[ printer @ 13.11.2011. 16:30 ] @
Kako da resim sledeci problem, koji me uzgred budi receno dovodi do ludila vec:
Napravio sam malu bazu u Acc.2010. Jedno od polja je formatirano kao email odnosno hyperlink. Kada kliknem na njega podigne mis otlook 6 kao def. program. Odem u opcije outlooka 2010 i cekiram da on bude def. program za email. Potom u outlooku 6 uradim suprotno i decekiram ga da bude def. program. Pokusam da vidim kako funkcionise link iz Accessa 2010 ali opet se dogodi isto. Potom restartujem racunar racunajuci da ce se nesto promeniti ali sve isto. Onda je usledila faza silovanja pa sam iz command prompta obrisao outlook6 predpostavljajuci da ce glupavi XP shvaliti da nesto nema i da ce poceti da trazi nesto sto ima (outlook 2010) kad se to bude trazilo od njega. Kada sam ponovo pokusao opet ne radi stim da mi daje poruku da def. meil program nije pravilno konfigurisan. Dakle ima li neki nacin a da nije onaj koji sam vec probao da se outlook 1020 postavi kao defaultni program sa meil????????? U kojoj datoteci u opste xp cita sta mu je def program za sta??? Hvala vam svima u napred- spasli ste dva zivota; moj i ove glupave masine.
[ timmy @ 14.11.2011. 14:39 ] @
Obrati paznju da moras biti ulogovan kao admministrator kada pravis ovakve izmene, buduci da XP dozvoljava promenu default mai klijenta za ceo OS a ne po user account-u.

Code:

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\mailto]
"URL Protocol"=""
"EditFlags"=hex:02,00,00,00
@="URL:MailTo Protocol"

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\mailto\DefaultIcon]
@="\"C:\\PROGRAM FILES\\MICROSOFT OFFICE\\Office\\OUTLOOK.EXE\",7"

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\mailto\shell]

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\mailto\shell\open]

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\CLASSES\mailto\shell\open\command]
@="\"C:\\PROGRAM FILES\\MICROSOFT OFFICE\\Office\\OUTLOOK.EXE\" -c IPM.Note /m \"%1\""


Mislim da su ovo podesavanja iz Registry koji se odnose na Outlook kao default mail client i to cak na nivou korisnika - obrati paznju na disk\path postavke.

Pozdrav
[ printer @ 14.11.2011. 19:15 ] @
Iskreno, vrlo sam zahvalan. Ceo problem resavaju upravo podaci iz poslednjeg reda jer sam tada i shvatio problem. Naime kod instalacije Office-a 2010 zadao sam drugi put instalacije a ne u program files tako da nije mogao da se snadje kada sam obrisao outlok6 koji mi je pre toga stalno dizao. Jos jednom se zahvaljujem!
Pozdrav printer