[ braneso @ 13.11.2011. 22:15 ] @
Da li neko zna da li postoji neka procedura da se prijavi i obriše lažni profil na FB-u koji je pod mojim imenom (i fotografijom) otvorila neka osoba i upravlja sa njim? Napominjem da ja FB ne koristim i da ne mogu da idem preko njihovih obrazaca "ovo nisam ja " itd. Pretpostavljam da bi prijavio preko FB da to nisam ja, morao bi imati već otvoren profil pod svojim imenom (ispravite me ako grešim). Probao sam poslati zahtev za brisanje mog lažnog FB profila, na koji oni nisu ništa uradili (verovatno zato što sam bio pod drugim imenom)... Takođe sam rekao i prijateljima koji su bili prihvaćeni na lažni profil da prijave da to nisam ja ("ovo nije osoba koju poznajem"), ali ništa se nije desilo. Profil je i dalje aktivan i neko i dalje prihvata moje prijatelje koje svaki put moram zvati da se brišu sa lažnog profila. Koga da kotaktiram i prijavim ovo? Voljan sam za dokaz priložiti i LK. Da li ste imali takvih iskustava i da li postoji rešenje problema? Hvala.
[ Milos Dedijer @ 13.11.2011. 22:27 ] @
Ne znam da l' imas ideju ko bi to mogao da bude. Jer ono sto bih ti predlozio je da se obratis policiji, oni znaju kako da rade sa tim i imaju dosta takvih slucajeva. Ali ako je neko koga potencijalno ne bi zeleo da teretis krivicno onda probaj jos jednom, da reportujes taj acc:

http://www.facebook.com/help/c...show_form=report_tos_violation
[ braneso @ 13.11.2011. 22:39 ] @
Citat:
Milos Dedijer:  Ali ako je neko koga potencijalno ne bi zeleo da teretis krivicno onda probaj jos jednom, da reportujes taj acc:

http://www.facebook.com/help/c...show_form=report_tos_violation


Pa šta da kucam u toj formi za URL, čije ime da prijavim ? Kako će znati da sam ja u pravu ? Malo mi je konfuzno za ono što meni treba... Mislim da nisam ni prvi ni poslednji kome se ovo desilo. Valjda postoji neka procedura namenjena isključivo prijavi lažnih profila. Inače nemam ideju ko bi to mogao da bude, pa ako će rešiti slučaj u policiji otišao bih odmah...samo ja nisam u BG ne znam da li kod nas na lokalu (u unutrašnjosti) ima služba koja rešava ovakve stvari?
[ Milos911 @ 13.11.2011. 23:46 ] @
Mislim da ce te u policiji gledati manje-vise kao idiota (bice u fazonu, vidi budale cime se on zamlacuje (ja ne mislim isto, cisto da se razumemo)).
Kao url osobe koja je odgovorna, stavi url laznog pofila.
Content isto.

Ja bih kao potvrdu identiteta slikao samog sebe kako drzim poruku tipa:
"Milos Blablabla, 11/14/2011 12:42am for facebook support" i poslao ovo zajedno sa objasnjenjem i linkom do laznog profila. Ili sken licne karte, mada pretpostavljam da to nije opcija...