[ genius82 @ 27.11.2011. 14:55 ] @
Pre nekoliko dana prestao je da mi radi TV out na Nvidia Gforce 8600 gt (gainwardova kartica), i u isto vreme poceo sam da dobijam cudne artifecte na ekranu - u igrama redovno a ponekad i u browseru, video playeru i sl.
Probao sam da stavim poslednji driver, probao sam da izvadim karticu i ocistim je od prashine (sto je jednom pomoglo prilikom slicnog problema).

Kao sto se vidi iz prilozene slike kao da je svaki drugi block od NxM piksela brljav - sto mozda sugerishe memoriju???
Zanimljivo je da kartica ne puca ni u jednoj igri, ni u jednom testu tipa 3dmark, furmark.... i sl.

iskljucivanjem direct3d acceleration u dxdiagu resavaju se problemi u browseru, video playeru i slicno ali onda nista od 3d-a

Unapred zahvalan za sve ideje



[ Miroslav Cvejić @ 27.11.2011. 15:43 ] @
Hladan lem na GPU. Može da se popravi, samo je pitanje koliko je isplativo.
[ Binary Mind @ 27.11.2011. 16:10 ] @
Popravka skuplja nego trenutna trzisna vrednost kartice... Bolje kupiti novu za te pare.
[ Teratron @ 27.11.2011. 16:14 ] @




Predpostavljam da ste vec pogledali da li su Elektrolitski kondenzatori deformisani ili neki od istih ?
[ genius82 @ 27.11.2011. 17:11 ] @
Nisam razmisljao o popravci u principu, mada imam drugara koji se hvali novo IR lemilicom koja resava hladne lemove na smd-u, tako da mu mozda predam karticu kad nadjem zamenu...

Nazalost ni jedan od kondenzatora ne izgleda naduto, znam za tu boljku josh sa maticnih ploca...

Hladan lem na gpu??? zar bi onda imala ovakvu delimicnu funkcionalnost bez pucanja??? ja pre sumljam da pola rama radi pola ne.... mada ne poznajem bash arhitekturu modernih kartica :(
[ Binary Mind @ 27.11.2011. 17:35 ] @
Kako god. RAM chipovi su isto BGA chipovi i isto se resavaju kao i GPU chip (uz pomoc IR lemne stanice ). Prekuglavanje (reball) ovih chipova se papreno naplacuje, jer zahvat nije lak, a izadje jos vise ako neki od BGA chipova mora da se zameni ako je crkao... Podgrevanje aka reflow moze isto biti opcija, pod uslovom da je chip na kome se radi reflow ispravan, ali nije trajna kao sto je prekuglavanje...