[ tassotti @ 14.11.2011. 15:31 ] @
Najpre da kazem da sam sto se tice linuxa totalni laik i da sam tek pre neki dan, prvi put u zivotu na jednom kompjuteru istalirao linux. To je Ubuntu 9.10. Uspeo sam nekako :) da instaliram wine da bih uz pomoc njega pokrenuo program koji se zove Dvrviewer. Instalirao sam i prgram Dvrviewer koji inace sluzi za prikaz kamera od video nadzora. Kada se program startuje iz wine-a pojavljuje se greska OLE error 80040154. Da li neko moze da mi pomogne da prevazidjem problem ? pozdrav
[ nkrgovic @ 14.11.2011. 17:56 ] @
Samo na osnovu te greske tesko, to je Windows greska. Za pocetak, zasto ne stavis noviji ubuntu? Ako si wine skinuo iz njegovih repo-a dobices i noviji wine tako.
[ tassotti @ 14.11.2011. 19:13 ] @
Nikola, hvala na odgovoru, probacu da stavim noviji ubuntu, pa cu pokusati, pozdrav
[ IT_DooX @ 14.11.2011. 19:22 ] @
Jedna luda ideja... Zasto ne probas da guglas u potrazi za nekim softwareom koji radi istu stvar na Linuksu? Znam da kod mene u firmi guraju neku native aplikaciju na Debianu za nadzor kamera (u okviru preduzeca,nije remote access) a Debian je preteca Ubuntu, Ubuntu je napravljen na osnovu njega...
[ tassotti @ 14.11.2011. 22:30 ] @
Druze, ako te ne mrzi pogledaj koju aplikaciju koriste pa da probam. I meni je pala ta ideja napamet i probao sam neki zoneminder. Ali, em sam ga jedva instalirao, jer kao sto rekoh prvi put sam sada probao linux, em kad sam ga pokrenuo nisam uspeo da ga nateram da mi ista prikazuje. Probacu sutra sa novim ubuntu-om a probacu i taj tvoj program ako proveris kako se zove, pozdrav
[ tassotti @ 16.11.2011. 14:09 ] @
Stavljen ubuntu 10,04 i ista OLE greska. Imate li preporuku za neki program za Linux sa kojim mogu da gledam kamere , pozdrav
[ IT_DooX @ 16.11.2011. 19:15 ] @
Nisam te iskulirao za odgovor ali ja u tu firmu necu ici neko vreme sigurno,lakse da ti neko nadje ili da guglas za drugu varijantu nego da cekas mene... Pozdrav i izvini na nemogucnosti da ti pomognem oko programa.
[ tassotti @ 16.11.2011. 22:12 ] @
Ma druze, opusteno. Nadam se da ce se neko javiti sa preporukom. Probao sam zoneminder ali kako vec rekoh ne mogu da ga namsetim da radi. I jos plus se nikako ne snalazim u ovom linuxu, pozdrav