[ anon70939 @ 16.11.2011. 22:19 ] @
jel probao neko ovu?

http://2kokice.com/igre/limbo-2011/#more-10907
[ mmix @ 16.11.2011. 22:45 ] @
uuu, odlican catch :) hvala :)

[ 3way @ 16.11.2011. 23:03 ] @


Kad razmislim, 60 kinti i nije mnogo :)
[ mmix @ 16.11.2011. 23:08 ] @
skyrim je odlican, mada previse lici na prepakovan Fallout3 sto i nije cudno sa obzirom na to da ga pravi Bethesda). Iskreno mi se jedino ne svidja sto nema hotkeys, kad god treba izvrsiti neku izmenu u opremi mora da se pauzira igrica i namesta kroz inventory ili favorites, malo se gubi na dinamici.

Ko voli dobru grafiku i animaciju u akcionim igricama za neki dan bi trebalo da izadje novi Batman. Rage je isto odlican, ali nisam zadovoljan dobijenim za pare, nekako je suvise kratak.
[ 3way @ 16.11.2011. 23:11 ] @
Ma kakav Fallout 3 :) New Vegas vredi nesto, ali uglavnom su upropastili neprevazidjen Fallout 2...
Do sada mi se Skyrim cini kao odlican. Kao da igram Morrowind sa odlicnom grafikom.
[ mmix @ 16.11.2011. 23:21 ] @
Btw, ko hcoe da ustedi koji dinar moze da kupi legalnu steam verziju preko g2play npr

http://www.g2play.net/store/The-Elder-Scrolls-V-Skyrim.html

5e jeftinije.
[ Mefisto_soad @ 16.11.2011. 23:40 ] @
Od novih Battlefield 3 :).



Sto se tice grafike davno nisam video bolju.

Poz.
[ New Village DC @ 16.11.2011. 23:49 ] @
Citat:
mmix
Ko voli dobru grafiku i animaciju u akcionim igricama za neki dan bi trebalo da izadje novi Batman. Rage je isto odlican, ali nisam zadovoljan dobijenim za pare, nekako je suvise kratak.


Stvarno super igrica, i mislim da se vec pojavila :)

edit: Zapravo nije, mislio sam na prethodnu verziju, koja je jako dobra!
[ mmix @ 17.11.2011. 10:03 ] @
22. nov izlazi PC verzija, danas valjda izlazi xbox i PS.
[ mmix @ 17.11.2011. 10:52 ] @
malo off ;)

Evo malo lozenja za Unreal Engine 3 i pun demo za samaricanina


mali demo face transformacija :)
[ Sceka @ 17.11.2011. 11:02 ] @
The Elder Scrolls V - Skyrim
Stronghold 3
Driver San Francisco
Men of War Vietnam
Battlefield 3 - skinuo ali nisam jos instalirao, nema se vremena! :)


Pozdrav!
[ anon70939 @ 17.11.2011. 11:40 ] @
Ja slabo igram bilo sta drugo osim web browser online igara i poneka strategijica.

Pre neki dan da probam novu grafiku, instalirao sam taj famozni Crysis II, i odusevio sam se kao dete, s obzirom da zadnju pucacinu koju sam igrao jeste Quake 2
Zvucnici pojacani solidno, i solidni detalji... odlican je dozivljaj.
Igrao sam 5 dana dok nisam presao.

Instalirah nakon toga Ghost Recon Advanced Warfighter, igrao sam malo, ali ne vuce me.

Inace COD, Medal of honor i te igre me nikad nisu vukle.
[ mmix @ 17.11.2011. 11:54 ] @
Onda ce za tebe pravi dozivljaj biti DeusEx: Human Revolution, mozda bi ti se svideo i Mass Effect (1 i 2, mada je meni 1 bio dosta bolji) i definitivno probaj Rage



btw, dobrodosao medj gamere, racun iz kafane ces brzo zameniti racunom za nove Ati/Nvidia kartice
[ anon70939 @ 17.11.2011. 13:36 ] @
sunce ti, 5 igri odjednom :P

imam neku 220GT. i uzasno me smara sto je bucna. Nije neka grafika, ali opet sa tim krajzisom sam se odusevio.
U poredjenju sa ortakovom nekom cepanicom od 3 kila, koju je platio 450E je nikakva :), ali sumnjam da cu ikada ja dati toliku lovu :). Mozda u sledecem zivotu.
[ Nothingman @ 17.11.2011. 14:07 ] @
Super flash igrica:

http://onemorelevel.com/game/spin_the_black_circle
[ anon70939 @ 17.11.2011. 16:56 ] @
Citat:
mmix: malo off ;)

Evo malo lozenja za Unreal Engine 3 i pun demo za samaricanina


mali demo face transformacija :)



ova grafika izgleda bolesno dobro... To verovtno ni ne mogu da poteram uopste.




Citat:
mmix: Onda ce za tebe pravi dozivljaj biti DeusEx: Human Revolution, mozda bi ti se svideo i Mass Effect (1 i 2, mada je meni 1 bio dosta bolji) i definitivno probaj Rage :)


btw, dobrodosao medj gamere, racun iz kafane ces brzo zameniti racunom za nove Ati/Nvidia kartice ;)


DeusEx cu verovatno veceras da instaliram :)
[ New Village DC @ 17.11.2011. 22:31 ] @
Jel probao neko novi CoD MW3?
[ anon70939 @ 15.01.2012. 13:29 ] @
treba nekom klincu od 5-6 godina da instaliram neke decje igre.
Aj ljudi koji imate decu u tom uzrastu, dajte neku preporuku.
Nije bitno koliko kosta :)
[ Sceka @ 21.01.2012. 19:13 ] @
Instalirao sinoc Anno 2070, izgleda veoma lepo, jos sam na pocetku pa ne znam igrivost ali je manipulacija ok! PREPORUKA!


Pozdrav!
[ mmix @ 21.01.2012. 19:36 ] @
Ako ti se svidi 2070 imas i 1404 (+ Venice) i 1707, sve iz Anon serije.
[ Sceka @ 22.01.2012. 13:02 ] @
Citat:
mmix: Ako ti se svidi 2070 imas i 1404 (+ Venice) i 1707, sve iz Anon serije.

Sve sam ih odigrao, kako se koja pojavljivala... Bas mi se dopada ceo "serijal".

Vec duze vreme imam instaliran "Men of War Vietnam", svidja mi se ali je tesko do ]aja! :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 25.01.2012. 13:58 ] @
Znaci, Anno 2070 mi se bas mnogo svidja. Jedna od retkih igara gde se radnja odvija cak i ispod povrsine vode, u samoj vodi, moru ili okeanu sta god to da je. U stvari, kad malo razmislim, ovo je jedina igra koja tu foru ima, bar ja ne mogu da se setim ni jedne gde moze da se zaroni u vodu i kamerom i vozilom i da se imaju zadaci koji su kombinovani "nadvodni i podvodni"?! Ako neko zna takvu neku igru voleo bih da znam koja je pa da je "uredno legalnim nacinom" nekako nabavim! Ali ne igre koje se samo desavaju u vodi nego bas kao ova i na kopnu i pod vodom i sve se lepo vidi, osecaj je bas do ]aja, na kopnu su prevozna sredstva i regularna i lebdeca i leteca... Milina jedna od igre! :) Hvala


Pozdrav!
[ mmix @ 25.02.2012. 19:01 ] @
Kome se svideo DeusEx, izasao je i Syndicate :)

[ Sceka @ 28.02.2012. 13:22 ] @
^ Odigrao DeusEX a juce zavrsio The Darkness II. Nije los vizuelno samo kratka, po meni, igra. Tri dana povremeno. Ima interesantnih momenata pa ko voli:
http://www.youtube.com/watch?v=dxW-Jq3UXdU

Syndicate upravo "nabavljam", gledajuci link koji si dao - obecava!

Mali Off - jos nisi otisao? :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 10.03.2012. 12:52 ] @
Odigrao Syndicate, preporuka - odlicna igra, odlicna grafika ali malo smaraju neki efekti koji su u pocetku zanimljivi ali kasnije postaju recimo dosadni, nista strasno. Kako god - odlicna igra.

Instalirao sam sinoc Mass Effect 3 na W8. Najvise da probam osmicu i igre ali, naravno, i da probam toliko najavljivani Mass Effect 3. Sve je proslo bez problema, malo duze traje jer na disku zauzima 10,5 GB.

Pa... sta znam, nisam uspeo da "skipujem" naraciju i dobar deo pocetka koji je kao deo filma u kojem je grafika losa. Tako sam mislio dok nije pocela igra! Kad je pocela ukapirao sam da je u stvari takva grafika u igri, sto znaci jako losa. Ne samo zato sto se ocekuje najavljivano "cudo" od izgleda. Najvise zato sto je Mass Effect 2 bio graficki savrsen u svoje vreme pa sam ocekivao da bude makar tako a ako bude bolje, jos bolje. Medjutim, apsolutno sam razocaran grafikom, kompletnim izgledom, protivnici smesno izgledaju, smesno se krecu, linearno se sve desava... Uopste mi se ne svidja. Nisam dugo igrao jer me smara to sto ne moze da se izbegne gledanje cut scena, bar ja nisam nasao kako se to radi. Dijalozi mogu da se ubrzaju pritiskom na Space ali samo do nekle, a onda ostavis misa i tastaturu, navalis se i gledas, gledas, gledas...

Ako neko pocne da igra bilo bi dobro da napise utiske, ovo su moji. :)


Pozdrav!
[ mmix @ 10.03.2012. 14:18 ] @
AKo neces ful story onda si na pocetku trebao da izaberes combat only igru na pocetku i ne bi te smarao sem esencijalnim cut scenama.

Sto se tice grafike, ne znam sta si bas ocekivao, ME je od prve verzije zrtva konzolizacije, PC verija je samo build na istom materijalu samim tim ne iskoriscava kapacitete danasnjeg hardvera i tako je bilo u svim verzijama. ME se vise igra zbog price nego zog grafike :) a tu je i prilika da se virtuelno povali neka clanica posade :)

Btw i meni smeta sto ne moze da se skipuje cutscene.

[ Sceka @ 10.03.2012. 15:31 ] @
Citat:
mmix:...Sto se tice grafike, ne znam sta si bas ocekivao, ME je od prve verzije zrtva konzolizacije, PC verija je samo build na istom materijalu samim tim ne iskoriscava kapacitete danasnjeg hardvera i tako je bilo u svim verzijama....

Ma ocekivao sam da bude makar kao drugi deo, nista vise. A ovaj treci je najavljivan kao da ce biti "cudo" od grafickih resenja. Kao i uvrk, reklama je cudo! :)


Citat:
mmix: ... a tu je i prilika da se virtuelno povali neka clanica posade :)...

Kako se to radi, nisam uspeo a vol'o bih! :)


Pozdrav!
[ mmix @ 10.03.2012. 15:37 ] @
Moras konverzirati sa cavama i onda se ustremiti na jednu
[ Sceka @ 10.03.2012. 18:43 ] @
Citat:
mmix: Moras konverzirati sa cavama i onda se ustremiti na jednu :)

Trudicu se, sto i tebi zelim! :)


Pozdrav!
[ mmix @ 10.03.2012. 20:38 ] @
Samo pazi, pilot shatla (u hangaru) je izgubio muza skoro, da te konverzacija ne odvede u tom smeru
[ Sceka @ 16.03.2012. 21:04 ] @
Kako kazu klinci, JBT koju god je zvao u kabinu nista nije uradio! Igra sah, daje intervju... Kakav lik! :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 21.03.2012. 18:53 ] @
Zavrsio juce Mass Effect 3 - opet preporuka!

Sada poceo A Vampyre Story - nije losa igrica... :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 07.04.2012. 20:41 ] @
Pa zar niko nista ne igra?! :)

Jedna dobra igrica ko voli takve igrice!

Legends of Atlatis: Exodus

I druga koju sam instalirao juce. Toliko najavljivana, meni se ne svidja! Ko voli...

Dark Sector



Pozdrav!
[ mmix @ 07.04.2012. 21:06 ] @
Ja tek sad zavrsih ME3. Malo razocaravajuc kraj posle tri epizode.

Moracu ovaj dark secotr da isprobam
[ Milos911 @ 07.04.2012. 22:21 ] @
Ko nije igrao pre par godina, obavezno neka proba psihonaut. Mnogo dobra igrica, i prilicno jedinstveno iskustvo...
[ Sceka @ 08.04.2012. 20:48 ] @
Jel' mislis na ovo?


Pozdrav!
[ Milos911 @ 08.04.2012. 21:41 ] @
Aha. Samo ovo deluje nesto novije, igrica je za windows i tamo negde iz 2004-05-06-te.
[ mmix @ 08.04.2012. 23:46 ] @
sace jos malo Psychonauts 2, samo da se Double Fine sabere da napravi ;)


Inace, probajte igricu "Warp", http://en.wikipedia.org/wiki/Warp_(2012_video_game)

nije neka blockbuster grafika ali je zarazno skroz :)
[ Sceka @ 09.04.2012. 12:43 ] @
@mmix jesi li isao levo ili desno na kraju ME3? Mislim, prvi put kad si birao...


Pozdrav!
[ mmix @ 09.04.2012. 12:53 ] @
Kakvo psiholosko pitanje, a

Levo naravno mada ni ostali krajevi nisu nista drugaciji,s amo su u drugim bojama (crveno i zeleno). Zas*ali su kraj posteno, a najvise su me razocarali sa uslovljavanjem zanimljivih odluka ucitavnjem statusa iz ME1/2, npr nisam mogao da pomirim Geth i Quarin zato sto nisam ucitao statu iz ME2 iako sam imao nadrukan paragon.

Al dobro, sta je tu je.



[ Sceka @ 09.04.2012. 13:06 ] @
Citat:
mmix: Kakvo psiholosko pitanje, a :)

...

He, he, he... Ne bi verovao koliko ljudi ne smatra da pitanje o bilo cemu vezano za kompjuterske igre moze da znaci mnogo vise. Meni je to vrlo interesantno... :)

Ostalo se sve slazem. U zadnje vreme imam obicaj da kad zavrsim igru nadjem Trainer i odigram opet, ovaj put "razgledajuci" igru. Prosto neverovatno koliko se lepih "dizajnova" i resenja propusti koncentracijom na "]ebacu vam kevu sada" pocetnu varijantu! :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 19.04.2012. 20:17 ] @
Citat:
mmix: ...Inace, probajte igricu "Warp", http://en.wikipedia.org/wiki/Warp_(2012_video_game)

nije neka blockbuster grafika ali je zarazno skroz :)

Skinuo sam tri neke varijante i ni jedna nece da radi na W8. Intalira se bez problema, cak i verzija sa pola strane uputsva za instalaciju!, ali kad se pokrene nista se ne desava, ali apsolutno nista, niti daje bilo kakvo obavestenje, samo kursor "zavrti" nekoliko krugova i nista!


Pozdrav!
[ mmix @ 19.04.2012. 21:53 ] @
Ja zavrsih skoro. Bice da je neki dx related bug, trebalo bi na warp disku da imas isntalaciju za DX i za runtime cupprot, probaj da to instaliras

Inace, stize Diablo 3 konacno :) jos mesec dana.



[ Sceka @ 20.04.2012. 13:51 ] @
Citat:
mmix: Ja zavrsih skoro. Bice da je neki dx related bug, trebalo bi na warp disku da imas isntalaciju za DX i za runtime cupprot, probaj da to instaliras

Inace, stize Diablo 3 konacno :) jos mesec dana.

DX regulisano po svim pitanjima (treba mi zbog muzike koju, ipak, po malo i kuci po nesto odradim) a probao i sada, kaze da nista ne treba jer je novije ono sto je vec instalirano od onoga sto pokusavam (pokusao sam sa nekoliko diskova, za svaki slucaj). Najvise mi sumnjiv W8, a ja tvrdoglavo samo to imam, a vise nemam ni jedan drugi kompjuter kuci! Ipak je bolje ovako, kad imas nekoliko kompjutera onda je tek izvor nedoumica prisutan nevidjeno po jedinici mozdane mase! :)

Diablo 3 - kad se ceka nikad kraja, inace meseci prolaze brzo! :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 12.05.2012. 21:44 ] @
Da li je neko igrao "Saints Row: The Third"? Trejler izgleda dobro. Nova igra... 'Kupujem' je sad pa kad pocnem da igram javicu.


Pozdrav!
Da dopunim, trenutno 'kupujem' i "Sniper Elite V2" kao preporuku od ortaka od pre 5 minuta. Kaze da je najbolja u tom fazonu do sada, sto je i logicno jer su sve igre bolje u novoj varijanti/delu od predjasnjih. Mada i tu po nekada bude razocarenja ali retko! :)

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 12.05.2012. u 23:50 GMT+1]
[ 3way @ 12.05.2012. 22:02 ] @
Za ljubitelje (detaljnih) strategija tu je Combat Mission: Battle for Normandy - nastavak najboljih strategija ovog tipa Combat Mission, Combat Mission Operation Barbarossa i Combat Mission Afrika Korps.
Sve ono sto je nedostajalo sada je tu plus ima dosta zanimljivih detalja...Na primer svaki metak je modelovan i ne nestaje pri udaru u prepreku. To znaci da ako pesadija stoji oko tenka, a neko mitraljezom raspali po tenku postoji velika verovatnoca da pesadija nastrada od rikoseta.
Moze se igrati real time, kao i potezna varijanta (to jeste WEGO sistem).
[ Sceka @ 14.05.2012. 12:37 ] @
Sniper Elite V2

Probao prvu misiju, roknuo nemackog oficira pa otisao na kuntanje! :) Meni se grafika nesto ne dopada iako je sve na haj i popaljeno sve sto moze. Igriva je prilicno, sve je iz treceg lica a samo snajprerisanje is prvog i odlicno uradjeno. Narocito lepo izgleda dobar pogodak, pracenje zrna u letu, pogodak u vitalni deo i "rentgen" tog pogotka. Kao u trejleru, lepo izgleda. Prptivnici nisu naivni. Nisam nasao varijantu za municiju osim sto se uzima od mrtvih Nemaca po neki metak ali samo ako se ima odgovarajuce oruzje. Za pistolj nigde nema... Ali samo prva misija odradjena, kako god - moja preporuka za igru!


Pozdrav!
[ Sceka @ 21.05.2012. 20:25 ] @
Zavrsio sinoc Sniper Elite V2, Odlicna igra po svim pitanjima (ko voli te i takve igre). U pocetku je malo bilo problematicno sa grafikom dok nisam ukapirao moju glupost jer sam zaboravio da proverim da li je prihvatio sve na haj! :) Inace, protivnici nisu naivni, dosta dugo se igra, nema klasicnog sejva pa ako te roknu pri kraju cekpointa ides 'Jovo nanovo' ali to nije nista neuobicajeno. Fantasticno uradjen "rentgenski snimak" pogotka nikako da dosadi, do kraja! Cak i kad se protivnik "losije" pogodi, slabije rangiran deo tela!, pa nema "rentgenskog snimka" - stvarno nedostaje! :) Opet velika preporuka za sve koji vole tu vrstu igara!!!

Ali, bre, igra li neko nesto, ima li ista da valja?! Komentarisite ili bas niko nista ne igra?!

Instalirao sam "Saints Row - The Third" i opet samo poceo, malocas. Samo dve "misije". Malo mi deluje neozbiljno, municije ima beskonacno, kao da je implementirano neko varanje, tako da malo nema smisla. Protivnika miliJon, poubijas ih relativno lao, iskocis iz aviona pa rokas sve oko sebe, ljude, sanduke robe, automobile... (sve to pada sporije od tebe) i gomila protivnika, a sve to traje kao da se pada sa Meseca...! :) Za sada NIJE PREPORUKA ali mozda ce biti bolje a i mozda se nekome svidi pomalo decija varijanta neobaveznog "pucaj makar i nemalo smisla"! :)


Pozdrav!

EDIT
Posle 48 sati ne moze da se uradi "Brza izmena" pa moram da pisem novi "Odgovor na temu". Cisto da se zna zasto ima toliko mojih postova za redom. A i niko drugi nista ne pise - sto je steta!
[ Milos911 @ 21.05.2012. 22:29 ] @
Daj na pp link gde da kupim sniper elite koji ce da radi... If you know what i mean :)
[ mmix @ 22.05.2012. 07:06 ] @
@Sceka, ja sam sad na sniper elite i (verovao ili ne) Diablo 2 :) Taman dok ne padne cena Diablo 3 da se prisetim fransize, bilo je 12 godina.

Inace, sad ti je neko zatisje, svi znaju da je sad timing za Diablo 3 i niko nece da pusta nista ozbiljno. Tek za nedelju dana dolazi prvi ozbilniji naslov, Max Payne 3
[ Sceka @ 22.05.2012. 11:17 ] @
Citat:
Milos911: Daj na pp link gde da kupim sniper elite koji ce da radi... If you know what i mean :)

Dao link na PP! Da ga koristis u sreci i veselju! :)

Citat:
mmix: ... Tek za nedelju dana dolazi prvi ozbilniji naslov, Max Payne 3

Izasao za Xbox 360 a za PC tako kako si rekao. Diablo 3 - ocekuje se ovih dana 'kupovina', tako kazu klinci koji rade na tome...

Video sam neki intervju na Ginx kanalu a i citam na Net-u - Electronic Arts have officaly confirmed Crysis 3 to release in march 28 2013. - Steta sto to malo ne ubrzaju!!! :)


Pozdrav!
[ Igor Gajic @ 22.05.2012. 17:43 ] @
Za Diablo 3 treba samo pogledati komentare i ocene na Amazon-u. Zbog pohlepe su skoro unistili serijal. Ogranicenje na lvl 60, nikakvo skilovanje, prevelika kolicina itema, guranje korisnika ka kupovini dobrih predmeta, bez sanse da se izgine, samo su deo komentara i zamerki. Plus, kao slag na tortu, nemogucnost logovanja na Blizzard.net servere, cime su korisnici liseni igranja (nema single off-line igre).

Ko kupi igru, moze da racuna na bacenih 60E.
[ Sceka @ 01.06.2012. 14:13 ] @
Zavrsio "Saints Row - The Third". U pocetku mi se cinilo detinjasto, sareno, lagano... Kasnije je utisak vrlo popravljen. Interesantna igra, podseca na GTA ali nije bazirana na vozilima, iako ima dosta voznje, raznih vozila, letilica..., vise je bazirana na pucaj dok imas municije pa onda promenis oruzje pa opet pucaj dok...! :) Likovi su interesantno uradjeni, vrlo koloristicni, doza humora je uvek i svuda prisutna. Dosta respekta se dobija ako se glavni lik oblaci u zenske krpice ,ja to nisam radio zbog moje poznate varijante netrpeljivosti prema feminiziranim ljudima, ne mogu ni u igri da svarim to! Grafika je odlicna, podrzani su i DX9, 10, 11. I sto je meni dosta bitno, moguce je preskociti 'filmice' koji me inace smaraju u igrama!

Ko voli neobaveznu pucacinu sa mnostvom varijanti prevoznih sredstava, kako na kopnu i u vazduhu tako i na vodi, PREPORUKA! :)



Pozdrav!

PS -spremam se da veceras ili sutra instaliram Windows 8 Release Preview pa onda da igram "StarCraft II Wings Of Liberty", nisam to igrao kad je bilo vreme a nemam nista drugo...! :)
[ Milos911 @ 01.06.2012. 18:38 ] @
Auuu sniper elite mnogo dobar :) Jos malo i presao, unapredili su sve sto se moglo unaprediti, realno jedna od najboljih pucacina koje sam igrao do sad. Onaj ko misli da ce mu se svideti, neka predje prvih par misija na normal, pa onda na hard (tj mislim da je ekvivalent "marksman"). Ovako je malo prelako...

Da i ja preporucim jos jednu pucacku, operation flashpoint - red river. Odlicna pucacina, ozbiljna, ima bas neki vojnicki smek (ne na foru cod-a i slicnih)...

Jel zna neko kad ce hitman?
[ Sceka @ 07.06.2012. 10:35 ] @
'Kupio' sam malocas Max Payne 3 pa samo da proverim nesto sto me muci ovih dana kod Windows 8 Release Preview 64bit pa instaliram I javljam utiske. Verovatno jos danas!

Da li je neko vec probao?!



Pozdrav!
[ Sceka @ 11.06.2012. 21:31 ] @
SBK Generations - voznja motora. Odlicno izgleda ali nemam dzojstik pa je malo teze igrati obzirom da sam takve igre uvek igrao da dzojstikom, kvalitetnim analognim, i onda je do ja]a fora u krivinama. Ovako tasterima sa tastature...! Meni se svidja kao razbribriga povremeno...





Pozdrav!
[ mojmiki @ 13.06.2012. 21:59 ] @
Jel moze neki komentar o igrici Civilizacija?
[ Igor Gajic @ 13.06.2012. 22:07 ] @
O Civilizaciji samo najbolje :) Potrebni su zivci, posto je potezna strategija i jaka masina, pogotovo za Civ4 i 5.
[ mmix @ 13.06.2012. 23:21 ] @
Civ4BTS za sada neprikosnoven, Civ5 nebalansirani crap, bar za sada. Ja sam moj arhivirao dok ne izadje Gods & Kings ekspanzija kad cu im dati jos jednu sansu.

Vise detalja o igri na ovom forumu imas ovde: http://www.elitemadzone.org/t409597-Civilization-povratak-feniksa


[ Sceka @ 21.06.2012. 15:53 ] @
Binary Domain, pucacina iz treceg lica, SF, poceo juce - nastvio danas. Smarajuc koncept rasporeda na tastaturi. Moze da se promeni ali ima jedna bitna stvar koja me izludjuje. Lik koji ide samnom u stvari vodi sve vreme ali povremeno zastane da nesto isprica (ne moze da se izbegne) i trazi odgovor. Smisljeno je tako da se ima ukljucen mikrofon pa se odgovori. Ja nemam ukljucen mikrofon a mrzi me da ga trazim, nemam pojma gde mi je, i jos vise me mrzi da ga ukljucujem, kalibrisem, setujem da radi samo kad ja hocu... pa se onda pritikom na "Tab" dobijaju opcije odgovora koje nikako ne mogu da se aktiviraju tastaturom! To je problem inace, i drugi se zale na Internet-u povodom toga!

Sama igra je za sada cisto za zanimaciju u nekom medjuvremenu kad nama sta drugo da se radi, grafika je dobra/lepa, protivnici su "dosadni" i ima ih prilicno, pocinju i da budu raznovrsni... Sve u svemu, "onako"! :)






Pozdrav!
[ Sceka @ 28.06.2012. 22:24 ] @
Nova igra, poceo veceras i topla preporuka za ljubitelje Tom Clancy serijala. rec je o "Tom Clancys Ghost Recon Future Soldier". Vrlo lepo izgleda, grafika mi se dopada po svim pitanjima. Igra nije zahtevna ni malo. Ja sam poceo sa "Normal" tezinom i mislim da je lagano malo vise nego ocekivano ali to je stvar licnog iskustva i slicno. Za sada samo prva misija gotova, samo se upoznajem/o sa igrom. Komande slusaju vrlo dobro. Zvuk (5.1) je fenomenalno uradjen, bar je tako na mom sistemu. Malo ne lici na dosadasnje varijante jer deluje lako ali to ne znaci da ce kasnije isto biti, tek sam na pocetku!

Jos jednom - topla preporuka za ovu igru! :)








Pozdrav!
[ Sceka @ 12.08.2012. 19:09 ] @
Zar je moguce da niko nista ne igra?! :)

Ja sam malocas instalirao KRATER, za sada je simpaticno, grafika mi se vrlo dopada, malo je pocetak "zamoran" jer je u vidu tutorijala ali ok, lepo izgleda i lepi su zvuci pa cemo videti. Za sada vrlo obecava.

Oficijelni KRATER sajt, ima sve u vezi igre, naravno! :)

Odlican "Video Review - Krater":
Gamespot

Pozdrav!

[ Milos911 @ 12.08.2012. 20:07 ] @
Ja sad presao deus ex, human revolution. Mnogo dobra igrica, vredi odigrati... I prilicno dugacka, za razliku od vecine danasnjih naslova...
[ mmix @ 12.08.2012. 21:07 ] @
Ja sam iskoristio Steam Summer Sale da nabavim neke omiljene titlove za saku pirinca Tako sam pazario Psychonauts za $2 i sad se time zabavljam

Isto sam pazario i "Deponia" na release popustu, za sada najblize sto sam vide nekadasnjim LucasArt avanturama

[ Sceka @ 24.09.2012. 22:51 ] @
Jel' neko ima dobar link da kupim Borderlands 2 a da radi na W8? Moze i na PP ako je bas jeftin link.


