[ dosadan @ 22.02.2004. 04:13 ] @
Ovako imam DVD citac, DVD rezac, CD rezac i naravno HDD. Koja je najbolja varijanta za njihovo povezivanje na plocu...ja sam to mislio ovako: HDD primary master, DVD citac na primary slave, CD rezac na secondary master i DVD rezac na secondary slave...da napomenem da cu DVD-e diskove rezati ON Fly varijantom pa mi je nekako logicno da DVD citac i DVD rezac idu na odvojene grane Ako neko zna bolji raspored nek mi kaze. Unapred hvala


Pozdrav svima
[ BeastMaster @ 22.02.2004. 10:09 ] @
Skoro je bilo reči o tome u nekoliko tema, pretraži malo forum.
[ xdr @ 22.02.2004. 15:26 ] @
Ni ja nisam prije pratio tu temu, ali moj savjet ti je ako ikako možeš Hdd ostavi samog na IDE kabelu.
DVD-i i CD-romovi rade na 66 Mhz bus, dok hard dišk radi (noviji >8Gb) na 100Mhz busu. Uglavnom, Hard će ti kočiti CD i/ili DVD...
[ Dennis @ 07.07.2004. 01:51 ] @
Pozz!

Na primary master stavi HDD, na primary slave stavi CD rezac, DVD uredjaje zbog velikog protoka podataka stavi na poseban IDE kanal.
[ Binary Mind @ 11.07.2004. 04:53 ] @
Budi malo konkretniji. Kako to mislis da izvede kad na obicnoj danasnjoj ATX maticnoj ploci ima samo 2 IDE kanala. Nemoj samo da savetujes da kupi PCI IDE adapter karticu. Uostalom CD-RW i DVD-ROM sasvim lepo funkcionisu na istoj IDE grani. U to sam se uverio mnogo puta.