon3i @ 05.11.2011. 09:34 ] @
Najbolje baratanje po meni sa XML-om se vrsi preko DOMXML objekta, odnosno kao sto rece goranvuc msxml.dll (ver 3/4/5/6), e sad problem je u tome sto ne mozes napraviti direktnu vezu izmedju ADO i DOMXML-a pa ces sve morati da vrtis kroz petlje i da punis recordset odnosno praznis.

[ djvlajko @ 24.11.2011. 14:16 ] @
Zapravo ...

prvi korak je pravljenje klijenta za Web servis (apsolutni sam pocetnik u ovoj temi, ima li neki tutorijal kako se to radi, pogotovo me interesuje osnovna terminologija i pojmovi)

drugi korak bi bio prosledjivanje slog po slog (onako kako se unose podaci u moju aplikaciju), XML stringa. To bi se, posle validizacije, preuzimalo u Web servis

treci korak, postavljanje zahteva Web servisu i ucitavanje podataka iz njega u moju aplikaciju.


Kao sto rekoh, i terminologija mi je strana ....

Mozete li me uputiti na neki tutorija, knjigu, link odakle bih mogao ukapirati o cemu se radi. Posebno bi mi znacilo ako je vezano za upotrebu VB6.


I na kraju, nema mi druge, moram ozbiljno prionuti na VB.NET ili C#

Pozdrav i hvala Vam.