[ DimitrijeZZ @ 16.11.2011. 00:18 ] @
Imam adsl ruter bez mogućnosti wireless veze. Ruter ima četiri rj45 konektora.
Zamislio sam da u jedan od njih priključim uređaj za wireless vezu, koji će taj moj adsl ruter
učiniti pristupačnim za wireless vezu.

Otišao sam na domaći sajt za pregled ponude hardvera, i tamo u rubrici "Aktivna mrežna oprema"
ima podrubrika "Wireless" , i u njoj sledeće vrste uređaja: Access Point, Bridge, Ruteri, Adapteri


Ruter - mislim da je to isto ovo što ja već imam, samo sa wireless mogućnostima povezivanja

Adapter - to mislim da je uređaj koji ide u računar da bi mu dalo wireless mogućnosti povezivanja

Dvoumim se između preostala dva pojma: Access Point ili Bridge
Šta od ta dva vrši funkciju koja meni treba ?
[ mantas @ 16.11.2011. 07:35 ] @
zavisi kakvu wireless mrezu mislis da uradis ali za kucne potrebe dovoljan ti je neki TPLINK wireless router,za desktop racunar-e PCI wireless kartica TPLINK. navodim ovog prizvodjaca mrezne opreme zato sto je po odnosu cena-kvalitet naj pristupacniji kod nas na trzistu...potrazi opremu kod nekog direktnog zastupnika posto je tamo mnogo jeftinija...
[ Predrag Supurovic @ 16.11.2011. 13:48 ] @
Treba ti AP bridge ili router koji moze da radi u bridge rezimu.
[ mantas @ 16.11.2011. 15:02 ] @
koji tplink wireless router,access point ne moze da radi u ap,bridge modu ili cak ap sa Enable Bridges(tplink wireless routeri)
[ DimitrijeZZ @ 03.12.2011. 10:13 ] @
Hvala vam ! Dakle , ako sam dobro razumeo, vi mi preporučujete da uzmem isto ruter,
da ga povežem na postojeći ruter koji sam dobio od adsl provajdera , ali da ga podesim da radi u bridge modu ?

Nemam ništa proitiv takvog rešenja, ali da li ima još neki način ?

Da li ti ruteri koje mi preporučujete imaju ulaz za telefonski konektor, pa da onda postoji mogućnost da taj ruter
koristim kao glavni i jedini ruter ?
Na sajtu provajdera za adsl ima uputstvo o podešavanju rutera koji korisnik sam nabavi.

Treba mi za laptop kompjuter, ništa više ne bi bilo na bežičnoj vezi, zato sam imao nameru da to bude neko
jednostavno i jeftino rešenje.

Mislio sam da ima neki jednostavni adapter koji se mrežnim kablićem spoji na jedno od mesta u adsl ruteru
i šalje bežični signal. Ali ako baš mora da se uzima još jedan ruter, nije mi problem.
[ mantas @ 04.12.2011. 08:36 ] @
TP-Link TD-W8901G 54M
TP-Link TD-W8901GB 54M
TP-Link TD-W8910G
TP-Link TD-W8950ND
TP-Link TD-W8960N
TP-Link TD-W8961NB
cene od 3000 pa do 5000 din. ovo su adsl routeri koji imaju i wireless, mada ne moras koristi bas te mozes i obican wireless router koji ces povezati sa postojecim adsl uredjajem...
[ BiF @ 04.12.2011. 12:13 ] @
Ako imaš desktop i laptop, ne smeta ti da ti desktop ostane na žici i da ti bude uključen kada i laptop imaš vrlo jevtino rešenje (ispod 1000 din) sa usb wireless adapterom npr tplink 321g