Pozdrav!
[ Miroslav Cvejić @ 24.09.2012. 22:54 ] @
http://store.steampowered.com/agecheck/app/49520/
[ mmix @ 25.09.2012. 09:11 ] @
Ako hoces da ustedis neku paru, moze da je nabavis i na G2Play

http://www.g2play.net/store/Bo...age-Region-Free-Steam-Key.html

Btw, XCOM izlazi http://www.elitemadzone.org/p3173356
[ Sceka @ 25.09.2012. 11:38 ] @
@Miroslav Cvejić - Nece da radi na W8, to je problem. Kupio ortak bas sa tog linka i nece da radi, isto koristi W8.

@mmix - XCOM je bila interesantna igra, koliko se secam jako interesantna.

Problem je sto se ja tvrdoglavo drzim OS-a koji mi radi dobro, a W8 radi najbolje od svih Win verzija koje su ikada izasle, po meni, za mene, za moje kucne potrebe. I jedva cekam konacnu verziju a do tada pravim kompromise, uglavnom je problem sa nekim igrama, par igara samo - a ja nestrpljiv da sacekam pačeve za osmicu! :)


Pozdrav!
[ mmix @ 25.09.2012. 12:38 ] @
Pogledaj ovde za fixove: http://geekmontage.com/fix-bor...l-d3dx9_43-dll-launch-failure/
[ Shadowed @ 25.09.2012. 13:55 ] @
Sceka, ne znam na koji nacin nece da radi, ali jesi li probao da pokrenes u compatibility modu?
[ Sceka @ 25.09.2012. 22:58 ] @
Instalira se bez problema svaka verzija ali kad se pokrene igra, posle dvoklika na ikonu, izbacuje "The procedure entry point CreateInterface could not be located in the dynamic link library ::class path:: steam_api.dll." iako ima taj DLL i to bas na tom mestu gde ga trazi, i to kod verzija koje su "kupljene". Kod ortaka koji isto ima W8 smo probali i kupljenu verziju sa sajta koji je postavio @Miroslav Cvejić i ili se nista ne desava ili, posle restartovanja sistema, na kratko se zacrni ekran i izadje slicna poruka (ne secam se tacno a nisam zapisao). Probali smo i kompatibility mod i "grant-admin-full-rights" varijantu da se svi folderi podvedu pod administratorska prava... i sta sve nismo. :)

Nemam vise zivaca za danas, obrisao sam sve verzije malocas sa mog kompjutera pa "sutra je novi dan" - samo da malo jos pregledam ES pa idem da gledam Alphas a sutra cu valjda nesto smisliti. :) Sad mi se BAŠ igra ta igra!!! :) K'o neki klinac sam ali neka...


Pozdrav!
[ mmix @ 26.09.2012. 16:57 ] @
Pa jesi probao sve sa ovog linka sto sam ti dao (geekmontage)?
[ Sceka @ 26.09.2012. 21:01 ] @
^ Nismo probali samo ovo na kraju linka "borderlands 2 windows 8 fix" jer je to google search i to nije stiglo na red. A sada cu da stavim da se skida neka verzija, bilo koja jer sam dosao iz studija dosta umoran pa nemam strpljenja za trazenje "dobre verzije" a sutra cu natenane da probam search rezultate. Inace, ni jedan problem sa linka se nije pokazao kod nas, mislim na mene i ortaka.


Pozdrav!
[ Sceka @ 03.10.2012. 21:45 ] @
Ha! Resio sam problem sa Borderlands 2 i Windows 8. Ipak je bio problem u W8 a ne u verzijama koje sam imao. Jednostavno se "Borderlands.2.Windows-8-Fix" prekopira u direktorijum u kom se instalirala igra (pa "Binaries") i sve radi bez problema. Cak i OnLine varijanta, koja mene licno ne zanima ali radi.

Sama igra je odlicna, u opste nije zahtevna - Gainward GTX 250, 2GB, sve na haj i samo klizi. Ocekivana odlicna grafika, meni mnogo lepa, odziv komandi fenomenalan... Poceo sam i samo prva dva nivoa i utisak je bas odlican. Videcemo kasnije ali nema sumnje da ce biti najmanje kao i prvi deo. Cujem da je ovaj drugi deo sa najvecom mapom u zagnjih godinu i vise dana. No, videcemo, bitno je da ima leka cak i za "nepoznanicu" kao sto je W8.

Znaci - do sada jos nisam naisao na igru koja ne moze da radi na W8 a da je novija, tipa da je izasla u zadnih dve godine.


Pozdrav!
[ Sceka @ 14.11.2012. 12:31 ] @
Uf, igra li neko nesto, bre? Ja od kad sam odigrao Krater i Borderlands 2 nisam nasao nista interesantno. Igram neke bilijare i to je to. Dajte malo predloga, narocito za SF tematiku... moze neka FPS SF i tome slicno... ma, bilo sta, malo je dosadno kad je dosadno kod kuce... :) Kad ce taj Assassin Creed novi...


Pozdrav!
[ Sceka @ 17.11.2012. 14:35 ] @
Ovo bi trebalo da bude dobro. Jos nisam poceo da igram, instaliracu veceras...




Pozdrav!

EDIT
Instalirao tek veceras, prosao samo par nivoa, izgleda odlicno, malo je zahtevna na GTS 250 sve na medium a detalji tekstura na haj i nekako ide, nije sjajno, ne oseca se nikakvo seckanje, ne usporava nigde ali je prisutan osecaj da sa malo napora to radi. Probacu sutra da se zezam sa setovanjima, sada je na difoltu... PREPORUKA!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 18.11.2012. u 21:58 GMT+1]
[ Sceka @ 22.11.2012. 15:53 ] @
Zurim u Studio pa samo da "izvestim" u vezi Medal Of Honor Warfighter...

Po difoltu je sve na medium i malo nekako sve kao usporeno radi, retko ali se desi i da secka. Medjutim kad se stavi sve na haj prosto sve leti! :) Nikada mi to nece biti jasno zasto je tako ali u dosta igrica je to slucaj.

Drugo, jurnjava kolima po ulicama (otprilike druga misija pri kraju ako moze tako da se tretira...?!) je najbolja, najvernija, najlepsa i najrealnija koju sam ikada video u nekoj igri! Ubedljivo, bez premca! BTW, pobeg'o mi je samo dva puta (normal). Razlog, nikako ne mogu a da nesvesno ne vozim desnom stranom ulice iako je pogled, fenomenalan, iz kabine, sa vozacevog mesta naravno, i lepo se vidi da je volan na desnoj strani! :) I kad sam bio u GB nikada nisam mogao da se naviknem na tu njihovu foru. Nisam mogao da naviknem da vozim, stalno sam isao taxijem. :) Dovidjenja.


Pozdrav!
[ Sceka @ 24.11.2012. 23:39 ] @
Obzirom da niko nista ne igra, niko nista ne komentarise, niko ne postuje, da napisem jos nesto u vezi Medal Of Honor Warfighter...

Jos jedna lepa voznja, ovoga puta po gradu, brz automobil, volan na 'normalnoj' levoj strani... interesantno, samo dozivljaj voznje je malo vise "igracki" nego vozacki, sto je i nekako logicno, ulice su bas lepo uradjene, velika garaza i jurnjava po njoj gore dole je zanimljiva...

Ali posle toga malo cudan osecaj... Desava se u Sarajevu... Osvajanje zgrade UN... Niko ne pominje nista konkretno, bar ja nisam uocio a subtitl mi je uvek ukljucen, ali "neprijatelji" su svi sa subarama na glavama... Bas cudan osecaj... Nisam zavrsio nivo, sutra cu, odnosno to je vec danas...

Mozda deluje malo pateticno ali samo prenosim ono sto se desava pa kako god to neko tumacio.


Pozdrav!
[ Indahaus @ 26.11.2012. 17:15 ] @
Preporučio bih Sleeping Dogs, igra me stvarno oduševila, posebno vožnja automobila i sistem tuče...

Pored toga FIFA 13 je genijalna, ovi što govore da je PES zakon nemaju pojma, to kažu jer su igrali samo pes, fifu nisu ni probali... Fifa je mnogo, mnogo kvalitetnija igra, posebno mi se sviđa trening dio, super je odrađen, može se igrati mišem... :)

I za kraj, ako već niste probali obavezno probajte Max Payne 3, riječi su suvišne :)
[ mmix @ 26.11.2012. 18:35 ] @
Izasao Assasins Creed 3
[ Sceka @ 26.11.2012. 21:37 ] @
Citat:
mmix: Izasao Assasins Creed 3

Zahvaljujem, odoh da pazarim. :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 29.11.2012. 11:04 ] @
Assassin's Creed 3 - odlicna grafika, jos igrivija nego do sada, veoma dug uvod/tutorijal (nepotrebno), cut scene su toliko ceste da po nekada vise lici na film (bar sada na pocetku...), srecom mogu se preskociti, novi pokreti glavnog lika, nova interakcija sa protivnicima, nova oruzja... Ma, sve kao sto je i ocekivano - odlicno. PREPORUKA!!!


Pozdrav!
[ mmix @ 29.11.2012. 11:51 ] @
Da, odlicna je Ovo mi bas nije trebalo sada kad se blizi deadline Nije bas ni laka, ako hcoes da je odigras kako treba, na nekim sekvencama je skoro nemoguce postici 100% sinhronizaciju.
[ Shadowed @ 29.11.2012. 12:52 ] @
Citat:
mmix: Ovo mi bas nije trebalo sada kad se blizi deadline

Outsource-uj
[ mmix @ 29.11.2012. 21:00 ] @
Haha, kakav twist, kakav obrt, posle par sati igranja i kompletirane tri sekvence ... ne mogu da verujem Ovo je definitivno GOTY za 2012...
[ Sceka @ 01.12.2012. 14:06 ] @
Samo s*ebavanje one 3 gomile caja me zeznulo! Do tada sve sa 100% sinhronizacijom! :) Ali me smaraju do ]aja cut scene. Ima ih za 5 dobrih igara! :) Nije da su lose, naprotiv, fenomenalno su ih uradili ali ih ima toliko da ih preskacem a neki put je korisno pogledati!

Zanimljivo je "voziti" brod i pucati topovima na neprijateljske "ladje".. :) Mnogo lepo su to uradili. I bas dobro je resena razlika izmedju godisnjih doba, do sada najbolje od svih igara koje to imaju.


Pozdrav!

EDIT
Jedina mana je to sto sam ovih dana cesto u studiju pa nemam vremena da "mladog indijanskog asasina" vodim cesto... :)
[ Fedya @ 05.12.2012. 13:51 ] @
Ne volim FPS igre, ali Far Cry 3 je odlican. Preporuke!
[ Sceka @ 05.12.2012. 21:58 ] @
Citat:
Fedya: Ne volim FPS igre, ali Far Cry 3 je odlican. Preporuke!

Nisam znao da je izaslo, upravo kupujem. Blagodarim na informaciji.

Inace, Sekvenca 10 - pauziram glavnu pricu da bih uradio sporedne varijante, neke su bas zanimljive i mnogo lepo izgledaju! :)


POzdrav!
[ Sceka @ 10.12.2012. 23:41 ] @
Kao sto rece @Fedya - Far Cry 3 je odlicna igra. Poceo sam i PREPORUKA posle samo prve misije! :)

Zavrsio sam Assassin's Creed 3. Sve sto je napisano u pozitivnom smislu pa x3, najmanje. Najlepse pomorske bitke koje sam ikada video! Steta sto ne postoji takva igra, sa takvom grafikom, upravljivosti, igrivosti (ako se to tako kaze?!). To u vezi pomorskih bitaka moze samo da se opise kao maestralno!

Samo da napomenem za AC3, kad se zavrsi odjavna spica koja traje nenormalno dugo, pomenuti su i tetkini ujaci sedmog pomocnika petog dodavaca metle pomocnom cistacu parkinga za..., igra nije zavrsena, ima jos... :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 05.01.2013. 22:04 ] @
Ima li neko podatak/link/ideju za fix u vezi Hitman Absolution i Windows 8?! Blagodarim unapred. :)


Pozdrav!
[ mmix @ 06.01.2013. 07:45 ] @
Windows 7?
[ Sceka @ 06.01.2013. 15:30 ] @
Citat:
mmix: Windows 7? ;)

Sto rek'o moj idol - Ruška Jakić - Ne, nikako! :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 13.01.2013. 19:47 ] @
Koristan link za proveru kompatibilnosti kompjutera sa igrom, bilo kojom.


Pozdrav!
[ mmix @ 13.01.2013. 20:03 ] @
Hehe, ti kako hoces, al ja vec pocistio prve dve misije 100% :)


Opasno se igra ovaj Balmer u svetu igrica, em sto mu pola stvari ne radi na W8, em sto je Steam krenu u Linux arenu. Nisam verovao, ali kad sam pokrenuo Team Fortress na Mintu postalo je bolno ocigledno.
[ Sceka @ 20.01.2013. 15:11 ] @
007 Legends - Radi na Windows 8 besprekorno! :) Sama igra je prilicno razocaravajuca jer se sve desava nekako "amaterski", kao da je rec o necemu sto je naparavljeno pre vise godina a ne u danasnje vreme. Odigrao prva dve nivoa pa ako i posle jos dva bude isto mozda i odustanem...


Pozdrav!
[ Shadowed @ 20.01.2013. 16:18 ] @
Da l' to na Win8 ne radi nista bolje pa preporucujes igru koja ti se inace ni ne svidja?
[ Sceka @ 20.01.2013. 18:22 ] @
Obzirom da Hitman Absolution ne radi na W8 probao sam 007 Legends kao igru koja je u istom rangu zahtevnosti, mozda cak i za nijansu zahtevnija (GeForce 9600 GT or better) od Hitman Absolution (GeForce 8600 or better) Cak i Far Cry 3 je prilicno zahtevnija od obe a radi na W8 bez problema.

Znaci 007 sam probao samo da vidim da slucajno nesto kod mog sistema nije ok. A dosta dobre kritike je pobrao medju igracima. Medjutim, kao sto navedoh, ja nisam odusevljen, pa cak mogu reci ni nesto zadovoljan - ali samo na bazi pocetka i par misija. Sa druge strane, Far Cry 3 je od samog starta za preporuku, kao i Assassin's Creed 3.

A da trenutno nema nista bolje sto radi na W8, moguce al' ne bih znako kas'ti jer mozda ima igara za cije postojanje ne znam a i neke zanrove ne volEm pa i nisam obavesten... :) A i slab je odziv igraca ovde na temi. Pocesto imam utisak da osim @mmix-a i nema vise nikoga ko prati desavanja i PC koristi i za nesto razonode!


Pozdrav!
[ Fedya @ 23.01.2013. 12:46 ] @
Veceras se otvara beta za Path of Exile. Ova beta je prakticno release jer nece vise biti brisanja likova.

Igrao sam closed beta, odlicna je igra, ako ste voleli Diablo 2 probajte, svakako je (i ostace i nakon zvanicnog release-a) free.
[ mmix @ 23.01.2013. 14:35 ] @
U cemu je catch? Pay-to-win?

[ Fedya @ 23.01.2013. 14:42 ] @
Za sad ne, i developeri obecavaju da nece biti pay-to-win. Trenutno jedino sto moze kupiti za kes su non-combat petovi i povecanje stash-a.

Receno je da ce takodje moci da se kupe "privatni serveri" gde ces moci da se igras samo sa izabranim "prijateljima". To je samo da bi se kontrolisala ekonomija.
Inace ekonomija im je odlicna, nema "gold"-a vec se sve svodi na razmenu itema (kao sto su u D2 rune sluzile kao currency vise nego gold jer je svako imao previse zlata i ono nije imalo vrednost).

Kako ce im se to sve isplatiti ostaje da se vidi, mada se LoL dobro drzi sa slicnim sistemom zarade (mozes da kupujes samo skinove za kes).
[ mmix @ 24.01.2013. 22:03 ] @
The Cave
http://www.thecavegame.com/

zanimljiva avantura od Double Fine-a (Grim Fandango, Psychonauts, etc).

Birate 3 od 7 mogucih ucesnika i u zavisnosti od toga koja 3 ste izabrali avantura je potpuno drugacija i resava se potpuno drugacije Nije ni skupa, 15e za DF naslov je sitnica.

[ Fedya @ 25.01.2013. 11:06 ] @
Gledao sam malo gameplay, deluje veoma zanimljivo. Kontam da uzmem za zenu (ona je volela Trine a ovo dosta podseca na to)... jel ima co-op?
[ Igor Gajic @ 02.02.2013. 00:20 ] @
Naleteh na zanimljivu RPG igru Path of Exile

Hack&Slash koji je sve sto je Diablo 3 trebao da bude. Ogroman skill tree. Dobra grafika. I.... besplatna je.
[ Fedya @ 02.02.2013. 10:09 ] @
Citat:
Igor Gajic: Naleteh na zanimljivu RPG igru Path of Exile

Hack&Slash koji je sve sto je Diablo 3 trebao da bude. Ogroman skill tree. Dobra grafika. I.... besplatna je.



Yup, odlicna igra, i ja sam je preporucio (i pricali smo o njoj malko na prethodnoj strani).
[ Igor Gajic @ 02.02.2013. 13:52 ] @
Tek sad sam primetio :)

Btw. jos uvek je beta i desavaju se crashevi, ucitavanje nivoa je malo duze za moj ukus (fasovacu jedan SSD u skorije vreme, vidim ja). Skill tree bude zastrasujuci kada se krene novim karakterom. I extra je dobar party mod, i gomila drugih sitnica...

Sve u svemu odlican 5+.
[ Sceka @ 09.02.2013. 22:43 ] @
Napokon FPS a SF! :) Ta volim! :) Poceo sam i dosao samo do samo "upoznavanja" sa likom i pricom nakon kratkog uvoda u kome klinac puca u monstrume, kratko, samo da nagovesti kolicinu... dovoljno! :)

- Dead Space 3 -

Ako je kao dvojka, a moralo bi da bude bolje, onda eto meni zabave u nekom narednom periodu, sto i Vama zelim! :)


Pozdrav!
[ mmix @ 10.02.2013. 10:40 ] @
Tja, nije to to vise, sad je mainstream. prvi deo je bio najbolji, onaj kad igras u mraku i zazires da udjes u sledecu prostoriju
[ Sceka @ 10.02.2013. 11:36 ] @
Samo ako si plasljiv! Ja sam, bre, sam isao u podrum radi ukrasa za novogodisnju jelku! Ha, bato moj, i to u 20h uvece - potpuno sam!


Pozdrav!
[ sad_ste_face_jel @ 12.02.2013. 17:18 ] @
Dead Space je veoma dobra igrica igrao sam 1 i 2 3 imam skinuto ali cekam dok mi ne poprave komp pa ide topenje!!
gears of war 1 je isto jako dobra jedino mi je zao sto 2 i 3 nisu napravili za PC.
assassin's creed takodje odlicni su svi delovi a ovaj zadnji je stvarno vrh.
Black Ops II odlicno odradjen cak mi se za nijansu vise svidja od mw3
Medal of Honor:Warfighter Nije losa ali ne moze da se poredi sa Black Ops II
crysis 1 i 2 su takodje dobro odradjene predpostavljam da je 3 vrh.
Farcry 3 Na pocetku je delovala kao jako dobra ali kasnije mi se nije dopala.
[ Sceka @ 15.02.2013. 23:06 ] @
Aliens: Colonial Marines

Jos nisam poceo da igram ... ali verovatno kao i svaka varijanta do sada ... mracno, jezovito... :)




Pozdrav!
[ Fedya @ 15.02.2013. 23:50 ] @
Pa ako pogledas bilo koji review na netu mozda neces ni igrati. Opste misljenje je da je igra tesko s...
[ Sceka @ 16.02.2013. 13:42 ] @
Obzirom da nema nista drugo zanimljivo, bar meni, onda stupa na scenu varijanta - daj sta das a raniji "Aliens-i" su bili ok, neki cak i jako dobri. Nova je igra a i inace ne gledam/citam skoro nikada nikakav review, instaliram pa se licno uverim da li mi se dopada ili ne.


Pozdrav!
[ Fedya @ 16.02.2013. 15:13 ] @
Ako je instaliras pa vidis onda je ok... ;)
Ako je kupis, instaliras pa vidis onda je vec druga prica. Ovu igru ti savetujem da ne kupujes dok ne pogledas neki review. (npr Angry Joe-ev jer je lik bas bio nalozen na igru pre nego sto je izasla).

Edit: evo ga review:

[ Sceka @ 16.02.2013. 15:25 ] @
Instalirao, probao citavih 10 minuta, aninstalirao koliko odmah! :) Potpuno i apsolutno NEGATIVNA PREPORUKA ZA IGRU Aliens: Colonial Marines!!! :)


pOZDRAV!
[ Sceka @ 24.02.2013. 13:12 ] @
Crysis 3

Instalirao nisam jos ali cu veceras cim se vratim iz Studija. I nadam se da ce ovaj nastavak biti dobar kao i predhodna dva. Ne znam samo za konfiguraciju, citam da se covek zali a ima i3 sa GTS480, kako mu sporo radi na medium, secka, mis reaguje sa neigrivim kasnjenjem... Pa sad, dal' je do nekih njegovih setovanja ili je bas mnogo zahtevna videcemo. Ima jedna stvar koju stalno naglasim kad je Crysis u pitanju, meni je uvek sve savrseno radilo na high ili ultra high, bez problema u odnosu na medium setovanje - zasto je tako nemam pojma a specifino je za Crytek.

Ima luk i strela - bice zanimljivo... :)

Znaci - MOJA APSOLUTNA PREPORUKA I TO NA NEVIDJENO, NEIGRANO - jer su do sada uvek bili na visini zadatka! :)


Pozdrav!
[ Miroslav Cvejić @ 24.02.2013. 14:30 ] @
Crysis 3 nije igra kao što ni prethodna dva dela nisu bila. To je običan demo da se pokaže šta njihov engine može. Igra u kojoj ti tokom cele igre preko radio veze diktiraju šta tačno da radiš je blago retardirano. Crysis (bilo koji deo) služi da vidiš da li ti je mašina dovoljno jaka i to je to. Ako hoćeš da se igraš, potreži neki drugi naslov.
[ Fedya @ 24.02.2013. 14:52 ] @
Citat:
Sceka: Ima jedna stvar koju stalno naglasim kad je Crysis u pitanju, meni je uvek sve savrseno radilo na high ili ultra high, bez problema u odnosu na medium setovanje - zasto je tako nemam pojma a specifino je za Crytek.


Pa ova ti nece raditi Bar ne na ~60fps. NVidia GTX Titan je graficka koja je izasla ove nedelje, kosta oko $1000 i ne moze da gura Crysis 3 na 60 fps na max podesavanjima
[ Igor Gajic @ 24.02.2013. 15:07 ] @


Ma SLI rules
[ Milos911 @ 24.02.2013. 16:44 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Crysis 3 nije igra kao što ni prethodna dva dela nisu bila. To je običan demo da se pokaže šta njihov engine može. Igra u kojoj ti tokom cele igre preko radio veze diktiraju šta tačno da radiš je blago retardirano. Crysis (bilo koji deo) služi da vidiš da li ti je mašina dovoljno jaka i to je to. Ako hoćeš da se igraš, potreži neki drugi naslov.
Da pokazu sta moze engine koji se nije nesto mnogo koristio u ostalim igrama? Takodje komentar za radio vezu mi zesce bode oci, postoji jedno milion igrica koje funkcionisu tako. I konacno, meni je drugi deo bio veoma dobar, uzivao sam igrajuci...
[ Sceka @ 24.02.2013. 19:07 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: ... Igra u kojoj ti tokom cele igre preko radio veze diktiraju šta tačno da radiš je blago retardirano. Crysis (bilo koji deo) služi da vidiš da li ti je mašina dovoljno jaka i to je to. Ako hoćeš da se igraš, potreži neki drugi naslov.

A sta je tu retardirano? Sto rece @Milos911 ima vise igara u kojima je to isto slucaj nego sto bi se isplatilo napisati spisak pre nego sto covek ode u penziju. Sta nije retardirano u ostalim igrama u kojima ne mozes da prekines naraciju koja ti do u "sitna crevca" objasnjava nesto sto veze nema s' mozgom a ne sa igrom? Koja je razlikau odnosu na igre u kojima nema radio veze ali ima medju scena koje ti govore isto sto bi moglo i radio vezom kad bi to imalo smisla u vremenskom dobu kada se ta igra zamisljeno desava? I tako do sutra. A voleo bih da cujem samo odgovor na prvo pitanje.

A koja ono bese igra koja ni sa apsolutno najboljom PC konfiguracijom u danasnje vreme ne moze da se igra normalno a da ne secka, igra bese od pre dve godine, GTA neki... ne mogu da nadjem sada jer me mrzi - to nije retardirano, napraviti i izdati u prodaju igru koja ni dan danas ne moze da se igra?!

Malo ti je smesan komentar. :)

Sad cu da instaliram, uskoro, pa javljam.


Pozdrav!
[ Miroslav Cvejić @ 24.02.2013. 19:41 ] @
To što prave igre koje ne rade (loši portovi s konzola) je zato što je cela industrija u stadijumu da joj se trenutno može. Ili naprave loš port ili ih jednostavno zabole da optimizuju. A i zašto bi? Kako onda da se opravda kupovina novog hardvera? E tu uskaču Crysis igre. Kod konzola je drugačija situacija. Imaš 2 komada hardvera, optimuzuje se da na njima radi. Dok na PCu, slobodno možeš da kažeš da ima neograničen broj kombinacija hardver/OS/drajver na kojima bi da poteraju igru.

Što se retardiranog dela tiče, nije to jedina igra koja diktira kako se prelazi. To je opšti trend. Ideja je da se ne umara mozak tokom igre i sad su skoro sve FPS igre iste. Rodrigez, idi levo. Rodrigez, pucaj. Rodrigez, kupi nastavak. :( Otud moje negodovanje da se Crysis 3 na slepo preporuči kao dobra igra. Prva 2 dela i warhead nisu vredni pomena. Niti je "priča" zanimljiva, niti izvođenje. Jedino je grafika dobra (ko može da priušti).

[ Sceka @ 24.02.2013. 21:40 ] @
Tvoje misljanje i ok je dokle god to tretiras kao svoje misljenje i nista drugo. Ali zastupati takav stav kao generalizaciju i pravilo je u najmanju ruku smesno.

Ideja da se ne umara mozak je ideja koja je inicijalna u stvaranju FPS igara od pocetka. Sta treba u takvim igrama da bude "umaranje mozga"? Da li ga ubiti ovim ili onim oruzjem - umaranje mozga?! - a to je osnova, razrada i zakljucak takvih igara?! :)))

Ubaciti u FPS igru problem koji se resava enciklopedijskim znanjem/poznavanjem svega postojeceg upotpunjeno opstim polaznim stanjem igraca sa IQ preko 140, slobodoumnog i blizu resavanja problema postojanja svesti van nase galaxije i rasterecenog dogmama svakodnevice...?! I onda to mozda, samo mozda ne bi bilo retardirano za tebe?! :)

Pa ok, ja sam generalno glup, neinformisan, neuk i prost i ni najmanje mi ne smeta retardiranost FPS igara kao takvih sa svim svojim retardiranim osobinama i pojavama - dokle god mogu da ih pokrenem na mom kompjuteru bicu srecan i zadovoljan i retardiranost igara mi ni najmanje ne smeta u daljem zivotu i radu. :)

Nazalost, dosadasnje zadovoljstvo mojom trenutnom Gainward GTS 250 2gb grafickom karticom se pokazalo nedovoljnim za igranje retardirane Crysis 3 igre jer ne podrzava DX11 a ta retardirana igra je optimizovana iskljucivo za DX11 graficki hardver a obzirom da je sada nedelja uvece, 22:30h, necu moci da dam bilo kakav komentar u vezi igre jer sam onemogucen objektivnim okolnostima da ovog trenutka kupim odgovarajucu graficku karticu. Ali ovih dana, cim budem nasao malo vremena cu apgrejdovati graficki sistem milog mi kompjutera pa da pocnem sa igranjem retardirane igre i izvestim o tome! :)

@Miroslav Cvejić - no hard filings, nadam se, jednostavno nisam mogao drugacije da reagujem. :)


Pozdrav!
[ Miroslav Cvejić @ 25.02.2013. 00:49 ] @
Seti se da li si nekada igrao igru koja nema minimapu uvek prisutnu ili mapu uopšte i nema nacrtan cilj "nivoa" na HUDu i nema audio podrške da ti kaže gde tačno da odeš. Gde si morao da nađeš izlaz ili kraj ili rešenje a ne da samo slušaš komande. Gde je cilj igre bio zabava dostupna samo budnim igračima a ne da vidiš veće teksture nego u prošlom delu. Seća li se neko health packova i medikit i td. u igrama? Sada je pravilo da se sve to samo regeneriše. Mnogi krive konzole. Ja krivim celo tržište.

