[ alfa-pro @ 13.11.2011. 10:05 ] @
Prvo da napomenem da nikada nisam radio sa Zend Frameworkom.
Downloadovao sam minimal pac. i pratio uputstvo za instalacju na njihovom sajtu.

Evo kako sam ja to sve uradio

1.

cd C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin


2.

zf create project test


Posle ove komande kreira se folder u /bin pod nazivom test sa MVC strukturom

Kada pokusam da ukljucim layout i tu nastaju problemi


zf enable layout

A project profile was not found


Onda sam to pokusao da uradim ali direktno u Test direktorijumu koji sam kreirao pute zf create project


cd C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin\test


i kada sada unesem komandu zf eable layout dobijam sledece

zf is not recognized as an internal or external command


Nerazumem zasto? Googlao sam i googlao video sam da su imali slicnih problema i pokusa sam dosta predloga ali opet uzalud.
Na samom pocetku da napomenem imao sam problema nisam mogao da kreiram projekat pa sam morao da menjam windows environment variable path u C:\wamp\bin\php\php5.3.0..
Zatim sam restartovao racunar i posle zadate komante da kreira projekat on je uspesno kreirao.

Dok sada eto problema sa layoutom.

Pokusao sam da promenim windows environment variable path u C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin
Posle ovoga nailazim na predhodni problem
zf is not recognized as an internal or external command i nemogu da zadam ni jednu komandu. Kada vratim path na C:\wamp\bin\php\php5.3.0 onda je ok dok nemogu dalje sem kreiranja projekta.


Ajde ako se neko razume bicu mu zahvalan...
[ alfa-pro @ 13.11.2011. 15:50 ] @
Dal je moguce da od toliko strucnjaka ovde nema ni jedan odgovor?
[ Goran Rakić @ 13.11.2011. 16:21 ] @
../zf enable layout

Ako dodaš C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin u putanju (ne da promeniš putanju na to, već da dodaš i ovaj direktorijum u putanju) onda ćeš zf naredbu moći da pokreneš iz bilo kog direktorijuma.
[ alfa-pro @ 14.11.2011. 17:20 ] @
E ovako kada pokusam tako dobijam sledece:

C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin>../zf enable layout
'..' is not recognized as an internal or exernal command, operable program or batch file.
[ Goran Rakić @ 14.11.2011. 18:18 ] @
Moja greška, za Windows konzolu razdvojnik treba da bude \
[ alfa-pro @ 14.11.2011. 19:00 ] @
Ok nije problem to sto si ti pogresio skontao sam ja i primenio sam to. Problem je sto sam pokusao brdo nacina i kada bilo sta uradim od ovoga sto si ti predlozio i onoga sto sam ja pokusao dobijam opet isto.

zf is not recognized as an internal or external command

Pazi ovako ja kada ukucam zf create project Test, on meni napravi projekat "Test" u /bin folderu ( zend/bin/Test )
E sada ja sam uspeo da sredim na neki sugavi nacin.
Ukapirao sam da on ne moze da pronadje projekat a ja nisam nasao nacin kako da dodam putanju do odgovaruceg projekta gde se nalazi xml fajl. Sta god da ukucam u kombinaciji za zf enable layout dobijam isto gresku....
Sta sam ja uradio.

Celu MVC strukturu u Test Folderu sam kopirao i sve te foldere prekopirao direktno u /bin folderu gde se nalazi zf.bat i pokrenuo sam komandu za layout. Uspesno je uradjeno... Ali to se neradi na ovaj nacin verovatno ja moram da prosledim putanju na odgovarajuci Direktorijum..

Ja sam pokusao ovo sto si ti dao i jos mnogo toga:

1. C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin> zf enable layout <A project profile was not found>
2. C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin>../zf enable layout <zf is not recognized as an internal or external command>
3. C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin>..\zf enable layout Test <zf is not recognized as an internal or external command>
4. C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin>zf enable layout /Test <zf is not recognized as an internal or external command>
5. C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin>zf enable layout Test\ <zf is not recognized as an internal or external command>
6. C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin>\Test zf enable layout <zf is not recognized as an internal or external command>
I jos brdo toga....
Nista od toga nece ne znam kako da mu stavim tu putanju jer sta god da ukucam pored zf layout enable greska...

Putanja do projekta ja
C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11\bin\Test

Ti kazes da ukuca ..\
to je da se vratim jedan direktorijum nazad(iznad) a Test direktorijum je tu gde i zf.bat znaci trebalo bi da bude \Test bez tacaka? Bar ja tako mislim?

Ispravi me ako gresim.

Imas jos neku soluciju?



[Ovu poruku je menjao alfa-pro dana 14.11.2011. u 20:31 GMT+1]
[ Goran Rakić @ 14.11.2011. 19:44 ] @
Poznaješ li osnove rada u terminalu?

Uđeš u direktorijum C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin i izvršiš "zf create project Test".
Sada sa "cd Test" uđeš u taj novi direktirjum Test koji si napravio, i potom pozoveš zf program iz direktorijuma iznad sa "..\zf enable layout".

Ako dodaš C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin u sistemsku putanju, onda možeš iz svakog direktorijuma da kucaš zf jer će sistem da pretraži direktorijume iz putanje i pronaći program. Tako možeš da imaš D:\www i da u njemu bez ometanja pokrećeš zf da bi napravio projekat. Bez dodavanja možeš da kucaš i punu putanju do programa zf, npr. "C:\wamp\www\ZendFramework-1.11.11-minimal\bin\zf ..." itd. ili da ga relativnom uhvatiš, kao što smo gore imali pa je prvi put bilo "zf ...", a drugi put kada smo ušli u direktorijum Test "..\zf ..."
[ alfa-pro @ 16.11.2011. 16:18 ] @
Poznajem jako dobro rad u terminalu..

Ovo poslenje je bilo idealno resenje i sada radi...

Hvala ti na pomoci...