[ Mile-Lile @ 25.11.2011. 20:13 ] @
Brat mi je skoro otišao u Qatar pa sam pre nedelju dana po prvi put pokušao da koristim SIP. I naravno odmah problemi... A, od koga bih naravno potražio pomoć nego od elitnih forumaša:)
Naime, korisnik sam Orion Telekom ADSL-a. Po potpisivanju ugovora oni vam daju "gratis" 300 dindži za Orion SIP. Posle lake registracije SIP nalog je aktivan i vi imate 300 din na raspolaganju. Ja sam hteo da probam kako to radi pa ako mi se dopadne da tako komuniciram sa burazerom. Instalirao sam X-Lite 4 i podesio ga po njihovom uputstvu ali kada sam pokušao da obavim prvi poziv dobio sam sledeću poruku:


Jako sam se smorio pa sam pokušao da sam rešim problem. Prvo sam proverio podešavanja X-Lite-a i shvatio da sam sve podesio po PS-u. Evo kako to izgleda:



Dalje sam kopao po google-u pa sam našao da port 5060 mora biti forwardovan na ruteru, i pošto imam Zyxel isključena funkcija SIP ALG, isključen Firewall na ruteru. Sve sam to uradio i opet ništa. Evo i slika:







Ni to nije urodilo plodom. Na Windows Firewallu kreiran Rule.



Poslao sam tiketing tehničkoj podršci ali evo već tri dana nisam dobio odgovor. Ako neko može da pomogne evo postaviću još par slika sa troubleshooter-om i zipovan file sa logovima errora. Hvala unapred!







X-Lite error log file
[ Kazo1 @ 25.11.2011. 20:43 ] @
Možda bi trebalo da uneseš pod proxy SIP.SEZAMPRO.RS a pod domenu SEZAMPRO.RS

možda...

Da je u pitanju neki Delmontov program sa podešenim postavkama na takav način, radilo bi.

LP

[ sphere @ 25.11.2011. 21:23 ] @

Meni je XL4 mnogo zakulisan pa probaj sa trojkom ako hoces...

Code:
http://www.sendspace.com/file/hegiay



Boze koji sam konj... Kad neko ne cita... Sve ti je lepo rekao Kazo
[ Mile-Lile @ 26.11.2011. 18:39 ] @
@Kazo1
Hvala na trudu, probao sam ovo što si mi predložio ali kada tako unesem podešavanja ispisuje "failed to register with domain"...
@sphere
Program koji sam skinuo sa ovog linka ima maliciozni kod... ali opet hvala i tebi na trudu...
[ sphere @ 26.11.2011. 20:14 ] @
Pa ja ga uploadovao sa svog racunara...
Mozes i da nadjes na netu... To je verzija Xlita 3 koja je daleko jednostavnija od cetvorke

Pozdrav i sorry na virusu Nisam imao neke krajnje namere
[ Mile-Lile @ 28.11.2011. 10:59 ] @
Skinuo X-lite 3... isto se dešava. Mislim da je nešto do Oriona... Još uvek mi nisu odgovorili na tiket... Kada budem saznao šta je napisaću ovde...
[ valjan @ 28.11.2011. 15:07 ] @
A sto nisi ukljucio SIP ALG na ruteru? Lepo ti XLite kaze da si iza firewalla ili NAT-a pa da mu je otezana komunikacija...
[ Mile-Lile @ 29.11.2011. 08:45 ] @
Bio je uključen SIP ALG po defaultu i u QoS VOIP je imao maksimalni prioritet (7) ali nije tako radilo... Posle pretraga po nekim stranim forumima našao sam da SIP ALG može praviti problem X-lite-u i da ga treba isključiti... Onda sam počeo redom sve da isključujem, Firewall na ruteru, Windows Firewall, SIP ALG... Čak sam, dok je sve bilo isključeno, na trenutak adresu mog kompa stavio u DMZ da probam baš zbog te poruke da sam iza NAT-a ali takođe bez uspeha... Ostaje mi da čekam da mi podrška iz Oriona odgovori na tiketing jer mislim da sam sve mogućnosti iscrpio. Možda je nešto do njih mada i u to nisam siguran jer mi X-lite javlja da sam se uspešno registrovao na domen? Postoji kod Oriona mogućnost da se SIP koristi i preko nekog kako oni zovu Web Phone-a ali mi IE 9 ne dozvoljava da instaliram neki ActiveX :) Naravno ulogovan kao administrator ali neće. Sa drugim browserima i ne pokrene taj Web Phone...
[ pisac @ 29.11.2011. 12:22 ] @
Citat:
Mile-Lile: Ostaje mi da čekam da mi podrška iz Oriona odgovori na tiketing jer mislim da sam sve mogućnosti iscrpio.


