[ nedostizni @ 22.11.2011. 04:11 ] @
Treba mi neka kontakt skripta se Captch-om.

Nasao sam ovu:

http://www.dreamweaver-templates.net/free-php-contact-form.html

Medjutim ne razumem deo koraka broj 3:

Citat:
Step 3 : Open the file named 'mailer.php', switch to code view and then copy the code from line 1 to line 33 and paste it to the very top of your redirect html page just before the Doc type info, replace the default email adrress for your own and rename the file as mailer.php.


prvo: "paste it to the very top of your redirect html page"
Gde da zalepim kod? U contact.php? To je moja redirect hmtl page?

A drugo: "rename the file as mailer.php."
Koji fajl sada trebam da rinejmujem? Opet contact.php? Dakle ja taj isti fajl dva puta rinejmujem od pocetka ubacivanja ove skripte?

Hvala na odgovoru.

P.S.

Ako smatrate da postoji neka bolje i php kontakt skripta sa captchom, koja se pritom lakse instalira, molim vas, javite mi.
Hvala.
[ Zlatni_bg @ 22.11.2011. 09:03 ] @
Postoji bolja, uzmes, naucis PHP, vidis kako radi recaptcha API i napravis sta ti treba :)

Sve ti je "nacrtano" na onoj stranici. Imas contact.php i mailer.php. contact ti sadrzi formu, a mailer ti sadrzi PHP kod, tacnije to je tvoj "redirect" page. Ne treba da imas nikakve stranice sem te 2. To sto ti pise "rename your page as bla bla bla" je jer oni misle da ces ti na novim stranicama ubacivati ovaj kod, pa treba tako da ih sacuvas.
[ nedostizni @ 22.11.2011. 12:20 ] @
Hvala na savetu Zlatni. Nazalost nisam programer, niti se bavim time, tako da nemam vremena za ucenje PHP-a.

Kazes da mailer.php sadrzi redirect page.
Ako je to tako, onda su oni nesto pogresili:

Citat:
Open the file named 'mailer.php', switch to code view and then copy the code from line 1 to line 33 and paste it to the very top of your redirect html page just before the Doc type info


Ispada da treba da se otvori mailer.php, a zatim da se kod koji se nalazi u njemu od reda 1 do 33, iskopira i opet kopira U NJEMU na samom pocetku stranice!

Zar nije logicnije da se ovaj kod kopira u contact.php, a ne opet u mailer.php-u?
[ Zlatni_bg @ 22.11.2011. 12:32 ] @
Ajde ovako :)

Napravis 2 foldera, jedan nek se zove "clean", drugi "my-contact". U folderu clean imas ORIGINALNE fajlove koje si skinuo. Potom, odes u my-contact i tu napravis svoje verzije tih fajlova, po instrukcijama. Dakle, ti ne radis u tim fajlovima koje si downloadovao, iz njih samo uzimas kod. Bar sam ja to tako shvatio.

Ti fajlovi koje su ti oni dali su ti samo kod, nisu prave stranice, ti taj kod treba da ubacis u svoje stranice. Nemoj da ih posmatras kao gotove stranice.

Ako ni to ne uspe, javi, napravicu ti ja kontant formu za 10ak minuta sa captchom, nije mi problem. Ti je posle sredjuj kako hoces :)
[ nedostizni @ 22.11.2011. 14:30 ] @
Hvala ti na objasnjenju jos jednom.

Stvar je u tome da ja shvatam od prilike o cemu je reč i to sam i uradio, ali skripta ne radi nakon toga.
I oni tako nisu napisali na stranici.

Dakle ja sam to ovako shvatio:

Otvorim contact.php stranicu, i od 9 do 40 reda iskopiram, i kopiram u MOJU contact.php stranicu.
Zatim otvorim mailer.php, iskopiram od reda 1 do reda 33, i kopiram na početak MOJE contact.php stranice.

Zatim uploadujem MOJU contact.php stranicu, njihovu mailer.php i njihovu verificationimage.php, i to sve u isti folder.

Medjutim ne radi. Jednostavno MOJA contact.php stranica se ne ucitava:

http://arkitekt.netne.net/contact.php

Odnosno ucita se samo contact skripta, a ne cela moja contact.php stranica u kojoj se nalazi i kontakt srkipta.
-----------------

Ali oni nisu tako napisali u uputstvu:

Ako mailer.php sadrzi redirect page. Onda su oni pogresili sa uputstvom:

Citat:
Open the file named 'mailer.php', switch to code view and then copy the code from line 1 to line 33 and paste it to the very top of your redirect html page just before the Doc type info


Ispada da treba da se otvori mailer.php, a zatim da se kod koji se nalazi u njemu od reda 1 do 33, iskopira i opet kopira U NJEMU na samom pocetku stranice! Jel tako ispada po ovome njihovom?

