[ Jazz @ 21.02.2004. 16:48 ] @
U poslednje vreme nekoliko posiljki ,narucenih preko sajta amazon.co.uk,nije stiglo na moju adresu.Dobijem e-mail u kojem me obavestavaju da su mi narucene stvari poslali,ali paketi ne stizu.Nakon toga ja im napisem da posiljku nisam primio,oni mi(bez ikakve provere!) salju iste stvari ponovo.Te "ponovljene" posiljke redovno primam.Da li je neko od vas imao slicne probleme?Sta da radim?
[ NikolaVeber @ 21.02.2004. 17:33 ] @
Da je to bez ikakve provere ja nebih bio siguran. Narocito ako salju preko nekih paid servisa (tipa dhl).
[ Jazz @ 21.02.2004. 18:01 ] @
Posiljke dobijam putem Air Mail-a.Koliko ja znam te posiljke nemaju tracking numbers,tj.ne mogu se pratiti.Ja sam ih molio da mi robu salju preporuceno(o mom trosku,naravno),ali su oni moje molbe ignorisali.
[ superbaka @ 21.02.2004. 20:04 ] @
u poslednjem broju SK jedan citalac se pozalio kako mu je od narucene tastature i misa stigla samo tastatura u pocepanom original pakovanju i naknadno umotano u carinsku dekleraciju... kad je zvao carinu da pita sta se desilo sa misem, rekli su mu da je paket kalirao u transportu(?!)...
[ NastyBoy @ 22.02.2004. 23:30 ] @
Ovde (UK) amazon.co.uk radi ko sat :)

Nikad nisu ni zakasnili ni zeznuli a naruchivao sam gomilu stvari. Mislim da jedino jeftinije stvari (npr. knjige) shalju obichnom poshtom, SVE ostalo je recorded&tracking courier (tipa PacelForce i sl.)
I naravno, chuvaju oni sve podatke i dobro znaju gde je tvoja poshiljka u svakom trenutku!

Savet : NE VERUJ CARINI!!!