[ NIKSICKO_PIVO @ 17.11.2011. 22:37 ] @
moze li mi neko objasniti kako da iz nokie e72 prebacim kompletan imenik u samsung nexus s ??? imam oko 2 hiljade brojeva pa mi glupo da to prekucavam! moze li me neko nauciti kako da najlakse to prebacim ??
[ Miroslav Cvejić @ 17.11.2011. 23:28 ] @
Sačuvaš ih na SD karticu i na androidu uradiš "import from SD".

Alternativa je da sa nokie uradiš sync na google nalog.
[ NIKSICKO_PIVO @ 18.11.2011. 00:20 ] @
to sam pokusao prebacio sam sve kontakte na desk top i kad pokusam da ih ubacim u google nalog ne moze nego sam moze jedan po jedan ne mogu sve odjednom da ih importujem :(((
[ Miroslav Cvejić @ 18.11.2011. 00:59 ] @
Onda preko SD kartice odradi.
[ NIKSICKO_PIVO @ 18.11.2011. 01:06 ] @
mislis da izvadim karticu iz nokie i stavim je u nexus ?
[ calexx @ 18.11.2011. 01:16 ] @
Ne moraš, prebaci brojeve na karticu, onda to nekako prebaci na karticu novog telefona (bluetooth?) pa onda importuj.
[ vujkev @ 18.11.2011. 23:24 ] @
Baš sam pre neki dan imao isti problem i rešenje nije ni malo jednostavno kao što sam mislio da će biti

procedura koju sam ja uradio je
1. sinhronizacije nokie za outlook-om preko PC Suite
2. export kontakta iz outlook-a u csv
3. zamena separatora u csv-u sa ";" u ","
4. import csv-a u program koji je došao sa telefonom (u mom slučaju Samsung KIES)
5. Sinhronizacija telefona sa Kies programom

Dok nisam došao do rešenja trebalo mi je oko 3 sata :(
Ono što je zabrinjavajuće je da Kies ima podršku za sinhronizaciju sa Outlook-om, ali to apsolutno ne radi kako treba :(
[ NIKSICKO_PIVO @ 19.11.2011. 00:22 ] @
ajde objasni mi sta je csv?
[ vujkev @ 19.11.2011. 00:41 ] @
>

Comma Separated Values - u principu to je tekstualni fajl gde su
podaci razdvojeni specijalnim karakterom (u većini slučajeva to je ";"
ili ",")
[ NIKSICKO_PIVO @ 19.11.2011. 01:00 ] @
mozes li mi objasniti kako to da napravim
ja sam prebacio kontakte preko pcsuita na desk top u jedan folder i kad se ulogujem na gmail i ocu da importujem kontakte ne mogu nego samo jedan po jedan iz tog foldera u koji sam ih ubacio :(((
[ Zoran Milovanovic @ 19.11.2011. 01:08 ] @
Prebaci te kontakte sto si exportovao na SD card, zatim udji u imenik i uradi import. Valjda ce da proceslja celu karticu i ubaci sve kontakte. Pokusaj.
[ NIKSICKO_PIVO @ 19.11.2011. 02:38 ] @
evo resenja :)))
http://www.youtube.com/watch?v=ZLwBlWGEnao
i onda kad se eksportuje ode se u gmail na contacts pa na more pa import i nadje se ovaj fajl klikne se na njega i importuje se i ubaci sve u contakte na meil onda se preko telefona sinhronizuje sa meilom i svi se kontakti preuzmu :)))
[ 221b @ 19.11.2011. 21:12 ] @
Prosto uđi u imenik nokije, pojaviće ti se kontakti počev od slova a. pritisni options i siđi do Mark/Unmark i izaberi Mark all. opet options pa siđi do copy i izaberi To memory card. Kad telefon sam iskopira sve kontakte koje imaš u telefonu 1.izvadi memorijsku karticu iz nokije i ubaci je u android, uđi u imenik i takođe u opcijama izaberi da ti importuje kontakte sa memorijske kartice, nađi folder na kartici Other u kome je folder Contacts, import all u on će sam da iskopira sve. ili 2. priključi nokiju sa usb kablom na komp, pokreni PC Suite i nađi na kartici folder Other u kome je folder Contacts i ceo folder kopiraj npr. na desktop kompa. Skini nokiju, konektuj svoj android, programom koji odgovara tvom brendu (PC Companion za SE npr. ili za Smsung) ubaci folder Contacts sa desktopa na memorijsku karticu androida. Skini andoid sa kompa. Opet isto: meni, phonebook, import from.... i to je to. Ja sam sa nekoliko Symbiana na oba načina prebacivao kontakte. bitno je da su ti kontakti u .vcf ekstenziji.
[ pajaja @ 21.11.2011. 03:37 ] @
Problem sa tim prvim resenjem je sto nexus s nema slot za SD karticu.
[ espresso @ 21.11.2011. 07:24 ] @
Ja sam za sinhronizaciju koristio onlajn servis www.mobical.net
I to je radilo sa prastarog Simensa M55 na novu Nokiju. Sad su promenili samo ime u "everdroid" da deluju ozbiljnije valjda. Ali ta stvar super radi i podržava sve telefone - šalje konfiguracionu poruku da se ne zezaš sa podešavanjima.
[ Pajica Ristic @ 21.02.2012. 20:44 ] @
jest da je tema po malo stara ali možda će ipak nekome trebati..

nije mi jasno zašto bi toliko komplikovali?
evo jedan primer kako to uraditi sa N95 8GB (symbian) na telenor one touch (android)

(uključite bluetooth na oba telefona, na androidu podesite da bude vidljiv)

uđete u Kontakti na symbianu
Opcije>Markiraj/Demarkiraj>Markiraj sve
zatim
Opcije>Pošalji vizitkartu>Preko Bluetooth veze
posle ovoga pronaći android uređaj, i potvrditi slanje. na androidu potvrditi prijem.

symbian će poslati sve kontakte na android preko bluetootha, a android će ih smestiti na mem.kartica/bluetooth/misc i AUTOMATSKI importovati u imenik, sa svim poljima, i sa sve sličicama(thumbnail) onako kako su i bili na symbianu.
sve je gotovo za 1 min u par poteza. ne znam zašto ste toliko zakomplikovali sa vađenjem memorijske kartice, sinhronizacijom sa trećim programima, izmenom i na kraju importovanjem u android kada je rešenje toliko jednostavno...