[ nikitaGradov @ 17.11.2011. 11:07 ] @
Imam sledeci problem: na racunaru(ima), na kojima postoji AutoCad 2010, blokiran je (preko rutera) pristup WAN-u (to jest Internetu) - odnosno, za pristup resursima u LAN-u, nema nikakvih ogranicenja. Kada korisnik pokrene AutoCad i klikne na File -> Open, dolazi do 'zalednjivanja' aplikacije (dakle, ne stigne ni do dijaloga za izbor fajla). U 'task manager'-u stoji poruka 'Not responding' (uz aplikaciju AutoCad 2010). Kad deblokiram pristup Internetu, aplikacija 'proradi'.

E sad, ima jedan racunar na kome je instaliran AutoCad 2011. I za ovaj racunar je blokiran pristup WAN-u (identicna podesenja kao i za racunare na kojima je verzija 2010), ali na njemu AutoCad funkcionise bez ikakvih problema.

Pitanje: da li je neko imao slican problem sa verzijom 2010 i kako ga je rijesio?
Pretpostavljam da je problem sto ta verzija nesto trazi preko Interneta (pokusao sam da racunarima sa verzijom 2010 omogucim pristup do www.autodesk.com, ali bez uspjeha - sve je ostalo isto. Iskljucio sam i communication center i update i slicno, ali bez uspjeha)?

Zahvalan za bilo kakvu pomoc ...
[ nikitaGradov @ 18.11.2011. 14:32 ] @
Rijesen problem: kad sam omogucio saobracaj za UDP portove 137 (NetBIOS) i 53 (DNS) - AutoCAD 2010 je 'proradio' ...