Da se vratimo na temu preporuka igara.

Koliko je opravdano preporučiti igru koju je neko svuko preko torrenta ali je nije ni pokrenuo koja mora da je dobra jer su mu se svidela prethodna dva dela?

Ajd da je platio skupo pa da razumem da brani investiciju, ali pošto smatra da ni onaj koji pita za preporuku baš neće da odreši kesu za preporučeni naslov, nema prave štete, zar ne?
[ Milos911 @ 25.02.2013. 01:45 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Seti se da li si nekada igrao igru koja nema minimapu uvek prisutnu ili mapu uopšte i nema nacrtan cilj "nivoa" na HUDu i nema audio podrške da ti kaže gde tačno da odeš. Gde si morao da nađeš izlaz ili kraj ili rešenje a ne da samo slušaš komande. Gde je cilj igre bio zabava dostupna samo budnim igračima a ne da vidiš veće teksture nego u prošlom delu. Seća li se neko health packova i medikit i td. u igrama? Sada je pravilo da se sve to samo regeneriše. Mnogi krive konzole. Ja krivim celo tržište.
Secas se vremena kad nismo imali automobile, nego smo svugde isli peske? Secas se vremena kad nismo imali mape i navigacije, nego smo pitali druge ljude gde se sta nalazi?
I sad imas igrice gde trazis izlaz ili kraj ili resenje, a da ne slusas komande. Samo je razlika sto sad imas izbor.
[ Fedya @ 25.02.2013. 07:15 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:Koliko je opravdano preporučiti igru koju je neko svuko preko torrenta ali je nije ni pokrenuo koja mora da je dobra jer su mu se svidela prethodna dva dela?


Iako se ne slazem prakticno nisacim sto si rekao u ovoj temi, ova ti stoji. Poenta preporuke je valjda "igrao sam, super je probajte". Manje vise svi znamo sta treba da izadje uskoro, i kakvi su bili prethodni delovi. Preporucivati igre na slepo nema ni malo smisla (npr primer Aliens-a sa prethodne strane). Mozda napraviti novu temu gde cemo listati naslove koji tek treba da izadju i diskutujemo o njima.

U u narednih par nedelja treba da izadje Tomb Raider, Bioshock Infinite i Starcraft 2: Hearth of the Swarm. Sve ove igre imale su super prethodnike ali cu da preporucim tek vidim.
[ Miroslav Cvejić @ 25.02.2013. 11:09 ] @
Da, zašto ljudi hejtuju Aliens Colonial Marines? Kupio sam igru za PS3 (preorder) i kampanja je odlična. MP sam probao delimično (igrao sam 2 moda o 4) i ono je ludilo koliko je dobro. Ima par stvari s tehničke strane da ispeglaju, ali ne vidim zašto toliko pljuju igru. Iskreno nisam još sreo nekog da mu se sviđa igra. Šta su očekivali?
[ plague @ 25.02.2013. 11:23 ] @
^ U nekom review-u sam video da se najvise zale na:

- totalno bezvezan AI (od alien-a i od lika koji ti "pomaze" a zapravo ne radi nista, cak i smeta nekada)
- previse nivoa gde se boris protiv ljudi
- smesan boss fight
- cinjenicu da ti je radar za datektovanje kretanja bespotreban u kampanji

Ima jos al' ne mogu da se prisetim.

MP je verovatno jedini jak razlog da se uzme igra.
[ Miroslav Cvejić @ 25.02.2013. 11:27 ] @
Da, nešto od toga sam primetio ali nije smetalo. Kampanja je dobra za brže otključavanje oružja jer se XP skupljen u kampanji troši na oruđja i dodatke u MP.

O'neal koji prati igrača kroz celu igru (skoro) je praktična zamena za motion tracker. On jauče kad vidi protivnika i krene da puca u tom pravcu. Da su mu samo malo više različitih rečenica dodelili ne bi bio iritantan toliko.
[ plague @ 25.02.2013. 11:48 ] @
Sada si me setio jos jedne kritike: totalno jednodimenzionalni likovi. :]
[ Sceka @ 25.02.2013. 12:36 ] @
Potpuno se slazem da sam nacinio gresku preporucujuci igru pre nego sto sam je odigrao, makar prvih par nivoa. Ali sam se ogradio da preporucujem na nevidjeno obzirom na predhodna dva dela koja su bila vise nego dobro primljena kod "igracke populacije" sirom sveta. Kao sto je FarCry doneo svojevrsnu 'revoluciju' u igrama kad se pojavio prvi deo i Crysis je tako isto tretiran sa prvim a narocito sa drugim delom. To nije moje misljenje nego nesto sto je poznato u svetu igara.

U danasnje vreme ne obracati paznju na izgled je van svake pameti. U vreme kad se filmovi, igrani filmovi oslanjaju na tehnicka dostignuca danasnjice u tolikoj meri da je gotovo nemoguce uraditi scenario bez oslanjanja makar na efekte koje je moguce koristiti - zanemariti savrsenost istog u igrama je van svake pameti. Zato sam i napisao apsolutnu negativnu preporuku za "Aliens: Colonial Marines", jednostavno izgleda smesno u odnosu na danasnji izgled i desavanja u svetu igara. Izgled likova i njihovo ponasanje/kretanje u igri "Aliens: Colonial Marines" je primerenije periodu od pre nekoliko godina nego danas, a izasla je danas. Kao i izgled okruzenja koje je "pluskvamperfekt"...

Zasto toliko pricam o izgledu? Pa zato sto je stvarno davno proslo vreme radovanja pojave bilo kakve igre "pa makar bilo sve u kockama, samo da su kocke vise kockice nego kocke"! U danasnje vreme je podjednako bitan, ako ne i bitniji, vizuelni dozivljaj nego sve ostalo. Mnogo je bitnije da izgleda dobro, sto bolje, najbolje... nego koliko traje, prica, dijalozi... uzasno je bitno kako se likovi ponasaju, krecu... cak se vrlo vodi racuna o sarenolikosti odece, da se sto manje ponavljaju iste fasade zgrada... a izuzetno je akcentovano i nesto sto je do pre samo nekoliko godina bilo nezamislivo a to je izraz lica i to ne samo glavnih aktera u medjuscenama naracije...

Sve to je bilo odlicno uradjeno u predhodna dva dela Crysis-a pa se da protpostaviti da ce i ovaj treci deo biti na visini zadatka ako ne i bolji - za razliku od "Aliens: Colonial Marines" u odnosu na predhodne varijante iste tematike.

Ko bi voleo da opet igra bilo koju igru koja bi sada izgledala kao Tomb Raider kad se pojavila ta igra - bolje je da batali igranje uopste, a i korisnije jer je to prilicno gubljenje vremena "za ozbiljne odrasle osobe"! :)

A o tvrdnji "Crysis 3 nije igra kao što ni prethodna dva dela nisu bila." - ne treba ni govoriti.




Pozdrav!
[ Fedya @ 25.02.2013. 12:53 ] @
Citat:
Sceka: Zasto toliko pricam o izgledu? Pa zato sto je stvarno davno proslo vreme radovanja pojave bilo kakve igre "pa makar bilo sve u kockama, samo da su kocke vise kockice nego kocke"! U danasnje vreme je podjednako bitan, ako ne i bitniji, vizuelni dozivljaj nego sve ostalo. Mnogo je bitnije da izgleda dobro, sto bolje, najbolje... nego koliko traje, prica, dijalozi... uzasno je bitno kako se likovi ponasaju, krecu... cak se vrlo vodi racuna o sarenolikosti odece, da se sto manje ponavljaju iste fasade zgrada... a izuzetno je akcentovano i nesto sto je do pre samo nekoliko godina bilo nezamislivo a to je izraz lica i to ne samo glavnih aktera u medjuscenama naracije...


Slazem se, izgled je bitan. Ljudi koji igraju igre na 6+ godina starim konzolama to ne razumeju, ali nama, PC gamerima je grafika i tek kako bitna. Uz to nije samo u igrama bitno, pogledajte kako je prosao film Avatar... prica je bez veze, providna od pocetka i nezaniljiva ali film vizuelno izgleda prelepo i oborio je sve rekorde u gledanosti.

Citat:
Sceka: Ko bi voleo da opet igra bilo koju igru koja bi sada izgledala kao Tomb Raider kad se pojavila ta igra - bolje je da batali igranje uopste, a i korisnije jer je to prilicno gubljenje vremena "za ozbiljne odrasle osobe"! :)


Neke igre se igraju zbog gameplay-a, i totalno je nebitna grafika. Ja i dan danas rado igram igre iz tog perioda koji si naveo. Npr igre kao sto su Morrowind, Planescape Torment, Diablo (1 i 2) ili Knights of the Old Republic jednostavno imaju gameplay i/ili pricu kakva se danas ne nalazi i uvek ih rado igram.
[ Sceka @ 09.03.2013. 00:03 ] @
Posle 12% odigranih/predjenih mogu slobodno da napisem: PREPORUKA za Tomb Raider 2013! :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 15.03.2013. 12:14 ] @
Sniper: Ghost Warrior 2 - TRAILERS

Odlicna grafika. Dobra igrivost. Malo razocaravajuce u odnosu na ocekivano... U svakom slucaju, ko je igrao prvi deo igrace i drugi, logicno. Za preporuku nisam siguran iako me se svidja - ali nedovoljno za sigurniu preporuku. Pa sad, ko voli... :)


Pozdrav!
[ andrija1709 @ 16.03.2013. 14:07 ] @
Je l' igrao neko Rulers of Nations 2?

Sad je nedavno izasao i treci deo... Igrica je dobra, al bagovita kao i uvek. I kosta 50eur. Tako da cu ja cekati da izadje crackovana verzija.
Ne znam zasto neka veca kompanija ne uzme da napravi ovakvu simulaciju, posto nema jake konkurencije. U pitanju je simulacija u realnom vremenu, izaberete drzavu koju cete da vodite i pocinjete kao predsednik te drzave od 2013. god.

[ Sceka @ 16.03.2013. 21:25 ] @
Citat:
andrija1709:...
..., izaberete drzavu koju cete da vodite i pocinjete kao predsednik te drzave od 2013. god.

...

Nisam igrao ali ako ima da se izabere Srbija kupicu! :)


Pozdrav!

EDIT
Sniper: Ghost Warrior 2 - Pa da li je moguce da i u ovoj igri Srbi moraju da budu negativci?! Par misija je u Sarajevu a protiv Srba! Za razliku od ostalih varijanti ovi su se bas potrudili, dijalozi Srba su na srpskom jeziku, plebs izgleda, odeca, kao iz Sarajeva, cak i kontejneri za djubre vrlo lice, ali stvarno. Definitivno me nervira to sto smo toliko prokazeni da i u igrama budemo tako nakaradni negativci!!!
[ Sceka @ 07.04.2013. 21:01 ] @
Sang-Froid - Tales of Werewolves odlicna, zanimljiva igra.


Pozdrav!
[ Sceka @ 18.04.2013. 13:27 ] @
Far Cry 3 Blood Dragon

Ko je igrao FarCry 2 - slicno samo futuristicki skroz. Ista fora u svemu, oslobadjanje garnizona koje drze Crveni, mapa je vrlo slicna ... cela igra je dosta kraca i malo smara to sto je sve mracno (crveno mracno pa se prelazi na plavo mracno kako se privodi kraju...) malo vise nego sto je potrebno. Ubacen je "Zmaj" kao lajtmotiv kao i "Undead" ekipa (pri kraju) koja juri sumanuto... i to je to. Da, laser kao oruzje se dobija na kraju i mocno deluje (nije puska, pistolj... nego na levoj ruci...). I komentari su do ]aja kako napisani tako i glavnog lika! :)

Za one kojima nikada dosta pucacine u prvom licu - PREPORUKA.


Pozdrav!
[ mmix @ 18.04.2013. 13:57 ] @
Cudi me da niko ne pominje StarCraft 2 : Heart of Swarm
[ Fedya @ 18.04.2013. 14:49 ] @
HotS je odlican.
Primarno posmatrajuci kampanju i gameplay i prica su znatno bolji nego WoL, jedino sto je dosta kraca, samo 20 misija i nema izbornih/skrivenih.
Sto se multiplayera tice, nove jedinice su dale dosta novih strategija tako da je dobar refreshment, jedino sto je trenutno ZvZ glup do bola ali verujem da ce se to patchovati uskoro.
[ mmix @ 19.04.2013. 09:31 ] @
Ne znam, mene malo iritira isto kao i Wings of Liberty. Ne zbog mehanike igre koja je odlicna vec zatos to je previse takticna a premalo strateska.

Ajde to sto ne mogu da pauziram da bi strateski ocenio i doneo odluke, vec poerd toga svi nivoi su direktno ili indikretno tajmirani. Cak i na onim nivoima gde nema casovnika, postoji neka mehanika koja te tera da igras takticki pre nego strateski. "Pozuri ili ce mega brod da te satre, pozuri il ce ova da pokupi sva jaja, pozuri il ce ovaj da uniti svu biomasu". Itd. S u RTS znaci strategija, ne taktika.

Ja i dalje posle vise od pola odigranih misija nemam pojma sta sve mogu razne jedinice i kako da formiram strategiju, sve se svodi na hiperprodukciju jedinici kako god i i jurnjavu. Cak sam proba, nemas nikakvo interesa ni da koristis evolution chamber, samo bacas resurse a nema vremena da sacekas efekte, bolje sve te pare baciti u zerglinge i tuci do besvesti.
[ Igor Gajic @ 19.04.2013. 09:56 ] @
mmix je u pravu. HotS forsira brzinu i koriscenje precica. Sve precice su vidno oznacene. Time se dobija na dinamici, ali gubi se vreme da se osmisli strategija. Blizzard se definitivno ulenjio i osladila im se para. Path of Exile je daleko bolja od D3.
[ Fedya @ 19.04.2013. 10:29 ] @
Ne mogu da shvatim argument da ne razumes jedinice... u pitanju je expanzija i velika vecina jedinica je ista kao u WoL-u, uz to imams dodatne "evolution" misije gde te upoznaje sa novinama koje dobijas u kampanji. Meni je vise smetalo sto kampanja previse sporo pocinje... prva misije te bukvalno uci kako se skupljaju resursi i prave osnovne jedinice.
Smatrao sam da je to nepotrebno, jer smo igrali WoL ako vec igramo HotS, zar ne? Takodje su, u kampanji, izbacili Inject Larva za queenove i hatchery sam generise po 5 larve, cime se znatno olaksava igra.

A ako mozes da predjes misije sa zerglinzima bez upgrade-a savetujem da podignes tezinu. Tezina je dosta blaza nego WoL sto je bio (to je bila jedna od prituzbi na WoL da su sa brutalom cak i pro-gameri imali problema na nekim misijama), ovde je brutal sasvim ok za igru. Hard je otprilike kao WoL normal, lakse nisam probao.
[ mmix @ 19.04.2013. 11:43 ] @
Ali nema potrebe, a siguran sam da bi i na jacim tezinama bilo isto. Znaci napravim dva tri hatchery-ja i gomilu dronova koji rapidno skupljaju sirovine i samo drukam zerglinge, i na svakog osmog po jednog overlorda, eventualno ako idem na neke gradjevine ili jace protivnike, deo swarma upgradujem u banelings. I tako vrlo brzo napravim nekih 170, 180 zerglinga (koji btw izgledaju prilicno biblijski kao skakavci jer sam ih evoluirao u one sa krilima) bez da moram da promenim lokaciju za nove resurse. I onda pritisnem F2 i povedem taj swarm i pregazim sve ispred sebe. Ako ima i neka letelica protivnicka, to Kerrigan lepo sprzi.
[ boyan3001 @ 19.04.2013. 12:34 ] @
Heart of the Swarm je podbacio znacajno u odnosu na Wings of Liberty. Nije samo problem sto je igra prelaka i sto je sasvim realno da ce te pretrcati kampanju bez potrebe za ucitavnjem prethodnih pozicija, nego sto je Sara naprosto prejaka. Meni je ona bila okosnica 90% strategije, ako se to uopste sad moze nazvati ikakvom strategijom. U kombinaciji sa Zerglinzima koji vise sluze da ometaju protivnika i skrecu paljbu sa Sare, ona moze da pocisti maltene sve sa mape sama... i u tome kasnije cak nije uopste ni spora. Drugi problem, kao sto je vec pomenuto, je predugacak tutorial u okviru same price i kampanje. Meni se cini jos duzim nego u WoL i stekao sam neki utisak da sam otprilike 2/3 misija odigrao pod tutorijalom ili bar polutotorijalom. Problem sa uvodjenjem i upoznavanjem novih jedinica mozda i ne bi bio toliko primetan da misije nisu dizajnirane tako da je prakticno nova jedinica sve sto vam je potrebno, uz minimalnu asistenciju neke prethode... sto se opet najjednostavnije i najcesce svodi na Zerglinge.
Takodje sto se tice tezine uopsteno, ja nisam imao utisak da je WoL pretezak. Na normal tezini mi je bio taman dovoljno zahtevan da ne mogu da ga predjem samo sa rukom na misu i nogama na stolu, vec covek mora da se malo uspravi u stolici i primakne tastaturi. Inace nisam nikakav hard-core igrac po pitanju tezine i uvek me je smaralo zavlacenje preteskih koski na nekim tackama, ali ovo u HotS mi se cini kao popustanje najsirim masama koje su se jako razmazile.
No da ne gresim dusu, sveopsti utisak koji ostavlja Starcraft je i dalje odlican, sto ipak mislim da je najbitnije na kraju i nisam imao osecaj da me HotS smara i da gledam samo sto pre da ga predjem. Najzasluznija za to je naravno, kao i ranije, epska prica dostojna holivudskih blokbastera i vrlo zanimljive i raznovrsno dizajnirane misije. Ipak zbog problema sa tezinom, ako bih Wings of Liberty ocenio sa recimo 92, Heart of the Swarm ne bi dobio vise od 80 od mene.
[ plus_minus @ 19.04.2013. 12:56 ] @
Ne znam jel' bilo ko ovde do sada preporučio.. ako jeste, ja ću samo da potvrdim da je u pitanju ultra dobra RPG (hebeno najlepša i najbolja do sad) varijanta ubice vašeg dragocenog vremena.

To je Skyrim. Ko voli da se igra, a ovo nije probao... lud je. :)

Grafički solidno zahtevna, ali isto tako, prelepo optimizovana i za slabije konfe. Dakle, 90% konfiguracija će da je potera. Neki će da obaraju detalje, neki neće...

I to da stavimo po strani, jer ... sama priča.. questovi.. zvuk.. dinamika .. sami fajt u toku igre... pregled terena.. ajoj.. koliko su oni toga iscrtali i ubacili ovde, pa to je bre da se čovek stvarno zapita..

Zamislite Bioshock + Assassins Creed u jednom.. a na sve to još zamršeniju priču i avetinje od sorte.. uz neverovatno prelepu grafiku.

Trenutno vodim Dunmera (Dark Elf) i karakter je takav da u jednoj ruci šibam kojekakvim mađijama, ili se lečim u toku fajta, a u drugoj ruci i'am jedno sekirče koje kad scepi nekog, napakuje mu i struje i negativne voltaže direkt u mozak i oduzima i staminu i spušta temperaturu u minus .. i šta sve ne.. a pre nego što mi izleti neka karakondžula na crtu, podignem jedno vatreno demonče koje šiba sa kuglicama od 3600 celzijusa i lepota! - There can be only one - D:

Bez zezanja, za moj ukus, mislim da ne postoji naslov sa kojim ovo može da se meri. Globalno, ako uzmemo u obzir sve elemente i aspekte jedne video igre.



[ boyan3001 @ 19.04.2013. 13:22 ] @
Skyrim je super igra, ali posle nekog vremena pocinje malo da vlada monotonija po pecinama i kriptama. To mi je posle nekog vremena postala najkrupnija zamerka Skyrimu.
[ plus_minus @ 19.04.2013. 16:08 ] @
To stoji. Samo da su teksture malo drugačije na određenim segmentima, i još ponešto... ali svaka igrica ima svoju manu. Međutim, kad naguraš preko 30; 35. nivoa.. (ja sam na 37.) sve te grobnice i pećine prelaziš dok si rek'o keks. Po jedan zamah i tu trava ne raste.. od itema tražiš samo zlato i eventualno pregledaš neku beštiju ako ima kojekakav weapon of mass destruction ili ogrtač koji regeneriše manu sa 150% brzine, itd.
[ boyan3001 @ 19.04.2013. 18:15 ] @
E da, ima igra mali problem i sa levelima, lik prebrzo postaje previse jak i to u kasnijim fazama takodje ubija igrivost. A mene licno posebno smara onaj sistem gde svi protivnici prate donekle levelovanje igraca, sto opet u nekoj kasnijoj fazi razvodni razlike izmedju recimo vuka i mamuta, a u korist slabijeg stvora... sto oce malo da vredja logiku.
[ plus_minus @ 19.04.2013. 23:03 ] @
Pa, .. u početku da.. međutim, ja nešto i ne mogu tek tako da napredujem posle 30. Sve ti više i više treba da bi se popeo za još jedan. I što više i više igram sve je veći broj lokacija na mapi. Questova za izvoz. A igrica daje i preko stotke. U Diablo II nakon 99. nivoa, nema dalje.. ovde, videh da se šiba i na 101. Pitanje je koliko treba igrati da bi se stiglo do kraja. A to je ono što se meni i dopada. Igrica koju je nemoguće završiti ni za mesec dana .. ma više.. (ukoliko se ne zapostavi komplet higijena i tako tome slične stvari ) . Ja to lagano teram.. već 3 mesec .. ponekad upailm i zaboravim na tekstualni editor i browser. A kako je proleće zaista došlo.. u septembru ću biti na 41. nivou. D:
[ boyan3001 @ 19.04.2013. 23:20 ] @
A ne, fora kod Skyrima je sto nivoe dobijas sa razvojem vestina, a vestine razvijas intenzivnim koriscenjem istih. Limit nivoa je negde oko 80, ali u praksi ce taj limit vise biti negde ranije oko 70tog. Takodje, kad stignes negde do 50tog, potrosices sve perkove, posle cega dalje nece biti bas toliko interesantno budziti vestine. A i tu negde vec postajes polu-bogovski jak i maltene samarima prelazis sve prepreke.
[ plus_minus @ 19.04.2013. 23:26 ] @
Znam kako se kod Skyima dobijaju nivoi i nije limit 80. Ide i preko 100. DoOduše, ide preko stoje sa kojekakvim pečevima, itd.. ali, ja te pečeve nikada neću upotrebiti. I still have life. D:

Citat:
A i tu negde vec postajes polu-bogovski jak i maltene samarima prelazis sve prepreke.


E to je ono pravo ! Naiđe neki cave ili frost troll i ti mu zvekneš šljagu i on se komira.

A pazi ovaj mod.. kako ih ne mrzi da se mayu sa ovim.. ccc.. :D





[ Sceka @ 20.04.2013. 20:24 ] @
Za one koji vole OnLine igranje - Defiance & Defiance - SF serija koju prati onlajn igra i paralelno se razvijaju... Interesantno. :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 27.04.2013. 18:02 ] @
"Znaci, krvi do kolena, zombija dovoljno da pocinje nekontrolisano smejanje, ma prava milina od igre" - tako je moj komsija, klinac, opisao Dead Island Riptide.

Ko je igrao prvi deo zna o cemu se radi. Vizuelno odlicno uradjeno, ostalo... pa da li je ista bitno osim onoga sto moj komsija kaze?! :)


Pozdrav!
[ Jovan 1988 @ 29.05.2013. 19:02 ] @
Dajte neku strategiju kao npr. Stronghold ili Age of Empires ...
Samo da je novija
[ mmix @ 07.06.2013. 22:53 ] @
Remember Me

Nivoi su prilicno linearni ali su grafika i prica odlicni
[ Sceka @ 06.07.2013. 14:01 ] @
DARK - "Šunjajuća igra" pa ko voli..., meni se dopada. Napomena - smorno je dok ne pocne stvarno desavanje, dugo traje iako nije lose cuti sve sto se prica, saslusati sve likove...




Pozdrav!

EDIT
Radi bez problema na Windows 8.1 Preview, ako to nekoga zanima.
[ mmix @ 07.07.2013. 17:11 ] @
Niko ne pominje novi Company of Heroes.. :)
[ Sceka @ 08.07.2013. 11:37 ] @
To I ja cekam. I opet imam utisak da niko nista ne igra. :)


Pozdrav!
[ mmix @ 08.07.2013. 12:06 ] @
Pa izasao je...
[ boyan3001 @ 08.07.2013. 20:51 ] @
Taj "Dark" podseca scenografijom i ambijentom... a donekle i gameplayem na Deus Ex.
[ Sceka @ 08.07.2013. 21:34 ] @
Veoma podseca osim sto nema nista osim vampirskih mogucnosti/moci. Nema nikakvog oruzja, samo ubijanje udarcem ili 'pijenjem krvi', kad se nakupi "poena" ima I na daljinu, da osamuti, da zablesavi... :) Ma meni simpaticno a trudim se da svaki nivo predjem bez okidanja alarma... :) Uspeva ali ne moze bas svaki.


Citat:
mmix: Pa izasao je...

Jeste ali ja nisam igrao a nema ga da se javi taj ko je igrao/igra... Bacam se na to kad zavrsim DARK. Ili cu da kupim novu graficku karticu jer mi se mnogo igra Crysis a moja ne pofrzava DX11 hardverski. Videcu.


Pozdrav!
[ AstralPro @ 10.08.2013. 20:35 ] @
Dobar je novi Crysis samo kratak brzo se predje :)

Sada sam igrao novi Metro Last Light dobra je i zanimljiva igra, nije teska.

http://youtu.be/Hp6_RUjMwE4
[ Sceka @ 24.08.2013. 16:44 ] @
Ima li sta novo, igrate li ista ljudi bozji...? :) Kako se stoji sa "Splinter Cell Blacklist", da li je neko probao? Ja ne mogu nista da uradim jer nesto zavrsavam pa sam "zarobljen" jos neko vreme sa trenutnim hardverom i softverom (nevidjeni smor bi mi bio apgrejd sada...) pa i nemam mogucnosti da igram nista. A @AstralPro mi izaziva zazubice sa Crysis-om... :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 28.08.2013. 12:51 ] @
Poceo sam sinoc LOST PLANET 3 - ko je igrao prethodne delove preporuka. Ja nisam prvi deo igrao i vise volim iz prvog lica ali ovo lepo izgleda, igriva je i nije zahtevna...




Pozdrav!
[ boyan3001 @ 28.08.2013. 19:33 ] @
Pocetkom meseca je izasao Mortal Kombat Komplete Edition. To je PC verzija Mortal Kombat 2011 koji je izasao za konzole.
Odlican je zaista, stari filing, nakalemljen kvalitetnim unapredjenjm. Ima propusta, ali se daju progutati za dobar fajt.
[ dule_ns @ 06.09.2013. 12:08 ] @
Ko voli TBS

Eador: Masters of the Broken World

Još uvek je malo nebaždarena, i potrebno je vremena da se uđe u igru i pohvata šta je šta ali meni se svidela.
[ dejanet @ 06.09.2013. 13:05 ] @
Ko voli combat simulacije: Arma III (trenutno beta verzija), dostupna na Steam-u, do finalne verzije jos nedelju-dve.
Kupovinom bete, dobija se i konacna verzija.

http://www.arma3.com/
[ Fedya @ 06.09.2013. 13:11 ] @
Citat:
dule_ns:
Eador: Masters of the Broken World


Gledao sam malko igru kad je izasla, ali je dobila uzasne ocene i bila veoma bagovita. Jel to u medjuvremenu popravljeno?
[ dule_ns @ 06.09.2013. 14:20 ] @
Citat:
Fedya: Gledao sam malko igru kad je izasla, ali je dobila uzasne ocene i bila veoma bagovita. Jel to u medjuvremenu popravljeno?


