[ Nemanja @ 19.11.2011. 20:55 ] @
Pozdrav ljudi,

sta mislite o kupovini Golfa V, 2006-2007 g. sa benzinskim motorom 1.4-1.6 ?

Na primer nesto ovakvo :

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1860989

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1841601

Hvala i pozdrav!

[ Zarko Silic @ 19.11.2011. 21:11 ] @
Oba deluju da su dobra, ali kupi jaceg.
[ Nemanja @ 19.11.2011. 21:40 ] @
Zbog konkretnog primerka ili uopsteno 1.6 motora ?
[ Zarko Silic @ 19.11.2011. 21:54 ] @
1,4 je preslab za G5.

102 KS je prava mera za nekog ko ne zeli da jurca svojim vozilom.

P.S. Da sam kojim slucajem u menagmentu VW-a, kao sto nisam, ja bih taj motor od 1,4L srtogo zabranio da se ugradjuje u G5.

Zadrzao bih ga, eventualno u B segmentu.
[ Nemanja @ 19.11.2011. 22:16 ] @
Hvala na savetu :)

Nemam nameru da jurcam, a i prelazim oko 20k godisnje, tako da mislim da mi se dizel ne bi isplatio.

[ Zarko Silic @ 19.11.2011. 23:10 ] @
20k nije malo. Mozda vredi razmisliti o dizelu. Osim toga, sa nestom vecom kilometrazom za slicne pare, moze se kupiti i dizel.

Pitanje je samo koliko su troskovi godisnje registracije izmedju ta dva vozila u "tvojoj" drzavi?
[ Nemanja @ 20.11.2011. 00:38 ] @
Za ovakav , npr.

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1976977

Mi daje nize troskove registracije nego za benzinac 1.6, jer je i snaga motora manja, 90 naspram 102 KS.

Jedino sto racunam da je odrzavanje benzinca jeftinije, kao i potencijalne popravke.
[ deki77 @ 20.11.2011. 07:21 ] @
Malo mu je veca cena..
Pogledaj Bazar izasao je jedan dizel 1.9tdi 5900e
poslao sam ti pp da ne reklamiram sajtove.
[ Nemanja @ 20.11.2011. 08:52 ] @
Hvala ti za link, nisam znao za taj sajt.
Mada je auto i nesto stariji, verovatno zato ne se ne moze dobiti
veca cena ... I ja se nesto ne razumem u auta, ali kada gledam
slike oglasa, jedan od vaznijih parametara mi je ocuvanost enterijera,
a onaj lik nije stavio slike unutrasnjosti :)



[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 20.11.2011. u 10:11 GMT+1]
[ Zarko Silic @ 20.11.2011. 09:15 ] @
Ne moze se "normalna" petica, pa jos dizel kupiti za 5900 eura. Tu nesto nije kako treba.

Nemanja je postavljanjem linka ka odredjenom vozilu stavio do znanja sa koliko sredstava raspolaze za kupovinu vozila. Isto tako, jasno je naznacio u kakvom stanju zeli kupiti automobil.

Ovo su 2 dovoljna uslova da se preporuci vozilo za oko 9000 eura sto podrazumeva relativno nov i relativno ocucvan automobil.


Za 5900 eura moze se kupiti samo krs u vecoj meri kada je G5 u pitanju.

Nemanja,

ova dva benzinca koja si odabrao su korektni automobili. Za dizelasa istog godista mora se dati od 1000 do 2000 eura vise i mora se racunati da je dizelas presao od 50 do 100% vise kilometara od benzinca.

Sa ovim cinjenicama, ukoliko zelis dizelasa, moras se pomiriti, a kalkulaciju sta je tebi licno povoljnije, mozes i sam napraviti.

Jedan od onih vozila koji se sa relativno malo rizika mogu preporuciti jeste na primer ovaj

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1963007


Korektni automobili nisu jeftini. Pogotovo VW nije jeftin, a pogotovo u Austiji.

http://www.gebrauchtwagen.at/e...&submit=1&x=59&y=5

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 20.11.2011. u 10:28 GMT+1]
[ Nemanja @ 20.11.2011. 09:48 ] @
Da, tako sam razmisljao sto se tice i cena i kupovine. Inace, Austrija je jedno od skupljish trzista u EU i novi automobili
sa istom opremom kostaju oko 20% vise u Austriji nego npr. Sloveniji. To je bio jedan razlog koji me odvratio od kupovine novog automobila,
a drugi je lizing, koji je kao neka omca oko vrata ... Ako se ne okliznes, super, ako da ...

Sada sam postavio linkove do ovih automobila samo "za primer", posto treba jos par stvari da se srede, izmedju ostalog i da ljubav prema svom
trenutnom metalnom ljubimcu pretvorim u odredjenu svotu konvertibilnih novcanica. Ako uskoro, nadam se, nastupi D-Day nadam se da i dalje
mogu racunati na pomoc na ovom forumu.
[ Nemanja @ 20.11.2011. 10:06 ] @
Citat:
zarsilic: Ne moze se "normalna" petica, pa jos dizel kupiti za 5900 eura. Tu nesto nije kako treba.

Korektni automobili nisu jeftini. Pogotovo VW nije jeftin, a pogotovo u Austiji.

http://www.gebrauchtwagen.at/e...&submit=1&x=59&y=5

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 20.11.2011. u 10:28 GMT+1]


Hvala za pomoc, automobili na ovim linkovima su verovatno vredni tih para, ali nazalost prelaze neke
moje okvire budzeta. Mada se i ja trebam sabrati i staviti na papir godisnju km i potrosnju.
[ tdusko @ 20.11.2011. 10:16 ] @
Ne znam da li je Austrija nesto posebno skupa ali kada je Flo33 kupovao auto nedavno u Sloveniji pa smo ovde diskotovali stekao sam utisak da je Slovenija ubedljivo najjeftinija. I tada sam pricao da one cene iz oglasa sto je on kacio ne postoje u Nemackoj ni slucajno. Cene za ove golfove u Austriji su slicne takve ovde u DE jer ni ovde dobar golf V dizel nema ispod 9-10 000 dobar. Ovi benzinci jos i mogu da se nadju za 8-9 000.
[ Nemanja @ 20.11.2011. 10:35 ] @
Pa i razlog sto sam pokrenuo temu, je da bih trebao sada svoj auto prevesti sa SLO tablica na Austrijske,
a posto je to , EU, jeli nema carine, ali postoje "ekoloske takse" i razna uverenja, koja iznose 20-30 % vozila,
gle cuda, kao carina :) Tako da sam razmisljao, da li mi se vise isplati da prodam auto, dodam pare koje
bih dao za carinu, pardon eko takse, i jos nesto i kupim drugi u A.
[ Zarko Silic @ 20.11.2011. 10:52 ] @
Citat:
Nemanja:  pardon eko takse.


aaaaa, tako znači oni zovu Šekievu taxu
[ tdusko @ 20.11.2011. 10:59 ] @
Ne znam kakav ti je taj auto sto imas ali kakav god da je verovatno je u SLO 10-20% jeftiniji nego u Austriji sto znaci da nisi mnogo na gubitku zbog tih dazbina koje ces platiti prebacivanjem na A tablice nakon cega ces ga opet moci skuplje prodati u A. Sobzirom da ti vise ne zivis u SLO verovatno ti nije bas najjednostavnije prodati taj auto pa bi verovatno bio primoran da das taj auto jos ispod cene ili bi trpeo druge troskove. Mislim ne znam, nagadjam samo jer sam ja u slicnoj situaciji stim sto Srbija nije u EU pa je komplikacija jos veca.

Ja na primer imama astru koja je na srpske tablice i njena vrednost u Srbiji je oko 2500-3000 eur. Ja bih najradije platio 30% njene sadasnje vrednosti i da prebacim na DE tablice nego da se drndam i prodajem auto u Srbiji pa onda da kupujem drugi u DE. Najmanje iz dva razloga:

1. Kako prodati auto na daljinu? Nema sanse. Treba da ga ostavim u Srbiji pa da dam oglas i zarobim majku/sestru/prijatelja da se javljaju na oglas i ratuju sa ludacima. Da ih ucenjuju preprodavci i da svoje vreme i zivce trose na gluposti. Radije bih ga dao za 2000 i ciao
2. Auto imam vec 3 godine i znam sta vozim i siguran sam u njega. Drugi koji budem kupio moracu da ulozim taman 30% njegove vrednosti
[ deki77 @ 20.11.2011. 11:34 ] @
Cene su slicne Slovenackim,Svajcarskim,domacim razlika je u par stotina eura.Ali nista preterano.Razlika u nacinu odrzavanja,servisu voznji
Dobrog golfa V mozes naci do 7000e.A pogotovo 1.4 benzinca.
Tu su brojevi telefona i e-mal adrese, pa nije tesko proveriti,videti..Tebi je to mnogo lakse jer tamo zivis,verovatno znas dobro jezik.I ne kupujes auto za export.Tako da mozes traziti garanciju na kupljen auto.

