[ dennydjs @ 09.11.2011. 14:07 ] @
Pozdrav svima,imam laptop Acer aspire 1520 i problem sa usb portovima.Ja koristim telenorov modem za net i sinoc sam pokusao da prikljucim usb wireless mis.E tu nastaju problemi,2 od 4 usb porta ne prepoznaju mis,dok na druga dva radi pa prestane.E sad je poceo i modem da zeza, kad ga ukljucim u usb, komp mi preporucuje da ga prebacim na brzi 2.0 port(a sva cetiri porta su na 2.0).A kada je modem ukljucen i pokusam da prikucim i misa onda se modem odmah diskonektuje.Reinstalirao sam drajvere i nista ne pomaze.Molim vas ako neko zna nek pomogne ovo me izludjuje.
[ Miroslav Cvejić @ 09.11.2011. 18:07 ] @
Recimo da je moguće da je southbridge čipseta krenuo da otkazuje.
[ Ned123 @ 09.11.2011. 19:13 ] @
Hmm... Windows XP (pretpostavljam?) sa jednim od najgorih čipsetova u univerzumu...

VIA 4in1 drajvere si instalirao sa http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp (verziju 5.24A)?
Pokreni neki live Linux i probaj par USB uređaja (USB flash ili miševe/tastature ili ono što će da radi pod Linuxom), ako sve radi onda je vrijeme za reinstalaciju. Ako ni sa Linuxom ne radi onda je u pitanju hardverski problem kako reče kolega iznad.
[ dennydjs @ 10.11.2011. 14:42 ] @
Hvala na odgovoru.Da jesam skinuo ta drajver i opet isto po starom.Danas sam pokusao da udjem u bios ali bez uspeha,na pocetku izadje logo acer-a i pise press F2 to enter in setup, pritiskam f2 ali ne ide sve zivo sam pokusao ali bez uspeha.Da li je neko imao ovakav problem i kako da ga resim?Molim vas ako neko zna neka pomogne.Ovo me izludjuje.
[ Ned123 @ 11.11.2011. 06:03 ] @
Da li ti je odmah poslije boot-a, dakle bez kačenja na internet, sat u windows-u tačan? Ako slučajno nije onda je potrebno zamijeniti CMOS bateriju. Sve poslije toga je ozbiljniji hardverski problem koji zahtijeva servis. Za ulazak u bios možeš pokušati i sa eksternom USB tastaturom, ako ni to ne pomaže bar ćeš znati da nije u pitanju problem sa tastaturom...
[ dennydjs @ 11.11.2011. 23:35 ] @
Tacan je sat odmah posle dizanja sistema.A i pokusao sam skinuti cmos bateriju na 20min,medutim ista prica samo sad kada stiskam F2 samo zapisti tri puta i nastavi da podize sistem.Pre neki dan sam upao u neki meni gde ima da se izabere da li da butuje sa harda ili sa cd-a,e sad ne mogu da se setim sta sam pritisnuo tad.
[ dennydjs @ 12.11.2011. 08:56 ] @
Ne znam da li je pametno flashovati bios?Da li bi to pomoglo?Sta vi kazete?
[ dennydjs @ 12.11.2011. 11:43 ] @
Resio sam problem sa bios-om,updateovao sam ga i sad radi ok.Sada sam probao uci i uspeo sam.
[ jassadr @ 14.11.2011. 17:22 ] @
Poštovanje moje veliko svima koji uspeju da rešavaju naše probleme u velikom broju slučajeva . Ovako imam jedan , ali za mene veliki problem .Pre par dana sam ugradio Hard disk od 320 Gb i reinstalirao komp . Kako sam to uspeo da uradim uz moje veliko zadovoljstvo sada mi nečita USB fleš a ni web kameru .Na USB-u imam neke korisne programčiće koji su mi potrebni za kompletiranje XP-a onako kako je to meni potrebno pa bi mi potreban bio savet šta da uradim . Da napomenem da imam , e sad kako se to zove pojma nemam, "karticu" ili "port " kakogod hoćete sa četiri usbulaza , pre reinstaliranja kompa je radio normalno a sada ne , šta sada ? Pomagajte !!!!!
[ calexx @ 14.11.2011. 17:59 ] @
Da li si po završetku instalacije XP-a (o njemu se radi?) instalirao sve drajvere za matičnu ploču? Prvo to a tek onda i ostale drajvere i programe.
[ jassadr @ 14.11.2011. 18:54 ] @
Ma jesam brate mili sve kao što i obično radim !
[ Ned123 @ 15.11.2011. 08:12 ] @
Odgovor se možda krije u ovome:
Citat:
jassadr: "karticu" ili "port "

Da li je u pitanju kartica (sa 4 USB porta) ili portovi na ploči, u kom slučaju nam treba model ploče?
[ gilopile @ 15.11.2011. 08:38 ] @
@jassadr: Da li u device manager-u imas prijavljen `Universal Serial Bus Controller`? Proveri i bios, da nije slucajno disable-ovan. Vidi da li radi USB u DOS-u tako sto ces ubosti flesku i vidi da li je prijavljena u quick boot manager-u(F12 ili F9) prilikom starta racunara.
[ jassadr @ 15.11.2011. 09:45 ] @
Trenutno sam na poslu pa kad stignem danas popodne kući pogledaću u bios pa ću napisati da li toga ima .
Citat:
Ned123: Odgovor se možda krije u ovome:

Da li je u pitanju kartica (sa 4 USB porta) ili portovi na ploči, u kom slučaju nam treba model ploče?

