[ mmilanov @ 20.11.2011. 12:05 ] @
Pozdrav svima!
Interesuje me koji softver se koristi za preradu midi fajlova,tj kad pustim fajl da na izlazu dobijem zvuk kao kad ga pustam iz klavijature?Povezivao sam laptop sa klavijaturom preko USB MIDI kabla,medjutim cesto baguje,nije dobar kad treba istovremeno da prenese vise kanala,jednostavno se zaglupi.Rekoh da potrazim softversko resenje,znaci instaliram programe na laptopu i kad pustim midi fajl da dobijem zvuk kao da ide sa klavijature.
[ Kovacevic Vladimir @ 20.11.2011. 18:56 ] @
Da krenemo od kraja:

zvuk MIDI file-a, koji daje klavijatura neće biti "ni nalik" zvuku na kompjuteru, a često ni na razglasnom sistemu (koji se koristi za klavijaturu) nije veran zvuk.
Sasvim drugu boju dobijaju instrumenti, udaraljke zvuče čudno i treba puno veštine da se taj skladan odnos zvuka file-a prenese na razne Audio sisteme, a da zvuče kao na Hi-Fi sistemu klavijature, ili u slušalicama.

Winamp sasvim lepo čita MIDI file-ove.
Nisi napisao zašto baš insistiraš da se file pušta preko klavijature.

A što jednostavno ne snimiš MIDI file u jedan od software-a tipa Sound Forge, Audacity, Wavesaur...i na kraju ga Save-uješ u Mp3 format...i onda ga puštaš preko svakog Playera (Winamp recimo).

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 21.11.2011. u 07:44 GMT+1]
[ mmilanov @ 22.11.2011. 16:05 ] @
Nismo se najbolje razumeli :-) ,ne insistiram da midi fajl ide preko klavijature,nego kad ga pustim na laptopu,da se cuje kao da se pusta preko klavijature,znaci da dobijem onaj malo ozbiljniji zvuk,a ne kao kad se pusta preko vanBasca.
[ Kovacevic Vladimir @ 22.11.2011. 18:05 ] @
Citat:
mmilanov:znaci da dobijem onaj malo ozbiljniji zvuk,a ne kao kad se pusta preko vanBasca.


Dok sam imao integrisanu zvučnu kartu, čuo sam samo pola Drum sekcije, i osakaćenu reprodukciju MIDI file-a, pravljenog na Korg arrangeru.
Tek uz kupovinu ozbiljnije muzičke kartice i solidnog monitoringa na Line OUT-u sam dobio ozbiljniji zvuk tog MIDI snimka...barem je bio kompletan (sa sve Drum&Bass sekcijom).

Da li imaš isti "VanBasco" ton i sa Mp3 formatom;
da li se isto zaglupljuje i zabaguje?

Pozdrav
[ Aleksandar Đokić @ 25.11.2011. 06:50 ] @
uh Vladimire...

ne postoji zvuk MIDI fajla, jer to nije zvucni zapis, MIDI su informacije koji instrument sta svira u kom trenutku, to moze da bude bilo koji instrument sa bilo kojim zvukom

Citat:
da se cuje kao da se pusta preko klavijature,


e pa trebaju ti kvalitetni (virtuelni) instrumenti i kvalitetno uradjen MIDI fajl, uvezi MIDI fajl u cubase npr i sve ce ti se samo kasti

to sto cujes kad pustis u winamp midi je neki microsoftov font, midi mapper, il kako ga vec zovu
[ Kovacevic Vladimir @ 25.11.2011. 08:30 ] @
Još je trebalo uputiti na čitanje MIDI-priručnika, objavljenog u časopisu Sound And Music, brojevi 3-6 (1-4 pdf)...
nakon čega bi sigurno prosvirala "masna i moćna" MIDI file informacija.

Citat:
mmilanov: Interesuje me koji softver se koristi za preradu midi fajlova

Teško je pomoći u rešavanju problema, jer predpostavljam da bi se tražio i Tutorijal o upotrebi Cubase-a ili nekog sličnog programa, potom o VST-ma...

Još uvek čekam odgovor na dva postavljena (laka) pitanja.

Pozdrav
[ Aleksandar Đokić @ 25.11.2011. 18:05 ] @
pa ovo su osnovne stvari, treba da zna covek zasto mu MIDI "svira" drugacije
[ cyBerManIA @ 25.11.2011. 20:57 ] @
Koliko sam skontao, mmilanov bi da svira na playback :D
I na klavijaturi obicno mozes da menjas boje zvuka midi fajlova.
Ako zelis da koristis preko kompa, da bi promenio zvuk moraces da koristis virtualne instrumente (VST).
Njih ucitas u kompu, ucitas midi, podesis kanale i sve to aranziras. Tad snimis kao mp3 ili neki drugi file format i pustas i obicnog audio playera.
Ima milion varijanti, ova mi dodje najlaksa. Tako i na veseljima, ili gde vec planiras da sviras, neces mnogo da se macujes s tehnikom :D
[ Zarko Silic @ 30.12.2011. 00:48 ] @
Potreban mi je midi, ili nesto slicno (bez vokala) od ove kompozicije:


http://www.youtube.com/watch?v=pV79CeqRXak

(bas od ove, a ne one sa uvodnim gitarama)

Da li mozda neko poseduje, ili ima nekakvo drugo prihvatljivo resenje?


Moze i na PP

Tx.