Slovenacke cene
Austriske cene
Svajcarske cene
Srpske cene
[ Nemanja @ 20.11.2011. 11:43 ] @
Citat:
tdusko:  Mislim ne znam, nagadjam samo jer sam ja u slicnoj situaciji stim sto Srbija nije u EU pa je komplikacija jos veca.


U pravu si Dusko, u dosta slicnoj smo situaciji. Sve sto kazes zvuci razumno i razmislicu i sam o tome, ali necemo vise o tome , jer ce tema otici
iz Kupovine u EU carine. A uostalom, mozemo popricati jednom i uz neku kaficu, nije daleko Minhen od Salzburga. Pozdrav!
[ Zarko Silic @ 20.11.2011. 11:47 ] @
Cene za Golfa 5 TDi (polovnog) krecu se od

16000 eura za godiste 2008 i kilometrazu 30.000 km

http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1



do


7000 eura za godiste 2005 i kilometrazu od 300.000 km

http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1


Sve drugo sto odstupa od ovih cena iza sebe krije razne trikove poput priktivenih havarija i lazirane kilometraze.
[ Nemanja @ 20.11.2011. 11:52 ] @
Ako ne platis na mostu , platis na cupriji, nekoliko puta...
Niko (skoro) u A ne prodaje auto jer mu trebaju pare, njima tih 5-10k E necu
da kazem nista ne znace, ali znace mnogo manje nego nekome u Srbiji.
Imaju ljudi para, kao Svajcarska broj 2 :)
[ deki77 @ 20.11.2011. 12:22 ] @
Citat:
Nemanja: Ako ne platis na mostu , platis na cupriji, nekoliko puta...
Niko (skoro) u A ne prodaje auto jer mu trebaju pare, njima tih 5-10k E necu
da kazem nista ne znace, ali znace mnogo manje nego nekome u Srbiji.
Imaju ljudi para, kao Svajcarska broj 2 :)

@Nemanja
Ja sve to znam nema potrebe da mi objasnjavas.Matorci su moji od '80 u A.
A ja povremeno od '95.O cenama automobila i kupo-prodaji mogu da napisem (tragi)komediju.Sto se tice Austrije.
Ali ipak kada se kupuje auto sa nekog auto placa,dobija se garancija za odredjeni vremenski period.Na polovnjake.Pa imas i kome da se zalis,u slucaju necega.A kao sto sam napisao ranije auto koji ti kupujes nije za export,vec ces ga voziti u AUT,tamo registrovati,placati osiguranje i ako se nesto desi znas kog da uhvatis za gusu.Drugo je ono kada auto dolazi preko nekih posrednika,preprodavaca,gde se vraca kilometraza i krpi auto.
Poznato je da od nasih i Turaka... ne treba piti kafu,a vec kupiti auto to je za naslov "kako sam bacio pare"..
Zasto je neki auto tako skup a neki jeftin...i da li je to caka, svi se pitaju.

kada doticni vlasnik golfa xx ode da izvrsi tehnicki pregled ili pickel(nem.) u auto servis,bas fino bude iznenadjen.Sta treba da se popravi kao i o predracunu.Sta se radi u tom slucaju.
Cena servisa-popravke u AUT je papreno skupa.I da bi vam neko izdao potvrdu o ispravnosti vozila vi mora da zamenite delova i delova.Ako je taj servis za dobijanje pickela npr. 1000e. sto se doticnom vlasniku ne isplati.jer u startu gubi taj novac.Plus godisnje osiguranje koje tamo nije ni malo jeftino.Za slican model je nekih 1000e osiguranje/godisnje.kada sve to sabere bolje mu je da na kraju kupi noviji auto,da ucesce pa uzme potpuno nov na lizing i sl.
Jer je isto uradio i sa prednodnim.

Slucaj mog golfa 4 1.4Benzin:
-Auto sam uzeo od komsije Austrijanca.Auto je imao ostecenje na zadnjem desnom tocku(most) koji je bio ukosen od udarca u ivicnjak-naleteo.Cena popravke u servisu je bila nekih 1000e plus jos nekih sitnih delovi koje su oni smatrali da treba.
Njemu se to nije isplatilo pa je auto prodavao za 2500.Posto je po ceo dan imao potencijane kupce,nikom nije mogao da proda sa takvim ostecenjem spustio je na 2200.Smarao se bez potrebe..da neduzim..
Ja sam ga uzeo i ovde u Srbiji popravio za ~250.Most ceo polovan 150,silen blok-ovi 50e i ruke 50.
Sve funkcionise do sada besprekorno.Auto je presao 110k(kada je uzet 97k)
Jednostavan primer zasto neko prodaje jeftinije..
[ Zarko Silic @ 20.11.2011. 12:22 ] @
Moras racunati na ozbiljan servis, bilo koji model da kupis.

Ovde kod nas u Srbiji (Temerinu) cena velikog servisa je od 3 do 5 puta jeftinija nego u Austiji.

P.S. Sad vidim da se deki77 ubacio sa postom i cenama servisiranja.

Inace, ni Golf 4 koliko toliko korektan se ne moze kupiti ispod 5000 eura; u Austriji pogotovo.

Ako cesto putujes i ako pri tome prelazis vece kilometraze, mozda je bolje pucati na nesto veci automobil poput na primer Audia A6. Nije mnogo skluplji od Golfa (pitanje da li je uopste skuplji), a cena redovnih servisa kod nas je ista.

Na primer ovako nesto:

http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1
[ Nemanja @ 20.11.2011. 12:53 ] @
@deki77
Da, u takvim situacijama se moze jeftno doci do dobrog automobila, ali to se ne juri preko oglasa, vec moras imati spremne
pare i onda kada ti kolega/komsija ponudi nesto tako odmah uzeti.
Inace, vezano za tvoj slucaj - kako si dovezao auto u Srbiju, na tockovima ili slepu?

@zarsilic
Ovaj audi mi se bas svidja , i model i motor, jedino mi se ne svidja sto mu je opran motorni prostor :)
Samo me brinu troskovi odrzavanja, nisam znao da su redovni troskovi isti kao kod golfa, sta je sa vanrednim ?

[ deki77 @ 20.11.2011. 13:46 ] @
Citat:
Nemanja: @deki77
Da, u takvim situacijama se moze jeftno doci do dobrog automobila, ali to se ne juri preko oglasa, vec moras imati spremne
pare i onda kada ti kolega/komsija ponudi nesto tako odmah uzeti.
Inace, vezano za tvoj slucaj - kako si dovezao auto u Srbiju, na tockovima ili slepu?

odgovorio na PP
[ Zarko Silic @ 20.11.2011. 13:52 ] @
Vanrednih troskova nema ukoliko ne dozivis havariju.

Motor je identican onim iz VAG grupacije. Ukoliko je u korektnom stanju ovaj motor, uz manjeg brata od 74KW, spada u najbolje TDI PD motore koje je VW ikada napravio.

Cena odrzavanja je identicna onoj koja vazi za sve ostale modele ove grupacije.

Veliki servis je kod nas (u Temerinu) ispod 300 eura sa koriscenim originalnim delovima. Ne verujem da se u Austriji ovakva usluka moze dobiti ispod 1000.

Menja se ovo:




Veci (relativno veci) troskovi su "plivajuci kuplung" i turbina. Intervencije su tek nakon 300.000 predjenih km.

Vek trajanja ovog motota do prve generalke varira od 500 do 800.000 Km.

Generalka kosta 1500 eura maximalno.

Set novih originalnih dizni (ispod tezge) je oko 400 eura, ali se one ne diraju ispod 400.000 km ukoliko je automobil normalno koriscen.
Mogu se i reparirati postojece za istu sumu novca.


