[ sladoled62 @ 19.11.2011. 23:34 ] @
Zdravo svima,posedujem gore navedeni telefon,Android 2.3.3 Gingerbread.Zelim da upozorim sve korisnike na mogucu opasnost sa nesagledivim posledicama!
Juce mi je telefon poslao SMS na potpuno desetu adresu.Naime,poslao sam sms osobi A,a dobila ga je osoba B!Proverio u tredovima,nije bila moja greska,jednostavno, sam je odlucio i poslao sms na nezeljeni broj.
Telefon posedujem nekoliko meseci,nisam neki Android freak,zeleo bih da vas pitam dali je neko imao,ili cuo za ovakvu brljotinu?
Od samog pocetka telefon brlja,to se najvise izrazavalo u tome da sam bira i postavlja vec customizovane ringtonove,sam prepravjla imena u kontaktima(naime ako je neko ukucan kao Djordje Petrovic,on sam izbaci Petrovic/1Djordje i to bez nekog odredejnog sistema!)To je sve bilo podnosljivo i relativno zanemarljivo,ali ovo sa slanjem sms na pogresan broj je previse i u krajnoj liniji,moze da bude vrlo opasno!
Eto,ako neko ume da mi odgovori,unapred hvala,ako ne,neka sluzi kao upozorenje svima,oprez sa Androidom ili LG,ne znam do cega je vec problem!

[ Dobric84 @ 18.12.2011. 20:41 ] @
Hvala na upozorenju! Meni se to nije desavalo ni na jednom Rom-u, a koristim ga 5-6 meseci! Imas odlicni CyanogenMod 7.1 za ovaj fon. Radi mnogo bolje nego Oficijalni!
[ Zoran Milovanovic @ 18.12.2011. 20:55 ] @
Na HTC Desire sa stock ROM-om, dogodilo mi se nekoliko puta isto (SMS problem). Odavno sam stavio CM i nema vise tih problema.

Preporuka za CM.
[ llux @ 22.12.2011. 07:25 ] @
WTH? Zar je ovakvo nesto moguce? Predlazem da se ime teme promeni u "Android korisnici upozorenje" jer vazi za razne modele telefona. Ako ukucate u gugl "Android sms wrong" videcete da je problem dosta rasiren. A i rekli su da ce sa novim apdejtom (gingerbread) problem biti resen. Sudeci po prvom postu, nije resen

[Ovu poruku je menjao llux dana 22.12.2011. u 08:40 GMT+1]
[ calexx @ 22.12.2011. 08:17 ] @
Ja imam tri android telefona, dva duže od godinu dana i nisam primetio ni pogrešna slanja poruka ni promene ringtonova a naročito ne promenu imena u kontaktima ... mada ni poruke ne šaljem preterano a ni kontakt lista nije preterana, oko 300-400 imena. Wildfire je sa 2.1 prebačen na 2.2 (redovni update koji se sam najavio) dok je U8110 i dalje na 2.1 a ovaj U8500 je došao sa 2.2. Nikad ništa nije budženo niti instalirano na silu, samo obični programčići sa Marketa.

Da li je pomenuti telefon čist tj nije mu rađena sistemska prepravka? Da li se desilo još nekome jer jedan ili dva slučaja ne mogu da budu pravilo nego su možda greške u samim telefonima.
[ llux @ 22.12.2011. 08:40 ] @
Kucaj u gugl "Android sms wrong". Sama cinjenica da se zale i ovde u srbiji govori o tome koliko je problem rasprostranjen. Pogotovo sto je veoma mali broj ljudi koji koristi forum.
[ Zoran Milovanovic @ 22.12.2011. 14:16 ] @
Ovo je bio neki nug od 2.1-2.2 cini mi se. Medjutim nije se manifestovalo na svim uredjajima, posto bukvalno svaka serija telefona dolazi sa razlicitim rom-om, pa na mnogo istih nikada bug nije ni bio vidljiv..

Problem je priznao i Google cini mi se.
[ ninjaz @ 22.12.2011. 15:40 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Problem je priznao i Google cini mi se.


Jeste. Davno je to bilo i problem je pravila samo default SMS aplikacija, a dosta ljudi koristi neku zamenu, pa nisu ni primetili. Cudi me da sa 2.3.3 verzijom i dalje imas problem.
[ Zoran Milovanovic @ 22.12.2011. 16:47 ] @
Ma ja koristio HTC Sense UI ROM (2.1 i 2.2) i to onaj sto dolazi oridzinali uz telefon i dogodilo mi se ovo. Znaci nije bio problem samo sa default SMS aplikacijom na STOCK Android ROMovima.

Verovatno je budjavi HTC prepisao SMS aplikaciju i naknadno nasminkao, tako da je bag ostao, ipak su ovi iz HTC-a nevidjeni genijalci.

Moguce da je isti problem i ovde, odnosno da se SMS aplikacija na ovom LG ROMu bazira na nekoj staroj verziji, tako da i dalje vuce bagove ;-)

Tako je to kad se bagovit kod forkuje jos N puta.. :) - Ako je moja pretpostavka tacna.