[ BigFoot @ 29.11.2011. 21:00 ] @
Da li je neko slao SMS poruke iz MikroTik-a, komandom /tool sms send? Kakav modem je potreban za ovo? Da li samo serijski GSM kontroler, tipa Siemens TC35/45 ili je moguće koristiti i neki USB GPRS modem?
[ Aleksandar Đokić @ 30.11.2011. 02:12 ] @
prvi put cujem za takvo nesto,

a vidim da postoji

Code:
[admin@Tik] > tool sms send 
serial0  channel  port  smsc  type  dst  message


---

Citat:
It is possible to connect GSM modem to RouterOS device and use it to send and receive SMS messages. RouterOS lists such modem as serial port that appears in '/port print' listing. GSM standard defines AT commands for sending SMS messages, and defines how messages should be encoded in these commands.


izgleda obican GSM modul sa AT komandama

i mene ovo interesuje, najbolje da pitam na elektronika forum :)
[ nino1987 @ 30.11.2011. 08:09 ] @
Ja imam huawei e220 ubodenog u mikrotik i postavim u tool netwatch prema ovom upustvu : http://wiki.mikrotik.com/wiki/Monitoring_Network_thru_SMS_Alerts , stavim da mi motri gateway i interval 10s , ja cim namjerno ugasim link on salje email isto tako cim ga i podignem odma posalje poruku.. kao da neradi taj interval ili nisam ja nesta dobro postavio...
[ Aleksandar Đokić @ 30.11.2011. 22:11 ] @
radi netwatch fino,

btw:

Citat:
What's new in 5.9 (2011-Nov-29 14:32):

*) wireless - nv2 improvements for 11n cards;
*) wireless - change default rate-selection to advanced;
*) ssh - fix memory leak when client uses public key authentication;
*) ppp - added support for new RADIUS attribute MT-Delegated-IPv6-Pool (#22);
*) ntp client - faster initial synchronization;
*) ppp - added support for dhcpv6 pd;
*) hotspot - fixed login page to better handle big load;
*) snmp - fix simple queue table;
*) webfig - fixed problem were users wihtout sensitive permission could download
senstive files (like backups);
*) webfig - fixed problem were table filters did not work allways as expected;
*) metarouter - fixed problem where local routeros instances did not boot;
*) dhcpv6 - client and server moved to respective /ipv6 dhcp- entry;
*) dhcpv6 server - changed how bindings are defined, users should add
missing static binding information after upgrade;
*) sms - send sms now uses channel from config if it's not specified in the command;
[ BigFoot @ 02.12.2011. 13:21 ] @
Probano sa modemom Huawei E1550 koji daje MTS. Evo primera za Netwatch:
Code:
/tool netwatch
    host=192.168.100.10 interval=10s timeout=150ms\
    down-script="/tool sms send port=usb1 smsc=+381650000900 dst=+38164xxxxxx message=\"Link Down\""\
      up-script="/tool sms send port=usb1 smsc=+381650000900 dst=+38164xxxxxx message=\"Link Up\""
Medjutim, još uvek ne uspevam da primim poruku . Ovo je postavka:
Code:
/tool sms
    set allowed-number=+38164xxxxxx channel=3 keep-max-sms=5 port=usb1 receive-enabled=yes secret=1234
Pošaljem običan sms i ništa, pošaljem sa sadržajem:
Citat:
:cmd 1234 script jb_test
i opet ništa ne dobijem, niti da se skripta izvrši, niti nešto ima u /tool sms inbox. Isti modem sa istom karticom u laptopu i u MTS aplikaciji prima poruke. Ima li neko ideju?
[ nino1987 @ 02.12.2011. 19:20 ] @
Ja isto podesio i men radi primanje....


kad kucnem tool sms inbox print dobijem: 1 +38595531xxxx Dec/02/2011 20:18:51 GMT +1 Test
[ zivanicd @ 02.12.2011. 20:14 ] @
Mislim da moze preko nekih starih nokia telefona (5110). Ja sam to koristio pre 4 godine i radilo je. Ne znam vise gde su mi te konfiguracije.
Problem je sto to nije pouzdano resenje. Ugavnom smo mi koristili tamo gde nestane struje pa da imamo info.

