[ v.marko @ 18.11.2011. 14:08 ] @
Da li je ovo neko mozda ostvario?
Koliko na kraju ispadne cifra sa carinom(ne podleze ili podleze carini)?
Iskustva? :)

Pozdrav
[ adzo_ @ 18.11.2011. 14:12 ] @
I mene bi ovo zanimalo....
[ mulaz @ 18.11.2011. 15:05 ] @
ne znam kako je sa srbijom, ali ja sam narucivao u sloveniju

cena od 79$ ne vazi za evropu, nego samo za ameriku, jer su reklame samo za njih :) Verzija za ostatak sveta kosta 109usd.

Inace meni su slali sa UPS-om, i troskove carine sam platio odmah kod porudzbine (znaci cena na amazonu na kraju, je vec imala ukljucenu carinu i postarinu, i bila je oko 140eur za kindle3 (onaj sa tastaturom), a posle su mi cak vratili oko 5usd na karticu, zbog nize carine).

Probaj da porucis (netreba do kraja, pre placanja ispise cenu), i vidi da li ti na kraju uracuna i carinu, pa ce da vidis punu cenu.
[ tdjokic @ 18.11.2011. 19:07 ] @
Ja cesto kupujem iz SAD. Mogu vam reci da ako paket prodje, onda je OK, platis posti nesto manje od 300 dinara sto su ti ga dovezli na kucnu adresu. Imao sam i par paketa iz drugih zemalja, vazi isto.

Ali, ako odluce da ga ocarine, onda si gotov. ODERU te od troskova. Priblizno uzmu jednu trecinu od onoga koliko si platio robu i transport. Sada mi je stigao jedan veliki i tezak paket, roba + transport oko 300 dolara, dazbine preko 120 dolara. A slicno je bilo i sa jednim paketicem teskim manje od pola kg, uzeli mi skoro vise dazbina nego sto je roba kostala (par evra).

Kako se kad zalomi i ona(j) tamo odluci. Jedino sto moram da priznam je da uzimaju realne cene. Ocigledno je, da znaju posao, jer meni posrednik napise neku glupost kao za ovaj ogroman paket (u kome su bile dve porudzbine, pa ih on natrpao unutra obe), stavio cova nesto 20 dolara (ja licno da sam carinik ja bih zvao primaoca i upozorio ga da javi onome tamo da ih ne vredja :-) ) a oni okrenuli Internet i nasli moje cene u cent, jer znaju gde su najnize i znaju da sam ja sigurno trazio te najnize.

Nedavno mi je stigao jedan tablet iz Hong Konga, ali obilazno (jer nemam PayPal da ga porucim direktno otuda), opet preko posrednika iz Amerike, tako da mi je dosao dosta skuplje od osnovne cene. Na pocetku je bio manje od 70 dolara, besplatan transport, ali je posrednik uzeo proviziju i platio sam jos prevoz iz SAD ovamo i izaslo je vec na 100 dolara a ovde nisam platio dazbine nista. To bi bilo nalik na taj Kindle.