Pa ja je igram od nedavno (jedno 2 nedelje) i odma sam instalirao 3 peča. Do sad sam naišao na 1 bug koji i nije nerešiv tako da, barem što se stabilnosti tiče, igra je ok. Takođe, izgleda da je u početku igra bila jako teška čak i na najlakšem nivou. Ja sad recimo igram na 3 nivou težine (mada i tu je podešavanje težine dvostruko, al nema veze) od mislim 7. Treći peč je smanjio težinu kod prva 3 nivoa.

Treba dosta vremena da se igra skonta i naročito da se skonta težina protivnika, tako da je učitavanje pozicije prilično česta stvar, barem dok upoznaješ igru.
[ Sceka @ 17.11.2013. 14:14 ] @
Igra li neko nesto?! :) Ja nemam vremena ali sam pre neki dan instalirao [url=http://assassinscreed.wikia.com/wiki/Assassin's_Creed_IV:_Black_Flag]Assassin's Creed 4: Black Flag[/url] i sinoc sam oko pola tri ujutru poceo malo... Za sve koji su igrali do sada - PREPORUKA! :) Pocinje necim sto je u prethodnom delu bilo "najbolje na svetu" a to je pomorska bitka... :)




Pozdrav!

EDIT
Nesto ne radi varijanta za link...
[ mmix @ 19.11.2013. 14:25 ] @
Batman: Arkham Origins. :)

Odlicno uradjena grafika
[ AstralPro @ 24.12.2013. 22:06 ] @
Batman Arkham je odlicna igra :)
[ gti2 @ 04.01.2014. 22:27 ] @
Upravo je zavrsio,onaj Bane je bas mrga od "coveka"
[ 3way @ 04.01.2014. 23:51 ] @
Retro City Rampage.

Za sve malo starije, koji su se igrali na osmobitasima, gledali Star Wars, Povratak u buducnost, Betmena, Robokapa i ostalo, prava stvar.
Igra je u sustini pixel art GTA, koji malcice lici na onaj prvi prvcati GTA, ali celu tu pricu stavlja u totalno novi kontekst i obecava zabavu od dosta sati :)
[ gilopile @ 05.01.2014. 05:10 ] @
Hvala, probacemo! 8bit, back to the future, star wars...:D Nesto mi poznato, heheheheh!

Pozdrav!

Evo neke moje koje sam odlezao :D:












[Ovu poruku je menjao gilopile dana 05.01.2014. u 06:50 GMT+1]
[ 3way @ 05.01.2014. 12:04 ] @
Samo da napomenem, ne znam da li je bilo jasno, igra je nova, od prosle godine.
[ gti2 @ 06.01.2014. 16:05 ] @
Call of Duty Ghosts,malo osvezenja u odnosu na dosadasnje delove,sad je tu i vojni vucjak
Obavezan 64-bitni OS i minimum 4GB RAM-a (ovako radi uz patch inace nece,trazi minimum 6GB)
[ gilopile @ 06.01.2014. 16:27 ] @
3way, ma ja sam razumeo, nego nekako se podsetih starih igrica na 8-btnicima :D

Slabo nesto igram igrice, ali Iron Sky Invasion me je nekako privukla.


[ Sceka @ 19.01.2014. 12:04 ] @
Opet Assassin's ali sada zenska varijanta - - sve isto samo je rec o "gospoDZici", "robinji" i "ubici/atentatoru"... :) Nije lose ali su ovaj put smorili sa kat scenama koje ne mogu da se prekinu... :) Kako god, meni se svidja kao i sve ranije... pa samim tim za one koji to vole, preporuka.


Pozdrav!

[ mmix @ 19.01.2014. 12:59 ] @
To je port igrice sa PS Vita konzolice.



[ Sceka @ 20.01.2014. 00:22 ] @
Tacno tako. Da napomenem, igra je bas kratka. Ja vec zavrsio, a nisam bas imao nesto mnogo vremena... par dana i kraj.


Pozdrav!
[ AstralPro @ 25.02.2014. 19:36 ] @
Moze neka preporuka za FPS?
[ Sceka @ 27.02.2014. 19:50 ] @
Citat:
AstralPro: Moze neka preporuka za FPS?

I kao odgovor tebi a i inace preporuka za igru - THIEF - ja sam poceo juce, svidja mi se. Mozda zato sto sam i ranije igrao pa mi je ovo bas dobar nastavak... Inace, zanimljiva prezentacija igre na njihovom sajtu sa linka.


A evo i Thief Gameplay Trailer, jedan od...:




Pozdrav!
[ mmix @ 27.02.2014. 21:33 ] @
Jel ma smisla igrati ako nisi igrao prethodne? Ima li neki nastavak price?
[ Sceka @ 27.02.2014. 23:53 ] @
U principu ima smisla jer ima svoju posebnu pricu... Naravno da je to nastavak ali nista sto bi remetilo igranje samo ovog dela. Kao i vecina ostalih, a narocito ako je poenta sama igra i to na nekom zahtevnijem nivou. Ja uvek igram u "normal" rezimu tezine a zadnjih godina veoma ucestalo preskacem kat scene, ne slusam pricu... pa sam malo i navikao da svaki nastavak tretiram kao pricu za sebe.

Ali... moze jos neko da odgovori jer je pitanje na mestu i nije naivno.

Kako god, opet, preporuka. :) Da, jedna od igara koja jeste i spada u FPS ali za prelazak nivoa nije potrebno, neophodno da se ubije niko. :) A moze, da se ubija, do mile volje! :)


Pozdrav!
[ AstralPro @ 14.03.2014. 19:46 ] @
@Sceka

Hvala, sad cu da je dam na torent. Instalirao sam Castlevania Lords of Shadow 2 ali je glupava igra.

Da li je skoro izaslo nesto poput Crysis 2 ili 3? Po meni je dvojka bila bolja...
[ Sceka @ 17.03.2014. 13:28 ] @
Instalirao sam Bioshock Infinite i moji utisci su - samo ko ima mazohistickih osobina u sebi moze da igra ovu igru. :) Toliko je obimno podrucje sa "milion" varijanti za ulazak, pregledavanje, izlazak pa malo zatim oper i opet... a kako se zahuktava prica postaje bizarno koliko 'protivnika' ima a koliko malo resursa za prezivljavanje. Mada ima na svako koraku i municije i ostalog, trosi se nemilice. Na kraju sam nasao neki Trener i resio se problema municije ali svakako brzo dosadi samo i iskljucivo pucanje do besmisla. Nisam odigrao do kraja jer sam se smorio... To je moj licni utisak o igri, kao i pohvala za sam izgled igre u svakom pogledu.

Citat:
@AstralPro
Da li je skoro izaslo nesto poput Crysis 2 ili 3? Po meni je dvojka bila bolja...


A prekljuce sam instalirao Battlefield 4 i odusevljen sam igrom. Od grafike pa svega ostalog. Preporuka svima koji vole FPS, onima koji su igrali ranije nastavke ne treba nista reci. :) Samo jedna mana - prekratka je!

Crysis 3 - jos uvek nemam kod kuce odgovarajucu graficku karticu ali sam vise puta probao i gledao kod ortaka... najbolja igra po svim pitanjima ikad! - Po meni, za mene! -


Pozdrav!
[ Fedya @ 17.03.2014. 16:19 ] @
Zar iko igra Battlefield zbog single-player kampanje?
[ mmix @ 17.03.2014. 17:58 ] @
Za Battlefield IMA single player kapmanju?!?


[ AstralPro @ 17.03.2014. 19:01 ] @
Igram po malo Thief i dobra je igra, zanimljiva :)
[ Sceka @ 17.03.2014. 21:28 ] @
Citat:
Fedya: Zar iko igra Battlefield zbog single-player kampanje?

Ja vec godinama igram iskljucivo single - player kampanje. Dosadilo mi je online igranje po svim osnovama, malo glupo jer sada imam 50/2.5 megabita Internet konekciju a igrao sam online sa daleko manjom i problematicnijom - ali me apsolutno vise ne zanima, bilo kakva da je igra u pitanju. :) A kad se setim pocetaka i igranja nekog fudbala sa ortakom modemom direktno, pa neka pucacina... (a niko ne moze da koristi telefon...)... :) Bilo, ne povratilo se - kako god sad je bolje.


Pozdrav!
[ Sceka @ 23.03.2014. 19:57 ] @
Jos jedna igra koja je vezana za multiplejer a ja je igram kao singlplejer - Call Of Duty Ghosts - preporucivana je i ranije ali dok se ne igra/odigra ne moze da se razume koliko je dobra igra. Svaka cast za objedinjeno skoro sve sto se moze inace naci u akcionim filmovima i igrama. Od Svemira do podvodnih akcija, voznje helikoptera, tenka... Jedino sto jos nisam vozio je avion u ovoj igri, mada nisam zavrsio jos pa mozda bude i to a i ako ne bude ne ne dostaje jer ima akcije u izobilju - cak su i ukljucili vodjenje psa (remote) kao varijantu! :)

Crysis 3 ili ova igra?! Pa sad... ja sam "zagrizeni" po pitanju Crysis-a ali izgleda da je 'mrtva trka' ovaj put. :) Bez obzira sto se i jedna i druga igra oslanjaju na "vec vidjeno, probano i dokazano kao dobro" obe igre unose novine kako u izgledu tako i u svemu ostalom. Ipak, moje misljenje je da je Ghosts ovaj put uneo malo vise inovacija. Sa druge strane, ponasanje 'protivnika' u Srysis-u je malo bolje, pri tome mislim na sam izgled generisanih likova a narocito na expresiju koju pokazuju.

Kako god, svi koji vole FPS sa Call Of Duty Ghosts su dobili vrhunac zabave u ovom trenutku i steta je ne odigrati je. :) A za neku narednu varijantu cemo sacekati malo jer mislim da ove dve igre nece tako lako biti nadmasene u skorije vreme.




Pozdrav!
[ Sceka @ 28.03.2014. 19:33 ] @
Jos jedna igra koja zasluzuje veliku pohvalu kao i veliku preporuku. Mesavina Assassin's Creed-a i Thief-a, izvodjenje u prvom licu, skoro "Open World" kategorija, odlicna prica (iako klasicna do samog kraja), odlicnog izgleda ... sve je dobro u ovoj igri. Plus mala instalacija i strasno brza ucitavanja svega tokom igre, kat scene je moguce preskociti. Inace, dobro je procitati sve sto se nadje za citanje, a ima ga u nevidjenim kolicinama!, ali sve sto je vaznije ostaje u "Zurnalu" tako da nema sanse da se nesto propusti pa posle trazi 'danima' (kombinacije za sefove, novi momenti, otkrivanje zavere...) ili iscitava svako slovo - dovoljno je da se "uzme i otvori" svaki dokument na koji se naidje. Takodje su korisne informacije kad se slusaju, iz prikrajka..., dijalozi protivnika, uvek se nesto korisno sazna.





Proguglajte, ima zanimljivih trejlera...


Pozdrav!

EDIT
Sad sam pogledao, instalacija je samo 6 giga.

Igra li neko nesto uopste. Imam utisak da samo ja igram igrice?! :)
[ mmix @ 28.03.2014. 19:47 ] @
Dishonored je matora igra Sad ce dvojka jos malo Ja se jos vozam po karibima

[ Sceka @ 28.03.2014. 20:32 ] @
Matora a niko je nije preporucio, a bas dobra igra. :) Cekamo dvojku i nadamo se da ces zavrsiti plovidbu... :)


Pozdrav!
[ Fedya @ 28.03.2014. 20:39 ] @
Citat:
Sceka:
Igra li neko nesto uopste. Imam utisak da samo ja igram igrice?! :)


Ja picim Diablo 3... od kad je izasao patch 2.0, sad i expanzija igra je odlicna. Ako je neko igrao na release-u, pa se skenjao treba probati ponovo.
[ mmix @ 28.03.2014. 22:59 ] @
Jel jos uvek pay-to-win?
[ Fedya @ 28.03.2014. 23:36 ] @
Ne, ugasili su auction house u potpunosti.
[ AstralPro @ 31.03.2014. 18:49 ] @
Ala je dobar Call of duty Ghost!


I nije nesto zahtevna igra moze se igrati na starijim masinama.
[ Sceka @ 01.04.2014. 00:35 ] @
Ako nisi igrao, preporuka za Splinter Cell Blacklist - isto nije mnogo zahtevna a dobra igra... :)



Pozdrav!
[ AstralPro @ 05.04.2014. 12:39 ] @
Kad predjem Ghost skinucu Splintera da probam :)
[ AstralPro @ 15.04.2014. 21:57 ] @
http://youtu.be/aaQ1NvM6opo

[ Sceka @ 12.05.2014. 19:35 ] @
Ima li neka preporuka za neku FPS igru? Kao druga opcija moze i nesto iz treceg lica... a nije na odmet i neka strategija, ali nesto novije, zanimljivo... Hvala. :)


Pozdrav!
[ Fedya @ 12.05.2014. 19:56 ] @
Ja sam juce slucajno reinstalirao civ 5... kad sam isao da spavam pogledao sam "current session" na steamu je bilo preko 700 minuta

tako da, da... vredi
[ mr. ako @ 13.05.2014. 18:42 ] @
Citat:
Sceka:
Ima li neka preporuka za neku FPS igru? Kao druga opcija moze i nesto iz treceg lica... a nije na odmet i neka strategija, ali nesto novije, zanimljivo... Hvala. :)


Pozdrav!

Do koliko para te interesuje? Trenutno na Steam-u nema nekih novih velikih hitova, ali ima tona dobrih igrica, pitanje samo sta hoces tacno i koliko hoces da das. :) Ako ne bi da trosis mnogo, sacekaj do Letnje rasprodaje, mozes da uhavtis neki dobar deal. Takodje, uvek imas i Free2Play Multi HL2 Deathmatch, Team Fortress, Left4Dead i sl. Od onih sto se placaju, pogledaj Tropico serijal (Tropico 5 je trenutno na snizenju), takodje sto rece Fedya Civ5 je sigurno odlican izbor uvek za poteznu strategiju. Age of Empires II HD za RTS. DayZ (ako imas Arma II) je odlican Sruvival FPS recimo. Far Cry 3 odlicno izgleda. CS:GO standardan. Orcs Must Die 2 je interesantan, Goat Simulator :D itd.
Ako te interesuju ne-hit igrice i uglavnom produkti indie-game studija, pogledaj Humble Bundle-ove i slicne pakete igara (IndieGala, BundleStars,...) za sitnu kintu ($1-5) - neverovatno dobre ponude (od 3-10 igrica u paketu)!
Ako te interesuju iskljucivo besplatne, onda pogledaj recimo 0AD (alpha doduse) open source strategija poput Age Of Empires. To je prvo sto mi pada na pemet... A ti kazi sta te interesuje malo detaljnije. :)
[ Sceka @ 13.05.2014. 19:40 ] @
Zanimaju me samo FPS najnovija izdanja. Ne kupujem putem Internet-a nista. Igre nabavljam tako sto dobijam ono sto me zanima (ali iskljucivo FPS) od ortaka iz Austrije koji mi posalje po nekom ko dolazi, a dolazi svaki dan po nekoliko vozila u Beograd. On ima dil sa jednom prodavnicom, kod njega u kraju gde mu je agencija, koju snabdeva redovno sa vozilima (ugovor...) tako da dobija prva izdanja svega sto se pojavi od igara. Po jedan primerak. Ostalo, po neku strategiju ili "trece lice", uzmem od komsije - ja njemu ono sto dobijem od ortaka a on meni ono sto kupi (on kupuje redovno i softver i igre).

Tako da, hvala za informacije i trud ali ne odgovara mi. :)

BTW, cak ni filmove ni serije ne skidam sa torrenta niti kupujem originale (sto sam dugo radio!) vec neko vreme, koristim XBMC... :) :: a Game Of Thrones gledam na HBO premijerno, SBB... :) ::


Pozdrav!
[ mr. ako @ 13.05.2014. 22:08 ] @
Svejedno odakle nabavljas, eto ti neki predlozi gore sta da trazis da ti ovaj salje iz Austrije. Za FPS novija izdanja: Far Cry 3, Arma III, Day Z (Arma II), Assassin's Creed mozda, Sleeping Dogs, neki CS (GO/Source), BioShock Infinite, BioShock 2, naravno i CoD / BF4, PAYDAY 2 mozda,... Sto se tice strategija od komsije koje mozes da trazis, kao sto rekoh, Tropico 5 ili neki stariji, Civ 5 ili neki stariji, Age of Empires II HD, SimCity 4,... A kad instaliras Steam imaces onih nekoliko sto su free2play HL2 Deathmatch, Team Fortress, Left4Dead itd. Za dzabaka je i 0AD strategija sto spomenuh (za koju ne treba Steam), ima jos dosta besplatnih a odlicnih igara samo je pitanje sta tebi odgavara, koji flavor. :) Tj. kakve tacno strategije i koji tip FPS-a.

BTW, mislio sam da je XBMC samo software... svejedno, vidim da ga svi hvale.
[ Sceka @ 13.05.2014. 22:32 ] @
Sve sam to odigrao, to navedeno, osim Tropico 5 (jos nije izasao). Sve je to staro, odlicno ali staro i odigrano. Zato sam i pitao da li ima nesto novo... :)

XBMC jeste softver, bar ga ja tako koristim, ali ima i box...


Pozdrav!
[ Fedya @ 15.05.2014. 09:26 ] @
Sto se FPS-a tice, ne znam da li si igrao Metro igre (2033 i Last Light).

To je jedna od retkih dobrih shooter igara, nije klasicni brain dead Call of Duty, moras stvarno da vodis racuna o resursima (municija i filteri za gas masku), nema HUD nego imas vizuelnu indikaciju o tome koliko ti je municije ostalo, cujes hearthbeat za heath i sl.
Uz to grafika je odlicna cak i u prvom delu koji je vec par godina star.
[ mmix @ 15.05.2014. 09:54 ] @
Zapravo, skoro sam ponovo odigrao 2033 (delili su dzabe steam kljuceve kao promociju za last light) i sada sa noviom hardverom u fulu izgleda fenomenalno.
[ 3way @ 15.05.2014. 09:54 ] @
Da li je neko spomenuo Kerbal Space Program? :)
[ stameni @ 15.05.2014. 13:33 ] @
Preporuka za neku igricu nalik na "Postal 2"? Ne mora (niti bi trebalo) da je najnovija, zbog nešto slabijeg hardvera...
[ Sceka @ 15.05.2014. 15:24 ] @
@Fedya - Odigrao Metro, svaki. Ali, sto rece @mmix - mogao bih sada sa novim hardverom da ponovim Last Light, pretpostavljam da ce biti interesantno videti kako to sada izgleda kad je sve na maximumu.

Hvala obojici za ideju! :)


Pozdrav!

EDIT
Probao Last Light sa novim hardverom - sve je mnogo lepo kad je na najvecem nivou grafike - ali brzo dosadi jer je vec odigrano... :)

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 17.05.2014. u 00:51 GMT+1]
[ Sceka @ 23.05.2014. 14:03 ] @
Izasao je Wolfenstein The New Order 2014. Nisam jos dobio diskove (kaze da je instalacija bas velika, skoro 50 giga?!) ali trejler obecava... :)



A koliko vidim i Tropico 5 je izasao za PC... :) Pa lepo...


Pozdrav!
[ Fedya @ 23.05.2014. 14:06 ] @
Nije jos izasao tropico ali danas izlazi (za 4 sata od ovog posta) http://store.steampowered.com/app/245620/
[ mmix @ 23.05.2014. 19:50 ] @
Wolfenstein +++++

i 43Gb je
[ gilopile @ 23.05.2014. 19:52 ] @
Izasao i 17GB Wolfenstein. Malo zakinuse sa texturama, ali svakako dobro dodje ko nema dovoljno prostora na HDD-u, a hteo bi da odigra.
[ Sceka @ 24.05.2014. 13:34 ] @
Skinuo sam na brzinu taj od 17GB sinoc da vidim kako je to spakovano a dok ne dodje prava verzija. I uradio aninstal u roku od odmah! :) Nisu malo zakinuli sa texturama nego katastrofa, do tragikomicnosti. Crne i/ili plavkaste velike povrsine plus delovi kao sa ZX Spectrum-a a pojedinosti su do perfekcije prikazane (puska u rukama prvog lica)?! :) Pri tome je zvuka nema. Osim dahtanja prvog lica i par pucnjeva, bukvalno... :) Ma smesno do ]a]a. Sto rekla Ruska Jaksic - Ne nikako! :)))


Pozdrav!
[ AstralPro @ 25.05.2014. 19:44 ] @
Citat:
mr. ako:
Citat:
Sceka:
Ima li neka preporuka za neku FPS igru? Kao druga opcija moze i nesto iz treceg lica... a nije na odmet i neka strategija, ali nesto novije, zanimljivo... Hvala. :)


Pozdrav!

Do koliko para te interesuje? Trenutno na Steam-u nema nekih novih velikih hitova, ali ima tona dobrih igrica, pitanje samo sta hoces tacno i koliko hoces da das. :) Ako ne bi da trosis mnogo, sacekaj do Letnje rasprodaje, mozes da uhavtis neki dobar deal. Takodje, uvek imas i Free2Play Multi HL2 Deathmatch, Team Fortress, Left4Dead i sl. Od onih sto se placaju, pogledaj Tropico serijal (Tropico 5 je trenutno na snizenju), takodje sto rece Fedya Civ5 je sigurno odlican izbor uvek za poteznu strategiju. Age of Empires II HD za RTS. DayZ (ako imas Arma II) je odlican Sruvival FPS recimo. Far Cry 3 odlicno izgleda. CS:GO standardan. Orcs Must Die 2 je interesantan, Goat Simulator :D itd.
Ako te interesuju ne-hit igrice i uglavnom produkti indie-game studija, pogledaj Humble Bundle-ove i slicne pakete igara (IndieGala, BundleStars,...) za sitnu kintu ($1-5) - neverovatno dobre ponude (od 3-10 igrica u paketu)!
Ako te interesuju iskljucivo besplatne, onda pogledaj recimo 0AD (alpha doduse) open source strategija poput Age Of Empires. To je prvo sto mi pada na pemet... A ti kazi sta te interesuje malo detaljnije. :)


Igrice se placaju?
[ mmix @ 25.05.2014. 23:29 ] @
Da, placaju se. Do neke mere moze da se tolerise rasprava o scenskim "izdanjima", ali bas deljenje torenata je protiv pravilnika.
[ mr. ako @ 26.05.2014. 04:11 ] @
Citat:
AstralPro:
Igrice se placaju?

Sta znam, ja ih placam. Ne zato sto sam l33t, vec sto mi je lakse tako, a i ne volim da kradem. :)
Pre svega, mrzi me da motam torente, krekujem, gledam kakvog trojanca ce mi uvaliti u tom kreku,... previse cimanja i stresa za moj ukus. Nije da optuzujem bilo koga, ali ko god ima mogucnosti, trebao bi da plati software koji koristi - ovo je pogotovo bitno za software koji su napravili nezavisni indie timovi ili individualni developeri! Za velike kuce i hit naslove imam nesto blazi kriterijum, jer oni mogu da se zastite bolje, imaju sredstva i ljude, a i cesto su bezobrazni pa zasluzuju kaznu makar na taj nacin... Mene licno, slabije interesuju AAA naslovi, pa redje osetim kad neko treba da mi izbije 60evra iz dzepa. :) Ne podrzavam kradju svakako, ali u nekim situacijama... Npr. sta da radi neki klinac od 10 godina ciji komp vredi jedva vise od 60evra, a za igru treba da da toliko?! Ukrasce igru, EA to nece ni osetiti jer NE MOZE da oseti, posto klinac svakako ne bi kupio igru. Takodje, na ovim prostorima nisu normalizovane cene i nemaju veze sa realnoscu na ovom trzistu - stoga takvo ponasanje je sigurno ocekivano kod velikih izdavaca - nema drugog objasnjenja. :) Ali ipak, da, sto rece mmix, igre se placaju. :)

E sad, sticajem okolnosti, od svih onih igara koje su mi pale na pamet sto sam preporucio Sceki, na svom Steam nalogu, starom 5-6 godina, imam bar 80% njih, a ukupno nesto malo manje od 1k igara, vecinom igre nezavisnih studija - i iako http://steamdb.info/calculator/ kaze da mi nalog vredi preko $10k :D - moj problem je sto sam manje od pola svih igara na accountu jedva instalirao i pogledao na par min, a manje od 20% odigrao valjano, te se divim Sceki sto je sve zivo odigrao uzduz i popreko od svih onih sto sam preporucio - ja jednostavno to ne stizem - recimo nisam se ulogovao na Steam nalog bar mesec dva dana... Ipak, nisam hard core gamer, igram povremeno, cak i vrlo retko rekao bih (ne pamtim kada sam presao neku igru), ali znam ljude koji to jesu, a imam i drugare koji imaju daleko ozbiljnije Steam naloge od mog, takodje znam licno jednog profi gamera iz FR, bio sam u kontaktu sa nekolicinom game novinara - a posto imam kontakta sa takvim svetom, normalno mi je (samo iz tog razloga recimo) da se igre placaju. :) (pa sam zapostavio tu torrent kulturu). :D

Nemam pojma sta sam ispisao :D - uglavnom instaliraj Steam, ne boli, a videces, pomaze! :) Ko zna, mozda ti se i svidi. ;) (Mozes i Origin instalirati) Takodje pogledaj Humble Bundle i slicne pakete igara za $1 (ili nesto tako sitno) - time pomazes male indie game timove i individualne developere, a kupujes sebi lepu zabavu i ulazis u svet legalnog igranja. :D (pogledaj sta ima i na Amazonu, cesto budu snizenja AAA naslova)
Kod nas je do skoro bilo nezamislivo imati kreditnu karticu, pa je i to jedan od razloga sto je slaba kultura kupovine digitalnih dobara (pored visokih cena), ipak, rasprostranjivanjem e-kupovine, kao i pojavom ovih bundle paketa, sezonskih Steam snizenja i uopste nacina distribucije digitalnih dobara - to se uveliko menja.
[ mmix @ 26.05.2014. 16:22 ] @
Hehe, zapravo sam Steam je kroz logove sracunao da vise od trecine (37%) kupljenih igrica nikad nije ni bilo instalirano. Vecina je prodata kroz neke bundlove. Ja imam jedno desetak takvih koje nisam ni instalirao.
[ AstralPro @ 26.05.2014. 19:06 ] @
Citat:
mr. ako:
Citat:
AstralPro:
Igrice se placaju?