Male su šanse za to, pre će biti da ćeš ti na kraju kada rešiš problem, objasniti i njima u čemu je bio problem (ako ih uopšte i zanima). Nivo znanja tamo je ispod očekivanog.
[ Mile-Lile @ 30.11.2011. 13:21 ] @
Podrška iz Oriona mi je rešila tiket i ponudila dve mogućnsoti:
1. Da skinem program koji se zove ZoIPer i poslali mi uputstvo za isti.
2. Da preko njihovog Voip portala registrujem svoj fiksni broj(kućni telefon) i da pozivanjem broja 0800(koji se ne tarifira) nakon što dobijem jednolični ton ukucam broj iz inostranstva sa kojim ću pričati...
Javljam, kada namestim kod kuće, da li radi...
[ Kazo1 @ 30.11.2011. 13:36 ] @
Pozdrav

Skinite onda 3cx čini mi se bolja opcija od zoipera.

LP

[ valjan @ 30.11.2011. 14:30 ] @
Citat:
Mile-Lile: Podrška iz Oriona mi je rešila tiket i ponudila dve mogućnsoti:
1. Da skinem program koji se zove ZoIPer i poslali mi uputstvo za isti.
2. Da preko njihovog Voip portala registrujem svoj fiksni broj(kućni telefon) i da pozivanjem broja 0800(koji se ne tarifira) nakon što dobijem jednolični ton ukucam broj iz inostranstva sa kojim ću pričati...
Javljam, kada namestim kod kuće, da li radi...


Ne znam zasto me ovo ne cudi - objave na svom sajtu korak-po-korak uputstvo za Xlite4, a onda ti preporuce da koristis nesto sasvim drugo...
[ Mile-Lile @ 30.11.2011. 19:54 ] @
Probao i oduševio me SIP VOIP. Čim sam došao registrovao sam fiksni broj na VOIP portalu, sa fiksnog telefona pozvao besplatni broj 0800 800 900 i nakon toga ukucao burezerov broj u Qataru. Telefon zazvonio i brat mi se javio a ja nikad srećniji, kao dete kada se popne na trešnju:) Za nekih 5 minuta razgovora skinuo oko 80 dinara kredita znači 0,80€. Divota! Jednostavno a kvalitet kao da je u BG-u. Malo pre sam skinuo ZOIPER i probao sa njim. Podesio ga za 30 sekundi. I radi. Zato ću uploadovati uputstvo koje mi je podrška Oriona poslala ako nekom treba...

@Kazo
Citat:
Skinite onda 3cx čini mi se bolja opcija od zoipera.

Hoću, probaću i njega. Poruku sam video tek nakon što sam instalirao ZOIPER, ali veliko hvala na pomoći.
Hvala svima...
U prilogu je upustvo za ZOIPER.
[ Ivan Vujisic @ 11.12.2011. 10:49 ] @
Deco, ovakav slučaj je klasičan da klasičniji ne može biti, a rešava se upotrebom STUN-a.

Zoiper radi na prvu pošto ima unapred podešen STUN.