[ Biber NajPrvi @ 22.11.2011. 09:43 ] @
Pozdrav svima!
Dobio sam LCD monitor koji je služio za vrćenje raklama. Isprobao ga na 3 različita PC računala i ne radi niti na jednom. Samo ispiše na displeju "Out of Range". Zatim sam istog isprobao na tri Laptopa i na svakom uredno radi. Nema nikakvu oznaku na sebi proizvođača i tipa uređaja. U sebi ima uređaj za vrćenje reklamnih spotova sa svoje memorijske kartice. Ne znam u čemu je kvaka, pa molim pomoć. Unaprijed hvala!
[ Miroslav Cvejić @ 22.11.2011. 09:54 ] @
Koje si rezolucije i osvežavanja probao na PCu?

Ima li uređaj oznaku neku?
[ Biber NajPrvi @ 22.11.2011. 14:57 ] @
Poštovani!
Nažalost nikakvih naljepnica na njemu, sve poskidano sa vanjske strane. Rezolucije na PC-jima namještene na najveću za klasične monitore, a za ovaj LCD monitor ne mogu ništa mijenjati jer nemam sliku. Sda idem istoga otvoriti pa da vidim ima li kakvih oznaka s unutarnje strane. LP!
[ Miroslav Cvejić @ 22.11.2011. 15:10 ] @
Trebalo je da kreneš od 640*480@60hz pa ako ima slike da polako povećavaš.

[ calexx @ 22.11.2011. 17:26 ] @
Da li se uopšte pojavi slika pri uključenju kompa? Ako se pojavi, vrati neki od običnih monitora, smanji rezoluciju pa polako povećavaj, LCD monitori, naročito stariji, imaju manju rezoluciju od običnih.
[ Biber NajPrvi @ 22.11.2011. 22:36 ] @
Našao sam naljepnicu unutar monitora i na njoj piše slijedeće:
17" TFT LCD Monitor
DC Input 12V/4.2A
Model: M7V1 - IL4
(7H60285)
Made in Taiwan

Zatim na tiskanoj pločici čitača memorijskih kartica koja je kablovima s vanjske strane povezana sa monitorom piše:
GTP454 Rev: BG 2007/09/21

Dakle, kada uključim PC uključi se i monitor ali bez slike, zapravo samo ispiše "OUT OF RANGE" i taj tekst putuje odozgo prema dolje. Isprobavao sam i na različitim rezolucijama, ali ništa. Otkačio sam i čitač kartica koji se nalazi na stražnjoj strani monitora i opet ništa. Čitač kartica ima još jedan kraći kabel koji je predviđen za slijedeći monitor, te sam i njega uključivao u PC i opet ništa. Priključivao sam ga na tri laptopa različitih konfiguracija i na njima radi besprijekorno. Ima li još kakvih ideja? LP!
[ Miroslav Cvejić @ 22.11.2011. 22:42 ] @
Prikači ga na PC kad je ugašen i upali PC.
[ nemesis @ 22.11.2011. 22:50 ] @
probaj neki stariji rachunar .. neshto sa AGP ili PCI grafichkim ...
mislim da imash VESA display ... a na PC imash VGA izlaz ... am tu nekih razlika

http://pinouts.ru/Video/VGAVesaDdc_pinout.shtml
http://pinouts.ru/Video/VGA15_pinout.shtml
[ Biber NajPrvi @ 23.11.2011. 14:58 ] @
Poštovani!

Problem je riješen. Evo kako:
Poslušao sam gospodina Miroslava, te priključio LCD monitor na ugašen PC. Uključio sam PC i odmah se pojavila slika starta računala, ali 2 cm pomaknuta u lijevo. Nakon nekoliko sekundi prikazao se i logo "WindowsXP" i kada je trebao da starta windows, prikaže se "OUT OF RANGE" i nakon par sekundi monitor se gasi u Standby. Vratim CRT monitor i ugasim PC.

Ponovo palim PC sa LCD monitorom i stiskam F2, dolazim u Bios, u njemu ništa ne mijenjam, samo sam na LCD monitoru centrirao sliku i ponovo priključio CRT monitor samo da ugasim PC.

Sada palim PC sa CRT monitorom, te nakon dizanja sistema ulazim u Display pa u Setting i namještam rezoluciju na 1280x1024, stiskam Apply i na CRT ekranu se javlja ista poruka "OUT OF RANGE" kao i na LCD monitoru. Sada već vidim rješenje na pomolu, jer se rezolucija CRT-a ponovno vratila na staru vrijednodt.

Ponovno postavljam rezoluciju na 1280x1024 i pritiskanjem TAB tipke, označavam Apply te odspajam CRT monitor a spajam LCD monitor i pritiskam Enter i slika se pokazuje na LCD monitoru, te mišom kliknem na OK i to je to.

LCD monitor ostaje i dalje priključen na PC. Vraćam na rezoluciju kakva je bila za CRT monitor (800x600), a slika je i dalje OK. Odspajam LCD monitor od uključenoga PC na rezoluciji 800x600 i ponovo je slika OK. Eto, problem je riješen, ali zapravo ni sam ne znam koji je bio ključni faktor.
Zahvaljujem svima na sugestijama i sve vas lijepo pozdravljam.