Citat:
Ovaj audi mi se bas svidja , i model i motor, jedino mi se ne svidja sto mu je opran motorni prostor :)


Kako znas da je opran?
Motor na mom Bori nikada nije pran i isto tako izgleda.
[ Nemanja @ 20.11.2011. 14:42 ] @
To nije velika suma za veliki servis :).
Mene brinu ove druge intervencija... koje se ne ticu samo motora vec i ostalih delova auta.
Ali svako zadovoljstvo se placa, pa i voznja A6 :)

A za motor, pa cudno mi je da nema ni prasine, onda je bar lepo obrisan.
Sada sam poceo intenzivno da razmisljam u pravcu Audija... ali
to ce biti duza potraga, posto se radi o starijem godistu, ima vise svega
i svacega, i treba biti oprezniji.


[ Nemanja @ 20.11.2011. 14:47 ] @
Jos jedno pitanje, posto smo se vec udaljili od golfa,
sta bi se moglo reci za passat, npr. http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1858247 ?
[ codeNO @ 20.11.2011. 15:10 ] @
Ako opet skaces na sledecu lestvicu...zavrsi sa A8 3.0 TDI i miran

Sa A6 imas vecu potrosnju a po recima drugih istu cenu odrzavanja...svaki drugi deo koji se ne tice motora ce te papreno kostati nego na G5 1.6. a to dovodi samo do stresa jer ces duplo paziti na auto neg sa G5. Ostani u prici G5 gledaj za pocetak to. Kasnije kroz sest meseci do god dana, kad ti dosadi i pre ces ustedeti neke pare neg mi, gledaj onda A6, tad ce u obzir doci i redizajnirana varijanta, trazi tad po oglasima audi.
[ deki77 @ 20.11.2011. 15:23 ] @
Ima i onaj 4.2l al sad da ne srljamo :0
[ codeNO @ 20.11.2011. 15:35 ] @
ne W12 al TDI, ipak, dizel, manje trosi
[ Nemanja @ 20.11.2011. 15:48 ] @
Potrosnja nije toliko bitna koliko zadovoljstvo u voznji ;)
[ Nemanja @ 20.11.2011. 16:03 ] @
Uglavnom, da ne trolujemo temu, hvala na odgovorima, saznao sam uglavnom
sve sto me je interesovalo, obavesticu ako bude promena u voznom parku.
[ vaske2 @ 20.11.2011. 18:18 ] @
Citat:
zarsilic: Vanrednih troskova nema ukoliko ne dozivis havariju.

Motor je identican onim iz VAG grupacije. Ukoliko je u korektnom stanju ovaj motor, uz manjeg brata od 74KW, spada u najbolje TDI PD motore koje je VW ikada napravio.

Cena odrzavanja je identicna onoj koja vazi za sve ostale modele ove grupacije.

Veliki servis je kod nas (u Temerinu) ispod 300 eura sa koriscenim originalnim delovima. Ne verujem da se u Austriji ovakva usluka moze dobiti ispod 1000.

Menja se ovo:




Veci (relativno veci) troskovi su "plivajuci kuplung" i turbina. Intervencije su tek nakon 300.000 predjenih km.

Vek trajanja ovog motota do prve generalke varira od 500 do 800.000 Km.

Generalka kosta 1500 eura maximalno.

Set novih originalnih dizni (ispod tezge) je oko 400 eura, ali se one ne diraju ispod 400.000 km ukoliko je automobil normalno koriscen.
Mogu se i reparirati postojece za istu sumu novca.




Kako znas da je opran?
Motor na mom Bori nikada nije pran i isto tako izgleda.


E ovo je baš extra cena za veliki servis...ovde kod mene se isti ne može uraditi ispod 500e,bar toliko majstori traze.Uzimaju i po 100e samo za ruke,plus 4l ovog ulja sa tvoje slike koštaju 80e i još ga ovde niko nema,već svi uvaljuju taj Edge pa ti razmisljaj dal je falš ili nije.

Gde je kod nas u Srbiji uopšte moguće kupiti ovo originalno Vw ulje...koliko znam i u Porcheu ga nema?
[ Nemanja @ 21.11.2011. 12:06 ] @
Zarko, bolje da nisi nacinjao A6 ... sta sam sada poceo da gledam :
http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=2002373
[ jnk @ 21.11.2011. 12:36 ] @
Ima u autokomercu. 5w30 je bilo 2,900 din/litar što je krajnje bezobrazno. Moja preporuka ako hoćeš sigurno originalno a dobro ulje je motul ili marly direktno od uvoznika.
[ Zarko Silic @ 21.11.2011. 13:26 ] @
Citat:
Nemanja: Zarko, bolje da nisi nacinjao A6 ... sta sam sada poceo da gledam :
http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=2002373


Da, to je vrhunski automobil, ali znacajno prelazi limit koji si postavio, ili mozda gresim? Mozda ima tajnih fondova? Mozda Baabo malo podpomogne ?


3.0 TDI sa 232 PS (sa kulturnom korekcijom na 275 ks) je jos bolji.
[ Nemanja @ 21.11.2011. 13:51 ] @
Samo da odgovorim na tvoj predlog o motoru... Mislim da se Audi-ji i BMW-ji uzimaju sa bar V6 motorima i u ful opremi, inace to nije to

Ne postoje tajni fondovi, ali postoje banke (mislim na kredit, ne na pljacku)

Nazalost ili na srecu, zavisno od slucaja, postoji i nesto sto se zove osiguranje i za ovaj Audi iznosi oko 3000e godisnje ...

Kao sto je codeNo gore predlozio, mislim da ce biti ipak za sada biti nesto prizemnije ...

Jos jedan izlet iz Golf okvira i necu vise... sta mislis o Astri ?

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=2011873



[ Zarko Silic @ 21.11.2011. 14:08 ] @
Neko ce reci da je Bog stsorio Adama, a Adam Opela, ali ja bih ipak pre kupio Folcvagen. Pogotovo ako kostaju podjednako.
[ Nemanja @ 21.11.2011. 14:16 ] @
Okreni, obrni, ispadne Golf :)
[ Boris Tadić @ 21.11.2011. 16:08 ] @
Što ne automatik ?
[ Nemanja @ 21.11.2011. 19:08 ] @
Citat:
Boris Tadić: Što ne automatik ?


Za audija?
[ Boris Tadić @ 21.11.2011. 20:04 ] @
Za oba.

Opel zaobiđi, jer je plastika užasno jeftina i rasklimana, sve krcka i škripi, kao da ga nogama sastavljaju.
[ Milojkovic @ 21.11.2011. 20:18 ] @
Citat:
jnk: Ima u autokomercu. 5w30 je bilo 2,900 din/litar što je krajnje bezobrazno. Moja preporuka ako hoćeš sigurno originalno a dobro ulje je motul ili marly direktno od uvoznika.


Motul niposto imao sam grozna iskustva sa njim i vise nikada se to ulje kod mene nece naci.Ovlascen uvoznik prodaje to ulje gde identicna ambalaza ima sasvim razlicit sadrzaj i po boji i po mirisu.Kraj price i nikad vise .
[ Zarko Silic @ 21.11.2011. 20:22 ] @
Naposletku ispada da su Lukoil i Modrica najpouzdanija ulja
[ Nemanja @ 21.11.2011. 22:35 ] @
Citat:
Boris Tadić: Za oba.

Opel zaobiđi, jer je plastika užasno jeftina i rasklimana, sve krcka i škripi, kao da ga nogama sastavljaju.


U takvoj Astri sam se vozio jednom od Ljubljane do Graza i nazad, i cinila mi se ok , ta je bila rent-a-car
sa predjenih 20,30 k Km. I jos sam se vozio malo cesce u dve astre, ali sa troje vrata, koje su isto
bilo ok, ali takodje ispod 20 k KM. Mozda to dolazi kasnije ...

Za automatik ... ne znam, ne vozim toliko po gradu da mi trebao, bitniji mi je tempomat
za po auto putu, mozda mogu strucniji objasniti prednosti i mane.

[ vaske2 @ 22.11.2011. 08:35 ] @
Citat:
Boris Tadić: Za oba.

Opel zaobiđi, jer je plastika užasno jeftina i rasklimana, sve krcka i škripi, kao da ga nogama sastavljaju.


Ne znam na koji Opel misliš? Imao Astru h iz 2007 god restyling verziju.Prodao je sa predjenih 180000km i veruj mi da se ništa nije rasklimalo i da je unutrasnjost bila bez ikakvih oštećenja i čudnih zvukova prilikom voznje.Zato sam vrlo iznenadjen ovim sto kazes....jedino ako je neki drugi model bio u pitanju.
[ Boris Tadić @ 22.11.2011. 11:18 ] @
Poslednji je bio Signum iz 2006.-7. sa 60 000, tj. Vectra karavan. To je generacija Astre H, to je ta plastika, taj dizajn unutrašnjosti. Još je ono kao "viša" klasa.

