[ somylee @ 12.11.2011. 11:02 ] @
vec duze vreme imam problem sa controllerom i sa rezanjem diskova,a nebi da obaram sistem. stalno izlazi ovaj prozorcic pri podizanju sistema . kako ga resiti? nemam instalacioni disk za windows....
[ IT_DooX @ 13.11.2011. 09:21 ] @
Da li uopste imas scsi/raid kontroler na ploci? Moguce da ga uopste nemas, a da se taj prozor za instalaciju drajvera pojavljuje zbog toga sto si instalirao neki cd/dvd emulator, tipa deamon tools, takvi programi dodaju virtuelni scsi uredjaj u tvoj racunar, resenje bi bilo da unnistaliras deamon tools (ili koji je vec program u pitanju) zatim udjes u device manager i tamo obrises sve virtuelne uredjaje koje je kreirao, i onda ti se ta greska nece javljati. Ako imas scsi uredjaj, samo instaliraj drajvere za njega, nece ti treba win instalacioni cd.
[ somylee @ 13.11.2011. 15:28 ] @
evo sta ima u device menager-u

[ IT_DooX @ 13.11.2011. 16:56 ] @
OK,kod tebe je sve cisto,ne moras rusiti sistem,samo uzmi proguglaj drajver za tu acard instaliraj i resio si problem.
[ somylee @ 13.11.2011. 17:36 ] @
trazio sam instalaciju pre nekog vremena preko neta,ali nisam uspeo da nadjem. pokusacu ponovo......
[ gilopile @ 14.11.2011. 04:26 ] @
Moguce, kao sto je kolega iznad rekao, da je problem u nekom softveru tipa DAemon tools i sl. Inace, koja je ploca u pitanju i jesi li pokusao da sa njihovog ofc sajta da skines RAID drajvere, raspakujes i iz device man. navedes do njih? Ako ni to ne urodi plodom, jednostavno desni klik na njih pa `disable` i ne bi trebalo vise da te smara wizard.
[ somylee @ 14.11.2011. 16:23 ] @
pokusao i sa njihovog sajta ali nisam uspeo. ujedno imam i problema sa narezivanjem diskova,to je verovatno zbog ovog problema... inace lap top je u pitanju fujicu siemens esprimo mobile v 5535