U pitanju je port sa 4 USB a za model ploče ne znam tačno i to ću da pogledam kad stignem sa posla .
[ Ned123 @ 15.11.2011. 13:18 ] @
Ne postoji "port sa 4 USB" postoji ploča sa 4 USB porta ili (npr PCI?) kartica sa 4 USB porta.
Dakle šta je od to dvoje? Da li se ti portovi nalaze na onom limu koji obuhvata sve portove na ploči (serijski, paralelni, gomila USB-a i sl) ili na posebnoj kartici koja je ubodena u PCI slot?
[ jassadr @ 15.11.2011. 15:59 ] @
Posebna kartica koja je ubačena u PCI slot.
[ jassadr @ 15.11.2011. 16:30 ] @
Citat:
gilopile: @jassadr: Da li u device manager-u imas prijavljen `Universal Serial Bus Controller`? Proveri i bios, da nije slucajno disable-ovan. Vidi da li radi USB u DOS-u tako sto ces ubosti flesku i vidi da li je prijavljena u quick boot manager-u(F12 ili F9) prilikom starta racunara.

Evo pošto sam stigao sa posla kući proverio sam u device manageru ima prijavljen " Universal Serial Bus Controler " a u bios-u piše ovako , nisam baš u ljubavi sa Engleskim , USB Controlller ENABLED pa ispod USB 2.0 Support ENABLED i na kraju "Legacy USB support DISABLED " .
Moram još nešto da napišem pošto imam matičnuploču k8nf6g-vsta , a komp je star otprilike 4 ili 5 godina a matična promenjena , bio je hard disk ATA od 80 Gb pa sam ja , pošto može da se nakači SATA hard stavio od 320 Gb , e sada mi u donjem desnom uglu prikazuje kao da je uključen USB ( izbaci malu ikonu ) , nadam se da razumete šta je pesnik hteo da kaže , ali kad kliknem na MY COMPUTER ima samo prikazan hard disk sa particijama c i d , nema prikaz fleša a ni web kamere . Nemam pojma da ja hdd nisam ubacio za USB na matičnoj jel tamo ima dva priključka SATA . Ja samo da kažem da sam čovek u godinama (50) i da sam baš slabo potkovan ovim tehnologijama . Zato sam ovo morao da napišem , izvinite na "davljenju" .
[ gilopile @ 16.11.2011. 06:49 ] @
Ok je, znaci enable-ovan je i win je prijavio USB kontroler. To sto je u task-u prijavio `safely remove hardvare` sata HDD nije nista cudno. E sada zasto ne radi USB... Da li je se desava na svim portovima, zadnji(na ploci) i prednji koji je produzen sa odgovarajucim kalbicem? Pokusati i u device manager-u uninstalisati svaku stavku pod USB(desni klik/uninstall), potom restart racunara. Da eliminisemo eventualni kvar softverske prirode, skinuti Hiren`s bootCD i podici lliveXp sa njega i videti da li portovi rade.
[ jassadr @ 17.11.2011. 08:16 ] @
Probah sinoć i na zadnjoj ploči ili pozadi ima jedan priključak za USB van ugrađenog porta sa 4 USB priključka , radi znači tajjedan . Ali ovaj port koji je pre sređivanja kompa je radio normalno . Ovo brate ostalo
Citat:
gilopile: Pokusati i u device manager-u uninstalisati svaku stavku pod USB(desni klik/uninstall), potom restart racunara. Da eliminisemo eventualni kvar softverske prirode, skinuti Hiren`s bootCD i podici lliveXp sa njega i videti da li portovi rade.

ništa mi nije jasno i nerazumem , skinuo sam ovo ali ništa dalje mi nije jasno ?
[ marko87 @ 17.11.2011. 20:56 ] @
Ljudi i ja imam problem sa USB-om. Veceras sam hteo caletu da ubacim Igo na android-a i na front panelu na kucistu ukljucim tel, kad malo posle toga zakoci mi mis par puta i odjednom je stao, a svetleo je. Ja razmisljam nesto ga zeznulo pa blokirao komp, i ajde probam Start dugme na tastaturi kad ono reaguje. I probam restart kompjutera , kad ono ni posle restarta nece mis, uopste se ne pali onaj laser, a inace cim se upali komp odmah zasvetli, i zbog toga sam eliminisao mogucnost da je nesto sa windowsom problem. Kontam ja da mi mis riknuo i odem do caleta da pozajmim njegov , kad ono corak , nista. Ali USB tastatura radi. Probam mog misa kod caleta, kad ono radi. Probao sam sve portove , pozadi imam 4 i napred 4. Nece ni na jednom. I onda se bacim da pogledam da li radi web camera, kad i ona ne radi. Probao sam onaj adapter USB/PS2, nece. Proradio je samo mis sa PS2 prikljuckom. Ne znam da li napajanje moze da pravi problem? Skoro sam menjao napajanje , i gledao napone u Everestu i u BIOS-u, i oni naponi gde treba da bude 5V su ispod 5. Da li da probam da vratim staro napajanje ili je ploca pocela da crkava?