Svaka lajsna ima zazor po 3mm. Tačno je da se ne čuje ništa u normalnoj vožnji, ali nasloniš se na tapacir ili ti nešto ispadne i kreneš da dohvatiš oko sredine, tu sve živo škripi i krči, klima se, posebno onaj šatro-hrom od plastike oko ručice menjača i onaj klizni poklopac za sitniš/mobilni/otkud znam, samo čekaš da ti ostane u ruci.
Mogu misliti kako smrdi sva ta plastika tokom leta, dok ne uključiš klimu. Verovatno dobiješ trovanje ili voziš sa klimom i otvorenim prozorima.
Toliko je loše, ja sam to iskustvo imao pre skoro 2 godine i svaki put se setim kada pogledam u neki Opel. Priča se da su ovi najnoviji bolji, Insignia itd. Ali ne znam, nisam vozio i nisam vožen.
Mirisalo je na novo i prava je kilometraža, u 10% sigurno. Nije bio lupan i redovno je održavan, svi nosači motora normalni(prvo što sam pitao je bilo za te nosače, da li je taj motor skakao kao u traktoru pa rasklimao sve - dobio odričan odgovor i pitanje šta mu fali).
Vozio sam se i u tim Astrama nekoliko puta, ali taxi, i sigurno bih se setio da je išta prevazišlo očekivanja.

VW je po kvalitetu unutrašnjosti uvek bio 10 godina ispred Opela, jedino što kada pređeš zadnjim točkom preko nenivelisanog šahta, čini ti se da će točak otpasti. Tako neki zvuk napravi, da se naježiš, od G1 do G5. U G6 se nisam vozio. Da li to namerno ne izoluju, jer je skupo za tu klasu auta ili je samo posledica kratkog međuosovinskog rastojanja + jeftino ogibljenje, ne znam, ali je jako neprijatno.

Audi A6 je kvalitativno 20% ispred Golfa, ali ako je veliki servis za Golfa 300, za Audija je 600. 1 guma za Golfa je 100 evra, za Audija 200.
Više se kola ne prave da traju po 10 godina uz redovne servise, nego znaš tačno u 50km kada će ti koji deo "otići" i osim cene redovnog servisa i zemlje porekla, Golf i Audi nemaju puno dodirnih tačaka.
Svaki bitan deo iste klase kvaliteta je tačno duplo skuplji, pa 50% viša potrošnja, pa osiguranje za veću kubikažu, pa registracija, pa sama početna cena i odoše 2.5-3 Golfa dok kažeš "keks".

EDIT: Naravno, možeš ti kupiti i Audija sa 1.9 TDI motorom pa da ti cene budu "iste" kao za Golfa, ali performanse nisu ni blizu i to je tzv. "venčanica", tj. pri prodaji ćeš morati da smanjiš cenu isto koliko neko sa 2.4 ili 2.5TDI ne mora, ali je dao te pare na održavanje i od 80-120km/h išao 3 puta brže od tebe.
U svakom slučaju "pucaš" 3000-4000 evra kroz par godina i to je aksiom, a sad da li će to biti odraženo na krajnjoj ceni u oglasu ili u troškovima održavanja i udobnosti vožnje, na tebi je da odlučiš.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 22.11.2011. u 12:38 GMT+1]
[ vaske2 @ 22.11.2011. 18:22 ] @
Boris Tadic@Moja iskustva su sasvim,sasvim drukčija...

Nije Opel neki auto,tvrd je,prilično neudoban,pomalo ima i kockast dizajn(stariji modeli) ali sto se tice ovih stvari koje pricas o enterijeru...ja to definitivno ni u jednom nisam doživeo,neračunajući starog Kadeta koj se uklapa u sve ovo sto ti kazes,a promenio sam ih dosta pocevši od Vectre b,Astre g,Vectre c,Astre h,Corse b i c...itd.Zadnja dva auta su mi iz Vw,Audi porodice i pomalo sam razocaran bas sto se enterijera tiče.Gde god pipneš sve se guli i na svaki dugmić moraš da obracaš pažnju.Toga kod Opela nema,što ga ne čini boljim od Vw-a ali što se tiče enterijera prilično je solidan.Ja ne pricam o vozilima u kojima sam se vozio vec o vozilima koje sam lično exploatisao.

Nemanja@Poslusaj savet vecine...ipak kad sve sagledas najbolje ces proci sa Golfom...
[ Nemanja @ 22.11.2011. 20:01 ] @
@all

Hvala svima na savetima, koliko smo zakljucili Das Auto je najbolja varijanta kao polovnjak.

Nisam pre toliko posecivao ovaj deo ES, sada sam prebrao i veci deo teme "Kupovina do 20.000e"
i iz toga zakljucio da je Skoda Octavia najbolja kupovina kao novi.

Sada ostaje odluka novo ili polovno koja je stvar i jos nekih okolnosti. Mada se ne bih zurio,
prebacio bih moj autic na AUT tablice pa posle polako gledao, ne volim kada se ovako zaletim :)

Pozdrav,

Nemanja
[ su27killeryu @ 23.11.2011. 02:40 ] @
ja kapiram zasto ljudi u Srbiji kupuju golfa ali zasto bi ga ti kupio osim ako ti se bas bas ali BAS specijalno ne svidja po izgledu?

http://www.avto.net/ad.asp?id=5269571

za 8.000 ovaj Accord je po svemu vasionski brod za toga golfa...
[ Nemanja @ 23.11.2011. 06:56 ] @
Pa jeste vasionski brod, ali toliko i trosi i odrzavanje kosta kao za vasionski brod ... I to je cena iz SLO, koja je oko 30% manje nego u AUT.
A vagen bi kupio iz istih razloga iz kojih ga kupuju ljudi u Srbiji... pouzdanost, cene odrzavanja i mogucnost kasnije prodaje.
Da imam neogranicino para vozio bih nov mercedes, ne bih smarao ljude na forumima sa polovnjacima od 8.000 ;)
[ vladd @ 23.11.2011. 07:45 ] @
Pa "mogucnost" kasnije prodaje je otprilike ista za sve..17 din po kg..To smo valjda naucili u poslednjih 5-6 godina, kada je taj "razlog" odluke pri kupovini kola postao besmislen.

Vec su cene starijih polovnjaka pale znacajno, ostaje samo u igri varijanta mladjih polovnjaka, ali promenama zakona i potrebama celicana..staro gvozdje ce skociti sa mostova na automobile..

O :kasnijoj prodaji nemoj puno da razmisljas, odnosno razmisljaj ne drugi nacin, racunaj da ce auto biti kod tebe jako dugo..i ukalkulisi troskove vecih kvarova..

Poz
[ Zarko Silic @ 23.11.2011. 07:55 ] @
Osim troskova "velikih" kvarova treba ukalkulisati i troskove usled eventualnih nezgoda, kada osecaj posedovanja (voznje, ne bas) vasionskog broda poput onog kod Acorda ili Rowera pocinje da bude vrlo realan.

Citat:
vladd: Pa "mogucnost" kasnije prodaje je otprilike ista za sve..17 din po kg..To smo valjda naucili u poslednjih 5-6 godina, kada je taj "razlog" odluke pri kupovini kola postao besmislen.



Svakako da jesmo apsolvirali: jedni se prodaju tik nakon objave, dok se oni drugi vuku mesecima pa i godinama po oglasima (neretko Alfe i pored svoje kosmicnosti stoje i po 2 godine neprodate). Na jednima se i nakon nekoliko godina voznje izgubi malo (rec je o polovnjacima), ili se cak mozda ne izgubi nista, dok se na drugima gubi visestruko (nekoliko hiljada eura, ma koliko se zaradjivalo nije za zanemariti). Bez obzira da li je rec o Srbiji, Austriji, Holandiji, ili nekoj drugoj evropskoj drzavi. Srbija je tu ponajmanje znacajna.


Akord je tu posebno zanimljiv. Odrzavanje (osiguranje) i potrosnja na nivou najvecih Audia, a vozne sposobnosti (poput elasticnosti) ispod nivoa TDIa, i to onih slabijih.




