[ mls34 @ 28.11.2011. 15:04 ] @
Pozdrav,
vec neke 2 godine radim u kucnoj varijanti(GNS3) sa Cisco ruterima i switchevima i lagano zavrsavam CCIE materijal.Radno iskustvo nemam(student) osim bezbroj uradjenih simulacija koje verujem da pokrivaju dosta real life situacija, kao i povezivanje manjih mreza sa ne-cisco opremom, a i ovde jako retko vidjam oglase za networking poslove.Na ovom forumu sam primetio da je dosta ljudi otislo u AT&T/IBM Brno sa nekim Cisco sertifikatima pa bi mi dobro dosao neki savet od njih ukoliko bi sledece godine slao CV u neku od tih firmi sta mi je ciniti.Da li da polazem CCIE Written pa da za nekih godinu dana odradim Lab ili da idem CCNA->CCNP? Budzet mi je veoma ogranicen i zbog toga postavljam to pitanje.Da li se CCIE Written u CVu vise ceni od CCNP iako written sam po sebi nije sertifikat ? Pitanje se odnosi prvenstveno na konkurisanje za posao u inostranstvu(brno?).
[ Branko Santo @ 29.11.2011. 06:23 ] @
CCNP + Iskustvo definitivno.
Ako imas CCIE Written ocekivace od tebe poprilicno iskustvo a ako nemas nikakvo to neces moci da pokrijes na blef.
[ balavi @ 29.11.2011. 07:19 ] @
@Branko

šta CISCO simulatori ne mogu da pokriju što praksa može?
[ Branko Santo @ 29.11.2011. 07:32 ] @
Kad ti crkne klima u racku pa se pregreje :)
[ mls34 @ 29.11.2011. 11:21 ] @
@Branko

aha, znaci iskustvo je majka.Sva sreca pa godisnje ovde u Srbiji vidim 3 networking oglasa i naravno trazi se vec sa iskustvom :)
[ balavi @ 29.11.2011. 12:51 ] @
brate, ovde ti je nemoguća misija steći iskustvo, pogotovu oko CISCO-a

jbg, preostaje samo da ideš jajima i iskoristiš šansu, ako ti se pruži, i da sve prođeš znanjem koje si stekao na simulatorima, pa ako te use*e, na konju si
[ Branko Santo @ 29.11.2011. 13:31 ] @
6 meseci pravog iskustva je sasvim dovoljno ali to znaci ono cepanje ceo dan na poslu.
Idite trazite, molite, besplatno da radite 6 meseci sa nekom jacom firmom i ima da naucite tacno sta vam treba.
Ali nemojte onda da se libite da idete i po burek, svi smo to radili.
[ gogo82 @ 24.12.2011. 13:36 ] @
pitanje za Branka:

Mozes li mi dati kratak opis poslova za radna mjesta koji se traze u Brno-u ili bilo gdje u Ceskoj ili Slovackoj.
Da li su poslovi vise vezani za support/helpdesk ili je vise u pitanju recimo projektovanje/dizajn/implementacija mreznih rjesenja? Naravno, pod uslovom da se posjeduje CCNP + fakultet + 4-5 godina iskustva u networking poslovima?

[ Branko Santo @ 25.12.2011. 06:50 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...i-kvalifikovane-strane-radnike

Ovde ces naci mnogo mnogo informacija koje sam posejao :)