[ sigma**2 @ 30.11.2011. 19:15 ] @
Imam veoma čudan problem sa Operom. Da budem precizniji - samo sa Operom(11.52) na mom kućnom kompu - XP Sp2.
Kad pokrenem sledeći kod:
Code:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
<title>Untitled Document</title>
</head>
<body>
<div style="font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">
&spades;<br>
&hearts;<br>
&diams;<br>
&clubs;
</div>
<div style="font-family:Arial, Helvetica, sans-serif">
&spades;<br>
&hearts;<br>
&diams;<br>
&clubs;
</div>
</body>
</html>



u svim browserima na mom kompu(IE8, FF, Chrome), kao i na svim ostalim kompovima gde sam našao Operu, bilo Windowsi bilo Linux sve je OK, samo kod mene se simboli ne prikazuju u prvom DIVu kada je Verdana, a inače u drugom DIVu je sve OK.
Ćini mi se da je i kod mene sve radilo dobro sa verzijom 10, ali to pričam po sećanju, ne smem baš da se zakunem.

Pretpostavljam da će i svima koji ovo vide biti sve OK, ali ako sam srećne ruke, pa neko ima sličan problem, pa još zna rešenje, supeeeer!


[ plus_minus @ 30.11.2011. 20:17 ] @
Promeni taj gornji inline style u font-family: Verdana, Geneva, sans-serif i šljakaće.
Geneva je srodni font Verdani, a ne Arial. Zato se Opera i buni.

Čudi me da se ostali pretraživači uopšte i snalaze.
[ sigma**2 @ 02.12.2011. 09:50 ] @
Hvala na trudu, ali to nije rešenje.
Radi i iz Opere ali na drugim kompovima. Reinstalirao sam Operu kod sebe, nema promene.
Verovatno imam na svom kompu nešto što se na čudan način umešalo u priču, ali ne mogu nikako da ga ulovim.
[ plus_minus @ 02.12.2011. 10:58 ] @
Hmmmm.... zanimljvo. Totalno zanimljivo, ako je tako kako ti pišeš, a nek' bude da jeste, jer retko ko može da zna u kom je stanju nečiji računar sa druge strane "žice".
Bez obzira, kažeš neće to samo kod tebe..

Ajde probaj da taj gornji kod zameniš s' ovim dole, dakle komplet (copy/paste) i onda da nam javiš rezultate.

Citat:


<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Untitled Document</title>
</head>
<body>
<div style="font-family:Verdana, Geneva, sans-serif">
&spades; <br />
&hearts; <br />
&diams; <br />
&clubs;
</div>
<div style="font-family:Arial, Helvetica, sans-serif">
&spades; <br />
&hearts; <br />
&diams; <br />
&clubs;
</div>
</body>
</html>



Osim toga, ti alternativni karakteri koje hoćeš da dobiješ, koliko se meni čini, hoće samo iz Webkita da se prikažu..

Zašto ne koristiš altGr + NUM tastere ? ♥ ♦ ♣ ♠

Ili probaš da upakuješ %diams; &hearts; itd.. u <tt></tt> tag...

NAKON što dodaš neki normalan tekst kako bi proverio da li je font taj koji ti treba, pa makar to bio i Lorem Ipsum..
[ black dragon @ 07.12.2011. 15:03 ] @
Isprobao sam ovo u Operi (v11.52, v11.60 i 12snapshot), i kod mene su u prvom div-u samo blokovi...
ali blokovi se maknu kada iskljucim "Page Style Sheet" preko Opera-> Page-> Style-> Manage Modes (po defaultu je aktivan author mode) ili kada promenim iz Author u User mode - onda valjda koristi samo "My Style Sheet".

E sad, da li je ovo neko trajno resenje i koliko je pametno ne znam, nisam eksperimentisao u ovoj oblasti :)
[ sigma**2 @ 07.12.2011. 20:26 ] @
HVALA, super si ovo našao.
Sada mi ostaje dalje da čeprkam zašto se ponaša kako se ponaša.
Odoh na Linux, da vidim kako mi tamo Opera radi i kako joj je postavljen Style Sheet Mode.
[ sigma**2 @ 07.12.2011. 20:40 ] @
Evo me na Linuxu.
Upravo sam uradio upgrade na 11.60 i sve ovo lepo radi bez obzira na User ili Auth mode.
Zaključak:
Opera za Window ima neki mali bug.


[ plus_minus @ 08.12.2011. 16:42 ] @
Citat:
sigma**2
Opera za Window ima neki mali bug.


Ili si se ti preterano igrao sa Operom na Winu i opcijama za izbor stila koje Opera nudi.
Kasnije nisi znao da vratiš to na default i onda....
Zato se taj "bug" javio samo kod tebe i to je suština celog problema.