Nemanja, pogledaj i raspitaj se kako stoje stvari kod vas u Austriji za na primer ovakav automobil:
(Servis bi trebao biti najbolji i najpovoljniji obzirom na blizinu zemlje porekla, a nije tesko skoknuti do Bratislave i uraditi ga za sitne pare).

http://suchen.mobile.de/fahrze...T&lang=de&pageNumber=1


Za relativno male pare moze da se dobije odlicana i vrlo mocna Skoda.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.11.2011. u 10:09 GMT+1]
[ jnk @ 23.11.2011. 10:10 ] @
Ovde sve vw fanovi, storm ce se iznervirati
[ Boris Tadić @ 23.11.2011. 11:35 ] @
@vaske 2,

Da niko od kupaca ne primećuje zazore i škripu plastike, nijedan proizvođač ne bi ni pravio drugačije, svi bi pravili isto. Ne bi ni bilo potrebe za više od jednog proizvođača. GM plastika, koja između ostalog ide i u Opel, je karakteristično jeftina, karakteristično loše završne obrade, još u čuvenoj sivoj boji - prevrće želudac na 1, sve i da je u Ferrari ubace.

@jnk,

ja bih prvi kupio Hondu Accord ili Citroen C5 pre bilo kog Passata i Mercedesa E, a Touareg ne bih ni pogledao pored Range Rovera i Land Cruisera.

Ali Golf je jedini jeftini auto u kome se osetiš "kao čovek" dok ga koristiš. Možeš da ga voziš i na seoski vašar i na koncert klasične muzike i neće ti biti neprijatno.
Sve je nekako normalno, prilagodiš se za 10 sekundi bez obzira na dimenzije, godište i prethodno iskustvo u vožnji, dok kod drugih ne znaš šta ti od čega više smeta. Naravno, ima i Golf bar 50 mana, daleko bilo da je auto od 25k€ idealan, ali su te mane u odnosu na ostatak ponude slične cene skoro pa "zlatne".

Ostali su tek prošle godine krenuli da ga stižu po kvalitetu enterijera. To je sjajno čuti i videti, ali nije im trebalo ni 35 godina. Pogledaj na šta liči Toyota Auris unutra, pola auta rastaviš kažiprstom. Bolji od Golfa je Audi 3, ali 50% skuplji za isti nivo opreme. Delove da i ne spominjemo.
[ Nemanja @ 23.11.2011. 13:58 ] @
Ima finih Skodica , ali i fino kostaju ... Mada je to realno , oko 50% posle 5g.

http://www.gebrauchtwagen.at/d...nsicht.php?id_fahrzeug=1664471

[ jnk @ 23.11.2011. 14:49 ] @
Pa to je malo precenjeno, smatram da je maximum 40% vrednosti posle 5 godina i to za najocuvanije moguce stanje i jednog vlasnika.
[ Nemanja @ 23.11.2011. 15:00 ] @
Za alfe je 40% vrednosti posle 2 godine :D , za Skode koliko sam video krece se oko 50% posle 4,5 godina , posto sam razmatrao i kupovinu nove pa sam i to racunao.
[ Zarko Silic @ 23.11.2011. 16:38 ] @
Citat:
jnk: Ovde sve vw fanovi, storm ce se iznervirati :)


Ma lako cemo mi sa Stormom, a sta cemo sa nasim Vladdom?

On ce kanda morati da pogresi po peti put kada bude kupovao auto


Nemanja, kakva je situacija kod Vas sa Korejancima (Hy i KIA)? za dobro ocuvane komade?

(Jedno je ono sto se vidi sa slika na NETu, a sasvim nesto drugo kada odes i vidis da ispod 10K ne mozes kupiti normalan automobil)
[ deki77 @ 23.11.2011. 17:21 ] @
Moze se naci i jeftinije.To 100% tvrdim.Nemanja samo gleda auto placeve gde hoce da zarade na tebi, odnosno autu 2000€.
Ovaj auto a i ostali naduvaju cene da bi kroz kredit zaradili.
na primer
[ etjen @ 23.11.2011. 17:34 ] @
Nemanja, ti se krećeš oko cene od 10kEura, ako ti nije obavezno potreban veliki auto (a sudeći po Golfu i nije) zašto ne pogledaš novo?
Za do 11keura imaš neke solidne opcije u Golf klasi. Istina sa slabijim motorom ali sigurno boljim od onog 1.4 u Golfu koji si pominjao.
Pogotovo sad pred novu godinu kad se ratosiljaju lagera.

Naravno, cene novih gledaj ovde, jer mislim da je preko skuplje.
[ Zarko Silic @ 23.11.2011. 17:42 ] @
i30 je u Austriji tesko pronaci ispod 15.000 eura. Cak ni pistolj verziju. To je skoro 50% vise nego sto kod nas kosta.


Citat:
deki77: Moze se naci i jeftinije.To 100% tvrdim.Nemanja samo gleda auto placeve gde hoce da zarade na tebi, odnosno autu 2000€.
Ovaj auto a i ostali naduvaju cene da bi kroz kredit zaradili.
na primer


Pa nema ni na ovom placu jeftinih Skoda. Kada dodjes do nekog normalnijeg modela od oko 100K km i nesto malo maladjeg (2006 ili novije) opet se cena priblizava sumi od 10 K eura.
[ etjen @ 23.11.2011. 17:56 ] @
mislim da im je skoro sve skuplje od novih vozila...
[ Nemanja @ 23.11.2011. 18:04 ] @
Citat:
deki77: Moze se naci i jeftinije.To 100% tvrdim.Nemanja samo gleda auto placeve gde hoce da zarade na tebi, odnosno autu 2000€.
Ovaj auto a i ostali naduvaju cene da bi kroz kredit zaradili.
na primer


Slazem se sa ovim za placeve ... I ja bih pre kupio auto od privatnog lica, jer mozes videti ko je vozio auto, ali i onaj ko je pazio auto
nece ga dati ispod cene, osim u slucajevima neispravnog vozila , to je drugo, o tome smo vec pisali.

Da, cene novih kola su u AUT oko 40% vece nego u Srbiji... Recimo da je klasa Pola i 207-ice oko 14.000e sa 1.4 benziskim motorima,
Octavio 1.6 TD je oko 25.000.
[ Nemanja @ 23.11.2011. 18:13 ] @
Citat:
zarsilic

Nemanja, kakva je situacija kod Vas sa Korejancima (Hy i KIA)? za dobro ocuvane komade?



Ne znam, ovde ih i ne vidjam na putu, tako da ih iz tog razloga ne bih uzimao.
Kada bolje razmislim i japance slabo vidjam.
[ deki77 @ 23.11.2011. 19:11 ] @
U Becu na semaforu cekaju automobili
9 njih su:Audi,BMW,Mercedes i samo jedan japanac.
Ja Citroen i ne znam kako izgleda :)

dodatak
Hundai ix35
[ Zarko Silic @ 23.11.2011. 20:23 ] @
Verujem da je tako. Drugari mi kazu da su svajcarske drumove preplavile Oktavie. Nesto slicno kao sto su to bili Japanci devedesetih godina, a ja nikako da poverujem .

Kada sam malo pomolio nos van ove nase lijepe i licno sam se uverio pa sam o tome i pisao u jednoj od tema.
Nesto mi Bakara bas nije poverovao, al ajde. Nek mu bude, ako mu je tako lakse.
[ su27killeryu @ 23.11.2011. 20:27 ] @
Citat:
zarsilic: Akord je tu posebno zanimljiv. Odrzavanje (osiguranje) i potrosnja na nivou najvecih Audia, a vozne sposobnosti (poput elasticnosti) ispod nivoa TDIa, i to onih slabijih.


a ovo bi trebalo da zvuci kao vic ili...?

Accord je nekoliko godina bio najprodavaniji auto u Americi, da bas onamo gdje fauve svog nesrecnog golfa prodaje za 30-40% manje pare nego u EU(citaj deru nesrecne evropske kupce da bi napravili razliku kako bi tamo uopste bili konkurentni).

Postoji dobar razlog zasto je to tako, a glavni je to sto su oni pragmaticni ljudi koje zanima pouzdanost jer imaju puteve na kojima nije bas pozeljno da ti auto stane..obzirom da tuda prodju po 2-3 auta na sat vremena a nekad i za cijeli dan.

I odrzavanje za Accorda skoro uopste nije skuplje nego za golfa ako racunamo samo originalne djelove, nisam siguran da ce kupac u Austriji imati tu "povoljnost" da ugradjuje poluispravne kineske silene od 3 eura u njega..a i ako mu u slucaju eventualnog udesa nadju tako nesto na autu nagrabusio je kao zuti sa sve onim koji mu je to ugradio na auto.