Sta znam, ja ih placam. Ne zato sto sam l33t, vec sto mi je lakse tako, a i ne volim da kradem. :)
Pre svega, mrzi me da motam torente, krekujem, gledam kakvog trojanca ce mi uvaliti u tom kreku,... previse cimanja i stresa za moj ukus. Nije da optuzujem bilo koga, ali ko god ima mogucnosti, trebao bi da plati software koji koristi - ovo je pogotovo bitno za software koji su napravili nezavisni indie timovi ili individualni developeri! Za velike kuce i hit naslove imam nesto blazi kriterijum, jer oni mogu da se zastite bolje, imaju sredstva i ljude, a i cesto su bezobrazni pa zasluzuju kaznu makar na taj nacin... Mene licno, slabije interesuju AAA naslovi, pa redje osetim kad neko treba da mi izbije 60evra iz dzepa. :) Ne podrzavam kradju svakako, ali u nekim situacijama... Npr. sta da radi neki klinac od 10 godina ciji komp vredi jedva vise od 60evra, a za igru treba da da toliko?! Ukrasce igru, EA to nece ni osetiti jer NE MOZE da oseti, posto klinac svakako ne bi kupio igru. Takodje, na ovim prostorima nisu normalizovane cene i nemaju veze sa realnoscu na ovom trzistu - stoga takvo ponasanje je sigurno ocekivano kod velikih izdavaca - nema drugog objasnjenja. :) Ali ipak, da, sto rece mmix, igre se placaju. :)

E sad, sticajem okolnosti, od svih onih igara koje su mi pale na pamet sto sam preporucio Sceki, na svom Steam nalogu, starom 5-6 godina, imam bar 80% njih, a ukupno nesto malo manje od 1k igara, vecinom igre nezavisnih studija - i iako http://steamdb.info/calculator/ kaze da mi nalog vredi preko $10k :D - moj problem je sto sam manje od pola svih igara na accountu jedva instalirao i pogledao na par min, a manje od 20% odigrao valjano, te se divim Sceki sto je sve zivo odigrao uzduz i popreko od svih onih sto sam preporucio - ja jednostavno to ne stizem - recimo nisam se ulogovao na Steam nalog bar mesec dva dana... Ipak, nisam hard core gamer, igram povremeno, cak i vrlo retko rekao bih (ne pamtim kada sam presao neku igru), ali znam ljude koji to jesu, a imam i drugare koji imaju daleko ozbiljnije Steam naloge od mog, takodje znam licno jednog profi gamera iz FR, bio sam u kontaktu sa nekolicinom game novinara - a posto imam kontakta sa takvim svetom, normalno mi je (samo iz tog razloga recimo) da se igre placaju. :) (pa sam zapostavio tu torrent kulturu). :D

Nemam pojma sta sam ispisao :D - uglavnom instaliraj Steam, ne boli, a videces, pomaze! :) Ko zna, mozda ti se i svidi. ;) (Mozes i Origin instalirati) Takodje pogledaj Humble Bundle i slicne pakete igara za $1 (ili nesto tako sitno) - time pomazes male indie game timove i individualne developere, a kupujes sebi lepu zabavu i ulazis u svet legalnog igranja. :D (pogledaj sta ima i na Amazonu, cesto budu snizenja AAA naslova)
Kod nas je do skoro bilo nezamislivo imati kreditnu karticu, pa je i to jedan od razloga sto je slaba kultura kupovine digitalnih dobara (pored visokih cena), ipak, rasprostranjivanjem e-kupovine, kao i pojavom ovih bundle paketa, sezonskih Steam snizenja i uopste nacina distribucije digitalnih dobara - to se uveliko menja.


Poz,

imam karticu za placanje preko neta ali nemam vremena da vrtim tolike igre. instalirao sam heroje 3 pre xy godina i ponekad odigram :) quake 3 arenu preko neta isto retko a od novih mi se retko koja svidi. Crysis 2 i 3 su ok. Imam DeusEx h.r., Sniper ghost warrior2 i sl ali retko me sta drzi da igram do kraja.
[ mr. ako @ 27.05.2014. 04:47 ] @
Citat:
mmix:
Hehe, zapravo sam Steam je kroz logove sracunao da vise od trecine (37%) kupljenih igrica nikad nije ni bilo instalirano. Vecina je prodata kroz neke bundlove. Ja imam jedno desetak takvih koje nisam ni instalirao.

Da, prilicno porazavajuca statistika, koja je eto kod mene jos gora sto se tice instaliranja (vise od polovine sigurno), a igranje/prelazenje igre da i ne pominjem. :D Mada je to moja slobodna procena - ne secam se tacnog procenta od pre par godina koji sam video na nekom od onih sajtova sto analiziraju profile, ali bas sam se bio iznenadio tada.
Ipak, iako je dosta igara u poslednje vreme aktivirano na Steamu zahvaljujuci bundle-ovima, navise aktiviranih igara Steam ima kroz prodaju na sezonskim snizenjima (Winter i Summer sales uglavnom).
(...i za razliku od nasih snizenja, na Steamu su cene zaista znacajno snizene!)





Citat:
AstralPro:
Poz,

imam karticu za placanje preko neta ali nemam vremena da vrtim tolike igre. instalirao sam heroje 3 pre xy godina i ponekad odigram :) quake 3 arenu preko neta isto retko a od novih mi se retko koja svidi. Crysis 2 i 3 su ok. Imam DeusEx h.r., Sniper ghost warrior2 i sl ali retko me sta drzi da igram do kraja.

Ma OK, opusteno, nisam ja tebi uputio citavu poruku, vec sam iskoristio tvoje pitanje (za koje mislim da dosta ljudi postavlja) da dam neko svoje misljenje, a sto se na kraju zavrsilo sa dosta nabacanih informacija. :D

Have fun and game on! :)
[ Sceka @ 27.05.2014. 12:55 ] @
Inace, sve cesce se desava da ne rade kako treba igre sa originalnih diskova. I to podjednako nemoguca instalacija i naknadne greske tokom igranja. Meni se prvi put desilo sa Assassin Creed prvim nastavkom da nisam mogao da instaliram originalnu igru, sa originalnog diska (ili diskova, ne secam se vise..). I uvek je na drugom mestu zakocilo pa 'vrti' dugo i izbaci neku nebuloznu gresku ili 'vrti' nepodnosljivo dugo i jedino resenje je "Eject" pa Task Manager... I to nije neki veliki problem jer je ocigledno stvar u samom/samim diskovima koji nesto nisu dobro "primili štanc" a resenje je prosto, samo se vrati prodavcu i dobije se novi, malo traje (nekoliko dana, do deset valjda) i ok. Problem je kad instalacija prodje bez problema pa igra blokira u nekom trenutku. To moze da se pripise samom hardveru, OS-u, setovanjima, drajverima... pa nije moguca reklamacija jer instalacija prolazi bez problema. A narocito kad se radi toga uradi format c: pa sve sveze instalira i najnoviji drajveri i opet se isto dogodi. Tu nema pomoci nego ili kupovina opet ili skidanje "reload, black box..." ili neke takve verzije.


Pozdrav!
[ mr. ako @ 28.05.2014. 02:48 ] @
Da, tu dolazi do izrazaja jedna od prednosti digitalne distribucije - Uvek mozes da skines igru i da je istaliras na bilo koji kompjuter (i na bilo koliko razlicitih kompjutera), a nigde ne moras da nosis disk koji pritom moze i da ne radi.
Takodje tu je i Family sharing opcija u Steamu, pomocu koje prakticno mozete da "pozajmite" svoje igre / svoj account nekome.

Btw, sta su "reload, black box..."?
[ Fedya @ 28.05.2014. 08:14 ] @
Uglavnom ako ti se osteti disk mozes da nazoves prodavaca, trazice ti cd key koji imas na kutiji, sa tim brojem mozes dobiti digitalnu kopiju (naravno ako takva postoji) u zamenu. (Meni je EA dao zamenu za ME2, bez problema)
[ mmix @ 28.05.2014. 09:57 ] @
Family sharing opcija u steamu je prilicno beskorisna za tu svrhu jer zahteva ekskluzivan pristup celoj biblioteci umesto pojedinacnim igrama (gde bi imalo smisla). Ja u principu i igrice za klinca drzim na svom accountu i onda ga na laptopu ulogujem i predjem u offline mode a svoj komp naknadno ulogujem. Onda moze na dva mesta ista biblioteka.
[ Sceka @ 28.05.2014. 22:18 ] @
Citat:
mr. ako: ...
Btw, sta su "reload, black box..."?

Pirati, hakeri, narodno...


Pozdrav!
[ mr. ako @ 29.05.2014. 01:20 ] @
Aj baci linkove na PM.
[ mr. ako @ 29.05.2014. 01:22 ] @
Citat:
mmix:
Family sharing opcija u steamu je prilicno beskorisna za tu svrhu jer zahteva ekskluzivan pristup celoj biblioteci umesto pojedinacnim igrama (gde bi imalo smisla). Ja u principu i igrice za klinca drzim na svom accountu i onda ga na laptopu ulogujem i predjem u offline mode a svoj komp naknadno ulogujem. Onda moze na dva mesta ista biblioteka.

Da, dok taj kome si "iznajmio" svoju biblioteku koristi nesto, ti ne mozes da se ulgoujes. Tj. mozes, ali njemu stigne obavestenje da se izloguje i sacuva progres.
Ovo za offline mode i kasnije drugi online je dobra fora! :)
[ Sceka @ 29.05.2014. 14:58 ] @
Jel' neko igra Watch Dogs? Video sam danas kod komsije i svidelo mi se. Kao GTA, voznje svega i svacega (sva vozila su brza, prilicno...), open World varijanta sto "jako volEm", i ima elemenata aktuelne svakodnevice (hakovanje telefona i ostalog...) a ne nedostaje ni pucacine... :)




Pozdrav!
[ Fedya @ 29.05.2014. 15:11 ] @
Uglavnom sam cuo negativne kritike za igru preterano je zahtevna (dve Titan kartice u SLI ne mogu 60fps da izvuku a jedan titan vredi vise nego ceo moj komp), misije su monotone, svodi se na iste fazone i svaka misija se moze uraditi na jedan od dva/tri moguca nacina i sl.

Grafika nije *toliko* dobra da ne mogu dva titana da je guraju na max.

U svakom slucaju ne vredi 60 eur definitivno, sacekacemo malo, mozda izadje patch da popravi i cena ce sigurno ici dole.
[ Sceka @ 29.05.2014. 15:37 ] @
Da... i sam sam procitao da puno ljudi navodi ono sto si i ti napisao ali sam ukapirao i to da se radi uglavnom o ljudima koji nisu imali igru. Nemam ni ja, jos nemam ali uzimam sigurno! :) , ali bar pisem ono sto sam video i uverio se licno.

Preterano zahtevna nije. Komsija ima potpuno isti procesor, plocu i graficku (cak je graficka starija od moje godinu dana), sve je na haj a nema seckanja ni malo i sve je glatko i lepo izgleda na Full HD monitoru. Nisam obratio paznju na frejmove jer me to inace nikada ne zanima ako nista ne secka i ako izgleda bez mane na Full HD monitoru. Tako da ne razumem zasto je potrebno imati dve graficke kartice, narocito Titan?!

Moja konfiguracija, i komsijina je ista sa malom razlikom u HDD-u a obojica imamo SATA 3 HDD:

i5-4440, B85, 8GB 1600, GTX 650 OC, ST1000DM003

Misije su podjednako monotone kao i u drugim igrama (uvek je sve isto sa malim varijacijama) ali za razliku od vecine igara svaku misiju je moguce zavrsiti na nekoliko razlicitih nacina (ja licno gledao dve misije kako komsija odigrava, jedna iz glavne price i jedna sporedna). I ono sto me najvise privlaci kod ove igre je novina u hakovanju tudjih telefona koja je ubacena u igru (a hakuje se i neverovatan broj ostalih stvari svuda "oko sebe"), a izgledom jako puno lici na "Person of Interest" seriju (koja mi je jedna od omiljenih, meni licno!).



Pozdrav!
[ mmix @ 29.05.2014. 15:46 ] @
Citat:
mr. ako:
Ovo za offline mode i kasnije drugi online je dobra fora! :)


Ima i ovo svoja ogranicenja, ako igrica koristi Steam networking services za multiplayer ond isti ne radi, achievments ne rade za neke igre, itd. Al za klinca je super :)
[ Fedya @ 29.05.2014. 17:06 ] @
Nisu ljudi koji nisu igrali, kolega sedi pored mene pitao sam ga kakva je, kaze unistallirao je posle 2-3 sata igranja, bacenih 60 eura.

Drugo, "haj" nije isto sto i ultra. Drasticna je razlika izmedju FXAA i SSAA (mada mislim da TotalBisucit nije ni pokusavao SSAA, samo MSAAx4), kao sto je i drasticna razlika izmedju ~20 FPS i 60FPS.

Sto se monotonosti tice, to sto je ima i u drugim igrama ne opravdava ovu (npr ja Assassin's Creed nisam mogao da igram vise od sat-dva jer me smara monotonost).
[ Sceka @ 29.05.2014. 19:25 ] @
I tu si u pravu, svako ima svoje kriterijume a u to ne vredi bas mnogo zalaziti. Masa igara je meni uzasno dosadna a na iste neki otkidaju totalno...

Poenta moje price je prosecan igrac sa prosecnim kompjuterom i grafickom krticom - a to znaci/podrazumeva cak i ne uvek na haj.

Onaj koga zanima OC ce uvek imati zamerku koja ni ne dotice obicnog, klasicnog "imaoca kompjutera". A narocito razlozi koje OC-er navodi. OC-uju se i procesori (cak se ide dotle da se bukvalno fizicki kasape procesori zato sto je navodno losa pasta ispod IHS-a procesora pa "skalpiraju" fizicki nov procesor da bi stavili bolju svoju pastu i dobili nekoliko stepeni (bukvalno) manje) i graficke kartice i to do granice crkavanja a sve da bi se dobilo par procenata vise brzine ili par stepeni nize temperature.

Tako su neki moji drugari 'zamerili' meni sto sam uzeo procesor koji nema "k" i ne moze da se OC-uje i sto sam uzeo karticu koja "nije aktuelna ovog trenutka" i ne moze da se OC-uje. Sa druge strane neki kazu da je moj procesor i graficka kartica iznad prosecnog korisnika i ekonomske klase (sa cime se ne slazem, ali nije bitno). ...

Tako da, mozda pricamo sa razlicitih polazista. Ja u svakom slucaju sa stanovista prosecnog korisnika koji ni ne vidi razliku izmedju haj i ultra haj niti ga to interesuje a hoce da igra aktuelni naslov a i ne zanima ga OC.


Pozdrav!

P.S. "TotalBisucit" nije merodavan za prosecnog igraca vec za one prilicno zahtevnije.
[ mmix @ 29.05.2014. 20:46 ] @
Hehe, za takve su konzole
[ Fedya @ 29.05.2014. 21:06 ] @
Citat:
Sceka:
"TotalBisucit" nije merodavan za prosecnog igraca vec za one prilicno zahtevnije.


On je jedini od velikih youtubera (ako je to rec) koju su pravi PC gameri. Ali on je nebitan u ovoj prici, moja poenta je ako na njegovoj masini koja kosta preko $2k igra ne radi kako treba, igra ima problem. A dobra stvar je da to ce njegova rec vrlo verovatno doci do Ubisofta i da ce oni mozda odreagovati patch-om i popraviti performanse; iliti, kao sto sam rekao u prvom postu na ovu temu, igra ce verovatno biti bolja (a sigurno jeftinija) ako sacekamo jos neko vreme.

EDIT: btw, mozda bi bilo bolje da izdvojimo ovakve diskusije u odvojeni thread, npr "Izasao Watch Dogs", da ne spamujemo preporuku. Po meni nema smisla preporucivati nesto sto nisi probao. Ako posle nekog vremena skontas da je igra vredna preporuke onda je preporuci ovde.
[ Sceka @ 29.05.2014. 21:40 ] @
Citat:
Fedya:...
EDIT: btw, mozda bi bilo bolje da izdvojimo ovakve diskusije u odvojeni thread, npr "Izasao Watch Dogs", da ne spamujemo preporuku. Po meni nema smisla preporucivati nesto sto nisi probao. Ako posle nekog vremena skontas da je igra vredna preporuke onda je preporuci ovde.

Pa nisam direktno sedeo za tastaturom nego pola metra sa leve strane. Zato sam i preporucio igru, jer sam dovoljno video da mogu da preporucim svima koji vole GTA, pucacinu iz treceg lica zajedno sa novotarijom tipa hakovanja telefona prolaznika, kamera... sve kao "tri u jedan". :) Odnosno, moze se tretirati kao preporuka (da se bude precizan) jer sam pitao da li neko igra sa konstatacijom moje prisutnosti igranju - a javio si se prakticno samo ti koji nisi igrao niti prisustvovao igranju (makar, trejlera i gejmplejova ima dosta...) i odveo diskusiju u pravcu zahtevnosti. Sto nije lose jer je to bitno - pa ako nekome pomognu i nase informacije o tome odlicno, nije uzalud pisanje. :)

U medjuvremenu sam dobio uverenje da cu igru imati u petak. :)


Pozdrav!
[ mr. ako @ 31.05.2014. 04:35 ] @
Citat:
Sceka:
Jel' neko igra Watch Dogs? Video sam danas kod komsije i svidelo mi se. Kao GTA, voznje svega i svacega (sva vozila su brza, prilicno...), open World varijanta sto "jako volEm", i ima elemenata aktuelne svakodnevice (hakovanje telefona i ostalog...) a ne nedostaje ni pucacine... :)

Pozdrav!
Watch Dogs izgleda da ima interesantnu pricu, a i samo okruzenje je dosta drugacije od slicnih igara. U pitanju je Cikago, u bliskoj buducnosti, i citav grad je povezan na jedan operativni sistem - ctOS - koji nas glavni junak moze da hakuje. :) A posto je sve povezano u mrezu, igrac moze da hakuje, ATM, mobilne telefone, snabdevanje strujom, semafore, moze da prisluskuje razgovore, da koristi sliku sa sigurnosnih kamera... Zvuci malo corny, ali je makar malo drugacije od onoga na sta smo navikli.
Licno, sigurno necu sada davati 60evra, ali na Letnjem snizenju ako bude povoljnije i trenutak sa finansijama, mozda i uzmem... ipak, nije mi prvi pick na listi.
[ Sceka @ 31.05.2014. 23:42 ] @
Primer za Watch Dogs, temperatura procesora a vidi se i koliko menorije trosi, sve na haj...

Izvinjavam se na losem kvalitetu, kamera sa mobilnog iz ruke. A i tesko je pokazati vise od same igre upotrebljavajuci samo jednu ruku. Primer je, inace, postavljen radi jednog drugog foruma a tice se konkretno u vezi grejanja Haswell procesora, neka rasprava... A i ovde dobro dodje da se pokaze da moze i bez dve Titan kartice da se igra kad je sve na haj pri Full HD rezoluciji. :)

BTW, naveci problem kod igre je sto jede memoriju. Najmanje je 8 giga za neki komotan rad/igru. Kolicina memorije je mnogo bitnija nego procesor i graficka kartica.




Pozdrav!
[ Fedya @ 02.06.2014. 21:21 ] @
"Moze da se igra"... ali ne moze na 60 FPS, cak i na dve titan "moze da se igra" na ultra ali cesto pada na ~45 FPS, ili manje, sto je vecinu PC gamera neprihvatljivo. Radije bih igrao igru na 60 na medium ili low nego na 50 na ultra... gameplay uvek ispred grafike.
Takodje iz tvog videa se ne vidi FPS, a youtube sve spusta na 30 tako da se ne moze proceniti.
[ Sceka @ 02.06.2014. 23:41 ] @
Pa pazi, ja mislim da je ova tema namenjena prosecnim, kucnim, korisnicima kojima su igre zanimljive, vole da se igraju, cesto ili retko ali u nekom smislu redovno... a ne profesionalnim igracima. Pojam frejmova nije bitan prethodno naznacenim korisnicima sve dok moze da se igra na haj i to da sve klizi, bez seckanja. Znaci, ugodno, relaksirano igranje na Full HD rezoluciji sa haj detaljima je potpuno dovoljno za dobar ugodjaj igranja, sve ostalo a vise od toga naravno da ne smeta i da je dobro ali nije uslov. Daleko je bitnija sama igra nego sve ostalo. A to ostalo me podseca za overklokere koji sve posmatraju kroz prizmu overkloka... :)

Iz mog videa se vidi tacno ono sto sam hteo da kazem i pokazem a FPS me nije zanimao. Poenta je vec recena ali opet - pokazano je da igra za koju se pise (i to mnogo) da ne moze da radi bez dve Titan kartice ipak moze da radi na haj u Full HD rezoluciji bez ikakvih problema na jednoj GTX 650 OC, bez seckanja i ostalog a pokazano je i da se procesor veoma malo greje pri tom.

Ako je tema namenjena samo gejmerima kojima je bitno to sto ti pricas onda to treba negde da se naglasi i onda nema problema, pricacemo na tim osnovama.


Pozdrav!
[ Fedya @ 03.06.2014. 10:10 ] @
FPS je najvazniji faktor kod igre za bilo koga ko hoce da IGRA igru a ne pravi lepe screen shotove. FPS ti oredjuje koliko "tecno" igra izgleda ali i koliko brzo odgovara na tvoje komande (responsiveness). Ako igra ima promenljiv frame ratio, gameplay trpi, a i igra realno gore izgleda nego kad je FPS stabilan, takodje moze doci to treptanja slike jer se osvezavanje monitora ne slaze sa osvezavanjem igre (npr moze se desiti da monitor krene da osvezi sliku u sred osvezavanja koje igra pravi); VSync tu nekad pomaze ali ne uvek.

Profesionalni igraci su oni koji zive/zaradjuju od igranja video igara, ja sam daleko od toga :) Ali cenim gameplay daleko vise od grafike.

Speaking of which, preporucujem Tropico 5, odlicna igra (i radi na 60FPS, na ultra kod mene :)), solidan set izmena u odnosu na Tropico4, nije kao sa trojke kad su prelazili, sad su zaista napravili pravi nastavak. Priznajem da sam bilo malko skeptican kad sam video najavljene promene, ali ispalo je mnogo bolje nego sto sam ocekivao.
[ AstralPro @ 03.06.2014. 21:36 ] @
Citat:
Sceka:
Izasao je Wolfenstein The New Order 2014. Nisam jos dobio diskove (kaze da je instalacija bas velika, skoro 50 giga?!) ali trejler obecava...



A koliko vidim i Tropico 5 je izasao za PC... Pa lepo...


Pozdrav!


Preporuka za Wolfenstein
Presao sam jedan deo i za sada je super. Dosta pucanja i malo nekih zackoljica, zanimljivo je.
Nije zahtevna igra uopste. Teram na 1920x1080 na high detaljima sa starim kompom konfiguracija je amd phenom x4 3.2, 8 giga dd3, 1 tb disk i msi 1gb ddr5 graficka.
Iso fajl zauzima 43.6 gb, i treba jos bar dva puta toliko dok se raspakuje i instalira
[ mmix @ 04.06.2014. 23:00 ] @
Ko ima legalan Steam, moze da dobije Sniper Elite v2 za dz, u narednih 24h (do 19h u cetvrtak po nasem)

samo idite iz steam klijenta na
http://store.steampowered.com/app/63380/




i pocnite instalaciju, igrica ce biti registrovana na account.


Btw, prodjoh Wolfija, lepo i brutalno al malo kratko, il se meni cini
[ Sceka @ 04.06.2014. 23:19 ] @
Citat:
mmix: ...
Btw, prodjoh Wolfija, lepo i brutalno :) al malo kratko, il se meni cini :)

Tacno tako, deluje malo kratko... Probaj Watch Dogs, meni je bas zanimjiva a ima nade da traje dugo (tip - ako se skine onaj sto puca, helikopter odlazi...). Ne mogu da nadjem gde su sejvovi pa da uradim format c: jer je vec krajnje vreme. Predjoh se pa poceh igru pre formatiranja... :) Moram da nadjem sutra gde su sejvovi...


Pozdrav!
[ mmix @ 04.06.2014. 23:34 ] @
Necu jos Watch Dogs, to je igrica koja ima DLC muzu u najavi, sacekacu da izadje cela igrica pa cu onda...
[ mr. ako @ 05.06.2014. 02:38 ] @
Citat:
mmix:
Ko ima legalan Steam, moze da dobije Sniper Elite v2 za dz, u narednih 24h (do 19h u cetvrtak po nasem)

samo idite iz steam klijenta na
http://store.steampowered.com/app/63380/


i pocnite instalaciju, igrica ce biti registrovana na account.


Btw, prodjoh Wolfija, lepo i brutalno :) al malo kratko, il se meni cini :)

Moze i iz browsera:

Code:

Success!

Sniper Elite V2 is now registered to your account on Steam.

To access your new content, simply launch this game from your games list on Steam. 
[ Sceka @ 14.06.2014. 20:33 ] @
Enemy Front - za one koji vole WWII i tamanjenje nemacke vojske... :) FPS, samim tim mi se svidela igra (plus u skoro svakoj misiji se moze imati snajper, vrlo korisno). Nije zahtevna a grafika je pomalo smesna, na mahove, a u nekim segmentima fenomenalna. Malo je linearna i lako se uocava patern protivnika ali nije losa u iscekivanju neceg boljeg (po meni, za mene). Kratka - to je glavna zamerka. Kako god - sa moje strane preporuka.






Pozdrav!
[ Fedya @ 26.06.2014. 14:59 ] @
Evo sta Steam misli o grafici na watch_dogs :)



Moderi nasli nacin da otkljucaju daleko bolju grafiku, izgleda kao demo koju su pokazali 2012, i onda Ubisoft odlucio da patchuje igru, navnodno popravi performanse, i odluce da zabrane to poboljsanje... vreme je da se Ubisoft masovno bojkotuje. Da ne kazem da je steam sale u toku a ovo nema ni eura popusta...

(poredjenje grafike iz 2012 demo i live: https://www.youtube.com/watch?v=L_A6Z3gkXlk )
[ deedee6 @ 26.06.2014. 15:42 ] @
Verovatno pravo mesto za pitanje :)
Treba mi za kolegu, da kupi neki od delova COD 4/5/6... ne znam koliko ih ima. Ne mora da bude najnoviji ( ako ne mora da ne baca pare ), bitno je da može da igra multiplayer i naravno da ima dosta igrača :)
Preporuka za neku prodavnicu sa igricama i eventualno koji deo je dobar za multiplayer.
[ Fedya @ 26.06.2014. 15:52 ] @
Trenutno najaktivniji multiplayer je CoD - BlackOps 2 moze se kupiti na steamu http://store.steampowered.com/app/202970/ trenutno je u toku sale, tako da ima 50% popusta, ako kupis u naredna 2 sata.
Drugi po aktivnosti je Modern Warfare 3 http://store.steampowered.com/app/115300/ koji takodje ima 50% popusta i jeftiniji je za 10 eura.

Najnoviji je Ghosts, koji kosta isto kao i BO2, ali je daleko losiji, i zbog toga ima jako malo igraca, ne vredi bacati novac na to.
[ deedee6 @ 26.06.2014. 16:00 ] @
^ Hvala puno na brzom i detaljnom odgovoru.
[ deedee6 @ 26.06.2014. 20:42 ] @
Call of Duty: Modern Warfare 3 - 18,60 €
http://www.computeruniverse.ne...l-of-duty-modern-warfare-3.asp

Malopre je Ademare postavio link pa sam bacio pogled na igrice i i ima lepih cena, naravno samo ako ima opcija za download :)
[ Sceka @ 02.07.2014. 20:46 ] @
Sniper Elite 3: Afrika - sto znaci da su sva desavanja "na pesku", naravno, a to je docarano prilicno dobro. Svidja mi se sto nije linearo u smislu paterna protivnika vec to zavisi od akcija i reakcija glavnog lika. Mape su prilicno velike, sa detaljima odlicno uradjenim, generalno je grafika uradjena sveukupno jako dobro. Mozda su mogli likove nemackih vojnika malo raznovrsnije da urade ali ne smeta. Svaki snjperski pogodak moze da bude ispracen "filmom" tako sto prati zrno od ispaljenja do pogotka a moze da se bira nivo prikaza, najduzi je ako je ukljuceno rengensko prikazivanje, koje je fenomenalno uradjeno i zavisi od mesta pogotka ali nakon nekog vremena pocinje da smara a narocito kad se mora pokrivati necije izvlacenje sto je uslovljeno sa stvarno mnogo brzih i cestih hitaca. Ako se nakon nekog vremena iskljuci "rentgen" ubrzo nedostaje! :) Tako da sam ja licno (a svako neka proba svoju varijantu, naravno) posle ponovnog ukljucenja ostavio ukljucenu tu opciju. U svetu su misljenja vrlo podeljena. Iako je tek izasla igra neki su odusevljeni "na keca" a neki su ocekivali vise, pa sad... Ja sam otprilike prtpostavljao sta ce se dobiti, kako ce biti uradjeno a u svakom slucaju mislim da je ovo veliki napredak u odnosu na prva dva dela. Najvise kod grafike (sto je i logicno) ali i varijante gde je moguce skoro u svakoj misiji odluciti da li se prelazi sunjajuci se, boreci se ili mesavinom a moguce su sve tri opcije. Jedino nije moguce preci nivo bez ijednog ispaljenog metka. Znaci - moja velika preporuka!!! :)











Pozdrav!
[ Sceka @ 10.08.2014. 18:28 ] @
Nije losa mozgalica, sa lepom grafikom - The Room





Pozdrav!
[ Sceka @ 02.10.2014. 23:55 ] @
Pa i vreme je da izadje nesto sto moze biti zanimljivo. Middle Earth Shadow of Mordor




Instalacija je malo glomazna (oko37GB) a i po malo zahtevna, na zahtevnost se mnogi zale:

MINIMUM:
OS: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8
Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 3 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 5850
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 25 GB available space

RECOMMENDED:
OS: 64-bit: Win 7, Win 8
Processor: Intel Core i7-3770, 3.4 GHz | AMD FX-8350, 4.0 GHz
Memory: 8 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon HD 7950
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 40 GB available space

Poceo sam i vrlo mi se svidja grafika i to sto je velika mapa a interesantno uradjeno. Lepo za videti i prosetati se, ako mozes... Kako god - preporuka sa moje strane, ovako nablic. Izgleda da nije ili tacnije nece biti kratka igra, sto pozdravljam, vrlo!

