[ rile23028 @ 26.11.2011. 15:05 ] @
Dobio sam laptop toshiba satelit sa preinstaliranim Windows 7 home premium 64-bit i legalni Nod 32 antivirus 5, problem se pojavio prilikom instalacije, naravno, predhodno sam uklonio probnu verziju nortona koja standardno dolazi instalirana. U početku instalacije, kad isproverava da li ima dovoljno mesta na hardu i šta sve, kad treba da krene u proceduru instalacije, prijavi da je došlo do greške 2878 i ne može da nastavi. Pokušao sam da skinem novu verziju koja mi se nudi i situacija je ista, Čitao korisnička uputstva, svi hardverski i softverski zahtevi su ispunjeni, instalacija bi trebalo da radi i na 64-bit operativnom sistemu. Jurio po forumima, i greška je manje više standardna i postoji neko alternativno rešenje koje je objavljeno na zvaničnom sajtu ali ništa od toga ne pomaže. Jedna mogućnost je da je predhodni antivirus ostavio svoje tragove i da se tu javlja problem, probao sam nortonovim alatom za čišćenje koji je ponuđen na NOD-ovom sajtu da uklonim ako je nešto ostalo, ali bez efekta. Da pomenem i to da računar nema ni jedan dan rada, niti je nešto instalirano od programa naknadno osim onoga što je bilo fabrički, takođe tamo nude i neke alternativne instalacije u tom slučaju, i neka setovanja za registry ključeve, ali i dalje ostaje isti problem. Posle neuspeha na laptopu na drugom računaru gde je instaliran windows 7 ultimate 32-bit, sve je prošlo bez greške uključujući i aktivaciju, pošto licenca važi za tri računara. Pokušao sam da nađem rešenje na nekom od naših i stranih foruma, ali ništa što je pomoglo. Ako se neko susreo sa ovakvim problemom i našao rešenje, molio bih da pomogne meni, a i ostalima koji se sa ovim problemom sretnu. Hvala u napred.
[ Goran Mijailovic @ 26.11.2011. 15:28 ] @
Alternativno resenje je Windows 32 bitni :)
[ rile23028 @ 26.11.2011. 15:47 ] @
Bilo bi jednostavno kad bi moglo da se tako manipuliše, poenta je da sve ostane kako jeste i da se pusti u rad jer je sve licencirano.
[ Goran Mijailovic @ 26.11.2011. 15:53 ] @
A licenca ne važi za 32bitnu verziju?

BTW desni klik na installer i odaberi run as administrator

Citat:
Problem resolved. It took quite a few emails before I was routed to tech support via phone. When I was finally able to talk to someone the problem was resolved in about an hour. It seems that I still had some bits and pieces of previously used antivirus programs (AVG and BitDefender) hiding on my hard drive. Even though I had uninstalled these programs (although it is possible that I didn't use an uninstaller.....just removed them or uninstalled through the Windows control panel option), there were still some crumbs.

I might add that out of desperation (before contacting ESET) I purchased a year's subscription via internet and was unable to install that as well. Once the problem was solved I went ahead with the year's subscription to ESET NOD32 antivirus.

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=271773

Citat:
I receive an installation error message "Error: 1" or "Error 2878" when installing my Windows ESET security product (5.x)

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=312408
http://kb.eset.com/esetkb/inde...nt&id=SOLN2878&ref=wsf
http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2289
[ ekof9 @ 26.11.2011. 19:26 ] @
@rile23028
Jesi li kontaktirao podrsku eseta? Jel ta verzija sto pokusavas inst 64-bitna?
[ rile23028 @ 27.11.2011. 00:55 ] @
Našao sam pomenuti forum na kome čovek objašnjava kako je rešio svoj problem pre nego što sam ovde postavio temu, ali to nije pomoglo kod mene. Još uvek nisam stupio u kontakt sa tehničkom podrškom Eset-a, ali ću sigurno, u koliko ne nađem neko rešenje za vikend. Probaću varijantu sa pokretanjem aplikacije kao administrator, to nisam, u koliko bude pozitivnih rezultata, objaviću ovde. Licenca važi za tri računara, nebitno koji windows je instaliran. Na instalacionom disku je instalacija za 32-bit i 64-bit verzije windows XP/Vista/WIN7, a i na zvaničnom sajtu su ponuđene instalacije, razdvojeno po verziji operativnog sistema, kao alternativa instalacinom disku u koliko dođe do ovog problema.
[ Goran Mijailovic @ 06.12.2011. 01:17 ] @
@ rile23028

sta je dalje bilo?
[ rile23028 @ 06.12.2011. 08:43 ] @
Još uvek ništa, poslao pitanje tehničkoj podršci i čekam odgovor od njih.
[ Goran Mijailovic @ 28.12.2011. 02:10 ] @
stiže li pismo iz podrske?
[ rile23028 @ 28.12.2011. 08:59 ] @
Stiglo pismo.....naša tehnička podrška za NOD nije nadležna za licence koje su došle iz inostranstva tako da ne daju nikakvu podršku već moram da se obratim centru u zemlji odakle sam to dobio. Inače je instalacioni disk došao u kutiji zapečaćen sa ključevima koji su u prilogu sa ostalom pratećom dokumentacijom, kupljeno uz računar u Americi u nekom tehnomarketu. Očigledno da imaju prilično poznatih problema koje teško rešavaju pa im je lakše da prebacuju odgovornost. Za sada sam stao sa potragom za rešenjem jer nemam baš toliko vremena da se jurim sa tim. Avira je besplatna i solidno završava posao.