[ Steve1985 @ 11.11.2011. 00:04 ] @
Pozdrav,
Nasao sam neku temu na forumu iz 2006te na ovu temu,ali mi nece pomoci u 2011toj.
Naime,imam racun u Reiffesien banci u Bosni koji koristim za Paypal (Visa Electron).I jednostavno hocu da uplatim sebi na racun tamo odredjenu sumu.
Zanima me koja banka ili servis su najpovoljniji?Da li moram da imam tekuci racun u Srbiji da bi uplatio novac u Bosnu?Na blagajni u Bosni su mi rekli da moram da placam u markama,da li ce se konvertovati valuta u marke ako uplatim ovde u dinarima/eurima?Procitao sam da ce mi mozda trebati profaktura,krvna grupa i broj cipela da bi uplatio nesto u inostranstvo,pa da li se ovo vremenski uopste isplati?

Konfuzno mi je da citam na svakom sajtu banke gluposti,ne mogu da se snadjem koliko procenata na odredjenu sumu uzimaju i sta jos uzimaju ako uopste uzimaju...na kraju krajeva,pitao sam u intesi kako to funkcionise,rekla mi samo da se uzima 0,3 posto,posle 2 puta istog glupog pitanja:"Samo to?",skapirala je da treba da mi kaze i da primalac treba da plati 1000 din.A iskreno,povratna karta do Bijeljine je 1400 din,putuje se na licnu kartu...tako da ispasce verovatno isto osim sto cu izgubiti 5 sati zivota na put.

U krajnjem slucaju,postoji mogucnost da "castim" trece lice da mi uplati tamo u banci kesh,ali je to tako reci "smaranje" treceg lica.
Neke ideje?