Da... Instalirano i igram na Windows 10!


Pozdrav!
[ AstralPro @ 07.10.2014. 10:50 ] @
Pozdrav,
da li je neko igrao Alien Isolation??
[ Sceka @ 07.10.2014. 19:01 ] @
Imam je ali cu je tek instalirati, ovih dana. Par ortaka je instaliralo i kazu da je obimna i dosadna igra. Inace njih dvojica vise vole stalnu akciju, njima je i "Sniper..." bio dosadan, pa i nisu neki primer, pokazatelj... Meni se trejler svideo, videcemo.


Pozdrav!
[ Sceka @ 10.10.2014. 12:58 ] @
Instalirao sam Alien Isolation (2014) i mogu reci da mi se mnogo svidja. Preporuka sa moje strane. Sve lepo izgleda, grafika je odlicna, upravljivost odlicna, "protivnici" odlicni, veliki prostor sa dosta nivoa na kome se desava, nije klaustrofobicno, ima svetla i nije mracno sve kao u nekim ranijim verzijama Alien-a ... prilicno sam iznenadjen jer sam ocekivao mnogo losije izdanje "Alien"-a ali sam se nadao da ce biti dobro obzirom da su ortaci rekli da je dosadno! Pa mozda i jeste za one koji vole fajt u svakom trenutku igre - oni koji vole napetost, oprez, sunjanje... verovatno ce sa zadovoljstvom igrati ovu igru. Nije zahtevna (kod mene je sve na Ultra) a vidim da su u svetu prilicno dobro prihvatili ovu igru. Jos jednom - preporuka!

Da dodam jednu bitnu stvar - sve varijante koje sam probao sa namestanjem zvuka u opcijama su propale. Jednostavno je "sok scena" preglasna, uvodna desavanja kad se startuje igra su preglasna, sve je to nemoguce nivelisati (bar ja nisam uspeo). Tako da, povesti racuna o tome nocu ako se zivi sa ukucanima...



Dobar opis igre:
http://www.mirror.co.uk/news/t...eview-most-frightfully-4408381





Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 10.10.2014. u 14:13 GMT+1]
[ Sceka @ 12.10.2014. 20:05 ] @
Totalno sam zabatalio "Middle Earth Shadow of Mordor" i cepam (kako kazu klinci!) ovog Alien-a.

Ljude na stanici je moguce ubiti, Android-e teze a neke jako tesko ali je moguce. Ok. Ali je izgleda nemoguce ubiti Alien-a, osim mozda u nekoj vecoj exploziji ali ni za to nisam siguran jer nema mogucnosti da se rucno to izvede.

Igra li neko, ako igra a zna kako ubiti Alien-a voleo bih da saznam!

Znaci, dobra igra! Baš.

@AstralPro - blagodarim na ukazivanju na ovu igru.


Pozdrav!


[ ki111er @ 13.10.2014. 17:33 ] @
Danas zavrsio Forza Horizon 2 i oneko ~ nije bas nesto verzija za 360-cu, Za XBO izgleda daleko bolja nego za current console, meni licno mnogo je bolji kec. Posto volim voznje necu reci nista lose :) vredi odigrati ali nije savrsena. Soundtrack je odlican
[ AstralPro @ 18.10.2014. 21:52 ] @
@Sceka
Skinuo sam neki los torent, igra je bila na ruskom i nisam mogao da promenim na engleski, sad skidam drugu verziju i jedva cekam da pocnem da igram
[ Sceka @ 19.10.2014. 00:34 ] @
Najbolji Alien do sada. Po svim pitanjima mi se dopala igra, mislim da se nece niko pokajati sa tom igrom.

--- -- -

Izasla je igra za koju uvek nadjem Trainer, pod obavezno. Svidja mi se fora crtanog dozivljaja, humor je fenomenalan (po mom poimanju humora!) ... ma sve je dobro ali je meni suluda kolicina "neprijatelja" i to od prvog nastavka koji sam do pola odigrao na "Normal" nivou tezine a sve dalje uz Trainer od samog pocetka igre (uglavnom upotrebljavam neogranicenu municiju i eliminisanje trzaja, a za neke nivoe i ostalo).

Znaci, rec je o igri Borderlands: The Pre - Sequel (2014). Kome se svidelo ono ranije svidece mu se i ovaj nastavak. Obimne mape, fenomenalno osmisljene. Kombinacije vega i svacega, da ponovim - humor izvrstan... Sta reci a ne ponavljati se iz ranijih nastavaka?! Preporuka sa moje strane sto se same igre tice. A mozda i razmisliti pa Borderland, Alien i Mordor rasporediti pa lagano jer su dosta dugacke igre (u odnosu na neke druge novije naslove) jer nema nista u najavi u narednim mesecima, bar ja nisam cuo...






Pozdrav!

[ Sceka @ 25.10.2014. 22:51 ] @
Obicno su "junaci" u igrama lepi, zgodni, sarmantni, dobro gradjeni, majstori borilackih vestina i vrsni rukovaoci oruzjem... uglavnom. E pa red je da "junak" bude rugoba u svakom smislu te reci, a od oruzja ima samo noz i to iskljucivo za blisko ubijanje protivnika sunjajuci se iza ledja. Znaci, glavni junak je "smrda" po svim kriterijumima.

Rec je o igri Styx Master of Shadows (2014). Igru sam video danas kod komsije, jedno pola sata sam 'ubio' gledajuci kako igra. Meni se jako svidja, sve. Od price preko izgleda do izvodjenja. Ne cini se bas laka a sto se tice zahtevnosti nije strasno. Komsija ima i7-2630QM, GTX 750Ti, 8GB, 24" Full HD... i sve radi na maximumu grafike, nista ne koci, izgleda odlicno. Po njegovim recima igra je prevazisla sve slicne po mnogim stvarima. Vidim da se u svetu kotira jako dobro, utisci igraca su puni hvale. Ja cu sledece nedelje da pocnem sa Styx-om...








Pozdrav!
[ Sceka @ 07.11.2014. 23:10 ] @
Izasao je novi nastavak CoD-a - Call Of Duty: Advanced Warfare (2014) - i ja sam zadovoljan, svidja mi se i preporuka sa moje strane a na bazi dve misije u singl plejeru, multiplejer i to tako - onlajn - ne igram vec godinama... Igra lepo izgleda, likovi u igri vrlo glatko izvode sve pokrete, sve je nabijeno akcijom, pucanja ne manjka, oruzja i municija su odlicni, gadzeti takodje, SF varijanta odlicno dozirana ... sve mi "radi" kako treba, ocekivano za ovaj nastavak kao i svaki do sada. Ono sto se moze procitati po nekim svetskim forumima je pozitivno a ono malo negativnosti se uglavnom odnosi na to da nije dovoljno dobro u odnosu na ocekivanja. Ja se sa tim ne bih slozio jer je igra ostala u okvirima realnosti koliko je to uopste moguce u danasnje vreme, sto je dobro. To je moje licno misljenje. Odlican opis sa naseg, domaceg sajta:

Code:
http://www.benchmark.rs/artikal/opis_igre_call_of_duty_advanced_warfare-3698









Pozdrav!
[ Shadowed @ 08.11.2014. 00:08 ] @
Citat:


Ako je ovo realtime render - svaka cas'. (Nisam odavno igrao neku "vecu" igru, pa i nisam u toku)
[ Sceka @ 08.11.2014. 01:04 ] @
Dok se igra jos bolje izgleda, a zvuk je odlican (mada su neki primetili da "nije bas nesto..."). Najpribliznije bi bilo da se kaze "kao da si u filmu, jedan od glumaca. Ovoga puta je to najblize... Ovaj trejler je bas dobar:



Sad sam "sejv end kvit gejm" i utisak je jos bolji nego sto sam imao na pocetku. :) Pa sutra nastavak. I jos jednom - preporuka za ovu igru.


Pozdrav!
[ mmix @ 08.11.2014. 17:36 ] @
Citat:
Shadowed:
Ako je ovo realtime render - svaka cas'. (Nisam odavno igrao neku "vecu" igru, pa i nisam u toku)


Nisi odavno u toku

Trebao si da vidis laru



ili shadow of mordoer


ili modovani skyrim



PC Master Race
[ mr. ako @ 09.11.2014. 01:53 ] @
Ma grafika je super i sve to stoji, ali te danasnje igre su mi smesne sto se tice nacina igranja, komandi i gameplay-a generalno - eto Lara recimo, igranje ti se svodi na citanje komandi sa ekrana i stiskanja dugmeta u pravom trenutku (cak ne ni kombinacije dugmadi :D ).
Za interaktivni film je to u redu, ali za igru... :/ Stiskanje dugmeta svakih 20sec. izmedju movie sekvenci nije igranje.

Sto rekose: "When I was your age, we rocket jumped all the way to school uphill, both ways... IN BOILING LAVA"


Kako bi izgledao Quake danas... :)

https://www.youtube.com/watch?v=W1ZtBCpo0eU
[ Shadowed @ 09.11.2014. 02:02 ] @
Ma, meni je ovo bilo zanimljivo sa cisto tehnicke strane, gameplay na stranu.
[ mr. ako @ 09.11.2014. 02:24 ] @
Ne ne, nisam poruku uputio samo tebi ili nekome konkretno, pricam generalno o igrama... Samo sam se nadovezao na mmix-ov post, da podsetim na jos nesto sto je meni licno daleko bintije... Ne mislim da grafika nije bitna uopste, ali ni da je presudna. I ja se lozim da vidim dobru grafiku, ali jednako (ili jos vise) mogu da uzivam u nekoj 8-bit igri, kao i u nekoj najnovijoj sa photo grafikom na high, FoW na max i AA. :) Pre nekog vremena sam igrao neku ASCII igru i odusevio se "grafikom". :D A secam se i kad smo igrali ciste text based igre i uzivali u svakoj sekundi.

Vecina ovih danasnjih AAA hitova, skoro da i ne smatram igrama, vec interaktivnim fimovima - a takve su i komande. :) Srecom postoje mnogi indie stvaraoci koji nude zaista najrazlicitije i vrlo orginalne igre, tako da je izbor i vise nego velik, zadovoljavajuci za svaciji ukus. Od CoD-a do Minecrafta. :)
[ Sceka @ 09.11.2014. 13:43 ] @
Da, dobro je da sada ima toliko raznovrsnosti da svako moze da nadje nesto po svojim afinitetima.

Ja licno nema sanse da igram neku igru koja je starija od par godina. Probao sam neke igre koje su bile "cudo" u vreme kad su izasle pre samo dve i nesto godine i totalno sam se smorio. Jednostavno me ta grafika, izgled!, nervira kako vreme odmice. Pa svi likovi imaju istu facu, pa se ponasaju smesno, pa oruzje nije dimenzionirano kako treba (zauzima pola ekrana ili izgleda smesno, nezgrapno...), zgrade i predmeti unutra su stalno isti pa cak i raspored prostorija... ma ja volim da izgleda dobro i to je to.

A sto se tice izvodjenja, pa nisam nesto nezadovoljan sa tim komandama a po nekada su vrlo teske kombinacije i nisu uvek iste - sto nekada izludjuje (taman mislis "ok, sad bar znam redosled..." kad sledeci put drugaciji raspored ili cak i potpuno druga 'slova'...) a nekada je dobrodosao predah. I da, vise volim prvo lice...

BTW, CoD:AW je stvarno fenomenalno uradjen po svim pitanjima - osim uvodnih "filmova" koji ne mogu da se prekinu. Ma ok, znam da je to moja "fobija" i da je bolje i lepse kad se to pogleda jer je tek tada prica kompletna ali ja volim da ima opcija prekidanja/preskakanja toga.


Pozdrav!

EDIT

Eh, da dodam - zavrsio sam igru. Opet problem sa novim igrama a to je da su dosta kratke, uglavnom. Tako i ova. Nekoliko dana po malo i kraj. Fenomenalna igra po svim kriterijumima, po meni, ali kratka. Kad se tome doda da je oko 48 giga instalacija... doduse ima logike i razloga za tu kolicinu gigabajta, stvarno su mislili na raznorazne stvari koje drugi prenebregavaju... ali kratka, bre, kratka!


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 09.11.2014. u 18:51 GMT+1]
[ mmix @ 09.11.2014. 17:50 ] @
Madaj, ovi new age gameri, narocito konzolasi, kad bi videli "Game Over" dobili bi fras. Morali bi mama i tata da im placaju terapije
[ Shadowed @ 09.11.2014. 19:41 ] @
I jos da nema (auto)save :)
[ mr. ako @ 10.11.2014. 02:46 ] @
@mmix

Da, bokte, kad se setim koliko vremena (i nerviranja) je bilo utroseno u prelazak nekog nivoa ili neke deonice... danasnji klinci ne bi izdrazali ni par minuta takve torture. :D





Jednostavno igre su danas dumbed-down, valjda, da bi se probile na najsiri sloj drustva* i bile prihvatljiv izvor zabave za masu. Naravno, ne sve igre kao sto rekoh, ali dosta hitova velikih studija su takvi. Srecom, big publisheri su delom izgubili svoj uticaj dolaskom Kickstartera, Indiegogo, Patreon i slicnih crowd funding platformi, pa mali developeri lakse dolaze do finansija i promocije. Takodje i Steam tu dosta doprinosi sa svojim Greenlight programom.

(Ako je nekome do starog smeka, a da igra novu igru, probajte Wasteland 2. :) Brian Fargo je zaobisao publishere koji nisu hteli igru i podigao na Kickstarteru jednu od najvecih kampanja - a rezultat je igra koja nije dumbed-down i koja ima dobru atmosferu i stari smek)

*namerno kazem drustva generalno, a ne dece, zbog ovoga:



Ja sam (pogresno) pretpostavljao da su ubedljivo najveci konzumenti igara deca, a ne matore drtine :D kao recimo mi ovde s foruma... :D (iako ja ne znam da li i dalje pripadam grupi true gamer-a, ali sam makar gamer-wannabe koliko mi vreme dozvoljava :) )
Demografska grupa kojoj pripadaju gameri je definitivno pomerena navise, za razliku od pre 15-20 godina.





@Sceka

Da, razumem sta kazes, volim i ja grafiku, ali meni su dovoljne i kockice ako je igra zanimljiva. :) Recimo, bilo bi mi interesantno cuti da li znas za Minecraft, da li si igrao/probao, i sta kazes za tu igru i takav koncept? Minecraft je izrastao u veliki svetski hit (iz indie igrice koju je igrala par desetina ljudi), a koji je pre par nedelja kupio Microsoft za $2.5mlrd! :) Takodje, sta si poslednje igrao tog tipa, kockicavo, "losa" grafika i sl. i kako komentarises to iskustvo?





[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 10.11.2014. u 04:14 GMT+1]
[ Sceka @ 10.11.2014. 16:29 ] @
Citat:
mr. ako: ...
@Sceka

Da, razumem sta kazes, volim i ja grafiku, ali meni su dovoljne i kockice ako je igra zanimljiva. Recimo, bilo bi mi interesantno cuti da li znas za Minecraft, da li si igrao/probao, i sta kazes za tu igru i takav koncept? Minecraft je izrastao u veliki svetski hit (iz indie igrice koju je igrala par desetina ljudi), a koji je pre par nedelja kupio Microsoft za $2.5mlrd! Takodje, sta si poslednje igrao tog tipa, kockicavo, "losa" grafika i sl. i kako komentarises to iskustvo?

Prvi kompjuter koji sam kupio je bio ZX Spectrum (cim se pojavio, bio skup mnogo i za danasnje pojmove) i "obeleo" sam od programiranja (tadasnjeg i takvog). A onda su na red dosle igre. Secam se one cuvene Manic Miner, imas pet zivota, nema sejva (i to je modifikovano u nekom trenutku, razbijeno pa imalo zivota mnogo...) i traje dok imas zivota ili dok ne iskljucis iz struje. A onda sve iz pocetka, ma koliko nivoa si presao do tada - uvek kad ukljucis kompjuter i ucitas igru (sa kasetofona uz obavezno "tirli, tirli sto izludjuje ostale ukucane...) kreces od prvog nivoa. Pa onda ono sa kokoskom, pa flajt simulator (koliko neprospavanih noci...) pa The Dam Busters... nasao sam ovu verziju, bas tako je izgledalo a sporo do ]a]a, k'o da avion vozis u ril tajmu:


Pa letnja olimpijada, "umrla" mi dva dzojstika Pa ona igra "Napad na Moskvu" ... Bilo je zanimljivo, popaljivo... Ali ruzno do zla Boga.

Kad sam kupio prvi PC igre su bile pravo otkrovenje. A prekretnica je bila Tomb Raider (taj prvi, originalni), ono kad je nivo bio da se prodje neki "dinosaurus" a kockasto toliko da ne kapiram gde je neki prolaz. Oci da iskoce od kockica. Tu se ja iznerviram ali skroz, sednem, razmislim, telefoniram, raspitam se... i odem i kupim novi kompletan PC sa najboljom grafickom karticom u tom trenutku koja je postojala (ne secam se koja je bila). I igram TR od pocetka sa uzivanjem i "prelepom" grafikom, i dalje kockasto ali totalno zanemarljivo u odnosu na par dana ranije! I od tada sam bio uobicajio, godinama, da najdalje svaka tri meseca kupujem novi kompjuter sa grafickom karticom koja je najbolja tog trenutka. Imao sam dobar dil sa pokojnim Bogdanom sa Novog Beograda, svaka tri meseca ja njemu ceo kompjuter (kuciste, monitori - cim je moglo ja sam imao dva monitora - tastatura, mis, skener, stampac...) i uzmem sve to isto ali najnovije sa placanjem razlike u ceni. ...

Danas? Pa vec godinama me apslolutno ne zanima nista starije od dve godine - sto se igara tice. "Minecraft"? Za mene, po meni - ogradjujem se! - potpuna besmislica u danasnje vreme. Po svim pitanjima. Naterao sam se da prisustvujem, gledam, ortaka skoro pola sata dok je to igrao i nervoza je dostigla stepen kad sam rekao "a ja sada idem".

Mislim da sam odgovorio na pitanje? A?!


Pozdrav!
[ mr. ako @ 11.11.2014. 02:09 ] @
Haha, jesi, jesi. :) Ne sumnjam da si mnogo toga odigrao, pa me interesovalo tvoje trenutno stanoviste o tome. Tebi se smucila kockicava grafika i to ti je. :D Ja nisam bas odrastao na ZX Spectrumu, ali sam ga u jednom trenutku dobio i trosio u mladjem dobu. :) Kao i c64 i stelovanje glave... vise vremena je prolazilo u stelovanju nego u igranju. :D Mada smo se mi tek ozbiljnije igrali na 286 sa gwbasic-om, jos kao klinci, pravili neke kvizove u text formi i programirali (citaj: prepisivali iz knjiga) neke igrice. :D Nesto tipa:
Code:


/        /
 /         /
  /          /
   /           /
   /           /
  /          /
 /         /
/        /
/        /
 /         /
  /          /
   /           /
    /            /
     /             /
      /              /
       /        /
       /        /
      /               /
     /              /
    /             /
   /            /
  /           /
 /    A      /

Ti si Formula A i vozis levo desno (stojis u toj liniji, a put krivuda)... trebalo je i prepisati te hiljade linija koda. :D Kasnije su dosle one sa "wow" grafikom, kao i Monkey Island. (morao sam ga spomenuti :) )

Bilo kako bilo, valjda se meni primila ta navika druzenja sa kockicama i ASCII grafikom. :D Pa ako je igra dobra, i ako je atmosfera super, meni grafika postaje totalno nevazna.
Iako volim nove igre sa movie-like grafikom i volim da oprzim neki CoD i sl, draze su mi te sitne igrice koje izbacuju mali dev timovi. :)


Recimo novija tog tipa je "Papers, please!". :) http://store.steampowered.com/app/239030/ (placa se)

Preporucujem i Robocraft! http://store.steampowered.com/app/301520/ (a moze i bez Steam-a, http://robocraftgame.com/download/ ) free je igra.
[ Sceka @ 14.11.2014. 18:11 ] @
Assassin's Creed Unity - Pa sta da kazem, izgleda fenomenalno ali obzirom na zahtevnost mozda je bolje zaobici ovu igru.



i7-4770, GTX 780 6GB OC (skoro 500€!), 16GB RAM, 24" Full HD monitor... i jedva radi na haj podesavanjima (kod komsije). A na manje izgleda totalno lose. Sama igra je bagovita do ]a]a. Ljudi na ulici utanjaju svaki cas pa se vrate, iskoce!, nakon desetak sekundi. Glavni lik isto! Zabode se u zgradi pa ne moze da izadje. U sekundi se igra izbaci pa nece da se staqrtuje nego mora da se resetuje kompjuter. Komande odjednom imaju lag tliko da se ne moze igrati... i jos mnogo toga.

Gledajuci trejlere i nesto malo kod ortaka bih rekao da su generalno uradili fenomenlno igru, bar kako izgleda. Ali obzirom na bagove, koji ce biti ispravljeni nekim pacem..., a najvise na zahtevnost o kojoj se inace mnogo prica na forumima nemam pojma kad cu je igrati. Ne pada mi napamet da samo zbog ove igre kupujem novu graficku karticu (nekada bih sigurno to uradio, sada ne), narocito kad moja trenutna odigra CoD Advanced Warfare sa podesavanjima sve na haj bez imalo problema. Sad samo ceka Far Cry 4, valjda ce to biti razumnije...




Pozdrav!
[ Sceka @ 22.11.2014. 14:03 ] @
Pa red je da neko napise nesto malo o Far Cry 4 najnovijem nastavku. Veoma lepo izgleda, nije mnogo zahtevna i sa apdejtom je reseno pocetnih nekoliko problema. U svetu su podeljena misljenja. Uglavnom su ili skoro extremno negativna ili vrlo pozitivna, ravnodusnih nema. Ima dovoljno noviteta da bude zanimljivo (wingsuit, "voznja" slonova, skoro pola igre je na snegu, helikopterčić...) a kolicina oruzja je skoro pa impresivna, mislim na raznovrsnost. Ima dosta oruzja sa prigusivacem sto je korisno, narocito automatskih pusaka... Sve u svemu, sve je kao i prethodni nastavak ali bolje. Meni se svidja to sto je najnelinearnija igra ikada. Svaki nivo/zadatak/misija... moze da se odigra na nekoliko nacina. U zavisnosti kome se prikloniti sledi takva varijanta nastavka. Neke nivoe je moguce preci bez ispaljenog metka ili ubijanja bilo koga. Uostalom, ima rivjua dosta pa da ne duzim. U svakom slucaju, moja preporuka za ovaj nastavak Far Cry serijala. Po meni, za mene - odlicna igra, a sto je vazno vrlo dugacka sa "mali milion" misija...!



I jedan od "bezbroj" gejmplejova.




Pozdrav!
[ mr. ako @ 23.11.2014. 05:40 ] @
Haha, bas sam danas video ovaj gif, izgledaju totalno lude mogucnosti sa novim "oruzjem". :D





Meni je citav Far Cry serijal odlican, jos od kad sam se odusevio sa prvim delom i onim otvorenim svetom i mogucnostima sto je igra pruzala, a koji su za to vreme, bili pravo osvezenje...
I ovaj deo je na listi za igranje, jednom kad dodje na red. :) Inace, grafika izgleda sveze, kao onda kada se pojavio drugi deo.
[ mmix @ 23.11.2014. 07:39 ] @
Bio je FarCry3 75% off za release ovog, taman sam jednu verziju u zaostatku
[ Sceka @ 23.11.2014. 11:07 ] @
Najjaca fora je sto nisam odmah ukapirao da su slonovi po difoltu na "nasoj strani" u smislu da se 'bore' sa "crvenim" trupama (bilo sa pojedincima ili vozilima ili grupom...) ali je zanimljivo kad se jasu i upravlja postupcima, od "trubljenja" kao objave ljutine do unistavanja vozila pa onda "ga njega" coveka uFati surlom i odbaci ili tresne o zemlju. A izdrzavaju isto ili vise od vozila. Nekoliko puta sam skontao da se "uzivim" u tome...

A izgled je nesto sto je sada vec uobicajeno jako dobro, ponasanje protivnika je veoma nepredvidivo a sad su i pojacali zonu primecivanja i brzinu reagovanja u odnosu na prethodni deo. Voznja helikopterom, cisto onako radi razonode a svuda, je bas zadovoljstvo jer su teren bas lepo i prilicno logicno uradili a cak su mislili i na visinu - kad se dostigne odredjena tacka pocinje pistanje upozorenja i gubi se kontrola nad letilicom. Ma meni se svidja i to prilicno... A, kao sto rekoh, instalira se pa natenane moze bas dugo da se igra. Malo me nervira sto u toku voznje ako se oduzme "gas" vozila postaju nekontrolisana i to po malo nelogicno ali ipak se moze izvuci iz svih situacija dodavanjem "gasa" ma kako se cudno vozilo ponasalo - sto ima logike iz realnog zivota. Samo je steta sto nemam analogni dzojstik ili neki volan (jos bolje) jer bi tada bio pravi dozivljaj. I tako...

Da, obavezno apdejtovati na verziju 1.3 ili noviju jer verzija 1.0 ima dosta problema a i izgled je najmanje 30% losiji, kao i upravljivost!


Pozdrav!
[ Sceka @ 11.12.2014. 19:21 ] @
Obzirom da ce se krajem Januara pojaviti GTA V za PC jedan lep tizer (malo duzi) nije na odmet pogledati u casovima dokolice... Ovo izgleda bas dobro, a i uvedena je varijanta prvog lica... ponasanje slucajnih prolaznika/likova... ma sve mi se svidja, mnogo. Samo da ne bude neka varijanta zahtevnosti da odustanem kao od Asasina...




Pozdrav!
[ Fedya @ 11.12.2014. 19:29 ] @
Ajd da neko na ovoj temi da i neku pravu preporuku :)

Ja se razbih ovih dana od Dragon Age: Inquisition. Preko 40 sati sam vec igrao a nisam ni zagrebao povrsinu.

(tip: ako pocne da smara na pocetku znaci da ste ostali u Hinterlands-u previse... samo napustiti tu zonu sto pre i igra postaje fenomenalna)
[ Sceka @ 11.12.2014. 23:03 ] @
Pa napisi nesto o samoj igri, daj neke linkove, malo slika... Jel' to toliko tesko?


Pozdrav!
[ Sceka @ 11.12.2014. 23:45 ] @
Recimo ovde izgleda jako lepo...



A koje su zahtevnosti prisutne za PC verziju?


Pozdrav!
[ Sceka @ 23.12.2014. 14:06 ] @
Nije losa igra, moj utisak nakon nekoliko dana pokusaja igranja. Kazem "pokusaja" jer me izludjuje to sto mora da se drzi desni klik da bi lik kojim rukovodim isao tamo gde pomeram misa - sto je toliko uobicajeno da je postalo refleksno. Ima li neko resenje, predefinisanje dugmica, setovanje... da to radi onako 'normalno a da ne mora uz "W" da se drzi pritisnut i desni klik? Hvala na pomoci ako je bude.

Inace, igra je izgledom dosta losija nego sto sam mislio. Pokreti likova (svih) su malo previse "kompjuterski" za moj ukus a u danasnje vreme. Sama staticna slika nije losa, cak na momente fenomenalno izgleda (recimo sneg je fenomenalno uradjen...) ali cim se krene nekako gubi tu draz "dobre slike". Svidja mi se sto je obimna, dugo ce moci da se igra, sama prica nije losa, nista mi ne secka, ucitavanja su brza i to bi bilo to sto se tice pozitivnih strana igre. Sve ostalo je neki prosek u odnosu na novije naslove. Na primer "Watch Dogs" ili narocito Middle Earth Shadow of Mordor (kao nesto sto je na neki nacin najslicnije) je "pojam" sto se tice izgleda a narocito pokreta likova u igri (sto je meni dosta bitno).

Znaci, samo moje licno misljenje!


Pozdrav!
[ Fedya @ 05.01.2015. 18:27 ] @
Manje vise sve sto je izaslo iz Ubisofta ove godine je totalno @#$@#$ (AC:Unity je najgore od svih), i treba izbegavati.

