[ printer @ 17.11.2011. 13:56 ] @
Pocetnik sam i nemam nekog iskustva sa htm. Trenutno radim u Microsoft expresion web jedan sajt i imam dosta ali u ovom trenutku dva vrlo bitna problema koje ne znam kako da resim.
1. Potrebno mi je da sa drugog sajta preuzmem neke delove stranice. Konkretno sa sajta naslovi.net bih da preuzmem kursnu listu i podatke o vremenu i ugradim ih u svoju indexnu stranu. Dakle interesuje me kako to da "izvadim" odnosno kako bi to izgledalo u kodu;
2. Na dosta sajtova sam video nesto poput slajd showa. Naime imate situaciju da kada kliknete na fotku (recimo 200x200px) stranica se zamagli i pojavi se veca slika (500x500px). Tu sam uocio i da postoje komande da se slike pregledaju u napred i nazad kao i da se iskljuci uvecani pregled tj vrati na predhodno stanje stranice. Kao primer stavljam link ka nekoj stranici koju sam video: http://www.coricagrar.rs/detaljnije60.html.
Puno biste mi pomogli savetima a ja sam spreman da svoje znanje i prosirim na ovu temu.
Hvala puno svima.
[ Dejamba @ 17.11.2011. 17:48 ] @
podatke o vremenu mozes tako sto ces embed na tvoj sajt sa www.weather.com.
izaberes ovde beograd, share i kopiras kod u svoju stranicu...
sto se tice kursne liste, ja ne znam nacin na koji ce ti sve to auto funkcionisati sa www.naslovi.net...
Ni ovo ti nije "original sa naslovi" ali valjace ti
[ printer @ 17.11.2011. 22:26 ] @
Na brzinu sam pogledao i cini se da ce raditi, zapravo skripta za vreme je prorail i offline ali skripta za kursnu listi nije. Predpostavljam da je razlog sto u kodu kod"src" ne postoji apsolutni put ka serveru vec ka root direktorijumu prezentacije. Pokusacu da upisem kompletan ut. Zahvaljujem se i javljam se kad budem uradio.