[ Dominator08 @ 23.11.2011. 13:57 ] @
Pozdrav svima, imam sledeći problem:

Posedujem 2 telefonske linije i na jednoj imam Telekomov ADSL već godinama, a sad sam hteo da ugasim kablovsku i pređem na IPTV, preko te linije. Međutim, kada sam zvao 9818 da se prijavim za IPTV reče mi njihov operater da moram prvo da zovem tehničku službu da mi ugase ADSL Speed Up, koji inače nikada nisam ni koristio jer mi je izbacivao grešku! (nepostojeća IP adresa)
A o čemu se zapravo radi, skapirao sam nakon toga - plaćam Click 1 paket a u stvari imam brzinu Click 6 paketa, kako i zašto, ne znam, ali se ne žalim jer je brzina za moje potrebe optimalna, a na ovaj način Telekomu ne plaćam harač od nenormalnih 4000 mesečno već 'samo' 1500.

Pošto je ta solucija otpala, jer ne želim da se odreknem te brzine, probao sam da se prijavim preko druge tel. linije za IPTV ali izgleda da ni to neću moći da sprovedem u delo jer je ''linija na PCMu pa nema tehničkih uslova''. A prevođenje te linije sa PCMa na fizičku može da se desi za ko zna koliko godina, zavisi od njih..

I sad ne znam šta da radim, da li da se odričem tog 6mbit linka zarad IPTVa ili ne, ne znam kolika će mi brzina biti ako i kada budem prešao na IPTV..




[ nidzesi @ 28.11.2011. 20:31 ] @
I šta sad? o.O