Zaista je losa praksa da im dajemo pare dok se ne opamete. Zbog toga ja ne bih preporucivao kupovinu ni FC4, igra je manje-vise ista kao FC3, isti engine sve isto, samo sitne izmene koje ni blizu ne vrede 60 eura... Mozda da je expanzija za 10-15 eur pa jos nekako.
[ Sceka @ 01.02.2015. 13:26 ] @
Dying Light (2015) - Preporuka za ovu igru. Ima tu svasta, od Assassin's-a pa na dalje. Danas je "moderno" sve sto je zombi postapokalipticno tako da se ova igra uklapa u to bas lepo. Nije laka, brzo se zamara i lik i oruzje, kinte ima cesto ali malo... U svakom slucaju preporuka iako je malo zahtevna (ne mnogo ali ipak jeste, mada nista ne secka, usporava... sa dobrim setovanjem).





Pozdrav!
[ Fedya @ 18.02.2015. 08:37 ] @
Darkest Dungeon... prvi put da sam kupio igru koja je early access, zvanicno nije zavrsena, ali i posle 20+ sati koje sam igrao, nisam nasao ni na jedan bug. Dodavace jos dungeon-a i item-a, ali gameplay je poprilicno stabilan, i igra je neverovatno zarazna i odlicno odradjena.

Svakom ko voli iole slican zanr toplo preporucujem.
[ Sceka @ 11.03.2015. 19:06 ] @
Assassin's Creed Rogue - najnoviji nastavak. Po meni mozda najbolji do sada. Sve "bolesti" resene, nije zahtevna igra, prilicno obimna, nema konja pa je malo smorno prelazenje velikih distanci u NY-u, recimo, ... ali sve u svemu dobra zabava. I desavanja na snegu su uradjena bas dobro... Preporuka sa moje strane.




Pozdrav!
[ mmix @ 11.03.2015. 19:32 ] @
U je, ja jos ni Pariz nisam instalirao Postali su gori od CoD
[ Sceka @ 11.03.2015. 19:58 ] @
Citat:
Postali su gori od CoD

Da, bre...! :) Samo sto se meni to svidja. Svaki cas neka nova varijanta neke igre je meni ok, da je takvih vise imalo bi se sta igrati kad nema sta da se igra... ono kad je zatisje! :)

Samo su sa Unity podbacili, mnogo.



Pozdrav!
[ AstralPro @ 15.03.2015. 22:55 ] @
Pozdrav, da li je ovo tacno za AC Rogue?

Core 2 Quad Q6600 2.4GHz
Athlon II X4 620
GeForce GTS 450
Radeon HD 5670 1024MB
2 GB RAM
Win 7 64
DX 11
11.6 GB
[ Sceka @ 16.03.2015. 13:32 ] @
Verovatno je tacno. Ja imam jaci hardver (i5...) i sve mi radi na maximumu bez ikakvog problema. Cak i borbe na moru sa puno dima pri kanonadi sa topova radi kao da nema dima, ma koliko brodova ucestvovalo. Enterijer desavanja su isto tako glatka...

Nemam pojma koliko frejmova ... nisam to gledao jer me ne zanima sve dok radi kao da je rec o "milion frejmova"...


Pozdrav!
[ Shadowed @ 20.04.2015. 09:51 ] @
Citat:
mmix:
Citat:
Shadowed:
Ako je ovo realtime render - svaka cas'. (Nisam odavno igrao neku "vecu" igru, pa i nisam u toku)


Nisi odavno u toku :)

Trebao si da vidis laru



Igrao sada za vikend i... odlicna je :) Nije to vise onaj stari Tomb Raider sa nivoima podeljenim u blokove, ali mi se svidja. Takodje, i radnja (bar koliko sam presao) je dobra. I, sto je najbolje, radi sasvim fino sa mojom ne-nesto-narocito grafickom (GeForce GTX 750).
[ Sceka @ 21.04.2015. 14:39 ] @
A na kolikom monitoru?

Mislim, znam da nije tema za to ali je neko zatisje pa... naime, ima sanse da dobijem neki monitor ali je 27" pa sam u dilemi da li vredi tako veliki monitor za igre. Odziv mu je 8 milisekundi i to "sivo do sivo". Imam stari Dell G2410 24" sa odzivom 5 milisekundi "crno do belo" i savrseno to radi (Full HD). Za ostalo mi nije bitno jer koristim jos dva monitora i navikao sam i na raspored monitora i na raspored desavanja na njima. Samo me zanima u vezi igara.

Ako nije prikladno za ovu temu moze da se brise...


Pozdrav!
[ Shadowed @ 21.04.2015. 14:55 ] @
Monitor je Dell U2412M. 1920x1200 (16:10) na 60Hz, IPS panel, 8ms odziv gray to gray.

No, ja nisam zahtevan gamer, imao sam 5god graficku koja je bila felericna i drajveri su pucali cim pokrenem neki 3D i od kako sam kupio ovu novu, igrao sam Watch Dogs i sada TR 2013.
Meni licno je, kao programeru, sa tehnicke strane zanimljivo da se ta grafika moze renderovati real-time ali mi je Tomb Raider bas fino "legla" za igranje
[ mmix @ 21.04.2015. 15:09 ] @
8ms g2g je prilicno los odziv za danasnji gaming monitor. Pri cemu su i tu verovatno nalagali za sve pare :) jer ne postoji standard za merenje gray2gray :) danasnji monitori imaju oko 1ms Gray-2-Gray to treba da ti kaze kolika je to lazarija. Black-to-white je ISO definisana mera i danas je svi kriju kao zmija noge. Verovanot jer mnogo odudara od te 1ms mere :)

Inace, imho, veci monitor od 24" za HD igranje ti ne treba, pitch od 0.3mm je sasvim ok za oko sa udaljenosti na prosecnom desku.
[ Fedya @ 21.04.2015. 15:11 ] @
Moj main monitor je 27" nemam problem da gejmam na njemu.
[ Shadowed @ 21.04.2015. 15:19 ] @
Citat:
mmix:
8ms g2g je prilicno los odziv za danasnji gaming monitor. Pri cemu su i tu verovatno nalagali za sve pare :) jer ne postoji standard za merenje gray2gray :) danasnji monitori imaju oko 1ms Gray-2-Gray to treba da ti kaze kolika je to lazarija. Black-to-white je ISO definisana mera i danas je svi kriju kao zmija noge. Verovanot jer mnogo odudara od te 1ms mere :)

Verujem, ali sam ja zadovoljan ovim sto imam. Jedino da ne znam sta cu sa parama pa da kupujem zbog "eto-tako, moze mi se" :)
[ Sceka @ 21.04.2015. 16:25 ] @
Citat:
Fedya: Moj main monitor je 27" nemam problem da gejmam na njemu.

Koja je native rezolucija?


Pozdrav!
[ Fedya @ 21.04.2015. 18:20 ] @
Klasika, 1920x1080.
[ Sceka @ 21.04.2015. 18:25 ] @
Oddworld New 'n' Tasty za PC. Meni se svidela, kao i ranije sve isto ali zarazno...





Pozdrav!
[ Sceka @ 05.05.2015. 23:28 ] @
The Talos Principle - Lepa razbribriga puzzle iz prvog lica. Pristojno lepa grafika, nije zahtevna, brzo se sve desava, malo mozganja u vreme kad se ceka da se pojavi nesto ljdski za igranje... Preporuka svakome za smirenje zivaca tokom neke pauze dok nesto radi pa se ceka da zavrsi...






Pozdrav!
[ Sceka @ 09.05.2015. 16:09 ] @
He, he, he... Kako prolaze nivoi sve vise je komplikovano (sto je i logicno, naravno) i sve vise mi se svidja mozganje... pocelo je lako, zabavno i po malo naivno a sad vec pocinje da bude malo i "cupavo"... Vredi probati Talos.


Pozdrav!
[ AstralPro @ 10.05.2015. 10:49 ] @
Pozdrav gejmeri, da li je neko igrao Wolfenstein the old blood?
ili Project Cars?
[ Sceka @ 10.05.2015. 19:00 ] @
Wolfenstein the old blood - veliki je red pred kasom pa sporo ide. Cekam da se rascisti linija pa onda.


Pozdrav!
[ AstralPro @ 13.05.2015. 08:03 ] @
Poceo sam da igram novi Wolfenstein presao sam sinoc tri chaptera odjednom 😊
Igra je fenomenalna, klasicna linearna pucacina slicno starom dobrom Serious Sam
U stvari ovo je jedina igra koja mi se dopada u poslednjih godinu dana.
Instalacija je velika ali nije zahtevna igra kod mene radi na 3,4 god starom racunaru.
[ Sceka @ 17.05.2015. 15:33 ] @
I ja brzo zavrsio. Malo sam se namucio sa onim stvorom na kraju (nikako da pogledam iz sebe... nije spojler...) ali sve sto si napisao - slazem se skroz. Mada za mene nije nabolja igra u poslednjih godinu dana preporuka i sa moje strane. Steta bi bila ne odigrati je, lepo izgleda i ima sve elemente igrivosti sa zanimanjem. Jedina moja zamerka je sto nije duza. Nekako, imalo je prostora za jos desavanja i u Zamku i u Selu. Ali ako to znaci da ce uskoro (relativno, naravno) biti jos neko izdanje/nastavak onda ok!


Pozdrav!
[ AstralPro @ 17.05.2015. 22:40 ] @
E kada li ce neko napraviti igru slicnu Quake 3 areni pa da igranje opet bude zanimljivo
[ Sceka @ 29.06.2015. 10:08 ] @
Portal Stories: Mel (2015) - nastavak... ne treba komentar za one koji su igrali prvi i drugi deo. Oni koji nisu ovo igrali moja preporuka je da bar prvo odigraju Portal 2 pa onda... a najbolje Portal 1 pa dalje, naravno. Za ovaj nastavak cu samo reci da je po mom misljenju najtezi, sto je i logicno.




Pozdrav!
[ gilopile @ 29.06.2015. 10:09 ] @
Igrao sam Portal 2 poodavno, i mogu reci da je vrh igrica. Teska, preteska u nekim momentima, ali opet zanimljiva i nema odustajanja kad se krene.

Nisam je presao. AKo je ta jos teza, bolje mi je da ne pocinjem, hehee
[ mmix @ 29.06.2015. 10:27 ] @
Portal 2 je vrhunski kad se igra coop

Mel je btw, community mod.
[ Sceka @ 29.06.2015. 10:29 ] @
Teza je jer nema ono "postepeno" nego od pocetka "tesko". Mislim, igra me odusevila jos od prvog dela jer ima malo "mozganja" u kombinaciji sa vestinom a u stvari je logicno resenje u pitanju i uvek prostije nego sto se misli. Za sada nema nista novo, sve kao i do sada, mada sam tek na trecem capteru (valjda ima pet ukupno). Ali zanimljivo, bas! Bar meni jeste.


Pozdrav!

EDIT
Citat:
Portal 2 je vrhunski kad se igra coop

Cuo sam da je stvarno tako. Ja ne volim online i multiplay varijantu u principu i nikada ne igram nista osim singla...
[ Miroslav Cvejić @ 29.06.2015. 10:39 ] @
Preporuka za Batman Arkham Knight.

Lično deluje bolje od svih prethodnih nastavaka zajedno.

(ako igrate na pravoj platformi, naravno)
[ Sceka @ 19.07.2015. 13:00 ] @
Mislim, sta reeeci - Serius Sam 3: BFE, ko je igrao ranije i ko voli takve stvari, sulud broj sumatuh kreatura, onda preporuka! Iako ne volim takvu vrstu besmislenog pucanja, nema nista drugo odavno pa poceh pre neki dan ovo. Prvo po difoltu tezina igre. Pa nakon pola sata "smanji dozivljaj", pa opet nakon nesto vise od pola sata smanjim na najnize "setnja po parku". I juce na onoj vrucini iako klima radi pocnem da se nerviram...

Ma, bre, ko voli - najtoplija preporuka!






Pozdrav!

[ Sceka @ 27.07.2015. 22:38 ] @
Ovo ce biti interesantno kad izadje, u septembru bi trebalo...




Pozdrav!
[ AstralPro @ 05.08.2015. 11:48 ] @
Citat:
Sceka:
Mislim, sta reeeci - Serius Sam 3: BFE, ko je igrao ranije i ko voli takve stvari, sulud broj sumatuh kreatura, onda preporuka! :) Iako ne volim takvu vrstu besmislenog pucanja, nema nista drugo odavno pa poceh pre neki dan ovo. Prvo po difoltu tezina igre. Pa nakon pola sata "smanji dozivljaj", pa opet nakon nesto vise od pola sata smanjim na najnize "setnja po parku". I juce na onoj vrucini iako klima radi pocnem da se nerviram... :)

Ma, bre, ko voli - najtoplija preporuka! :)




Pozdrav!



Ja sam prvih tri ili cetiri chaptera izdrzao na normal ali posle toga nema sanse. Moram sam da ukljucim GiveAll cheat i tad je opet jako tesko jer dolaze sa svih strana nemas gde da bezis :) Neke delove i po deset puta igram.
Igrica je vrhunska necete pogresiti.
[ mmix @ 05.08.2015. 12:05 ] @
Haha, za Serious Sama vazi "bezanova majka ne place" :)
[ Sceka @ 05.08.2015. 23:49 ] @
Poslednji capter, ukljucim sva varanja ovoga sveta, dodjem do Big Boss-a i nakon sat vremena odustanem, aninstalujem i ok.




Sad sam pri kraju sa Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, odlicna igra i preporuka iako i nije bas igra u pravom smislu te reci vec najava...







A najava je za Metal Gear Solid V: Phantom Pain kao em celu igru em najavljivana i pricano puno...







Pozdrav!
[ Sceka @ 16.08.2015. 13:40 ] @
Izasao je najnoviji nastavak "serijala" Batterfield - Battlefield Hardline (2015) - Potpuno van svega do sada, rec je o klasicnoj policiskoj seriji pretoceno u igru. Sve je kao da se gleda serija sa aktivnim ucescem. Nije lose, meni se svidja jer je potpuno drugacije a nisam se informisao ranije/unapred pa je ovo iznenadjenje, prijatno. Nista nisam dirao od setovanja osim invertovanja po vertikali. Sve radi osdlicno, sve klizi, grafika je odlicna, ja licno nemam ni jednu zamerku na samu ogru ali me izludjuje sto ne mogu da se prekinu "filmovi", a dugo traju. Ko voli ok, ima prica koja se prati... ali mene to smara. Kako god, preporuka sa moje strane.













Pozdrav!
[ Shadowed @ 16.08.2015. 15:09 ] @
Citat:
Sceka: Sve je kao da se gleda serija sa aktivnim ucescem. Nije lose, meni se svidja jer je potpuno drugacije a nisam se informisao ranije/unapred pa je ovo iznenadjenje, prijatno.

Pa si odlucio da svima ostalim a pokvaris iznenadjenje?
[ Sceka @ 16.08.2015. 16:26 ] @
Pa rekao sam da se ja nisam informisao pa sam iznenadjen. Generalno uopste nije iznenadjenje. Igra je izasla jos krajem marta ove godine i ima sve o igri na Net-u, na YT-u i rivjua i trejlera i Gameplay...

Tema je preporuka za igre, ja sam odigrao pola pa preporucio. Sta tu nije jasno?


Pozdrav!
[ Shadowed @ 16.08.2015. 18:15 ] @
Ko kaze da nesto nije jasno? Postavio sam ti obicno retoricko pitanje.
[ superbaka @ 16.08.2015. 18:30 ] @
jos uvek u beta fazi, ali igra se naveliko... jako zarazno, za razliku od WoT i WoA koji mi se uopste nisu svideli...

World of Warships
[ Sceka @ 16.08.2015. 21:06 ] @
Kad se procita ne zvuci retoricki nego ironicno.


Pozdrav!
[ Sceka @ 30.08.2015. 13:46 ] @
Crookz The Big Heist (2015) - Preporuka za sve a narocito za one koji vole ovakve igre. Odlicna grafika/slika, zanimljivi dijalozi, igrivost i upravljanje na zavidnom nivou. Zanimljivo ali prilicno tesko, svakim nivoom sve teze a, logicno, najteze je kad pocne vremensko ogranicenje. Tada se cini da je jednostavno nemoguce resiti zadatak. Prvi vremenski "cajtnot" sam resio a na drugom sam trenutno zaglavio jer sta god probam nema sanse da se ispostuje zadato vreme, "fali" mi bar minut... Igra zahteva strpljenje, strategiju i kombinatoriku. Moja preporuka.











Kratki film - - Neprevazidjeni Ron Jeremy > http://www.imdb.com/title/tt4574936/?ref_=nm_knf_t1



Pozdrav!

EDIT
Uspeo sam onaj tajm limit od 5 (pet) minuta da resim. Cak mi je ostalo i minut i devet sekundi, a bilo je cupavo...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 31.08.2015. u 01:18 GMT+1]
[ Sceka @ 19.09.2015. 22:28 ] @
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) - Preporuka za sve koji vole ovakvu vrstu igre. Po mnogim pitanjima zanimljiva, stepen "teskoce" ne postoji u standardnom smislu ali se moze izbrati pri svakoj misiji da li ce poceti ujutru ili uvece. Naravno, uvece je lakse, malo, jer je vidljivost daleko manja... Cela igra se moze proci na razne nacine pa sta ko voli. Oruzja ima uzasno mnogo, kinta i resursi se zaradjuju mislijama "sa strane" i prikupljanjem svega i svacega. Pomagaci su odlicni, zenski pomagac je "dobra riba" i korisna vrlo, konj je odlicno prevozno sretstvo, pas je veran kao i svaki pas u zivotu a robot je upotrebljiv i neki put nezamenjiv. Slika, kadrovi i prica - kao u nekom dobrom filmu a odlicni. Igrivost je na visokom nivou. Zanimljivo a mape su obimne, velike... Ma svaka preporuka za ovu igru.












Lepo pokazano sve od igre a namenjeno da zainteresuje.





Koliko vidim pojavio se "Mad Max", pa cemo videti vredi li. One najave vrlo obecavaju. Ako bude kao Metal Gear Solid V Phantom Pain, ili bolje eto jos dobre zabave...


Pozdrav!


[Ovu poruku je menjao Sceka dana 19.09.2015. u 23:39 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 19.09.2015. 23:26 ] @
Vreme je da se tema preimenuje u "sceka i sta se od igara pojavilo na torrentima".
[ Sceka @ 20.09.2015. 00:24 ] @
Ne nego je vreme da i neko drugi nesto preporuci. Ja preporucujem igre koje sam ili odigrao ili igram trenutno, kao sto je Metal Gear Solid 5 Phantom Pain (jos nije kraj). Uvek tako. Inace je tema na dobrom putu da zamre.

A sto se tice torrenta, pa i to sam objasnjavao nekoliko puta.


Pozdrav!
[ plus_minus @ 20.09.2015. 02:56 ] @
Šta si objašnjavao .. kako se skidaju torenti, koji program za torrent dwn je najbolji ili koji url-ovi daju najbolje trackere.. ?
Ae prepričaj nam, podseti nas.
[ Sceka @ 20.09.2015. 13:53 ] @
Ne vidim razlog da prepricavam narocito kad neko kao govori u ime svih (?!) ali 'ajde. Ne koristim torente za igre vec za druge stvari.

---

Konkretno a da bih mogao da linkujem kad bude trebalo:

Ja igre dobijam za dzabe sutra dan po izlasku u prodavnicu u Austriji, cesto dobijem opet dzabe sa sajta izdavaca pa skinem tako. A od pre par meseci sam u nekoj varijanti za muziku koja se koristi u igrama (i efekte okoline, sumove...) pa je jos lakse iako dobijam i neke igre koje me apsoluno ne zanimaju ali sta da se radi - instaliram, dodjem do onoga sto treba da cujem/ocenim/sugerisem... deinstaliram i tako redom.


Pozdrav!
[ plague @ 20.09.2015. 23:21 ] @
Molim ucesnike da se drze teme. Hvala.
[ AstralPro @ 03.10.2015. 18:56 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Vreme je da se tema preimenuje u "sceka i sta se od igara pojavilo na torrentima".


Jel problem sto Sceka predstavlja dobre igre?
Kome smeta neka napusti temu.

Da li je neko igrao Heroje 7?
[ Sceka @ 14.10.2015. 21:46 ] @
MAD MAX (2015) Jedna od igara koje su zanimljive i prilicno dugacke sto je retkost u danasnje vreme. Mapa je jedna jedina ali prilicno velika. Zadaci su brojni a sama prica nista posebno, odnosno i ne moze da bude jer je sama igra takva da diktira po sistemu "idi tu i tu, potuci se i prebijanjem ili oruzjem eliminisi svakog zivog ko je tamo, pokupi kintu, unisti sto je vise moguce, oslobodi..., vrati se nazad da primis nagradu". Voznja kolima je osnova kao i snaga glavnog junaka. Kinta je svuda ali je mala cifra pa se mora dosta toga "razbucati" da bi se imalo za nadogradnju a narocito nadogradnju kola/vozila. Sama voznja je malo problematicna u smislu upravljanja jer se nedovoljno brzo vracaju tockovi po pravcu, sto je vise nadogradjeno u smislu zastite samog vozila sporije se krece i nema potrebnu startnost (logicno) pa onda mora da se kupi bolji/jaci motor sto podrazumeva obavljanje "lokalnih" zadataka van glavne price... Mislim, klasicna igra te vrste ali ne u negativnom smislu receno.

Grafika, slika, kadrovi, okolis... sve je to uradjeno odlicno do fenomenalno. Vrlo slicno najnovijem filmu, masa detalja podseca na film, i ne samo detalja naravno. Upravljivost je odlicna, komande slusaju odlicno, odziv je dobar. Malo je ponasanje protivnika moglo da bude raznolikije jer uskoro bude predvidljivo ali to ne znaci da je lako, naprotiv! "Pesnicenje" koje rezultira smrcu protivnika je jedino resenje ali ni malo nije jednostavno a narocito nakon nekog vremena kad se ukljuce likovi koji su sposobni da pariraju i vrlo tesko se savladavaju. Naravno, resenje je pistolj (jedino oruzje MAX-ovo) ali je ogranicen broj municije... Kad je u vozilu tu je jos i snajper (vrlo korisno, cesto potrebno) koji se koristi iskljucivo iz vozila a pomocnik upravlja sa harpunima koji su ujedno i jajjace oruzje u igri.

Da ne davim vise, preporuka za ovu igru. Nije iznevereno ocekivanje koje je najavljivano. Bice onih koji su ocekivali vise, ja licno ne vidim sta bi vise trebalo da ima ovakva igra.













Pozdrav!
[ Sceka @ 22.11.2015. 01:18 ] @
Call of Duty Black Ops 3 (2015) - Sta reci osim "preterali su". Obzirom na ono sto je bio pocetak, ovo sada nema nikakve veze. Naravno, sve se menja a u zavisnosti od vremena u kojem zivimo i prilagodjava ali po mom misljenju ovo je malo preterano. Preterano jer lici na svaku drugu igru po svim pitanjima (hint Srysis...) i u principu ne odvaja se po CoD "pravilu". I ne kazem da je to nesto loose ali meni licno je bez veze.

Sama igra je odlicna po pitanjima grafike, ponasanja, kadrova, price... mislim, ima apsolutno sve sto se danas moze podvesti pod "hit pucacina". Mozda malo smetaju dve stvari, prvo - kratka je i to prilicno. Drugo - opet po mom misljenju, preterali su sa "fantazijama" a narocito pri kraju. Da ne pricam vise jer je to jedna vrsta spojlera. Kako god najvise negativnih kritika je igra dobijena zbog strasno lose optimizovanosti, narocito sa i5 procesorima. Generalno Intel je u problemu. Ja sa i5 4440 nisam mogao da pocnem da igram koliko je kocilo, seckalo (vrlo slab izraz), smrzavalo... sve dok nikje izasao neki patch za piratsku verziju koji sam nekako upotrebio (nemam pojma kako tacno, sta sam sve radio, ali je nakon skoro sat vremena proradilo). A svakako je hardverski zahtevna.

Preporuka za ovu igru u svakom slucaju, i jos jednom - steta sto je kratka ali to je neka fora u danasnje vreme, valjda...






Pozdrav!
[ Nebojsa Petrovicc @ 23.11.2015. 14:10 ] @
pozdrav da li neko moze da preporuci neke igrice a da nisu sportske za moj komp posto se ja bas ne razumem ali evo na primer pes 2013 odlicno radi na high podesavanjima, pes 16 ok radi na medium podesavanjima.

Graficka NvidaGeforce 9400 GT 1gb
Ram 3gb
Cpu: intel dual core 2.6
[ dusanboss @ 05.12.2015. 00:34 ] @
Mogu da ti preporučim da promeniš grafičku pošto ti je ona "usko grlo" na kompu. Do tada probaj F.E.A.R. sve delove.
[ bojmel @ 10.12.2015. 15:43 ] @
Civilizatio 5. Jest da nije nova ali su je tako odradili da mislim da neće biti bolje od ovog tipa igara
[ Sceka @ 18.12.2015. 12:59 ] @
Assassin's Creed Syndicate (2015) Najsveziji nastavak... i nema tu sta da se kaze. Ako se ima dobra konfiguracija izgleda fenomenalno. Mislim, radice nekako i sa nekom slabijom grafickom karticom ali ne ispod GTX varijante, radice, moci ce da se igra ali pravi dozivljaj je tek sa karticama koje su red velicine preko 200€. Sama igra je ponavljanje vec vidjenog bez obzira na nove stvari koje su uvedene. Sto ne bi trebalo da smeta onima koji inace vec vole Assassin's Creed a za one koji sa ovim delo tek pocinju bice dosta zanimacija jer igra traje mnogo duze od danasnjih varijanti "hitova"... U svakom slucaju moja preporuka za Assassin's Creed Syndicate.



Trebala bi mi mala pomoc u vidu informacije. Ako neko vec igra a koristi neki 5.1 zvucni sistem sa pravilno postavljenim zvucnicima, pri nalazenju "Secretst of London" predmeta, kad se pridje toj maloj muzickoj kutiji cuje se klasicna melodija karakteristicna za muzicke kutije. Meni treba informacija o dozivljaju koji igrac ima kad cuje tu melodiju, da li je "Mono" - samo sa prednjeg para kutija, ili je samo sa zadnjeg para kutija, ili se cuje sa svih kutija? Ako se cuje sa svih kutija, da li se zvuk pomera po panorami dok se prilazi a u zavisnosti od polozaja, i ako se zvuk pomera, da li je logicno pomeranje u odnosu na vizuelno (ako je muzicka kutija napred levo da li i zvuk/muzika bude napred levo...)? Zahvaljujem.









Pozdrav!
[ Frojd28 @ 23.12.2015. 21:17 ] @
Assassin's Creed Syndicate. Slazem se sa svim sto je Sceka napisao.
[ Sceka @ 28.12.2015. 14:55 ] @
Jedna "slatka" igrica za razbibrigu, moze se igrati dugo, neoptreceno... :) Valhalla Hills (2015) Preporuka za ovu igru. :)



Citat:
Valhalla Hills is a building strategy game in the tradition of games like The Settlers or “Cultures”. The player has to lead his outcast Viking heroes to the top of a mountain, where a magical portal is leading to Valhalla. But to do so the Vikings need to do one thing first: Survive!






Pozdrav!
[ Sceka @ 12.02.2016. 20:55 ] @
Izasao je Dying Light The Following (20016). Van grada, velika mapa, neka nova oruzja, vozilo... Preporuka sa moje strane.

Citat:

What’s Dying Light: The Following?

Dying Light: The Following is a massive expansion to Dying Light and the untold chapter of Kyle Crane’s story.
Take to a vast new area that will transform your Dying Light experience through new game mechanics, environments
and challenges on top of the established core of what made Dying Light a break away success for millions of players around the globe.


Citat:
Key Features

New Map | As Big as Dying Light For the first time, you’ll go outside the quarantine zone only to get thrust into a hazardous outback overrun by the infected and populated by pockets of survivors who consider outsiders just as threating. With a region the size of all Dying Light maps combined, Dying Light: The Following is choke full of new environments, characters, quests, and secrets to discover.

