[ mrkii @ 04.11.2011. 09:28 ] @
Imam staru canyon web kameru (CN-WCAM23) koju duze nisam koristio ali je lepo radila na XP-u.
Sada pokusavam da je instaliram ali ne ide.
http://www.canyon-tech.com/arc.../webcams/CN-WCAM23#pr-switcher
Na sajtu proizvodjaca nema drajvera za W7 a ni google mi nije pomogao.
Sa starim drajverima Javlja se upozorenje da nemam hardwer pa program za snimanje ne moze radi.
Ima li nekog resenja?
[ bobiska @ 04.11.2011. 09:54 ] @
Ima, instaliraj XP na drugu particiju i podižeš po potrebi OS. To i meni sleduje, između ostalog i zbog starog Canon digitalca. Nemoj da te plaše da je trebalo prvo XP da se instalira pa onda sedmica. Ima lagano rešenje i za to. Najjači manual za sve kombinacije
imaš ovde

Znači sve ti ostaje kako jeste, samo dobijaš i XP i svi problemi su rešeni i za ubuduće. XP mode za win 7 zaboravi, on je ok za software, ali ne podržava hardware pa je neupotrebljiv.
[ mrkii @ 04.11.2011. 10:44 ] @
Bobiska, hvala ti na odgovoru i trudu :)

Ipak je ovo prekomplikovano za mene.
Ustvari, verovatno bih se iskobeljeo nekako ali ne zelim da nesto zaebem zbog glupe kamerice za koju ih je mrzelo na napisu nove drajvere.
Sto se mene tice Canyon vise ne postoji :)

Pozdrav
[ pmusha @ 04.11.2011. 14:08 ] @
ostavi win 7 radice na njemu bez problema tako jsam i ja instalirao stari stampac na njega smao sam koristio compatible mod
[ mrkii @ 04.11.2011. 15:18 ] @
Citat:
ostavi win 7 radice na njemu bez problema tako jsam i ja instalirao stari stampac na njega smao sam koristio compatible mod

Ne radi, probao sam :)
[ ChanMaster @ 04.11.2011. 21:00 ] @
Skini drivere za xp i probaj manualno da usmeris instalaciju drivera na inf file ...
Kod starog skenera mi je prihvatio drivere i radio je lepo...
Probaj...
Poz
[ bobiska @ 04.11.2011. 21:43 ] @
Pa ništa, ako nisi verziran bolje da ne čačkaš nego prepusti nekome ko se bolje snalazi, a svakako će ti ubuduće trebati dva OS za razne akcije.