[ K0ckal0ne @ 25.11.2011. 08:26 ] @
Nisam siguran da li ova tema ide u mts ili Telenor deo foruma ali mi se čini da pripada ovde...

[/rant]

Naime, bio sam korisnik mts-a 10 godina, uvek redovno plaćao račune i tako to ali zbog akumuliranog nezadovoljstva njima i nepostojanjem bilo kakve usluge i pogodnosti rešim da predjem na Telenor...
Uradim tako, zadržim postojeći broj i predjem na Telenor prošlog meseca.
I sve radi super i nema nikakvih problema.
Stigne mi poslednji račun za mts koji treba da izmirim i da završim sa njima za svagda...
E sad, rok za plaćanje računa je 20. ovog meseca, ja platim 19-og...
21-og (ponedeljak) mi stiže poruka od mts koju mi je Telenor prosledio:
"Na osnovu zahteva prethodnog operatera, a usled neizmirenih obaveza prema njemu, u naredna 2 dana ce vam biti ukinut odlazni saobracaj."

Ja mislim, "Okej, nisu prokjižili sigurno, biće to sve u redu."
Medjutim, ne...

23. (sreda) stiže poruka sledeće sadržine:
"Odlazni saobracaj ce biti ukinut na trideset dana. Nadamo se da cete u tom periodu regulisati obaveze prema prethodnom operateru i ostati u Telenor mrezi."

Sat vremena nakon poruke, ne samo da mi je isključen odlazni saobraćaj, nego mi je kartica potpuno isključena sa mreže!

I danas je već treći dan, i ja ne znam više kome da se obratim, koga da molim, podmitim, zapretim...
Bio sam u Telenoru, oni mi kažu da su oni dobili nalog da me isključe od mts-a i da ne mogu ništa bez njihove potvrde da sam platio da rade..
U mts-u mi kažu: "Pa vi ste platili."
Ja: "Pa znam da sam platio, nisam zato ovde, zašto ste me isključili?"
Oni: "Pa mi to ne znamo."
Ja: "Pa ko to može znati?"
Oni: "Jedino možete da čekate."

Bes...

Ja ne mogu da verujem da njima treba toliko vremena da jave da me uključe, telefon mi treba za posao a i spremam se na jedan put i šta sad?
Nikom ništa...

Nikada nisam bio pobornik teorija zavere ali počinjem da mislim da to rade namerno jer nisam više nihov korisnik...

[/rant over]
[ Java Beograd @ 25.11.2011. 08:40 ] @
MTS je najgori. Nisi jedini, ovo se dešava stotinama ljudi, bivšim pretpatnicima ! Što je još gore, ja sam doživeo sličnu neprijatnost (iako sam sve platio uredno) nekoliko meseci nakon odlaska sa MTS mreže !
[ ventura @ 25.11.2011. 08:41 ] @
Ja sam sa MTS-om imao problem kada sam prebacio telefon sa sebe na firmu, imali su neki problem u sistemu i uopšte nisu mogli ni da mi izdaju fakturu niti da proknjiže moja plaćanja, i to je trajalo nekih 5 meseci.. Ali su mi zato nakon 2 meseca uredno isključili telefon, iako nije bilo načina kako da platim... U celom tom kafkinom procesu nije pomoglo ni što su meni mesečni računi reda veličine 500 evra, ni malo ih ne uzbuđuje čak ni ta činjenica da se taj problem nešto brže reši... Ali sam zato prešao na drugog operatera (VIP), i oni nemaju ništa protiv takvog korisnika..
[ JankoNIS @ 25.11.2011. 08:41 ] @
Naravno da rade namerno. I jedni i drugi se ponasaju isto. Ne sekiraj se, kupi neki privremeni broj dok ovo ne rese.
[ K0ckal0ne @ 25.11.2011. 08:43 ] @
Tako nešto sam i mislio (što se tiče privremenog broja)...
Najgore je što nemam predstavu koliko vremena će im trebati...

Hvala na brzim odgovorima!

P.S. Jel' ima nekih razlika medju prepaid brojevima (različiti paketi ili kako već) i koji da uzmem?
[ sttevann @ 25.11.2011. 09:08 ] @
U inat njima, idi u VIP, uzmi isti broj, samo 060, i iskuliraj i jedne i druge.
[ K0ckal0ne @ 25.11.2011. 20:46 ] @
Rešeno, sad su me uključili...
Nemam pojma kako i šta ali radi...
Hvala svima i...
Pozdravština!
[ herzog @ 27.11.2011. 13:38 ] @
S***m i u jedne i u druge (i u Very Important Phones)
Ali se kladim da je Telenor odgovoran za gresku.

Telenor je jedna katastrofa, u MTS se sherete ali radi a VIP Mogu misliti sta je.
Razmisljajmo svi o emigraciji.



[Ovu poruku je menjao herzog dana 27.11.2011. u 20:13 GMT+1]