[ FILECOM @ 27.11.2011. 10:08 ] @
Ne znam da li je postavljam temu na pravom mjestu , zato bih zamolio da ukoliko sam pogrijesio da mi sa savjetom ili prijedlogom pomognete. Problem je sto ja nemam nikakve veze sa programiranjem tako da ne poznajem mogucnosti i moram prvo naci sa cim i sa kim da moje problme rjesim. evo i problema

PROBLEM OPIS:
Konukrentska firma je na svojoj stranici postavila mogucnost provjere (preko forme - ulica, Kucni broj, Postanski broj i Mjesto) da li na toj adresi je moguce od njih dobiti uslugu (kablovsku TV)
Imam tabelu (excel) sa oko 15.000 nasih adresa koje bih morao provjeriti da li se preklapaju i na kojim adresama. Nekoliko adresa sam rucno unio i vidio da preklapanja postoje, ali "rucno" to bi previse trajalo, a toliko vremena nemam.

ZADATAK:
Pitanje da li postoji program, scripta ili mogucnost da se provjera iz tabele koju imam uporedi sa stranicom odnosno formom od konkuretnske firme, a da rezulat dobijem eventulano u novoj tabeli.

Hvala unaprijed.
[ Goran Rakić @ 27.11.2011. 10:17 ] @
Kako svaku adresu moraš da provučeš kroz njihovu formu, takvom proverom će konkurentska firma (ako su iole pametni) dobiti kopiju tvoje tabele. Ovo verovatno ne želiš da se dogodi. Baze podataka (u ovom slučaju zbirka adresa) su autorsko delo, te iako deluje nategnuto, može postojati osnov za tumačenje kako je to što bi uradio zloupotreba. Posavetuj se sa advokatom.
[ stevs986 @ 27.11.2011. 10:20 ] @
Postoji mogucnost da se nesto tako automatski obavi, ali pogledaj i prethodni odgovor.
[ FILECOM @ 27.11.2011. 10:54 ] @
Hvala na brzom odgovoru, forma koja ima konkurnetska firma na njihovoj oficijelnoj stranici je legalna i koristi se za provjeru dostupnosti TV, n e postoje ogranicenja za privatna ili pravna lica kao ni za broj provjera, ogranicenja u tom smislu ne postoje, ovaj nalog sam dobio od firme koja se predhodno konsultovala sa adovokatom, koji je rekao da daljni postupak moraju se utvrditi razlike tj. preklapanje podataka, jer konkuretnska firma definitvno koristi adrsse koje joj ne pripadaju, tj kod kablovske skoro uvijek (99%) ima samo jedan dobaljac na trazenoj adresi.

meni ne treba njihova Basa sa adresama nego razlika sa mojom tabelom (tj. adresama koje pripadaju mojoj firmi).

Sto se tice informacije da ce konkurentsak firma dobti adrese koje ja imam u tabeli to i nije tako vazno, oni i ne mogu nista ucinti sa tim adresama, jer nemaju na njima svoju instalaciju. Hvala

sta bih trebao dalje uraditi? Hvala
[ stevs986 @ 27.11.2011. 11:44 ] @
Ono sto tebi treba je cUrl. Baci pogled na ovo cUrl. Ako nemas mnogo veze sa programiranjem, tesko da ces to sam uspeti da odradis. Mozda predlozis nekom vasem programeru ili kako vec.
[ Zlatni_bg @ 28.11.2011. 17:09 ] @
A ja bih da pitam, kako to da su svima javno dostupni podaci svih osoba koje su izvrsile proveru mogucnosti za vase usluge?

