[ Ckoma22 @ 26.11.2011. 02:54 ] @
Pozdrav svima.Nov sam ovde pa mi nemojte zameriti ako sam pogresio nesto u otvaranju ove teme,ali mi je potrebna vasa pomoc.Ovako,imam problem sa CCleanerom kao i sto sam naslov teme kaze.Problem je u tome da koju god verziju instaliram i kliknem da ga pokrenem.On se upali bude upaljen par sekundi i ugasi se.To mi se desava zadnjih mesec dana sa svakom verzijom.Ako je neko ranije imao ovih problema i uspeo da resi neka mi pomogne.Inace racunar mi je Windows Xp, Sp1.Hvala
[ valjan @ 26.11.2011. 07:03 ] @
Citat:
Ckoma22: Inace racunar mi je Windows Xp, Sp1


Na tvom mestu, ja bih ovo najpre digao barem na SP2, optimalno na SP3, pa pokušao ponovo. Usput bih odradio jedan CHKDSK /F, i verovatno jedan SFC /scannow (iz command prompta), i skenirao računar na malware (MBAM, Dr.Web CureIt! i sl.)

Nemamo baš potpunu sliku tvog sistema, zato dobijaš ovako uopšten odgovor.
[ Ckoma22 @ 26.11.2011. 18:11 ] @
Hvala na odgovoru.Podici cu ga na SP3.Ali kako da odradim sto kazes CHKDSK /F i SFC /scannow?Imam anti virus Eset najnoviji i radi odlicno.Skenirao sam racunar i nije nista pronasao.
[ Ckoma22 @ 27.11.2011. 04:07 ] @
Inace da bih upotpunio sliku racunara.Maticna je Asusova K8u-x,Nvidia graficka geforce Fx 5200,80 gb harda,procesor AMD Sempron 2600+ 1.61 Ghz.Nadam se da te informacije pomazu nesto.
[ valjan @ 27.11.2011. 08:10 ] @
Citat:
Ckoma22: Ali kako da odradim sto kazes CHKDSK /F i SFC /scannow?


Otvoriš command prompt (Start > Run > pa kucaš cmd i pritisneš Enter, pa otkucaš najpre chkdsk /f pa pritisneš enter, verovatno će se buniti da ne može odmah da odradi skeniranje i predložiće da ga odradi nakon restarta, prihvati, restartuj i pusti ga da odradi posao. Pošto izgleda da imaš malo stariji disk, umesto /F možeš kucati /R, pa će zajedno sa tom proverom odraditi i proveru da disk nije i fizički oštećen, samo što to traje malo duže.

Na isti način otvoriš command prompt, pa kucaš sfc /scannow, pokrenuće se aplikacija koja proverava da li su svi sistemski fajlovi na mestu, i ako nisu zameniće ih originalima, tako da je moguće da će ti u nekom trenutku zatražiti da ubaciš instalacioni disk od XP-a.

Citat:
Ckoma22: Imam anti virus Eset najnoviji i radi odlicno.Skenirao sam racunar i nije nista pronasao.


A kako znaš da radi odlično? To što nije ništa pronašao nije nikakav dokaz. Dao sam ti link do MBAM i Dr. Web CureIt!, pa slobodno odradi dodatnu proveru sa njima. Prvi se instalira a drugi ne, pa ti biraj koji ćeš, možeš i sa oba ako želiš, 'leba ne traže a ESET-u ne smetaju...
[ Ned123 @ 27.11.2011. 08:22 ] @
Jao ljudi nemojte savjetovati druge da bez backup-a rade chkdsk na disku koji možda ima problema i pogotovo ne na ploči sa ALI (ULI) čipsetom!
Dakle prvo backup svih podataka sa diska za koje nećete prežaliti da ih izgubite pa onda ovo gore navedeno.

Ovo u manjoj mjeri važi za sfc /scannow koja eventualno može da napravi sistem ne boot-abilnim ali to nisu nepopravljive situacije.

Sa druge strane ukoliko se problem manifestuje samo sa Ccleaner-om a sve drugo (naglašavam sve!) radi kako treba problem je softverski, instalacija SP3 je preporučljiva i to ne samo zbog ovog problema. Developeri, pogotovo mali odavno ne testiraju svoj softver na XP SP1/SP2 koji odavno više nisu podržani od strane MS-a.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 27.11.2011. u 09:40 GMT+1]
[ Ckoma22 @ 27.11.2011. 12:44 ] @
Da,problem je samo sa CCleanerom.Ostalo sve radi ok.Povremeno mi samo izbaci gresku "Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error".Instalirao sam SP3 i najnoviju verziju CCleanera i opet isto.Pokrenem ga,bude upaljen par sekundi i sam se ugasi odmah.
[ Ned123 @ 27.11.2011. 18:17 ] @
Za pomenuti error pokušaj instalirati najnoviji Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86)
http://www.microsoft.com/downl....aspx?displaylang=en&id=29 ili
http://www.microsoft.com/downl...N_US_DLC_DETAILS_121LSUS007998
[ X Files @ 27.11.2011. 18:40 ] @
CCleaner pri instalaciji obavezno integrisem sa Recycle Bin-om.

Kasnije, desnik klik na korpu nudi dva rezima rada:
1. Open CCleaner...
2. Run CCleaner

Ovo drugo samo odradi posao, bez interfejsa. Interfejs se moze ipak otvoriti ako u medjuvremenu kliknes na CCleaner tray ikonu, ako je ciscenje u toku.

Takodje, postoji podesavanje u Options/Advanced ... "[ ] Close program after cleaning".


Da nije mozda nesto od ovoga?

Citat:
Close program after cleaning = Useful if you want to run CCleaner in silent or batch mode. See also Command-line parameters.
[ valjan @ 27.11.2011. 23:47 ] @
Citat:
Ckoma22: Da,problem je samo sa CCleanerom.Ostalo sve radi ok.Povremeno mi samo izbaci gresku "Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error".


E pa da si odmah ovako rekao, dobio bi odmah i direktan odgovor... Ned123 ti je već rekao šta ti je činiti, pa javi kako je prošlo...
[ Ckoma22 @ 28.11.2011. 03:20 ] @
Instalirao sam Microsoft Visual C++ 2008 sto mi je rekao Ned123.I vise ne izbacuje nikakvu gresku sto se tice Microsoft Visual C++ Runtime Library.I opet instalirao CCleaner ali i dalje radi isto.Upalim ga,bude upaljen 2-3 sekunde i ugasi se.Odradio sam skeniranje CHKDSK /F i SFC /scannow i nije nista pronasao.Ako vec ne mogu da ga namestim da radi kako valja,i da vas ne mucim vise.Mozete mi predloziti neki program koji je barem slican njemu?
[ valjan @ 28.11.2011. 14:57 ] @
A sta kaze Event Viewer? Start > Run > kucas eventvwr.msc i pritisnes Enter, pa biras Application log, i vidi ima li kakva greska vezana za CCleaner. Ako ne mozes da se snadjes, otvori Event Viewer, pa pokreni CCleaner, pa lupi Refresh u Event Vieweru, i pogledaj medju prvih nekoliko zapisa, i ako nema nista pre onog trenutka kad si pokrenuo CCleaner, onda zaboravi na ovu metodu...