-------------

Hvala ti na ponudi za pisanje koda, ali nemam para da ti platim.
[ Zlatni_bg @ 22.11.2011. 16:02 ] @
Pobogu, odakle ti ideja da cu to da radim za pare? :)

Inace, mislim da si napravio negde neku gresku, chrome mi prijavljuje ovu gresku kada otvorim tvoj mailer.php: Error 310 (net::ERR_TOO_MANY_REDIRECTS): There were too many redirects.

Evo napravio sam ti upravo neku kontakt formu, ovako:

Prvo sto treba da uradis jeste da se registrujes na recaptcha, http://www.google.com/recaptcha

Potom treba da dodas sajt na kom ces koristiti recaptchu, i dobiti kljuc za koriscenje iste (to ti je sve minut vremena).

Evo ti sledece stranice:

contact_include.php:

Code (php):


<form action="mail.php" method="post">
Name <input type="text" name="name" />
<br>
E-mail: <input type="text" name="email" />
<br>
Subject: <input type="text" name="subject" />
<br>
Text: <textarea name="text" rows=5 id="text"></textarea>
<br>
<?php

//ovo podesi sa svojim public kljucem koji si dobio od recaptche

require("recaptchalib.php");
$pk = "6LcAM8oSAAAAAEiiameVac1wswvUZjd8WTs7b107";
echo recaptcha_get_html($pk);
?>


<input type="submit" />
</form>

 


mail.php:
Code (php):


<?php

$privatekey = "xxxxx"; // ovo podesi u private key od recaptche
$mail = "[email protected]"; // ovo podesi u svoj mail, tacnije onaj na koji zelis da ti stizu mailovi
$url = "index.php"; // ovde podesi koja stranica zelis da ti se otvori kada se posalje mail
?>


<script type="text/javascript">
<!--
function delayer(){
    window.location = "<?php echo $url ?>"
}
//-->
</script>
<html>
<body onLoad="setTimeout('delayer()', 5000)">

<?php
require('recaptchalib.php');
$captcha = false;


$resp = recaptcha_check_answer ($privatekey,
                                $_SERVER["REMOTE_ADDR"],
                                $_POST["recaptcha_challenge_field"],
                                $_POST["recaptcha_response_field"]);
if (!$resp->is_valid) {
$captcha = false; }
else {
$captcha = true;
}

if (!$captcha) {
die('<center>You have entered the incorrect captcha. Please go <a href="contact.php">back</a> and try again.</center>');
} else {

$name = $_POST['name'];
$email = $_POST['email'];
$subject = $_POST['subject'];
$text = $_POST['text'];

$nl = "\n";
$subject = "Contact: " . $subject;
$body = "Contacted from: " . $email . $nl . $nl . "Message: " . $nl . $text;
$headers = "From: $mail" . "\r\n" .
    "Reply-To: $mail" . "\r\n" .
    'X-Mailer: PHP/' . phpversion();

mail($mail, $subject, $body, $headers);
echo "<center>Thank you for contacting us! You will be redirected to the main page in 5 seconds.</center></body>"; // ovde mozes promeniti poruku koju ce korisnik videti na 5 sekundi.
}
?>
</html>

 


E sad, ovo ces podesiti ovako. Tamo gde budes hteo da ti se pojavi kontakt forma u contact.php stranici, samo ces (posto vidim da koristis dreamweaver) u code-view uneti ovo:

Code (php):

<?php include("contact_include.php"); ?>
 


Stranicu mozes formatirati kako god zelis sa css-om. Onakvog stila kakvog ti je stranica ce ti biti i forma.

Ono sto takodje treba da uradis je da u isti folder postavis recaptchalib.php koji ces naci na recaptcha sajtu.

Ako ti nije jasno nesto, slobodno se javi :)

[ nedostizni @ 22.11.2011. 20:03 ] @
Neizmerno ti hvala na skripti.

Medjutim negde sam pogresio. Mozes li mi reci gde, na osnovu ucitavanja contact.php stranice:

http://arkitekt.netne.net/contact.php
[ Zlatni_bg @ 22.11.2011. 22:25 ] @
Ta skripta ti vec izvrsava neki kod i prihvata GET promenljive, tako da si nesto debelo zabrljao tu.
[ nedostizni @ 01.12.2011. 17:14 ] @
U redu.
Hvala na pomoći