Ako su u pitanju samo postojece adrese koje ste vi sami napravili, onda je sve u redu. Mislim da bi mogao da napises i adresu njihove forme pa da pogledamo o cemu se radi. Verovatno moze i bez curl-a.
[ FILECOM @ 28.11.2011. 21:26 ] @
Pokusat cu da objasnim jos jednom o cemu se radi, posto vidim da nisu svi razumjeli problematiku.
Moja firma ima ugovor za kablovsku TV sa vlasnicima zgrada i kuca ca. 15000 objekata (na nekom objektu-zgradi ima vise stanova cak i 150, ali je uvijek jedna adresa bez obzira na broj stanova na toj adresi). Dobavljac uslugaa Kablovske TV moze biti samo jedan na jednoj adresi. Nasa konkurenicija je postavila na svojoj strainici (pogledaj link ispod) mogunost da potencijalne musterije mogu provjeriti da li mogu dobiti usluge kablovske TV na nekoj adresi. Problem je sto su neke adrese (tj. zgrade) koje ne pripadaju njima i oni ne mogu sa njima napraviti ugovore, postavljene da su njihove i da su oni dobaljaci usluga. Nas problem je sto mi gubimo musterije jer ne znaju da je drugi dobavljac u njihovoj zgradi, od konkurencije prvo dobiju mogucnost da naprave ugovor, i najcesce kad naprave dobiju pismo da ih obavjestavaju da oni ne mogu dobiti internet, TV, Telefon, i onda preporuce svoju firmu koja daje usliuge preko telefonske linije.
Znaci ne radi se o licnim podacima vec listi objekata (adresa) a ja mogam provjeriti koji su to adrese koje se preklapaju a u stvari pripadaju nama. Imam adrese tj Exel tabelu sa 15000 adresa, a konkuretska firma ima na ovoj adresi mogucnost provjere da li su oni dostupni na adresi koja se unose na njihovoj formi. nakon sto se unese adresa iklikne sa misem dobrije se informacija da li na toj adresi su oni dobaljaci.

evo forme od konkuretske firme:

http://www.kabeldeutschland.de/start/verfuegbarkeit/adresse.html?

Bilo bi jako dobro kad bi postojalo rjesenje bez cURL-a ili velikog programiranja jer ne vjerujem da imam toliko vremena, a i ne poznajem nikoga ko bi to mogao odraditi, mogo bih to i manuelno otrilike 7 sec. po adresi systemom Copy/Past ali onda imam oko 25 sati monotonog posla.

Hvala !
[ Zlatni_bg @ 28.11.2011. 22:54 ] @
Jel mozes da mi kazes jednu validnu ulicu, tj. sve sto mi je potrebno za popunjenje forme da bih video kako rezultat izgleda?

Ne znam za Nemacku, ali u Srbiji je normalna stvar da vise kablovskih operatera postoji u jednoj zgradi. Kod mene npr. AVcom i SBB. Je li to neki "interni" dogovor ili je zakon takav?
[ ivan.a @ 29.11.2011. 01:07 ] @
Na brzinu probao ... ne znam adrese pa nisam mogao da testiram.

Code:
<html>
<head>
   <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
</head>
<body>
<?php
$target = "http://www.kabeldeutschland.de/start/verfuegbarkeit/adresse.html";
$urladd = "";
//Forma
$post_data['serviceAdressAdressId'] = '12923819';
$post_data['KABEL_DEUTSCHLAND_WEB'] = '4d26264e4ed42901c6bf6';
$post_data['_qf_default'] = 'adress:VALIDATE';
$post_data['serviceAdressZipCode'] = '09394';
$post_data['serviceAdressCity'] = 'Hohndorf';
$post_data['serviceAdressStreet'] = 'Alte Oelsnitzer Str.';
$post_data['serviceAdressStreetNo'] = '1';
$post_data['serviceAdressHouseAdd'] = '';

foreach ( $post_data as $key => $value) {
$post_items[] = $key . '=' . $value;
}

$post_string = implode ('&', $post_items);

//cURL konekcija
$curl_connection = curl_init($target);


curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_CONNECTTIMEOUT, 30);
curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_USERAGENT, "Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)");
curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);
curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_SSL_VERIFYPEER, false);
curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);
curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_POST,           true );

curl_setopt($curl_connection, CURLOPT_POSTFIELDS, $post_string);


$result = curl_exec($curl_connection);

foreach (curl_getinfo($curl_connection) as $key=>$value)
echo "<br />" . $key . '=' . $value;
curl_close($curl_connection);

  $dom = new DOMDocument();
  @$dom->loadHTML($result);
  $xpath = new DOMXPath($dom);
  $entries = $xpath->query('//div[@class="vpResultBox"]');
   foreach($entries as $e) {
   echo "<div><b>REZULTAT:</b></div> <div>".$e->nodeValue."</div>";
   }
?>
  </body>
  </html>
[ FILECOM @ 29.11.2011. 08:27 ] @
zlatni_bg, zakonski nije zabranjeno i naravno ostaje individualno da li ce vlasnik zgrade da napravi ugovor sa vise dobavljaca, ali postoje mjesecne preplate za vlasnika zgrade, neovisno do korisnika koje i nisu tako male, tako de ekonmski prije svega razlog, drugi je da ukoliko postavitite svoju instalaciju , u jednoj zgradi, sa razvodnom kutijom i zatim razvucete kablove do svakog korisnika (troskovi na racun dobavljaca), a zatim napravite ugovor sa drugim dobavljacem koji to isto mora uraditi, onda imate brdo kablova za tv u stanovima i zgradi sa duplim mjesecnim preplatama za valsnika zgrade. ukoliko vlasnik zgrade zeli da promjeni dobaljaca (vrlo rijetko) onda novi dobavljac mora da pokusa da otkupi investiciju od starog dobaljaca.