Drivable Vehicles | Your Deadliest Weapon Yet Break pursuits and travel through the quarantine like never before. All-terrain dirt buggies are going to be your key tool to survival and getting around this hazardous countryside. Level up your new Driver Rank skill tree and upgrade your ride to create your most deadly and effective weapon yet. Fully customizable with specialized weapons, attachments, decals and paint jobs, your buggy is going to be your one-way ticket to zombie smashing mayhem.

New Story | Where Will the Outbreak Go? Players will again take the role of Kyle Crane, and will be thrown into Harran’s outback region, rife with the infected, where they’ll encounter a mysterious, and seemingly all-powerful cult, capable of changing the face of Dying Light’s world. To infiltrate and unravel dark secrets of The Following, Kyle Crane will need to face all-new challenges and use his abilities to the limit.

Non-Linear Progression | Trust is Something You Earn To get close to the cult and unravel their secrets, players will need to earn the trust of the locals. Through various missions and tasks, players will be able to choose their own path for infiltrating the inner circles of the cultists. As you earn more trust, you’ll be granted more imperative tasks along with access to dark cult secrets which will help unravel the mystery that has taken hold of this once serene land.





Pozdrav!
[ Sceka @ 04.03.2016. 23:04 ] @
Far Cry Primal (2016) - nisam jos dobio ali sam gledao malo kod ortaka i zanimljivo mi deluje. Sve je bas primitivno, lepo izgleda, pokreti... sve je, po meni, dobro. Veliko osvezenje u eri modernih pucacina. Mislim da ce biti dobro primljeno kod svih.







Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao Sceka dana 05.03.2016. u 00:24 GMT+1]
[ gilopile @ 06.04.2016. 11:02 ] @
Ma sve je to krs krseva, sve na isti fazon.

Samorost 3 je vrh :) Od likova koji su pravili nezaebiv Machinarium.

[ Melaniezweig @ 12.04.2016. 11:30 ] @
Pirate Legend - One Piece online 2.
jel probao neko ovu? legend.risengame.com
[ Caki zemljoradnik @ 06.07.2016. 14:33 ] @
Ko je voleo da igra S.T.A.L.K.E.R. može da proba Lost Alpha mod. Fenomenalno odrađena priča sa puno sadržaja. Ja sam je odradio do kraja bez nekih većih problema sa bagovima. Igra je free za skidanje i nije potreban originalni Stalker. Koga zanima, lako može da nađe na netu...




[Ovu poruku je menjao Caki zemljoradnik dana 07.07.2016. u 16:40 GMT+1]
[ Caki zemljoradnik @ 07.07.2016. 16:18 ] @
Ista ekipa je, uz dozvolu vlasnika, preradila i prilagodila savremenim konfiguracijama i stari dobri Pirates of the Caribbean. Pirates of the Caribbean: New Horizons mod sada uz originalan storyline ima još 5-6 novih koji obuhvataju različite istorijske periode. Skidanje velikog moda je besplatno ali ovaj put je potrebno predhodno instalirati originalnu igru.

[att_img]
[ Sceka @ 04.08.2016. 13:17 ] @
Lethe Episode One (2016)



Citat:
Lethe is a first person adventure with survival horror elements. Explore an atmospheric and frightening world and uncover the dark secrets of your origins...


Preporuka za ovu igru. Nije mnogo zahtevna a instalacija je samo oko 1,5 giga, i obzirom da je tako mala u odnosu na danasnje igre cija instalacija se meri desetinama gigabajta ova izgleda fenomenalno. Vrlo je jednostavna, atmosfera je primerena i odlicno uradjena, nema nikakva mapa pa je to malo frka jer hodnika/prostorija ima prilican broj a sve je slicno... ali nije neki problem. Ono sto je mene bukvalno odusevilo je to sto za razliku od ostalih, "modernih, trendovskih...", igara nema nista predimenzionirano i "slag na tortu" - na kraju nema "big bosa" koji je nenormalno veliki i nenormalno jak i potrebno je nenormalno i besomucno unistavati tastaturu i misa... Ovde je to uradjeno mirno, logicno i u skladu sa celom pricom. Malo je problem zvuk jer nema mnogo opcija, zapravo ima samo nekoliko, a po mom misljenju je dosta toga lose izbalansirano (sto sam i naveo u "recenziji/izvestaju", a radi toga sam i dobio igru...) i nije moguce menjati, podesiti. Sveukupno zvuk je primeren zanru i atmosferi, slika je savrsena u odnosu na velicinu i zahtevnost, prica je dobra, izvodjenje lagano/odlicno. Zakljucak, moj, je - preporuka za ovu igru.




Pozdrav!
[ Sceka @ 31.08.2016. 13:27 ] @
Obduction (2016)



Citat:
Obduction is an adventure video game developed by Cyan Worlds. Obduction is considered a spiritual successor to Cyan's previous adventure games, Myst and Riven.


Jos jedna igra "prezivljavanja" ali ovaj put daleko obimnija, vrlo teska ali i vrlo zanimljiva, prakticno nema nikakva mapa a neki uredjaji teleportuju prilicno daleko pa se covek lako pogubi, odlicno osmisljena i odlicno izgleda. Nema sejva ali to nije problem jer prakticno ne postoji trenutak da ne moze da se "izvuce iz nevolje". Moja preporuka za svakoga ko voli resavanje problema u kombinaciji sa misterijom i fantazijom. U linkovima je dovoljno da se vidi o cemu se radi. A radi pravog uzivanja potrebno je da se ima dosta memorije i prilicno jaka graficka kartica a procesor makar i5 i to je, po meni, jedini minus ove igre.





Pozdrav!
[ Sceka @ 23.09.2016. 13:42 ] @
Pre nekoliko dana me zovne ortak da dodjem da vidim kako radi GTX 1080 (neka Founders Edition verzija, ostalo je i7 4790k, 16GB RAM, SSD za C:\, SSD za D:\Games\, 24" Full HD monitor) koju mu je doneo rodjak dan pre. Nije tema u vezi kartica ali jeste u vezi igara. A ja sam kod njega igrao DOOM (2016). Igrao sam ja a ortak gledao jer ima povredjenu ruku, zglob sake. Sve je setovano po difoltu, kako je preporucila igra, nije sve na maximumu ali skoro sve. Igra izgleda mnogo dobro po svim pitanjima, mozda (po meni, za mene) i najbolje sto je do sada izaslo za PC. Nije laka ali ima strasno puno svega uokolo a protivnika, "spodoba", ima jako puno. Dobra stvar je sto kad se pobiju svi koji su predvidjeni za odredjenu scenu (uslov da se ide dalje) moze da se ostane i dalje pa da se dopuni do maximuma sve sto treba, i uzme novo oruzje ako ga ima, ali i da se "razgleda" i zaviri svuda. Meni se svidja jer su stvarno uradili mastovito i neki prizori su prelepi. Znaci - moja preporuka za ovu igru. Nemam pojma kako bi to radilo i izgledalo sa nekom drugom karticom/konfiguracijom ali svakako treba probati.

(odigrao sam nesto oko trecine, sad su ortaku skinuli te bandaze pa on igra a ja gledam )






Pozdrav!
[ dusanboss @ 24.09.2016. 00:06 ] @
Šćekiću nisam znao da si gejmer. Al si mi čudan bre kad pišeš ovako :). Voliš horore? Meni je to omiljeni žanr. Sad ću da probam ovaj "Lethe".

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 24.09.2016. u 02:19 GMT+1]
[ Sceka @ 12.11.2016. 22:59 ] @
Call of Duty: Infinite Warfare (2016). Relativno dugo najavljivana, pa... vredelo je cekati. Citam neke komentare na forumima, ne gejmerskim nego "regularnim" pa samo podforumi o igrama, i ne mogu da shvatim da postoje neki koji se izjasnjavaju sa "djubre", "nije vredno instaliranja", "nevidjena glupost" i slicno. Zapazio sam jer za razliku od isto tako citnja stranih foruma (foruma po istom principu - gejmerske forume ne posecujem) nema takvih navoda.

Ima jedna prednost u odnosu na ostale igre novije generacije. Uzasno je zahtevna ali samo ako se hoce lep izgled. Lepo izgleda tek sa najjacim grafickim karticama. Jedini uslov je da procesor bude makar u rangu i5 (sto noviji) i da se ima bar 8 giga rama i moze da se igra potpuno glatko, nema seckanja, trzaja, kocenja, cekanja... Znaci, ja jos uvek imam i5-4440, GTX 650 OC 1GB, 8 giga rama, nemam SSD vec Seagate ST1000DM003 hard, stari Dell 24" monitor - i sve radi kao sam napisao u prethodnoj recenici. Nista nisam dirao u setovanjima osim sto sam iskljucio blur jer to uradim kad god setovanje dozvoljava. Sve je onako kako je pri prvom pokretanju igre "sama igra" odlucila/setovala. Znaci moze da se igra, cak je sinrono i audio/video u svim kat scenama i inace u igri kad se neko nekom obraca. A likova ima nevidjeno mnogo...

Pravo uzivanje sam imao priliku da osetim kod ortaka koga sam pomenuo u prethodnom postu, GTX 1080 i ostalo iz konfiguracije jer nista nije menjao od Doom-a. Ni on nije dirao nista a igra je "prepoznala" i stavila sve na haj. A uzivanje je evidentno, pocev od detalja na oruzju, pa detalja na facama, pa pokreti i napisano na panoima i zastavama i ceduljicama... Znaci, ko ima tako neku konfiguraciju moci ce da uziva u igri bez problema.

Sama igra, igrivost, prica, kadrovi, scene, tezina, AI... meni je sve to mnogo vise od "zadovoljavajuce". Narocito jer ima jako puno desavanja u svemiru, kako voznje letilicom i dueli tako i solo. Ni malo laka igra u svakom slucaju ali ima dobro organizovano pamcenje/sejvovanje cekpointa pa se moze igrati bez nekog nerviranja, ja igram na normal nivou. Na tlu i inace gde god ima gravitacije je isto skoro pa savrseno po svemu. Oruzja ima dovoljno ali treba "mudro" izabrati jer ne moze svaki protivnok da se "ubije" sa bilo kojim oruzjem, najtezi su retki ali mukica.

Face nekih likova su vrlo prepoznatljive iz raznih serija/filmova...

Znaci, svakaka/topla preporuka za ovu igru sa moje strane, presao sam vise od pola (nije kratka kao mnoge danas).







Pozdrav!
[ Sceka @ 11.12.2016. 13:23 ] @
Quern - Undying Thoughts Jos jedna „a non-linear puzzle adventure with first-person narrative” igra. Mala instalacija ali prilicno zahtevna ali onda sve bas dobro izgleda. Odlicna prica, lepo i mastovito razradjena a sama igra teska i dugacka. Ja sam uglavnom igrao tako sto dodje komsija pa zajedno „mozgamo”, prvi put tako nesto radim i zanimljivo je mada tesko da bi bilo sta drugo uopste imalo smisla igrati na takav nacin. A „mozgalice” su odlicno smisljene, svaka ima i svrhu, logicno, ali i odlicno uradjeno izvodjenje kao i animirano resenje. Sve lepo izgleda, zvuk je odlican, Muzika diskretna, odgovarajuca i ne smeta. Moja preporuka za ovu igru, narocito onima koji vole dobru pricu i resavanje zagonetki/problema.











Pozdrav!
[ Sceka @ 18.01.2017. 11:46 ] @
Vec je pisano i ovde na temi a i inace na Internet-u mnogo ima o igri Far Cry Primal pa samo da kazem da preporucujem ovu igru. Po svim pitanjima je dobra, ja nemam ni jednu zamerku. Zahtevnost je pristojna, ja sa mojom konfiguracijom bez problema i bez zastoja, laga... - sve na haj, privodim igru kraju (i5-4440, GTX 650OC, 8 giga rama, nemam SSD, na DELL 24" monitoru, W10...).


Pozdrav!
[ Sceka @ 10.02.2017. 13:38 ] @
Battlefield 1 - igra dugo ocekivana i najavljivana. Nemam nista da kazem osim da preporucujem po svim pitanjima jer je sve dobro. Ali kratka, mnogo. Sve se zavrsi za par dana, oni koji vole mnogo da igraju u cugu verovatno mogu da zavrse i za jedan dan (popodne i malo u noci...). Odlicna prica, meni se retko desava da procitam sve i da pogledam sve kat scene a ovaj put me zainteresovalo jer ima tu neku setnu notu koja je na lep nacin donesena. Dosta simbolike i pripovedackog nacina, meni je to lepo slozeno. Ni malo zahtevna iako je velika instalacija. Igriva i zanimljiva. Od mene toliko, i jos jednom preporuka.












Watch Dogs 2 - sve isto kao u prvom delu, nema se sta pricati o igri. Osim da nije zahtevna kao prvi deo.





Pozdrav!
[ shele92 @ 21.03.2017. 10:19 ] @
Citat:
CoyoteKG:
jel probao neko ovu?

http://2kokice.com/igre/limbo-2011/#more-10907


Odlicna
[ mmix @ 22.03.2017. 23:32 ] @
Limbo je odlican,
A "nastavak" Inside je jos bolji.

Samo se spremite za WTF kraj, haha

[ plague @ 24.03.2017. 10:03 ] @
@mmix Hvala za ovo. Limbo je po meni jedna od najboljih igara ikada napravljena. Lici mi vise na stare existencialnije filmove nego na modernu igru. :) Pogledacu nastavak sada.
[ Sceka @ 23.04.2017. 13:30 ] @
Mass Effect: Andromeda. Jednostavno nema se tu sta reci. Ko je igrao ranije ovaj „nastavka” je podrazumevan. Za sve ostale moja licna preporuka po svim pitanjima.








Pozdrav!
[ AstralPro @ 15.05.2017. 19:40 ] @
Za ovaj Mass Effect treba malo ozbiljnija masina...
[ Sceka @ 16.05.2017. 20:29 ] @
Pa sad... u danasnje vreme je moj kompjuter vec slaba masina, i5-4440 8GB GTX 650 OC, ali igra je odlicno izgledala na srednjem nivou setovanja i bez seckanja ili bilo cega sto smeta igranju.

Kod komsije koji ima najnoviju generaciju i najjaci i5 16GB GTX 1050 i na najvisem setovanju je mala razlika - u odnosu na Just Cause 3 gde je razlika u svemu i po svemu bas velika, kod igre Doom je razlika evidentna ali nista znacajno ... ... Hocu da kazem da je najbitnije kako je sama igra optimizovana, da li je sa konzola...

Kako god, ovaj nastavak Mass Effect-a bas vredi jer je igra prilicno dugacka, mnogo duza nego ostale u danasnje vreme, sve izgleda mnogo dobro, posebno je dobro uradjen svet h-047c gde se ne izlazi iz vozila a sila teze je mala...

Da... odigrao sam celu kao Scott Ryder na „normal” pa onda kao njegova sestra Sara Ryder na najvecem nivou tezine ali sa Trainer-om i samo glavnu pricu. Bez Trainer-a na najvecem nivou tezine bi bila frka nevidjena... :)


Pozdrav!
[ Sceka @ 05.07.2017. 19:37 ] @
Sniper Elite 4. Najnoviji nastavak. Lepa i dugacka igra. Sve je podignuto na malo veci nivo. Preporuka u svakom slucaju. Nije zahtevna, ja odigrao na konfiguraciji iz prethodnog javljanja, DX12 varijanta.






Pozdrav!
[ AstralPro @ 30.10.2017. 21:57 ] @
Titanfall 2
https://g.co/kgs/MFy7J3

Jedna od boljih pucacina, odlicna grafika i solidna radnja.
Nije teska ni na najtezem nivou i brzo se prelazi ali ipak igra za svaku pohvalu zbog dinamike i detalja.
Sto se tice zahtevnosti bez problema na Amd ryzen 5 1600 8 gb ddr4 ssd hyperx i sa prosecnom grafickom od 1gb ddr5 u 1080p rezoluciji na medium.
[ AstralPro @ 27.02.2018. 22:37 ] @
Citat:
Sceka:
Pre nekoliko dana me zovne ortak da dodjem da vidim kako radi GTX 1080 (neka Founders Edition verzija, ostalo je i7 4790k, 16GB RAM, SSD za C:\, SSD za D:\Games\, 24" Full HD monitor) koju mu je doneo rodjak dan pre. Nije tema u vezi kartica ali jeste u vezi igara. A ja sam kod njega igrao DOOM (2016). Igrao sam ja a ortak gledao jer ima povredjenu ruku, zglob sake. Sve je setovano po difoltu, kako je preporucila igra, nije sve na maximumu ali skoro sve. Igra izgleda mnogo dobro po svim pitanjima, mozda (po meni, za mene) i najbolje sto je do sada izaslo za PC. Nije laka ali ima strasno puno svega uokolo a protivnika, "spodoba", ima jako puno. Dobra stvar je sto kad se pobiju svi koji su predvidjeni za odredjenu scenu (uslov da se ide dalje) moze da se ostane i dalje pa da se dopuni do maximuma sve sto treba, i uzme novo oruzje ako ga ima, ali i da se "razgleda" i zaviri svuda. Meni se svidja jer su stvarno uradili mastovito i neki prizori su prelepi. Znaci - moja preporuka za ovu igru. Nemam pojma kako bi to radilo i izgledalo sa nekom drugom karticom/konfiguracijom ali svakako treba probati.

(odigrao sam nesto oko trecine, sad su ortaku skinuli te bandaze pa on igra a ja gledam :) )





Pozdrav!


Ne mogu da verujem da je igra ovoliko teska .Igram na trecem nivou tezine Ultra Violence i bilo je zabavno do predzadnjeg nivoa sad ginem po 20 - 30 puta po checkpoint-u i gubim zivce...
Ne smatram sebe ni za dobrog ni loseg igraca First person shooter-a , igram 18ak godina od Quake 3 arene pa ovamo ali Doom 2016 nema sanse da prosecan covek igra na Nightmare. Preterali su.

Ovo sam procitao na jednom forumu sto se tice tezine igre:

I'm Too Young To Die - easy mode, for wusses.
Hurt Me Plenty - normal mode, for players new to Doom or shooters.
Ultra Violence - hard mode, for old-school Doom players
Nightmare - really hard mode, for true Doom veterans, said to be damn hard
Ultra Nightmare - ultra-mega hard mode, for sadomasochists or psychopaths with a death wish. It has permadeath, so you get only ONE shot at completing the campaign.

A secret difficulty, Ultra-Nightmare, unlocks upon beating the game, and only allows players to beat the game with a single life. After that, it's over.
[ Screaming Eagle @ 15.03.2018. 18:03 ] @
https://www.tiberiumalliances.com/home

Server Maintenance on Thursday March 8
2018-02-28 13:01:45

bannerMaintenance

Attention Commander!

A maintenance will be performed on next Thursday, March 8, from 7:00 a.m. to 4:00 p.m. UTC, wich is why some worlds will be offline for about 60-120 minutes, each.
This will bring patch 18.1 to the worlds.

The affected worlds are:

World 3
Welt 2
Welt 3
Welt 4
World 12 (Europe)
World 14 (Europe)
World 19 (USA West Coast)
World 21 (Europe)
World 1 Italian
World 2 French
World 2 Italian
World 2 Spanish
World 2 Polish
World 2 Portuguese
World 2 Russian
World 2 Turkish
World 2 Dutch
World 2 Brazilian
World 24 (Europe)
World 25 (USA West Coast)
World 26 (USA East Coast)
World 27 (Europe)
Welt 7
World 3 French
World 28 (USA East Coast)
World 29 (Europe)
Welt 8
World 3 Spanish
World 31 (USA West Coast)
World 32 (USA East Coast)
World 4 French
World 33 (Europe)
World 34 (Europe)
World 3 Brazilian
Welt 11
World 36 (Europe)
World 4 Spanish
Welt 12
World 43 (Europe)
World 1 Ukrainian
World 1 Swedish
World 1 Slovak
World 1 Romanian
World 1 Norwegian
World 1 Hungarian
World 1 Finnish
World 1 Danish
World 1 Czech
World 1 Arabic
World 6 Russian
Welt 16
World 6 Spanish
World 4 Polish
Welt 17
World 7 Russian
World 7 French
World 3 Turkish
World 4 Portuguese
World 8 Russian
Welt 19
World 54 (Europe)
Welt 20
World 9 Russian
World 8 Spanish
World 5 Polish
World 8 French
World 3 Dutch
Welt 21
World 6 Polish
World 63 (Europe)
World 10 Spanish
World 6 Brazilian
World 64 (USA East Coast)
World 65 (USA West Coast)
World 7 Brazilian
World 67 (USA East Coast)
World 7 Polish
World 14 Russian
World 11 Spanish
World 2 Czech
Welt 27
World 72 (Europe)
World 13 Spanish
World 11 French
World 3 Italian
World 14 Spanish
World 78 (Europe)
World 80 (USA East Coast)
World 81 (Europe)
World 2 Hungarian
World 12 French
World 17 Russian
World 84 (Europe)
World 5 Turkish
World 85 (Europe)
World 86 (USA East Coast)
World 87 (Europe)
World 18 Russian
World 10 Brazilian
World 5 Dutch
World 10 Polish
World 4 Italian
World 92 (USA West Coast)
World 93 (Europe)
World 11 Brazilian
World 14 French
World 17 Spanish
World 2 Romanian
World 2 Slovak
World 5 Portuguese
World 97 (Europe)
World 12 Brazilian
World 99 (USA East Coast)
World 2 Swedish
World 103 (Europe)
World 21 Russian
World 19 Spanish
World 108 Classic (USA West Coast)
Tiberian 3 (Europe)
Firestorm 2 (Asia Pacific)
Tiberian 5 (Europe)
Tiberian 6 (Europe)
Tiberian 9 (Europe)
Tiberian 11 (Europe)
Tiberian 12 (Europe)
Tiberian 13 (Europe)
Speedworld 1 (Europe)
Wrath 7 (Americas)
Tiberian 14 (Europe)
Firestorm 7 (Asia Pacific)
Veteran World 2016
Tiberian 16 (Europe)
Tiberian 17 (Europe)
Speedworld 2 (Europe)
Tiberian 18 (Europe)
Tiberian 20 (Europe)
Wrath 12 (Americas)
Veteran World 2
Tiberian 22 (Europe)
Wrath 14 (Americas)
Tiberian 23
Wrath 16
World Championship 2017
Tiberian 26
Veteran World 3
Wrath 17
Tiberian 27
Tiberian 28
Wrath 18 (Americas)
Tiberian 29
Wrath 19
Wrath 20
Firestorm 8
Tiberian 31
Tiberian 32
Wrath 21
Veteran World 5

Vidte,Dodjite, Pobedite :D
[ Branimir Maksimovic @ 24.04.2018. 23:13 ] @
Helium Rain, je igra slicna X seriji, znaci space simulacija sa trgovinom tipa elite, ali indie, radjen iz hobija. Igra ima demand supply realni sistem, sve misije pokrivaju stvarne brodove i kompanije. Ovo ne samo da je space simulacija nego i strategija.
Znaci vodite kompaniju i borite se za mesto pod suncem sa drugim kompanijama.
Preporuka.
[ bojan_bozovic @ 25.10.2018. 16:48 ] @
Battletech (HBS/Paradox). Potezna strategija bazirana na Battletech igri na stolu (tabletop game), koji (verovatno) poznajete po Mechwarrior FPS igrama. Inace sam HBS (Harebrained Schemes) je u vlasnistvu Jordana Weismana koji je bio jedan od dizajnera originalne igre osamdesetih godina.
[ AstralPro @ 01.06.2019. 20:46 ] @
Preporuka za dobru pucacinu?
[ Branimir Maksimovic @ 02.01.2020. 13:53 ] @
Navukao sam se na elite dangerous posle 5 godina kako je izasla. Razlog: sada radi na Linux-u pod proton-om ;)
Za ovako nesto nekada su se kupovali kompjuteri. Braben je majstor i zna znanje covek. Napravio je tako da ne mozes
lezerno nego moras bas da se udubis. Moderna elite napravljena kao MMO, ovo je prva multiplayer igra od ET
koju zaista igram, doduse u solo modu :P
[ madcama @ 04.01.2020. 21:31 ] @
Citat:
AstralPro:
Preporuka za dobru pucacinu?

CS:GO uvek.
[ mmix @ 07.01.2020. 20:26 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Navukao sam se na elite dangerous posle 5 godina kako je izasla. Razlog: sada radi na Linux-u pod proton-om
Za ovako nesto nekada su se kupovali kompjuteri. Braben je majstor i zna znanje covek. Napravio je tako da ne mozes
lezerno nego moras bas da se udubis. Moderna elite napravljena kao MMO, ovo je prva multiplayer igra od ET
koju zaista igram, doduse u solo modu :P


Cekaj da probas sa VR kacigom i dobrim 6D HOTAS gas/joy combom (sa dovoljno dugmica za komande). Ja vise ne mogu da je igram na ekranu
[ AstralPro @ 21.03.2020. 21:17 ] @
Konacno je izasla prava igrica :)

Ko voli pucanine bice zadovoljan

DOOM 2020



DOOM ETERNAL VIDEO

[ Miroslav Cvejić @ 21.03.2020. 21:52 ] @
Ja to naručio čim je najavljeno, ali je disk zaglavio u nekoj pošti usput i izgleda neće da mrdne bar još 2 nedelje.
A ono kao radi se od kuće, nikad više vremena za igranje.
[ mmix @ 25.03.2020. 14:51 ] @
@Miroslav,

mozda je vreme da postanes PC Gamer Fizicki diskovi su stvar proslosti
[ dobri nikola @ 11.12.2020. 07:05 ] @
Drugari da li mi mozete pomoci oko jednostavnih igara kao sto su: super mario i pec-man igice, ne znam gde bih mogao besplatno u sigurno da ih skinem sa neta_
[ ademare @ 11.12.2020. 10:58 ] @
Imas temu o tome na forumu .

https://www.elitemadzone.org/t501687-Download-starijih-igrica

U prvom postu su linkovi , na poslednjem iz prvog posta imas i onu sto smo pricali oko laptopa .

Procitaj i poslednji post , koristan je posebno za stare igre koje treba da rade na novom windowsu . Ima firma koja to preradjuje , ne bas idealno . Tako mozes da nadjes te preradjene .

Sto se tice bas Super Mario , i Pacmena , tu bi trebali emulatori . SM je bio za NES , pacman za automate i stare konzole .

Mislim da je bolja ideja igrati te igre onlajn . Kada nadjem ostavicu ti link , jer to nisu originali , vec ljudi prave slicne igre , tako da su to legalne igre . Nintendo , bas ne voli da neko koristi original jer to jos uvek prodaju .

Evo ceo sajt sa igrama , zaljubljenika tog tipa , za mladju decu .

https://supermariobros.io/ Sve su onlajn , znaci nema snimanja , samo igranje . Ima ukupno 153 igre , pa isprobavati .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 11.12.2020. u 12:09 GMT+1]
[ dobri nikola @ 11.12.2020. 12:18 ] @
Eh, sta bi ja bez mojih drugara, hvala ti od srca i pozdrav svim clanovima velikog srca...
[ Branimir Maksimovic @ 26.09.2021. 22:55 ] @
BATTLETECH, dobra ali skupa, za one koji VOLE RPG fazon ali sa MECH WARRIOR-ima, dao neshto manje od 100 evra da se igram :P
[ IT_DooX @ 11.10.2021. 13:23 ] @
New World mi se prilicno svideo, novi MMORPG izbacen od strane Amazon Games, vredi svih 40 eura, mada sad moze da se nadje i mnogo jeftinije.
[ vlamark @ 01.03.2022. 11:32 ] @
Igram ED od kada ga je Epic delio gratis i igrao sam ga kao deo B. I. G. Squadrona do nedavno. BIG je bio fenomenalan squadron ali su ga stari igrači mahom napustili, tako da nema više sadržaja. Osnovao sam svoj squadron i tražim naše ljude voljne da mi se pridruže. Ingame nick mi je Penosled. Javite mi se, imamo i Discord kanal SIGZ Eskadrila. Dobrodošli su i oni koji ne žele u squadron. o7
[ Archie_Wood @ 03.04.2022. 13:19 ] @
Citat:
Sceka:
Instalirao sinoc Anno 2070, izgleda veoma lepo, jos sam na pocetku pa ne znam igrivost ali je manipulacija ok! PREPORUKA!


Pozdrav!


Hej! Hvala na preporuci! Ja ću znati!
[ TheSpiridon @ 03.04.2022. 13:52 ] @
Jel postoji neka startegija sa srpskim prevodom, tipa galaksija itd...?