[ mm-tech @ 20.11.2011. 14:47 ] @
Stari ugovor mi istice za 15-ak dana ( Postpaid 150 - mislim da se tako zove ) pa sam hteo da uzmem novi telefon i paket. Izbor je pao na SE Xperia Mini Pro i paket Smart 1100. Posto u blizini imam jednu malu poslovnicu, odem da se raspitam i tamo dobijem razocaravajuci odgovor. Covek koji radi tamo mi kaze da moje max zaduzenje moze biti 6000 dinara, i da ja ovaj telefon ne mogu da uzmem u 6 rata ( jer se doplacuje 9990 dinara, tj 6 x 1665din ). Onda pitam da li mogu da doplatim ovu razliku u kesu ( 3990 din ) ali on rece da ne moze - ili sve u kesu, ili nista.
Da li bih iste odgovore dobio u nekoj vecoj poslovnici, jer sam korisnik vec dve godine i nikada nisam kasnio sa placanjem racuna ?
Kako su uopste odredili da je moje max zaduzenje 6000 ? I koja je to fora da ne moze deo cene da se plati u kesu, a deo na rate ( jer se to sada moze uraditi u svakoj prodavnci koja prodaje robu na rate ) ?

Mnogo sam se razocarao.
[ fanfon @ 20.11.2011. 15:19 ] @
Raspitaj se korisnickom servisu. Ovi u manjim poslovnicama cesto ne znaju neke stvari pa govore napamet.
[ srdjan_m @ 20.11.2011. 17:04 ] @
Pa da te i ja dodatno razocaram-:). Istu stvar sam pitao i u jednoj od poslovnica u centru BG-a, i dobio sam isti odgovor. Jedino se pravi razlika u sumi koja moze da prodje kroz racun tj. nekom eje to 6000, nekome 9000...verovatno suma zavisi od tarifnog paketa ili neceg slicnog, ne bih da nagadjam. Konkretno je meni receno da mogu kroz racun da provucem 9000 ali kako je taj telefon 9990 / 12990 zavisno od tarife, to mi nista ne znaci jer ne mogu da doplatim.
[ mm-tech @ 21.11.2011. 11:43 ] @
Znaci, moracu da skupljam kes.
[ zvezdasbg @ 22.11.2011. 17:12 ] @
A da sa brojem promenis mrezu? Ako te neko iz ko zna kakvih razloga ogranicava u kupovini telefona, a pritom te razloge ne zeli da objasni, ja brate ni sekunda ne bi koristio tu mrezu. Uostalom te VIP fore smo vec x puta culi na ovom forumu.