[ kristina990 @ 12.11.2011. 10:43 ] @
Sve je moguće u mts-u,pa čak i ovo gore da na postpaidu 066 kontrola troškova ukoliko zaboravite da platite račun,meni se desilo u avgustu da mi se zaturio račun pa pošto plaćam gomilu računa jednostavno previdio,,posle sam sve redovno plaćao,septembar,sad kad sam i taj za avgust platio,kažu nema kredita za ovaj mesec,kredit se šalje samo prvog,a račun naravno stiže 500 din za 0 minuta kredita,inače sam trebao dobiti 1000 din kredita....LOPOVI...NAJVEĆI od kojih treba bežati.jedva čekam da mi isteknu ugovori otkazaću im sve i internet dve linije i fiksni i sve pripaid i postpaid brojeve ...lopovi najveći s kojim ne treba imati posla,ovi na korisničkom servisu su obični papagaji koji samo ponavljaju jedno te isto...kakva je to logika da ako sam izmirio taj račun da ne mogu poslati moj kredit,moju pretplatu za koju će mi doći račun od 500 din za koje ništa nisam dobio?to ima samo u MTSu.
[ djricky @ 12.11.2011. 11:07 ] @
ali... nisi platio racun za jedan mesec... razumem frustraciju, ali treba biti okrenuta na drugu stranu... pa nije valjda telekom kriv sto kasnis sa placanjem racuna?
[ kristina990 @ 12.11.2011. 13:12 ] @
izmirio sam ja taj zaboravljeni račun od avgusta,ali oni mi sad uskraćuju moje minute u novembru koje ću morati platiti,a neću ih dobiti...
npr isključe ti struju i ti sve dugove uredno platiš i očekuješ da te uključe,a oni kažu,uključićemo te za mesec dana tad to radimo,jel kapiraš o čemu se radi
majku im lopovsku...
[ make_lele @ 12.11.2011. 17:59 ] @
lep si primer dao, samo si ga nakaradno modifikovao da ti ide u korist. a stvari stoje tako da i struju kad platis van roka onda ne dobijas bonus (onih par procenata popusta). isto kao i u tvom slucaju nedobijanja bonusa od mts zbog debelog kasnjenja sa uplatom. i to je nesto sto je za kt odmah receno i sasvim logicno. tako da ne vidim poentu ove teme, izuzev nekog tvog praznjenja besa.
[ kristina990 @ 13.11.2011. 06:57 ] @
nije to bonus to je redovan kredit za koji plaćam pretplatu..
[ make_lele @ 13.11.2011. 12:20 ] @
Pretplata se plaća za tarifu, a ne za besplatan saobraćaj (kredit, minute, sms itd). Kao u primeru koji si sam dao: ne platiš struju na vreme-nema popusta, isto tako i kad ne platiš račun za KT-nema KT bonusa (redovan kredit, kredit za min i sms u mreži, internet kvotu).A u oba slučaja ti nastavljaš da koristiš uslugu koju plaćaš kroz pretplatu.
[ kristina990 @ 13.11.2011. 14:20 ] @
ne razumeš,ta tarifa je jedna vrsta pripaida samo što plaćaš preko računa i ograničena je na 500 din,kad se potroši kredit se dopunjava kao pripaid...
znači ja sam uplatio tih 500 din a kredit nisam dobio...
[ make_lele @ 13.11.2011. 14:48 ] @
Tačno tako. KT tarife su jedna vrsta prepaida i to vrsta koja se dobila kombinovanjem prepaid i postpaid usluga. Od prepaid usluga tu je pretplata za korišćenje tarife koju plaćaš kao bilo koji drugi račun-uplatom na tekući račun. Uplata kredita se vrši na neki od mnogobrojnih načina, a ni jedan od njih nije uplata na tekući račun. Zato nemoj mešati plaćanje racuna za mobilni, i uplatu prepaid kredita.

Citat:
kristina990: znači ja sam uplatio tih 500 din a kredit nisam dobio...


Znači ti si platio račun (sa velikim zakašnjenjem) i sada možeš da koristiš ono što si platio-pravo da tvoj broj bude na KT tarifi. A kako to nisi uradio na vreme, uskratili su ti pravo koje imaju korisnici koji imaju pravo na KT i koji redovno plaćaju račun.

Tako da ostaje ti da čekaš sledeci mesec kako bi dobio nove bonuse, i da plaćaš račune na vreme. Ili da radiš ono što si zapretio par pokuka iznad:

Citat:
kristina990: jedva čekam da mi isteknu ugovori otkazaću im sve i internet dve linije i fiksni i sve pripaid i postpaid brojeve


Ako ostaneš pri ovome što si zapretio, bilo bi lepo da nam napišeš kog operatera i koje usluge si odabrao nakon što si učinio gore navedeno.
[ djoxie @ 13.11.2011. 14:49 ] @
pravila se znaju unapred, ako ne platiš na vreme, ne dobijaš kredit.
onda kontrole troškova nije za tebe.
ako mene pitate, tema može da se zatvori
[ kristina990 @ 13.11.2011. 16:37 ] @
vi ko da radite u telekomu...
[ Slobodan Milivojevic @ 13.11.2011. 20:29 ] @
Kontrola troskova - ako se racun ne plati do datuma dospeca, ne dobija se kredit na pocetku sledeceg meseca, tako i pise, takva su pravila...

Tema moze pod lock.