[ verodostojan @ 29.11.2011. 19:05 ] @
Pozdrav svima

Trenutno imam neki sajt npr. www.takoitako.com, sada želim da kreiram poddomen tog sajta, npr. dejan.takoitako.com.

Da li mi je za taj poddomen potrebna nova baza ili se može koristiti postojeća za izvornog sajta www.takoitako.com (ovo pitam jer moj trenutni hosting paket podrazumeva samo jednu bazu).
Takođe, može li se na tom poddomenu instalirati novi template, biti potpuno drugačiji sajt ili se mora zadržati postojeći?

Sve mi je ovo potrebno radi neke prezentacije sajta koja traje pola sata pa sam mislio da ne zakupljujem nove domene već da iskoristim postojeći...
[ feniks-sd @ 24.03.2012. 08:36 ] @
Citat:
verodostojan: Pozdrav svima

Trenutno imam neki sajt npr. www.takoitako.com, sada želim da kreiram poddomen tog sajta, npr. dejan.takoitako.com.

Da li mi je za taj poddomen potrebna nova baza ili se može koristiti postojeća za izvornog sajta www.takoitako.com (ovo pitam jer moj trenutni hosting paket podrazumeva samo jednu bazu).
Takođe, može li se na tom poddomenu instalirati novi template, biti potpuno drugačiji sajt ili se mora zadržati postojeći?

Sve mi je ovo potrebno radi neke prezentacije sajta koja traje pola sata pa sam mislio da ne zakupljujem nove domene već da iskoristim postojeći...



Dao si premalo podataka da se točno zna što koristi postoječi sajt i što namjeravaš da koristiš u toj poddomeni.
Ja ću predpostaviti da u oba slučaja koristiš Joomla CMS. Ti to pokušaj primjeniti na svoj slučaj.


Kod instalacije Joomle CMS , u diejlu kada si upitan za bazu podataak, ime korisnika baze i slično imaš i opciju gdje ti Joomla sprema neke predefinirane podatke ( to je samo ako se prvi puta sa time susrečeš da skužš kako to uopće izgleda).

Između ostalim imaš i opciju prefix tablica, on je po defaultu "jos_" i ne treba ga mijenjati za defaultni site.
Sada kada instaliraš poddomenu obvezno promjeni taj sufix npr u "mojjos_" u protivnom mogla bi ti origalna baza biti pregažena pa će sve postojeće tabele dobiti prefix "bakjos_". Normalno možeš ih vratiti ali to je malo posla.

Ostali podaci su isti kao i sa originalni site.

Odgovor je prekasno napisam, ali možda pomogne nekom drugome.
[ webjunior @ 26.04.2012. 22:07 ] @
bas, tako, jednu bazu mozes koristiti za vise sajtova, prezentacija, poddomena, samo promenis prefik . Za Joomlu je po defaltu _jos a ti za taj poddomen promeni u nesto drugo. Ipak i svaka baza ima svoja ogranicenja, kao i web server, vodi racuna da li imas mesta na hard disku web servera i kolika ti je maksimalna velicina baze. Inace kad u panelu kreiras poddomen samo ga usmeri na neki nov folder unutar root-a i to je to. pozz..