[ eddyno @ 14.11.2011. 02:28 ] @
Vec neko vreme pokusavam da resim jedan problem. Koristim Oracle forms 6i . Naime, na jednoj formi imam tabelu Vozila (RBr, Reg Broj, Marka, Vrsta, Kilometraza, Napomena), a ispod te tabele imam tabelu Podaci o vozilu(RBr, Naziv , Vrednost,Napomena). Zeleo bih da klikom na polje u gornjoj koloni (RBr-1,2,3...) ili pritiskom na neki od Buttona otvaram razne vrste vozila sa podacima koji ce se prikazivati u donjoj tabeli, znaci popunjavanjem donje tabele i klikom po mogucstvu bi se ista tabela snimila u nekoj promenljivoj-kursoru i pozivom iz gornje tabele bi se prikazala. Da napomenem da nisam jos napravio tabele za ostala vozila, vec bih voleo da to uradim preko kursora ili na neki drugi nacin, pa bih cenio vase misljenje.
[ darkosos @ 17.11.2011. 13:38 ] @
Nisam siguran da razumem, da li to je ova donja tabela vezana sa gornjom?
Sta ce ti kursori i promenljive kad je to dole tabela?
Standardno ti je da je PK gornje tabele spusten (kao FK) u donju tabelu. Ako postavis na formi kako treba,
navigacija ce se automatski desavati...

Dakle kako popunjavas podatke o vozilu tako se vrsi insert u tabelu, zajedno sa FK koji si dobio iz gornje tabele...
[ eddyno @ 18.11.2011. 02:51 ] @
Jeste samo problem je u tome sto u donjoj tabeli FK mora da mi je RBr, isto tako u gornjoj PK je RBr, sto opet pravi problem ponavljanja recimo za gornji RBR=1, u donjoj FK prikazuje samo redove sa RBr =1, jedino resenje je pravljenje rezervne kolone u donjoj tabeli....
[ darkosos @ 18.11.2011. 07:05 ] @
Hm, pa ne moze dole PK da bude isto sto i FK iz gornje (smejem se sam sebi kako ovo zvuci :)
Tj, dole imas Rbr koji je PK i, naravno, jos jedno polje koje je referenca za gornji slog; da nazovemo to GRBR
Dakle, svi slogovi donje tabele koji imaju GRBR=1 ce se prikazati pri odabiru sloga gornje tabele sa RBR=1.
[ eddyno @ 18.11.2011. 22:20 ] @
Upravo to i pricam jeste smesno sve ovo a posebno u oracle formsu. Uradio sam istovetno kako je darkosos rekao pre neki dan s tim sto sam morao da tu novu kolonu vezem iz Property Palleta-retrive values from koja automatski dodeljuje FK, i bukvalno sakrijem (visible=no) tu novu kolonu :)))). Ako neko ima neki bolji predlog voleo bih cuti. Svejedno, hvala darkosos-u na sugestijama.
[ eddyno @ 20.11.2011. 03:22 ] @
Zanima me, kada kliknem u gornjoj tabeli na red recimo RBr1, koristio sam trigger %when-mouse-clicked u koji sam uneo ovaj kod
if:system.tab_new_page= 'Podaci_o_vozilu' then
go_block('Podaci_o_vozilu');

execute_query;
end if;
if :system.tab_new_page= 'Periodicna_odrzavanja' then
go_block('Periodicna_odrzavanja');

execute_query;
end if;

Nakok klika na recimo RBr, zapisi sa RBr =1 se ne izdvajaju u donjoj tabeli koja je Tab canvas vec moram da imam dugme Unesi vezano za donuj tabelu koje ima go_block('Podaci_o_vozillu')-execute query.

Probao sam posle ovako
DECLARE
page_name varchar2(10);
tab_id tab_page;
tab_id2 tab_page;
BEGIN
page_name := get_canvas_property('CANVAS8', TOPMOST_TAB_PAGE);
IF page_name = 'PAGE11' THEN
go_item('Podaci_o_vozilu');
ELSE
go_item('Periodicna_odrzavanja');
execute_query;
END IF;
END;

i opet nece, frm 40735 when-mouse-clicked trigger raised unhanled exception. Ne znam stvarno sta je u pitanju pa ako mozete da pomogne....
[ eddyno @ 20.11.2011. 15:17 ] @
Posto se niko ne javlja ili mozda ne zna, zanima me samo sem oracle tab change trigger-a , koji bi trigger najbolje odgovarao za klik misem i tastaturom na red iz gornje tabele ali da mi tab canvas ne otvara stalno jednu istu stranu tabeli tab-a(pod o voz) dok pozivam
[ darkosos @ 21.11.2011. 13:26 ] @
Da li imas definisan Relation izmedju blokova? Ako imas, sam forms bi trebalo da obezbedi odgovarajuci query donjeg bloka kada se menja master blok.
Osim ako je iskljucen auto-query.
Sto se tice exception-a, to je neki genericki, pa bi trebalo da stavis u kod hendlovanje istog.
Npr pre end-a stavis exception when others then message(error_text);