evo nekoliko adresa iz moje tabele:
80336 München, Paul-Heyse-Str. 19
81543 München, Humboldtstr. 38
10555 Berlin, Essener Str. 9
70378 Stuttgart, Schmollerstr. 162B

ne znam da li su ove gore adrese i kod konkurencije nisam provjerio ali ove npr. jesu
14059 Berlin, Spandauer Damm 22
10997 Berlin, Schlesische Str. 5

Hvala

Dozvolite da pitam kako da upotrebim ovaj kod ili kako da to probam, sto je ovdje postavljen, ja sam laik i molim vas da mi to nacrtate, Hvala
[ ivan.a @ 29.11.2011. 12:56 ] @
Testirao sam ovaj kod sa adresama koje si stavio i radi.

Dakle, uz pomoć ove skripte može se proveriti da li adresa postoji.
Ovo su podaci koji se popunjavaju iz tvoje baze podataka (negde oko 13-14 linije):
Code:
$post_data['serviceAdressZipCode'] = '10555';
$post_data['serviceAdressCity'] = 'Berlin';
$post_data['serviceAdressStreet'] = 'Essener ';
$post_data['serviceAdressStreetNo'] = '9';


Ukoliko je rezultat "Glückwunsch!" (ne znam nemački, ali skapirao sam šta znači :) ) onda adresa postoji.

Tebi je potrebna manja aplikacija (programčić ili bot) koji će ovo raditi u 3 koraka:
1. Uzimanje podataka iz tvoje tabele
2. Obrada i provera tih podataka na eksternom sajtu (priložena skripta)
3. Upis podataka ukoliko je adresa dostupna.

Ova skripta praktično daje iste rezultate kao kada ručno popuniš formu na konkurentskom sajtu.
[ Zlatni_bg @ 29.11.2011. 14:17 ] @
http://www.easyfrom.net/

Preko ovoga prvo konvertuj svoj xls ili csv u sql format, potom napravi MySQL bazu podataka sa svojim adresama, onda radis kao sto ti je Ivan rekao.

Iskreno ukoliko ne znas PHP mislim da neces bas najlakse ovo uraditi, a ako ste firma i bitno vam je ovo, mislim da je najbolje nekom da platite da odradi.
[ FILECOM @ 30.11.2011. 14:31 ] @
VELIKO HVALA Ivanu na scripti i na trudu, R E S P E K T C A R E, takodje VELIKO HVALA zlatni_bg za link i savjete. Na zalost ,morat cu to odraditi manuelno (ne da se meni sitno samleti), iz razloga sto je to moj posao koji sam dobio u firmi, a ja nisam ni vlasnik, ni direktora a ni sef, pa ne mogu promjeniti moj zadatak. Do 05.12, imao sam dovoljno vremena da to uradim manuelno, sad kako sam pametan kontao sam ima precica, sad znam da je okolo blize, izracunao sam da mi treba oko 40 radnih sati, a to je 4 dana po 10 sati, ali sta da radim. Mozda bi mi pomoglo da ukoliko neko zna nekog ko bi to uradio i koliko bi to kostalo.

Hvala jos jednom i eventulano jos info ko bi to mogao za novac uraditi.
[ Zlatni_bg @ 01.12.2011. 01:00 ] @
Nemoj ni slucajno to da radis rucno... Sa svim ovim postovima ovde, mislim da bi nekom iole iskusnom programeru trebalo sat-dva vremena rada da napravi celu skriptu i da ti zavrsi ceo posao. Iskreno ne verujem da bi trebalo preko 30-40 evra da ti naplati, sto je ja mislim, s obzirom da ipak radis za nemacku firmu mnogo bolje nego da rucno radis, mada mozda prodjes i jeftinije. Ja bih ti odradio besplatno da nisam prezauzet drugim projektom trenutno i trudim se da ne probijem rok.

Iz svega ovoga ja bih ti preporucio Ivana posto je vec dosta toga odradio i sigurno zna sta i kako treba da se uradi, samo sve ovo napisano treba da se sklopi u celinu. Ukoliko ima vremena, ja mislim da ti je on najbolji izbor :)