[ rapidlord @ 16.11.2011. 15:52 ] @
Treba da prebacim gomilu audio kaeta (deck) u digitalni format, nista profesionalno, gomila r`n`r sadrzaja koju su prijatelji stvarali kao klinci.
Ipak trebalo bi da lici na nesto, imam moj dobar stari deck, i uzeli smo M-Audio Audiophile 2496 za koju mislim da je savrsena za ono sto mi treba,
i sada mi trebaju par dobrih zvuckina u cenovnom rangu od 50~100e.

Moze li nesto bolje da se nadje od: "Studiophile AV 30", koji kosta 100e.
Naime ja na kompu imam ATP3 koji su po meni super za slusanje mp3, ali imaju prenaglasen bass i visoke.
pa se plasim da kad budem sredjivao zvuk u Audacity-ju da ge ne upropastim?

Sade znam da ce mnogi da se najeze kad vide "monitor" i "100e" u istoj recenici, ali mislim da sam jasno objasnio zasto mi treba i buzet za to, pa ono, pokusavam da izvucem maksimum kvaliteta kolko je moguce.
Znaci molim vas da me ne terate da kupujem skuplju opremu, i ovo je mnogo za ovaj mali projekat koji smo pokrenuli :)

Naprimer neke od opcija:
Behringer MS16 ~ 50e
Behringer MS20 ~ 90e
Behringer MS40 ~ 115e
M-Audio Studiophile AV30 Version II ~ 100e

Unapred Hvala.

[Ovu poruku je menjao rapidlord dana 16.11.2011. u 17:50 GMT+1]
[ vaskogodfather @ 16.11.2011. 17:05 ] @
Pa sad, nisam siguran koliko se uopste isplati uzimati studijske monitore za tako nesto. Realno snimci sa kasete snimane pre sto godina bice onakvi kakvi su, bez zasebnih kanala i slicno i tesko da ce se tu imati puno toga raditi. Eventualno odstranjivanje suma, eq, pojacavanje glasnoce uz neki limiter i to je to sto mi pada na pamet da bi sa snimkom prebacenim sa kasete moglo da se uradi. A glasnocu i kolicinu suma ces primetiti gotovo na svim malo boljim zvucnicima.

Moja preporuka je da kupis polovno pojacalo i zvucnike hi-fi, jer ces i posle tog projekta imati pristojan zvuk za slusanje

Ako bas insistiras na monitorskim zvucnicima, po raznim muzickim forumima su nahvalili Microlab Solo 2 ako uspes da ga nadjes (one prve verzije), uporedjivali su ih kvalitetom sa znatno skupljim KRK-om. Ali samo taj model, ostali su mnogo losiji.

Ovako za 100 e ja mislim da se ne isplati kupovati nista, a opet (citajuci po forumima jer sam ja jedno vreme planirao da uzmem monitorske zvucnike) nasao sam cak i da nemacka skola odnosno njihovi studiji i rade sa hi-fi zvucnicima jer tako cuju kako ce to zvucati kod krajnjih korisnika.

U svakom slucaju, ako planiras samo za to jedno prebacivanje, nemoj davati tolike pare na nesto sto ti kasnije nece trebati. Monitorski zvucnici se prave da daju sto realniji zvuk sto znaci da ces kod obicnog slusanja muzike imati ruzniji zvuk nego sa nekim hi-fi sistemom.

Opet, to je samo moje misljenje nadam se da sam bar malo pomogao

Pozdrav
[ rapidlord @ 16.11.2011. 17:52 ] @
Pa dobro nije bas samo jedno prebacivanje, volim ja da se igram sa zvukom, tako da ako ih kupim vec cu ja njih da uposlim opet kad tad :)

Hvala za preporuku za ovaj Microlab, igleda kao dobra kupovina, samo ako ga ima u bg-u.