[ budimirperkovic @ 18.11.2011. 11:49 ] @
imam zabranu ulaska i italiju(sengen)na deset godina.zabrana mi istice za nekoliko dana tacnije 22 novembra,da li se ona mice po prestanku vazenja ili postoji neki tezi put...mislim pokretanje postupka pred njihovim organima itd
[ igor.vitorac @ 18.11.2011. 22:19 ] @
Visa informacioni sistem Sengena cuva podatke 5 godina. Nisam cuo o zabrani na 10 godina... Da nije to zabrana ulaska u Italiju?
[ budimirperkovic @ 18.11.2011. 22:47 ] @
jeste,bas za italiju
[ igor.vitorac @ 21.11.2011. 22:56 ] @
Ne vidim zasto bi pokretali neki postupak pred njihovim organima ako se sve zavrsilo sa zabranom od 10 godina ulaska u Italiju. To verovatno moze da kaze neko ko se razume u Italijansko pravo.
[ DraskoNS @ 30.01.2012. 11:28 ] @
Da li neko moze da mi da informacije ako je imao slucaj slican mom... Imam zabranu za Italiju 10 godina, medjutim juce sam bio na madjarskoj granici da proverim, i pise da istice u maju ove godine,to je posle 8 godina, i ja nazovem ambasadu u BG-u a neki neljubazan sluzbenik mi na jedvite jade kaze da to nista ne znaci, nego da moram da pisem neku molbu, jer mi u suprotnom niko nece skinuti zabranu, i sta sad znaci taj datum? Poludeo sam, ne mogu nigde da idem, a moram da predjem granicu zbog posla...
[ petarprvi @ 05.03.2012. 17:26 ] @
Ako ti je zabrana na 10 god,moguce je onda da ti produze jos te 2god.Zabrana bi trebalo da prestane kad joj istekne rok.Molbu ces morati samo da pises ukoliko ti ostane zabrana u sistemu posle 10god,to se desava kad italijani ne azuriraju podatke blagovremeno(nadam se da neces imati taj problem).Sacekaj maj pa skokni do grane da vidis sta se desava,tako jedino mozes da proveris dal ti je zabrana istekla.
[ Drvopromet @ 25.01.2013. 12:25 ] @
Da li ima neko iskustvo oko ukidanje zabrane za ulazak u zemlje EU. Dobio sam zabranu za ulazak u Swedsku pre nekoliko dana na dve godine, a razlog je nedostatk dokumenata. Ne terete me krivicno i tu sam cist. Ako neko zna, kome treba da se obratim i postoji li nacin za njeno ukidanje, hvala unapred.
[ @ 25.10.2017. 01:49 ] @
Pozdrav forumasi,imam problem sa zabranom za sengen tri godine,naime prosle godine su me uhvatili na Malti posto sam radio na crno,te kakvo je stanje u Srbiji ponovo bi hteo probati na Malti,jel neko zna kako preci granicu u ovakvim uslovima 😊

Hvala