Za Nadzor sad mozes da koristis DUDE i on je majka... Pored njega ti nista vise ne treba.
Kroz njega mozes da pratis CCQ i Signale SVIH klijenata na svim baznim stanicama odjednom, takodje mozes da pratis traffic svih klijenata odjednom... da napravis skripte da te upozorava ako ti ping ka klijentu skoci preko 100-200 ms...

Ne znam sta ce ti ovo sa SMSom. AKo ti bas treba, bolje uzmi dude pa nek te on obavestava SMSom.

Meni dude shalje mail, a info o prispecu maila mi stize smsom.
[ nino1987 @ 02.12.2011. 20:17 ] @
Za dude bi trebo bit stalno neki windows host upalit.. ovako je ovo ubodeno drito u mt.... za osnovno obavjestanje netreba nista bolje.. tipa pao je glavni link i sl..
[ zivanicd @ 02.12.2011. 20:30 ] @
ko ti to kaze? dude ti radi i na mikrotiku. Cak radi i na routerboardu.

Moj dude je 4.0beta2 na 4.17 x86.

Ako hoces da gledas mapu onda koristis dude klijent remote. To ti isto treba i za konfiguraciju.
Ali kad sve iskonfigurises, dude radi i bez da si stalno povezan na njega... loguje... obavestava i ostalo...



Odvaljuje me mis... crko je levi klik pa mi je svaki klik dupli klik... poludeo sam :)
[ nino1987 @ 02.12.2011. 20:36 ] @
Ludnica.. nisam znao za taj paket.. eto svaki dan nesta novo :)
[ zivanicd @ 02.12.2011. 20:50 ] @
Instaliras paket... rebootujes...

Na windozi, mac-u, linuxu startujes dude (mora da bude ista verzija kao na "serveru") i konektujes se remote.

Dodas hostove, linkove, dzidze, bidze, podesis sta hoces da monitorujes (ping, cpu, ping>200ms, trenutni rx/tx saobracaj...) i onda ugasis lokalno dude.
Sve ono sto si podesio ima da ti radi na tom dude serveru i to je to...

Ja recimo imam dual-screen i na tom monitoru mi je mreza. Ako hoces da non-stop pratis, zakacis se remote na tika i gledas...

Evo kako to izgleda kod nas...


Stvarno me ubi ovaj mis... non-stop dobijam flood protection poruku :)

Grab dual screen-a izgleda da radi :) :)
[ adnan_89 @ 09.12.2011. 19:47 ] @
svidja mi se to kladovo net:)

pogotovo tih 100mb/s prema telekomu. eh da toga ima kod nas, super bi bilo :(

bas me nekakva nostalgija opucala
[ dragansar @ 09.12.2011. 22:15 ] @
@zivanicd

Kako podesis ovaj "ping>200ms"
vidim da koristis dude 4.17.....dali to ima na ovoj stabilnoj starijoj verziji 3.nesta ?

[ zivanicd @ 10.12.2011. 12:26 ] @
U Probes dodas custom probe. Posto mi nesto nece export xml, evo slike.

Mozes da napravis vise ping proba: ping10, ping50, ping100 pa da imas razliciti "threshold" za ping.
Ping10 stavis na linkove, mikrotikove, ping50 za klijente na 5Ghz, a ping100 na klijente na 2.4

[ dragansar @ 12.12.2011. 12:36 ] @
Hvala puno, sve radi kako treba :)
[ dragansar @ 20.08.2012. 11:20 ] @
@zivanicd
Citat:
Meni dude shalje mail, a info o prispecu maila mi stize smsom.

Haj da ne otvaram novu temu :) sta koristis za mail-sms slanje...tj koji software i hardver?