Potrosnja Accorda 2.0 je mizerno veca od golfa 1.6 pogotovo na otvorenom putu gdje i nema neke razlike (u gradu je mozda litar ako i toliko). Sto se elasticnosti tice postoji rucica sa desne strane vozaca koja se zove mjenjac a za koga je ista previse komplikovana postoji i automatik varijanta.
[ Zarko Silic @ 23.11.2011. 21:32 ] @
Citat:
su27killeryu: a i ako mu u slucaju eventualnog udesa nadju tako nesto na autu nagrabusio je kao zuti sa sve onim koji mu je to ugradio na auto..


To se jos i moze razumeti kada neko na balkanski nacin karabudzi svoje ili tudje vozilo, a sta ce raditi oni vlasnici koji nisu ni svesni da im vazdusni jastuci ne rade a kupili potpuno novo vozilo?

Citat:
U svetu je "Honda” povukla skoro pola milona automobila marke "akord” i "sivik” zbog neispravnih vazdušnih jastuka.


http://www.vesti.rs/Drustvo/To...-Honda-servisiraju-vozila.html

http://www.vecernji.hr/vijesti...40-000-automobila-clanak-94357

...



Sto bi Dimke rekao: kvalitet do mojega.

Da ne sirimo temu; ima o ovome dosta na ESu pa ako nekog to zanima moze procitati.

http://www.elitemadzone.org/t3...past-auto-industrije-revisited


P.S. Nijke sala, Acord 20 od 150 KS ide kao nekakva baba. Mrtav do 4000 obrtaja. Kada sa 3 odrasle osobe u kabini zelis da obidjes sleper, iz pete moras prebaciti u trecu (ne cetvrtu), a kada se vozi na 7000, trosi 15 litara u rezimu u kome TDI trosi 8.


Siguran sam na Nemanji ne treba takav automobil,




[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 23.11.2011. u 22:48 GMT+1]
[ etjen @ 23.11.2011. 22:47 ] @
nisam nikad vozio Akorda (mada jesam Civica) ali zarsilicu zar nije malo bezveze reći da auto od 150 konja ide ''kao baba'' i to još Honda?!?

U ovo mi je stvarno teško da poverujem. Mislim znam da se teško mogu porediti atmosferci sa turbo benzincima ali to je ipak samo obrtni moment u pitanju. Malo više rada menjačem i tu su negde(stim što će atmosferac uglavnom nešto više trošiti)

[ Zarko Silic @ 23.11.2011. 23:05 ] @
Naravno da moze. Zasto bi joj tepao kada automobil ni po cemu ne odaje snagu koja stoji na papiru i za koju se placaju godisnje dazbine?

Ovo su podaci sa testa, a u realnoj voznji razlike su jos vece. Mnogo vece.

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1330.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1253.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1262.htm

Ovo su sve automobili koji su kao polovnjaci u istom cenovnom rangu ili su cak i jeftiniji od Acorda.

Da napomenem da A6 ima desetak konja manje i nosi 20% vise tereta po konjskoj snazi.

Mislim da je besmisleno porediti konfor ova dva auta. Potrosnja goriva da se ne spominje.

Isto tako, da ne spominjem da se za cenu jedne vecere u Beckom restoranu od ovih VAGova naprave prave azdaje sa jos cetrdesetak konja dobitka.


Citat:
etjen: stim što će atmosferac uglavnom nešto više trošiti


Nije nesto vise nego je to 5 litara vise ako se ljudski vozi: onako kako zahteva snaga od 100 i kusur konja.


5 litara vise znaci da je nakon 150.000 km dodatno pojeo cenom sam sebe.


Koliko sam zakljucio, za Nemanju bitan podatak.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 24.11.2011. u 00:41 GMT+1]
[ bakara @ 24.11.2011. 08:58 ] @
Citat:
zarsilic:
Nesto mi Bakara bas nije poverovao, al ajde. Nek mu bude, ako mu je tako lakse.

Ovde ima japanaca sasvim dovoljno, i tesko da mozes da stojis na semaforu a da nema japanca pored.
Citat:
zarsilic: Naravno da moze. Zasto bi joj tepao kada automobil ni po cemu ne odaje snagu koja stoji na papiru i za koju se placaju godisnje dazbine?

Ovo su podaci sa testa, a u realnoj voznji razlike su jos vece. Mnogo vece.

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1330.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1253.htm

http://www.zeperfs.com/en/duel1455-1262.htm

Mislim da je krajnje nefer porediti obican atmosferski sa turbo motorima, to je na vecini auto foruma neprihvatljivo i moderise se.

Uvek je bolji turbo motor, zato se i ne porede.

Ta honda ima sasvim adekvatne performanse za motor koji poseduje.
[ Zarko Silic @ 24.11.2011. 10:08 ] @
Citat:
bakara: Ovde ima japanaca sasvim dovoljno, i tesko da mozes da stojis na semaforu a da nema japanca pored.


Pa cekaj sada. Da li je rec o dvostrukim arsinima?

Kada se diskusija razvije o Golfi, odnosno VAGu uopste onda se Srbuja navodi kao primer gde su ljudi zaostali u razmisljanju, gde su uglavnom kupci takvih automobila poluprimitivci jer za druga (bolja) vozila nisu culi, mesto na zemaljskoj kugli gde zive ljudi bez znanja i ukusa, gde vlasnici ovakvih auta pripadaju odredjenom miljeu itd.,

a onda odjednom, kada se ustanovi da je u drugim, u automobilskom smislu mocnijim zemljama, situacija potpuno "drugacija", Srbija sa svojom "automobilskom kulturom" vaskrsne kao zemlja koja sluzi za primer?!

Kako to da je u jednom slucaju onakva, a u drugom ovajkava?

Citat:
bakara: Mislim da je krajnje nefer porediti obican atmosferski sa turbo motorima, to je na vecini auto foruma neprihvatljivo i moderise se.

Uvek je bolji turbo motor, zato se i ne porede.

Ta honda ima sasvim adekvatne performanse za motor koji poseduje.


Naravno da je nefer. Ovo pricamo vec godinama. Najmanje je 20 puta receno i ponovljeno na ESu i jos ce najmanje toliko puta biti ponovljeno dok svima, ili vecini ne udje u glavu.
(Ne znam samo koji logican razlog nekoga moze naterati da za iste novce kupi jedan "neporedivi" motor ako na raspolaganju ima "poredivi"?)

Na osnovu postavljenog pitanja (sto je u biti najvaznije) nikako se nije mogao izvuci zakljucak da ta osoba uopste razmatra mogucnost kupovine atmosferskog fejsliftiranog motora iz proslog veka, kako pravilno nazivas neuporedivog, sa zapreminom od 2 litra, sa velikom snagom (doduse samo na papiru), sa velikim troskovima registracije (u Austiji, gde se nalazi i Nenad, razlike nisu male kao u Srbiji) pa ako se kojim slucajem i odluci na takav korak zasto da mu konji stoje na papiru kada im je mesto na drumu.
Ako vec placa velike dazbine, bar da ima i nekakvu korist od toga.

Svakome ko iole prati automobilsku industriju savrseno je jasno da su atmosferskim motorima odbrojani dani.


P.S. Postovi jesu za moderisanje i premestanje, slazem se, u novu temu, ali nisu za brisanje. Pogotovo nisu za arhivivu kako to cesto umeju da postanu.
[ Boris Tadić @ 24.11.2011. 11:15 ] @
Ma, kakav benzinac za Hondu... Samo 2.2 dizel automatik. Ko jednom oseti na kičmi 90% obrtnog momenta pre nego što stigne da čuje motor, tu više nema nazad. Kakvi obrtaji, kakve blokade, kakvi bakrači. Voziš se u tišini i sa pola gasa preskačeš sve "trkače".

Mogli bi malo da poredite dizela sa dizelima, a ne benzinca i dizele :)

Uzmite u obzir odnos kg/hp(odnosno hp/t), jer je bez toga sve ostalo bespotrebno zamaranje varijabilnim podacima(koji na samom merenju u "idealnim" uslovima jako lako mogu da idu po 20% na lošije, a u 100% stvarnih situacija u saobraćaju će sigurno otići na dole i do 70% - dok odreaguješ na tuđe reagovanje, pa dok proceniš dalje ponašanje i slobodan prostor, prođe život, a kamoli nekakva druga decimala).

Takođe, subjektivni utisak brzine je mnogo bitniji od nekakvih merenja.

Ne pokušavam da pravdam bilo šta, ako je sporija Honda - sporija je i kraj. Ako je brža - brža je, ali to toliko NIŠTA ne mora da znači, da je strašno.
Gledajte koji ima kakvo ogibljenje napred i nazad, kako leži u krivini, koji ima duže međuosovinsko rastojanje, širi trag točkova, kraći zaustavni put, koji je manje naporan za vožnju, odnosno koji više stimuliše da provedeš duže vremena unutra.
Čim su sva ta međuubrzanja tu negde u 10-15%, to je "sve isto" u legalnim okvirima saobraćaja, a nešto se ložiti i trkati sa autom od 1.5t srednje-niže klase je gluplje nego skočiti sa nadvožnjaka na autoput.
[ bakara @ 24.11.2011. 14:41 ] @
Citat:
zarsilic:

Na osnovu postavljenog pitanja (sto je u biti najvaznije) nikako se nije mogao izvuci zakljucak da ta osoba uopste razmatra mogucnost kupovine atmosferskog fejsliftiranog motora iz proslog veka, kako pravilno nazivas neuporedivog, sa zapreminom od 2 litra, sa velikom snagom (doduse samo na papiru), sa velikim troskovima registracije (u Austiji, gde se nalazi i Nenad, razlike nisu male kao u Srbiji) pa ako se kojim slucajem i odluci na takav korak zasto da mu konji stoje na papiru kada im je mesto na drumu. [/img]


Pa tema je krenula sa kupovinom golfa V atmosferskog benzinca 1.4 i 1.6 80/102ks koji kostaju isto ko i ta honda, ali oni valjda nemaju snagu samo na papiru i nisu iz proslog veka?

btw, honda sa onog linka je prodata, izgleda da neko kupuje i te "krseve"
[ prstic @ 24.11.2011. 14:50 ] @
Zasto imate potrebu da u svakom postu poredite dizel/benzin, atmosferski/turbo motor, nemce/japance kad u temi (za onoga ko ume, i hoce da cita) lepo pise sta Nemanju zanima.
On za raliku od nas zivi u EU gde se postuju propisi (osim aka imas bas toliko para za bacanje) i gde se ne potezu veze da bi se eskivirale kazne. Tamo se svako prekoracenje brzine belezi i onda ti lepo stigne cestitka.

Pitanje je da li je njumu potreban passat, accord, a6, oktavia kad se covek interesuje za golf v i to sa motorom do 100ks za kog su dadzbine i nepredvidjene opravke relativno pristojne .
[ Zarko Silic @ 24.11.2011. 15:07 ] @
Citat:
prstic

Pitanje je da li je njumu potreban passat, accord, a6, oktavia kad se covek interesuje za golf v i to sa motorom do 100ks za kog su dadzbine i nepredvidjene opravke relativno pristojne .


Upravo tako, samo sto su Oktavia i Golf 5 u istim klasama sa istom ili skoro istom mehanikom i sa identicnim troskovima odrzavanja (cak je Skoda mozda i sa nesto nizim).

Praistorijski 2.0 atmoswferski benzinac od 150 sa performansama kao da ima 100 ks i sa potrosnjom kao FSI od 3,2L, je za nekakvu drugu temu.
[ su27killeryu @ 24.11.2011. 17:12 ] @
ja ne znam sta hoces da pokazes sa tim zeperfs linkovima, prvo poredis Accorda sa Leonom koji je klasu ispod, a onda sa A4 tdi i tu se vidi da je Accord brzi na 400 metara i ima vecu max brzinu..?!

sto se recalla tice to rade sve ozbiljne fabrike, i to uopste ne mora da znaci da jastuci NECE da iskoce vec da postoji minimalna mogucnost da ne iskoce (a to se mozda nije cak nikad ni desilo nego se recall radi iz predostroznosti)

pogledaj koja su vozila najpouzdanija po njemackom ADACu, oni ne bi trebalo da imaju razloga da forsiraju Japance :)

a Octavia je svakako mnogo bolji izbor od golfa, mada ni Skode vise nisu jeftine kao sto su bile...
[ DrJekyll @ 24.11.2011. 17:51 ] @
Citat:
a onda sa A4 tdi i tu se vidi da je Accord brzi na 400 metara i ima vecu max brzinu..?!


A4 pretice kamion za 6.5s a honda za 11.2s, to je bitno, a to da li neki auto ide 208km/h ili 358km/h je potpuno nebitno, pogotovo u Srbiji

[ su27killeryu @ 24.11.2011. 18:45 ] @
"medjuubrzanje" nije apsolutno nikakav argument, ko ne zna da salta neka kupi automatik, na kraju krajeva ima Honda i dizela (nazalost)
[ DrJekyll @ 24.11.2011. 19:36 ] @

..mislis ono, vozis 80km/h u cetvrtoj, pa vratis u drugu do 85, pa u trecu do 100, pa u cetvrtu do 120?....em si iscimao i kvacilo i svoje usi, em si opet sporiji dok izmenjas sve to


Citat:
ima Honda i dizela


Ima, i opet je sporija, iako na papiru ima 10ks i cak 30nm vise

http://www.zeperfs.com/duel2619-1253.htm
[ su27killeryu @ 24.11.2011. 19:39 ] @
"sporija" je u odredjenim brzinama zato sto ima duzi prenos, zato Hondom mozes trecom da ides 150(lupam) dok ces kod audija morati na 130 da saltas u cetvrtu itd. a i teza je jer je nesto veci auto(ili mi se tako cini)

[ Nemanja @ 24.11.2011. 19:40 ] @
Danas mi se desila jedna za---ncija i moram ostaviti kola u servisu ... to u Srbiji
ne bi bio velik problem ni skup... a posto je ovde skup i dobar dan u servisu, odlucio
sam se da sledeci autic bude nov, da ustedim na ovakvim gubljenjima vremena i para.

[ DrJekyll @ 24.11.2011. 19:48 ] @
Citat:
zato Hondom mozes trecom da ides 150(lupam)


Da, ali u realnom svakodnevnom zivotu to ti uopste nije bitno, kao ni onaj podatak dali ide 208km/h ili 358km/h, najbitnija su ubrzanja 80-120km/h

Neko je ovde lepo napisao, ko jednom oseti potisak u ledja pre nego sto uopste cuje motor, taj se na obicnog benzinca vise ne vraca
[ jnk @ 24.11.2011. 20:21 ] @
@Nemanja

Nov automobil se od 0 do 50,000 km ne kvari nista manje nego onaj od 50,000-100,000 km jedino sto je ocuvaniji. Ako ti je prioritet da auto provodi sto manje u servisu onda uzmes onaj koji se statisticki pokazao kao najpouzdaniji a to su po svim istrazivanjima automobili proizvedeni u Japanu. Mada kupovina automobila je uvek lutrija a ti mozes manje ili vise uticati na procenat verovatnoce za vanredni servis.
[ grozda @ 29.10.2013. 19:32 ] @
Moze li neko uporediti motore na Golfu 5 od :

1.4 (80KS);
1.6 (102KS) i
1.6 FSI (118KS)

Cene odrzavanja, potrosnja. kvalitet motora ?
[ seaboy @ 29.10.2013. 20:52 ] @
Planiram da podjem u Njemacku i vidim nekog golfa 5, dizel varijantu... Gledao sam nesto cisto orjentaciono na mobile.de, za nekih 5 do 6k moze se naci dizel koji je presao do 200k km... postoji li neka preporuka, da se drzim privatnog prodavca ili mogu i placevi... Imam tamo covjeka koji mi moze kontaktirati bilo koga, poci do De mi je najmanji problem, a jedino me zanimaju eventualno iskustva nekoga ko je to vec radio, vise ljudi vise zna :)
eventualno preporuke za neki drugi auto te kategorije..

[ AstralPro @ 29.10.2013. 20:59 ] @
Ako mislis kupovat kola u Njemackoj nemos tako napamet preko mobile.de, moras otic i pogledat licno auto sa placa. Ti golfovi sa pravih 200.000 km su tamo skuplji nego u HN tako da ne znam koliko se isplati sve to. Imaj na umu i sledece:

"Velika racija u Nemačkoj obuhvatila 150 radionica

Prevara sa brojačem kilometara ni u kom slučaju nije posebnost našeg tržišta polovnjaka. Američka nacionalna agencija za sigurnost u saobraćaju NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) procenjuje da svake godine kupci polovnih automobila u SAD-u gube 4 milijarde dolara zbog ove prevare i da se u proseku kilometraža vraća na oko pola miliona polovnih automobila godišnje.

Ni u Evropskoj uniji, i pored visokih zaprećenih kazni i rigorozne kaznene politike situacija nije ni malo ružičasta. Prevara je široko rasprostranjena a procene o šteti variraju od 5 pa sve do 10 milijardi evra godišnje. Procena nemačke policije je da je na oko 30 procenata polovnih automobila vraćana kilometraža i pored toga što je manipulacija kilometražom na inicijativu nemačkog automobilskog saveza ADAC-a od 17. avgusta 2005. zabranjena dopunama tamošnjeg Zakona o drumskom saobraćaju. Za ovo krivično delo zaprećena je kazna zatvora do jedne godine, a ista kazna preti i proizvođačima kompjuterskih programa čiji je cilj izvršenje jednog takvog dela. Od tada je u Nemačkoj zabranjeno i reklamiranje uređaja za manipulisanje pređenom kilometražom u novinama, časopisima i na internetu. Zakon zabranjuje već i samu ponudu vršenja nedozvoljene usluge. Uprkos tome, takvi oglasi i internet sajtovi su i dalje veoma rašireni u praksi.

Koliko je prevara sa brojačem kilometara zapravo raširena pojava, dovoljno govori i jedan takav slučaj koji se dogodio u Bavarskoj. Minhenska policija je u martu 2011. sprovela veliku raciju koja je obuhvatila 150 mehaničarskih radionica i privatnih stanova. Rezultat racije – 26 uhapšenih lica i 300 zaplenjenih vozila. Prilikom te racije otkriven je i BMW koji je ukupno prešao 700.000 kilometara, a zatim prošao kroz tako „uspešno“ podmlađivanje da je na brojaču pokazivao svega 150.000 kilometara. Tako je vrednost ovog automobila sa realnih 5000 evra, posle „korekcije“ kilometraže i „kozmetičkog ulepšavanja“ uvećana na 15.000 evra."
[ seaboy @ 29.10.2013. 21:17 ] @
Svakako, ne uzimam zdravo za gotovo mobile.de, gledam samo orjentaciono, a kao sto rekoh imam tamo tipa koji mi moze pomoci oko kupovine, i nije mi problem poci.. Upravo me takve stvari zanimaju, kao vracanje kilometraze itd...
Ipak su mi nekako jeftini, ili grijesim, 5k eur 175k km primjerak... Imalo bi to isplativost ako je to istina kao sto se cini... uz sve poreze i ostalo mislim da bi imalo smisla..
[ Nemanja @ 30.10.2013. 06:01 ] @
Ne kupuju se tako automobili u Nemackoj ... ceka se dodje normalan primerak od privatnog prodavca. Kada vec prijatelja koji ce ti pomoci. Ako ce te samo odvesti do placa, za to imas navigaciju. Pogledaj orijentaciono koliko kosta taj golf u Austriji ili Svajcarskoj.
[ Lavlja_Jazbina @ 30.10.2013. 06:26 ] @
seaboy...Iskreno.5-6k € za golfa 5 je nemoguca misija.Moze,da mu nesto fali ( grad,turbina,neka manja havarija).
Imaju ono sto smo gledali mb a klasa ne radi servo,b klasa odran sa leve strane,ford dizel od babe koji je presao 70k/km itd.
Imaces dug period da bi nasao dobar primerak marke vozila koja je na ceni.
[ vladd @ 30.10.2013. 11:06 ] @
Pitanje sta se zeli sa doticnim golfom. Osim, naravno voznje, mozda neka zaradica naknadnom prodajom nakon godinu dve...

Za licnu upotrebu, ja bih uzeo ovakav, 2004-o godiste, 1.9 TDI, 214 000km, od privatnog vlasnika...za 5000€

http://suchen.mobile.de/auto-i...f-gof-5-1-9-tdi-140-ps-neuer-tüv-2015-lichtenberg/185439232.html...DE&negativeFeatures=EXPORT

[ Nemanja @ 30.10.2013. 12:18 ] @
Citat:
vladd
Za licnu upotrebu, ja bih uzeo ovakav, 2004-o godiste, 1.9 TDI, 214 000km, od privatnog vlasnika...za 5000€


Da sacuvamo ovu poruku.
[ seaboy @ 30.10.2013. 14:30 ] @
Vladd je postavio konkretan auto... Pitanje je da li ovaj auto ima nekih skrivenih nedostataka? Milslim da je odlicna varijanta ako je to tako.. Imam tamo covjeka koji bi mogao da mi pomogne, ne samo oko jezika i trazenja lokacije, vec nesto zna oko auta. Ali ipak AutoZone forum je trust mozgova tako da prije bilo kakvog koraka valja malo prodiskutovati o svemu...
[ Lavlja_Jazbina @ 30.10.2013. 14:42 ] @
Da na granici plivajuceg i velikog servisa.Nije taj par ziveo u srbendiji pa naucio da rasipa.Proracunata prodaja.

SvE od 5k.Kao po dogovoru.
http://suchen.mobile.de/auto/v...mp;lang=de&frequence=DAILY
[ Zarko Silic @ 30.10.2013. 14:59 ] @
Ako neko misli da za 5000 eura moze da kupi ispravan Golf 5 TDI sa manje od 400.000 kilometara, onda taj neko ne treba da trazi pomoc od majstora vec pomoc treba da potrazzi na drugom mestu.
[ pero_brzi @ 30.10.2013. 18:18 ] @
http://suchen.mobile.de/auto-i...31&negativeFeatures=EXPORT


Prvi na mobile.de koji ima Garanciju i mislim da bi za kes otisao za 5000 i manje i ima povracaj poreza i 2006 godiste znaci nije 10,11 nego 7 godina star, doduse benzinac, ali nije bas da ne moze
[ vladd @ 30.10.2013. 18:51 ] @
JA sam odgovorio na pitanje, preporucio, sta covek da KUPI za 5000 evra..tamo negde..
Ostale detalje nabavke svako adaptira sabi prema sopstvenim mogucnostima i sposobnostima...

Druga stvar da li ce imati, kod 10 god starog automobila, 90% ispravnosti svih delova...nije to japanac(@Nemanja)

Smatram da je bolje dati 5000 za ovakav automobil, pa odraditi ako treba neke servise u blizoj i daljnjoj buducnosti, i biti siguran i znati sa je NOVO, na automobilu, nego dati 9000 za 4-5 godina mladji auto, koji moze da ima isto toliko kvarova i naknadnog troska.
Dati 4 hiljade vise, da bi se za par godina bilo u prednosti 2000 kod naknadne prodaje, a oba polovna i oba isti model...malo je nerazumno... a mozda i prosto teoretisanje, ovaj je konkretan i zadovoljava "prvi pogled", i preduslove, a drugi je "imaginacija"..mozda i ne postoji..
Naci dobar i jeftin...to je pre svega BINGO...

Da li ima skrivenu manu?

Postoje dva odgovora. Jedan, glavni, je treba ga PREGLEDATI, a drugi je, recimo da "ima neku manu", ali resivu za prihvatljivu svotu novca..u dogledno vreme..

P.S.

Mene samo cudi da ovakav ne cuci na nekom domacem sajtu, sa zamagljenom tablicom i cenom od 9700 evra i sok popustom od 342 evra..
[ seaboy @ 30.10.2013. 20:12 ] @
Ipak je pregled na licu mjesta kljucna stvar... e sad sto se tice odnos cijena i stanje vozila, vrlo diskutabilno.. auto je star 10 godina, pretprosla generacija golfa... mozda jeste a sa druge strane i ne mora da bude sumnjivo niska cijena... sta sad, ako doticni vlasnik nabudzi cijenu na 8500 eur, tada ce ulivati povjerenje? kao sto rekoh mislim da je ipak najbolje dobro pregledati auto, naravno ko to dobro zna...

off topic, sreo danas tipa, kaze mi da prodaje stan, poslednji sprat kuce, 130 m2... picnuo ga spolja, i unutra, odlicno izgleda, svjeze "renoviran", 100 m od mora... ali! unutra iza gipsanih ploca, budzevina, trule neke grede ostavio, improvizacija, da ne pricam dalje sta je bilo tokom renoviranja... cijena 250000 eur, vec dobija 200k..
[ Lavlja_Jazbina @ 30.10.2013. 22:51 ] @
Citat:
off topic, sreo danas tipa, kaze mi da prodaje stan, poslednji sprat kuce, 130 m2... picnuo ga spolja, i unutra, odlicno izgleda, svjeze "renoviran", 100 m od mora... ali! unutra iza gipsanih ploca, budzevina, trule neke grede ostavio, improvizacija, da ne pricam dalje sta je bilo tokom renoviranja... cijena 250000 eur, vec dobija 200k..

Mislim da si vec sebi odgovorio po pitanju auta.